دوشنبه, ۱۰ بهمن , ۱۴۰۱

مهراوه شریفی نیا با این لباس زیبا به پیشواز کریسمس رفت

تاریخ نشر :دوشنبه 28 نوامبر 2022 اشتراک:
لباس کریسمس مهراوه شریفی نیا اخبار گوناگون
در این تصویر لباس کریسمس مهراوه شریفی نیا بازیگر خوب کشورمان را مشاهده می کنید که با تم قرمز و سفید ست شده است

مهرآوه شریفی نیا بازیگر معروف ایرانی است که بعد از سریال دل کم کارتر شده است. این بازیگر جوان مجرد بوده و تاکنون ازدواج نکرده است. امروز در پرشین وی می خواهیم عکسی از لباس کریسمس مهراوه شریفی نیا را برای شما قرار دهیم

لباس کریسمس مهراوه شریفی نیا

عکس جدید مهراوه شریفی نیا

لباس کریسمس مهراوه شریفی نیالباس کریسمس مهراوه شریفی نیا بازیگر

تفاوت کریسمس و آغاز سال نوی میلادی

کریسمس و آغاز سال نوی میلادی، دو روز مجزا هستند؛ آغاز سال نوی میلادی برابر با اول ژانویه است؛ لازم است توجه کنیم که تقویم میلادی از گاهشماری(Chronology) رومی، تاثیر پذیرفته، بنابر افسانه‌ها مبداء تاریخ گاهشماری رومی به تاسیس شهر رم در ۷۵۳ سال پیش از میلاد مسیح بازمی‌گردد و توسط برادران رموس و رمولوس، ساخته شده است.

با تغییر مذهب کلیسای کاتولیک، تقویم جولیانی(یولیانی) یا رومی بدون تغییر چندانی باقی ماند و گاهشماری میلادی نام گرفت. در همه کشورها آغاز سال نو، جشن گرفته می‌شود؛ اول ژانویه نیز شروع سال نو بنابر تقویم میلادی است و نباید با روز کریسمس، اشتباه گرفته شود.

لباس کریسمس مهراوه شریفی نیاجشن کریسمس

کریسمس سالروز به دنیا آمدن حضرت عیسی مسیح است و پس از عید پاک
( بنابر اعتقاد مسیحیان، عیسی علیه‌السلام پس از مصلوب شدن، دوباره زنده شد و به آسمان عروج کرد؛ روزی که رستاخیز مسیح اتفاق افتاده است؛ عید پاک نامگذاری شده است)؛ مهم‌ترین مناسبت مذهبی برای مسیحیان کاتولیک، پروتستان و ارتودکس است.

این جشن مذهبی، دوازده روز ادامه پیدا می‌کند و با جشن خاج‌شویان( پس از تولد عیسی مسیح، سه مغ یا سه فرزانه یا سه شاه از شرق آمدند؛ به رسالت حضرت مسیح گواهی دادند و برای عیسی، هدایای گران‎بهایی آوردند. درباره تبار این سه تن و سرنوشتشان بحث‌های فراوانی شده است؛ برخی از مورخان اعتقاد دارند که این سه تن، ایرانی بوده‌اند؛ با این‌حال کلیسای کاتولیک این سه فرزانه را تقدیس کرده است.) به پایان می‌رسد.

جشن اروپایی هاجشن اروپایی ها

پس به طور خلاصه می‌توان گفت که کریسمس، مناسبتی مذهبی است؛
اما اول ژانویه، جشن آغاز سال نو در تقویم میلادی است.

اینستاگرام و طاقچه

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس