شنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

لاغری بیش از حد «محسن کیایی» در اکران فیلم بی صدا حلزون

تاریخ نشر :پنج‌شنبه 16 ژوئن 2022 اشتراک:
لاغری محسن کیایی اخبار گوناگون
در این ویدئو لاغری محسن کیایی بازیگر خوب کشورمان را در مراسم اکران فیلم بی صدا حلزون مشاهده می کنید. او در این مراسم با زبان اشاره صحبت کرد

فیلم سینمایی بی صدا حلزون به کارگردانی بهرنگ دزفولی زاده در سینماهای کشور اکران شد. این فیلم که درباره زندگی ناشنوایان است با واکنش های زیادی روبرو شد. امروز در پرشین وی می خواهیم ویدئویی از مراسم اکران این فیلم را برای شما قرار دهیم که در آن لاغری محسن کیایی را مشاهده می کنید

لاغری محسن کیایی بازیگر

صحبت های جالب محسن کیایی با ناشنوایان به زبان اشاره، در اکران فیلم بی صدا حلزون

ویدئویی از مراسم اکران بی صدا حلزون

اعتراض ناشنوایان به فیلم بی صدا حلزون

نشست فیلم سینمایی «بی‌صدا حلزون» با حضور ناشنوایان برگزار شد. این نشست با اعتراض آنان همراه بود به‌طوری که ناشنوایان وی را به ساخت فیلمی سیاه درباره آنها محکوم کرده‌اند و گفتند: آقای کارگردان سکوت کنید! ناشنوایان نیاز به اصلاح ندارند، چرا ما افراد را به‌زور می‌خواهیم شنوا کنیم؟ کارگردان فیلم باید مشخصاً عنوان کند این فیلم برای ناشنوایان است یا برای کاشت حلزون؟

لاغری محسن کیایینشست خبری فیلم

این‌گونه که گزارش روابط عمومی فیلم می‌گوید، بخشی از چهره‌های علمی از این فیلم همراه با ناشنوایان انتقاد و بخشی دیگر آن را تحسین کردند. البته اگرچه کارگردان برای این قشر مهجور احترام قائل است اما گزارش روابط عمومی فیلم ناشنوایان معترض به فیلم را به “نداشتن سواد آکادمیک فیلم” متهم کرده است، آیا برای پسندیدن و نپسندیدن یک فیلم باید سواد آکادمیک سینمایی داشت؟

در ادامه این گزارش آمده است که حامد عابدین‌زاده رییس شبکه ملی تشکل‌های مردم‌نهاد معلولان شنوایی و مشاور رییس دانشگاه فرشتگان و رییس سابق انجمن ناشنوایان، ‌ه نشانه اعتراض به فیلم دو بار جلسه را ترک کرد.

لاغری محسن کیاییمحسن کیایی در بی صدا حلزون

عابدین‌زاده در خلال این جلسه توضیح داد: در فیلم نقش‌های «مثبت» موافق کاشت حلزون بوده و هرچه نقش «منفی» هست، مخالف این امر، این یک دروغ بزرگ است.

این فعال جامعه ناشنوایان لحظاتی بعد به سالن برگزاری بازگشت و ظلمی را که همواره بر جامعه ناشنوایان کشور حاکم است، نکوهش کرد: چرا ما فکر می‌کنیم ناشنوایان همگی افرادی عصبی هستند؟ آیا این‌گونه است؟ جامعه امروز فکر می‌کند ناشنوا بودن بیماری است، نه این‌گونه نیست، این تنها یک ویژگی‌ است.

اینستاگرام و تسنیم

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
تصاویر خبری
بیشتر >
آرون گروپس