استوری جدید مهناز افشار از حال و هوای این روزهایش در آلمان

تاریخ نشر :سه‌شنبه 08 نوامبر 2022 اشتراک:
مهناز افشار در آلمان اخبار گوناگون
مهناز افشار سال هاست به المان مهاجرت کرده است او بعد از اتفاقاتی که در فضای مجازی افتاد تصمیم گرفت از ایران خارج شود و هرگز در دادگاهی که برای او تشکیل شده بود حاضر نشد. او در پرشیا گات تلنت به عنوان داور حضور پیدا کرد و این اولین فعالیت هنری او بعد از مهاجرت بود.

مهناز افشار سال ها در سینمای ایران حضوری پر رنگ داشت و کارنامه بازیگری اش پر از نقش های متفاوت است. او بسیار در صفحه شخصی اش فعال بود و برخی پست و استوری هایی که می گذاشت جنجالی شد و نهایتا منجر به مهاجرت اجباری خانم بازیگر گردید. حال و هوای مهناز افشار در آلمان را در پرشین وی ببینید.

مهناز افشار در آلمان

استوری جدید مهناز افشار از حال و هوای این روزهایش در آلماناستوری جدید مهناز افشار از حال و هوای این روزهایش در آلمان

شرایط اقتصادی برای زندگی در آلمان

اقتصاد آلمان دارای نیروی کار مجربی بوده و موجودی سرمایه در آن بسیار بالا است. سطح پایین فساد و سطح بالای نوآوری در این کشور باعث شده است که آلمان بی اندازه برای سرمایه گذاری و کار مناسب باشد و از مابقی کشورهای اروپایی شرایط بسیار بهتری را داشته باشد. این سطح از توانایی اقتصادی باعث شده که تصمیم گیری‌های مالی بزرگ در اروپا، توسط آلمان اتخاذ شود و شرایط مابقی کشورهای حوزه شنگن نیز وابستگی شدیدی به این کشور داشته باشد.

از بین ۵۰۰ شرکت بزرگ دنیا ۳۷ شرکت در این کشور بوده و از این رو آلمان کشور مهمی در دنیا از لحاظ علم و فناوری محسوب می‌شود.

شرایط و وضعیت بهداشت و درمان در آلمان چگونه است؟

نظام بهداشت و درمان آلمان بر پایه بیمه بنا شده و بیماران از خدماتی مانند درمان‌های کلینیکی، زایمان، درمان سرپایی، دندانپزشکی، توانبخشی و… در قالب بیمه استفاده می‌کنند. بیماران مبلغ کمی از هزینه‌ها را برای درمان خود پرداخت می‌کنند. البته برای کودکان، سالمندان و افراد کم توان این مقدار صفر است. نظام سلامت آلمان، بودجه مورد نیاز خود را از حق بیمه‌های دولتی، خصوصی و مالیات‌های پرداختی شهروندان تأمین می‌کند.

حال و هوای مهناز افشارحال و هوای مهناز افشار

مشکلات و معایب زندگی در آلمان چیست؟

یادگیری زبان آلمانی به زمان نیاز دارد

برای یادگیری زبان آلمانی به حداقل یک سال و نیم زمان نیاز دارید. در نظر داشته باشید این باور غلط است که در محیط می‌توانید این زبان را طی مدت کوتاهی یاد بگیرید. هرگز اینطور نیست. ضمناً اگر می‌خواهید در آلمان به کلاس زبان آلمانی بروید باید در نظر داشته باشید که هر ترم این کلاس‌ها بین ۱.۰۰۰ تا ۲.۰۰۰ یورو هزینه دربر دارد. کلاس زبان رایگانی در کار نیست! مگر برای پناهندگان و آن هم نه در مراحل اول پناهندگی در آلمان.

خصوصاً اوایل زندگی در آلمان، باید دو برابر کار کنید

پرداخت مالیات بر درآمد در آلمان بسیار سنگین است به علاوه ۱۵% از درآمد شما برای بیمه کم می‌شود. یکی از مشکلات زندگی در آلمان این است که اگر کاری با سطح پایین و متوسط دارید باید دو شیفت کار کنید. این قانون تقریباً برای همه مهاجران صادق است. ولی اگر شغل مناسبی داشته باشید، شاید ۳ روز کار کردن در هفته هم پاسخ زندگی شما و خانواده تان را بدهد.

زندگی در آلمانزندگی در آلمان

داروهای مورد نیاز خود را از ایران بخرید

بدون شک خرید یک قرص سرماخوردگی در آلمان برای شما هزینه‌ای حداقل ۵ برابر نسبت به ایران را خواهد داشت و البته این جزو معایب زندگی در آلمان به حساب نمی آید. چون درآمد شما در آلمان به صورت میانگین ۷ برابر ایران است. اما بهتر است داروهای خود را از ایران تهیه کنید تا هزینه کمتری بپردازید. ضمناً برخی از داروها در آنجا به اسامی دیگری به فروش می‌رسند.

زندگی در اروپا ـ اینستاگرام

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آخرین اخباربیشتر >
فرادرس