چهره متفاوت الناز شاکردوست و لعیا زنگنه بعد از یک میکاپ خلیجی

تاریخ نشر :دوشنبه 26 سپتامبر 2022 اشتراک:
میکاپ خلیجی بازیگران ایرانی اخبار گوناگون
بازیگران ایرانی به دلیل ایفای نقش های متفاوت گریم های متفاوتی را تجربه می کنند. یکی از گریم های زنان ایرانی که در سریال ها و فیلم ها نقش زنان عرب را بازی می کنند آرایشی مشهور به آرایش خلیجی است.

پرشین وی ببینید.

چهره متفاوت الناز شاکردوست و لعیا زنگنه بعد از یک میکاپ خلیجی

الناز شاکردوست و لعیا زنگنه بعد از یک میکاپ خلیجیالناز شاکردوست بعد از یک میکاپ خلیجی

آرایش خلیجی چیست؟ میکاپ خلیجی از مدل های زیر مجموعه آرایش عربی بوده و طرفداران خاص خود را داراست. در این مدل از آرایش از فون های سنگین و با قدرت پوشانندگی بالا استفاده شده و به ایجاد تغییرات اساسی در چهره می پردازد.

لعیا زنگنهلعیا زنگنه بعد از یک میکاپ خلیجی

رنگ های به کار رفته در آن نیز معمولا گرم، تیره و پر حرارت بوده و وزن آرایش در ناحیه چشم ها و لب ها به یک میزان سنگین است. برای انجام این مدل میکاپ نیاز به انجام تکنیک هایی است که در ادامه به شرح آن خواهیم پرداخت.

زیرسازی آرایش در میکاپ خلیجی

معمولا برای زیرسازی در میکاپ خلیجی از فون های تیره برای پوشش زمینه پوست استفاده شده و از پودر های فیکس همرنگ برای یکدست و ماندگار کردن کار بهره میگیرد. فون هایی با تناژ ملایم قرمز و نارنجی در این مدل از میکاپ کاربرد وسیعی داشته و با ایجاد زمینه ای گرم بستر مناسبی برای بهتر دیده شدن این مدل آرایشی را فراهم می آورند. معمولا پس از استفاده از فون زمینه به متعادل سازی چهره پرداخته و ایرادات ظاهری صورت را رفع می نمایند.

معمولا در این میکاپ از تکنیک کانتورینگ و هایلایتینگ برای برجسته سازی گونه ها استفاده شده و بنا به فرم طبیعی چهره، به گونه سازی می پردازیم. به یاد داشته باشید که میکاپ خلیجی بسیار سنگین و غلیظ بوده و به هیچ وجه مناسب آرایش روزانه نیست.

آرایش چشم مهمترین بخش میکاپ خلیجی

میکاپ خلیجی یا همان میکاپ با سایه های خطی به خاطر استفاده از روش خط کشی شده با مرزهای پررنگ و مشخص در آرایش چشم معروف می باشد. برای انجام این مدل سایه چشم در ابتدا باید برای چشم یک زیرسازی مناسب انجام داد تا برای مدتی طولانی ماندگار باقی بماند. پس از زدن پودر فیکس و مدت زمان مکث لازم برای تثبیت آن میکاپ خلیجی را شروع می کنیم. در ابتدا باید از یک رنگ روشن جهت سایه زدن به ناحیه یک تا سه پلک استفاده کنیم.

میکاپ خلیجی بازیگران ایرانیمیکاپ بازیگران ایرانی

در مرحله بعد با استفاده از قلم شماره صفر میکاپ و سایه آبرنگی مشکی، سورمه ای یا قهوه ای خطی صاف در امتداد خط سه پلک می کشیم و در انتها انحنای مناسب را ایجاد می کنیم. درست از مرز این خط با سایه چشم همرنگ، شروع به سایه زدن و همزمان فید کردن می نماییم. یکی از دلایل زیبایی این میکاپ، فید کردن درست و ایجاد برجستگی مناسب در انحنای زیر استخوان حدقه چشم است.

اینستاگرام ـ  عروس شهر

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس