گریه ها و بی قراری های رضا کیانیان در تشییع مرحوم امین تارخ

تاریخ نشر :چهارشنبه 28 سپتامبر 2022 اشتراک:
گریه رضا کیانیان اخبار گوناگون
از دست دادن عزیزان همواره سخت است و از میان همه افرادی که از میان ما رفتند از دست دادن هنرمندی چون امین تارخ که سال ها به عنوان یک استاد بزرگ در زمینه آموزش بازیگرانی همچون امیر اقایی و شبنم مقدمی کوشید بسیار دردناک است.

رضا کیانیان از مشهور ترین بازیگران ایرانی است که رفاقت دیرینه ای با امین تارخ داشت و نتوانست مرگ او را باور کند. او در مراسم تشییع استاد بزرگ بازیگری ایران در حالی که به شدت گریه می کرد از امین تارخ گفت. گریه رضا کیانیان در تشییع مرحوم امین تارخ را در پرشین وی ببینید.

گریه رضا کیانیان

رضا کیانیان: امین وقت این نبود بروی

رضا کیانیان که به عنوان سخنران در این مراسم حاضر بود پشت تریبون رفت اما از ناراحتی رو به تابوت امین تارخ با گریه گفت: امین وقت این نبود بری.

گریه ها و بی قراری های رضا کیانیان در تشییع مرحوم امین تارخگریه ها و بی قراری های رضا کیانیان در تشییع مرحوم امین تارخ

وی که از شدت گریه نمی‌توانست صحبت کند تنها به این جمله بسنده کرد: همه عزادار هستند، من چه بگویم؟

فاطمه معتمدآریا: تارخ رانت‌خوار نبود

فاطمه معتمدآریا هم در این مراسم گفت: حال هیچکس خوب نیست، حال ما هم خیلی خراب است از این روزگار. امین دوستدار جوانان بود، رفیقی بی‌نظیر بود که همانندش نخواهد آمد، همسر و پدری دوست‌داشتنی و خردمند و بخشنده بود.

وی افزود: او نه رانت‌خوار بود نه میلیاردها ذخیره داشت. ما به این هراس عادت نمی‌کنیم. پیش از مرگ آرزو کرد که بادا چنین مباد.

مسعود کرامتی: امین تارخ مفید بود

مسعود کرامتی از بستگان امین تارخ هم در سخنانی گفت: تسلیت می‌گویم به همه ایران. امین تارخ رفت، رفیقم، دوستم، همکارم، خانواده و برادرم از جوانی تا الان رفت. همه روزهای با هم بودن برایم خاطره شده است.

وی افزود: در یک جمله می‌گویم که امین آدم به دردبخوری بود؛ مفید و سودمند. تأثیرگذارترین آدم در تأسیس انجمن بازیگران سینما بود. راه‌اندازی آرشیو هنرمندان و راه‌اندازی آموزشگاه بازیگری از دیگر کارهای تأثیرگذار وی بود و بسیاری از بازیگران سینمای ایران پرورش یافته او هستند.

مراسم خاکسپاری امین تارخمراسم خاکسپاری امین تارخ

مراسم خاکسپاری امین تارخ دوشنبه چهارم مهرماه در قطعه هنرمندان بهشت زهرا با حضور جمعی از هنرمندان همچون مسعود کرامتی، رضا کیانیان، شبنم مقدم و فاطمه معتمد آریا، عبدالجبار کاکایی، محمدمهدی عسگرپور، امیر آقایی برگزار شد.

امین تارخ پس از چند روز بستری بودن در بیمارستان به علت سکته قبلی روز دوم مهرماه در بیمارستان از دنیا رفت.

تارخ ۲۰ مرداد ۱۳۳۲ در شیراز متولد شد. او در سال ۱۳۵۶ از دانشکده هنرهای نمایشی دانشگاه تهران فارغ‌التحصیل شد و تحصیلات تکمیلی خود را در سال ۱۳۶۳ با کسب مدرک فوق لیسانس در رشته مدیریت فرهنگی به پایان برد.

وی به عنوان هنرپیشه و عضو هیات داوری در جشنواره‌های ملی بیشمار و همین‌طور به عنوان عضو هیئت مدیره خانه سینما حضوری فعال داشته است. تارخ همچنین به عنوان میهمان به جشنواره‌های مسکو، ژاپن و آلمان دعوت شد.

نقش‌آفرینی او در آثار سینمایی مرگ یزدگرد، پرنده کوچک خوشبختی، دلشدگان، سارا و پابرهنه در بهشت همچنین سریال‌هایی تلویزیونی سربداران، بوعلی سینا، معصومیت از دست رفته، اغما و جراحت او را به یکی از هنرمندان محبوب بسیاری از علاقه‌مندان به هنر هفتم تبدیل کرده است.

اینستاگرام ـ ایسنا

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس