سلفی جالب «کتایون ریاحی» با حنا نوه زنده یاد محمدعلی فردین

تاریخ نشر :یکشنبه 21 آگوست 2022 اشتراک:
سلفی کتایون ریاحی اخبار گوناگون
زنده یاد محمدعلی فردین بازیگر مشهور سینمای قبل از انقلاب بود که بازی در گنج قارون و سلطان قلب ها از او چهره ای محبوب ساخته بود و هنوز هم مردم خاطرات بسیاری با فیلم های او دارند.

شباهت خواهر زاده و نوه های فردین به محمد علی فردین برای دوستداران ستاره سینما , بسیار جالب است. مرگ او هم نتوانست از محبوبیتش بکاهد و او همچنان در یادها باقی مانده ایت. سلفی کتایون ریاحی با حنا نوه زنده یاد محمدعلی فردین را در پرشین وی ببینید.

سلفی کتایون ریاحی

سلفی «کتایون ریاحی» با حنا نوه زنده یاد محمدعلی فردینسلفی جالب «کتایون ریاحی» با حنا نوه زنده یاد محمدعلی فردین

فردین با دعوت اسماعیل کوشان و نقش آفرینی در فیلم چشمه آب حیات وارد دنیای بازیگری شد، و اولین حضور حرفه‌ای خود را در سینما آغاز کرد. وی قبل از عرصه سینما در ورزش کشتی فعالیت داشت و در قهرمانی جهان ۱۹۵۴ به مدال نقره دست یافت.

با حنا نوه زنده یاد محمدعلی فردینحنا و برادرش نوه های زنده یاد محمدعلی فردین

از بازی‌های به یادماندنی فردین می‌توان به سلطان قلبها، کوچه مردها، گنج قارون، راز درخت سنجد، ساحل انتظار، باباشمل، میعادگاه خشم، ناجورها، ایوب، برزخی‌ها، جهنم من، جبار سرجوخه فراری، غزل و چند فیلم دیگر اشاره کرد.

فیلم سلطان قلب‌ها

یکی از آثار شاخص سینمای قبل انقلاب فیلم سلطان قلب هاست که به کارگردانی و بازیگری محمدعلی فردین تهیه گردید
این فیلم که با اقبال خوبی مواجه شد در واقع اعتراضی به سینمای یکنواخت آن روز بود فردین در این خصوص می‌گوید:
«من در چارچوبی قرار گرفته بودم که هیچ نقشی غیر از این را نمی‌توانستم بازی کنم، یعنی سینمایی داشتیم که چهار ویژگی داشت:

یکی فردین، یکی کافه، یکی ایرج و یکی هم زدو خورد. قصه‌ها هم که تقریباً شبیه بود. بعد از گنج قارون هم این مسئله حادتر شد.

 نوه زنده یاد محمدعلی فردینشباهت جالب نوه زنده یاد محمدعلی فردین به پدر بزرگش

در آن سال‌ها برای اینکه از این وضعیت خلاص شوم، جهنم بعلاوه من را ساختم که آواز و کافه و … نداشت. فقط پس زمینه کویر را داشت و این کار بسیار مشکلی بود که با چنین پس زمینه تصویری بخواهی مردم را دو ساعت سرگرم کنی.

موقع فیلمبرداری این فیلم ما فقط می‌توانستیم روزی یک ساعت و نیم کار کینم. یعنی از ۶ تا ۷٫۳۰ صبح. بعد از آن هوا آنقدر گرم شد که اصلاً نمی‌شد بیرون بیایی. پس ببینید سینما برای من چقدر تکراری شده بود که حاضر شدم با آن مشکلات فیلم متفاوتی بسازم.» فردین به دلیل اینکه در این فیلم کارگردان است به شخصیت حقیقی خود که نمادی از جوانمردی، پهلوانی، معرفت و بلندپروازی است بازمی‌گردد؛ و به اولین سوپراستار سینمای ایران و با لقب «سلطان قلبها» مشهور می‌شود.

اینستاگرام ـ هنر امروز

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس