یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

با ویروسی در بزاق که باعث نازایی میشود آشنا شوید

اشتراک:
ویروس نازایی در بزاق بارداری و زناشویی
ما در این مطلب قصد داریم به بررسی ویروس نازایی در بزاق و نقش و اهمیت مشاوره ژنتیک در ناباروری بپردازیم

ناباروری و نازایی مشکلی است که برخی از زوجین با آن دست به گریبان هستند. ما در این مطلب از پرشین وی قصد داریم، با ویروسی در بزاق که باعث نازایی میشود آشنا شوید. ویروس نازایی در بزاق ویروس ناشناخته ای است که ممکن است منتقل شود. تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

ویروس نازایی در بزاق

براساس این گزارش که در یک نشریه معتبر پزشکی‌ در ایتالیا منتشر شده این ویروس در بزاق برخی افراد وجود
دارد و احتمال انتقال آن از راه دست دادن یا روبوسی وجود دارد.به گفته یکی از اعضای این
تیم، این ویروس هنوز آن‌طور که باید و شاید شناخته شده نیست و هنوز باید مطالعات گسترده‌ای برای شناسایی
آن صورت بگیرد.حالا دانشمندان امیدوارند که از نتایج این یافته جدید برای پررنگ‌تر کردن امید نزد زوج‌ها و زنانی استفاده کرد که
با چالش ناباروری می‌جنگند و نمی‌دانند علت اصلی مشکل‌شان کجاست.

دانشمندان ایتالیایی‌ رحم ۶۶‌داوطلب زن شرکت‌کننده در این مطالعه را مورد بررسی دقیق قرار دادند.از این تعداد ۳۶‌نفر باروری عادی
داشته حال آنکه ۳۰نفر دیگر از مشکلات نامشخصی برای باردار شدن رنج می‌برند.پس از بررسی‌های دقیق مشخص شد که ۴۳‌درصد
از زنان دارای مشکلات مربوط به باروری مبتلا به ویروس کمتر شناخته‌ای موسوم به HHV-۶A هستند.نکته جالب توجه در این
بررسی مربوط به بخشی می‌شود که نشان می‌دهد در رحم هیچ یک از ۳۶زنی که مشکلی درخصوص باردار شدن ندارند
اثری از این ویروس مشاهده نشده است.

ویروس نازایی در بزاقویروس نازایی در بزاق

بیشتر بدانید از نقش و اهمیت مشاوره ژنتیک در ناباروری

دقیق‌ترین، ارزان‌ترین و قابل‌اعتمادترین ابزار برای انتخاب رویکرد مناسب تشخیصی به اختلالات ژنتیکی در ناباروری، مشاوره ژنتیک است. یعنی پیش از انجام هرگونه آزمایش ژنتیکی و یا درمان مبتنی بر روش‌های ژنتیکی، ضروری است مشاوره ژنتیک به منظور دریافت شرح حال دقیق از سوابق بیمار و تحلیل شجره‌نامه وی انجام شود تا بتواند تیم درمان را در جهت تشخیص درست و به‌موقع یاری کند و بدین ترتیب گروه‌های کم خطر و پرخطر را از لحاظ مشکلات ژنتیکی مشخص کرده و درمان‌های لازم را برای افراد پر خطر انجام دهد.

انجام تست‌های غیر ضروری نه تنها هزینه‌های سنگینی را برای خانواده ایجاد می‌کند، بلکه یافته‌های این‌گونه آزمایش‌های بی‌مورد نیز می‌تواند باعث نگرانی و استرس مراجعان ‌شود. در طی چند سال اخیر به علت وقوع برخی اتفاقات و تحولات و ورود تکنیک‌های جدید در حوزه ژنتیک همچون تکنیک نسل جدید تعیین توالی (NGS) که می‌تواند همه ژن‌های انسان را در مدت زمان کوتاهی تعیین توالی کند، برخلاف گذشته، بررسی‌های ژنتیکی در زمان کوتاه تری قابل انجام است و این موضوع می‌تواند در سرعت بخشیدن به درمان‌های مبتنی بر روش‌های ژنتیکی بسیار ثمربخش باشد.

ویروس نازایی در بزاقویروس نازایی در بزاق

هنگامی که از طریق مشاوره ژنتیک دریابیم که یک بیماری ژنتیکی وجود دارد، با استفاده از ابزارهای ژنتیکی بسیار گسترده و پیشرفته‌ای که در حال حاضر در دسترس است و خوشبختانه در ایران قابل انجام بوده و به صورت روزمره مورد استفاده قرار می‌گیرد، بدون ارسال نمونه‌ها به خارج از کشور، می‌توانیم جهش یا عامل ژنتیکی ایجاد کننده بیماری در خانواده را پیدا کرده و در مرحله بعدی با بهره‌گیری از انواع مداخلات پیشگیرانه ژنتیک از قبیل تشخیص قبل از لانه گزینی و یا تشخیص پیش از تولد کمک کنیم تا بیماری و مشکل موجود در خانواده تکرار نشده و زوجین صاحب فرزند سالم گردند.

مجله ی سیب سبز

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس