یکشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

جزئیات تازه انفجار خانه مسکونی مربوط به چهارشنبه سوری در فردیس کرج

تاریخ نشر :شنبه 09 دسامبر 2023 اشتراک:
حادثه انفجار در فردیس حوادث روز
در پی یک حادثه دلخراش انفجار که در یک ساختمان ویلایی در کارگاه تولید غیر مجاز مواد محترقه تبدیل شده بود تا کنون سه نفر کشته شده اند و گفته می شود خسارت زیادی نیز به سه منزل مسکونی وارد شده است.

وقوع انفجار مهیب در یک منزل مسکونی در کرج تا کنون ۳ کشته بر جای گذاشته و باعث تخریب ۳ ساختمان مسکونی شده است. در ادامه جزئیات تلخ حادثه انفجار در فردیس را در پرشین وی مشاهده کنید.

حادثه انفجار در فردیس

ساعت ۱۳:۲۰ دقیقه ظهر پنجشنبه انفجار مهیبی منطقه قریشی، واقع در فردیس کرج را لرزاند. حادثه در خانه ای ویلایی و دو طبقه اتفاق افتاده و قدرت آن به حدی بود که این خانه به ویرانه ای تبدیل شده و حتی بخش هایی از ساختمان‌های مجاور نیز تخریب شده بود.

دقایق کوتاهی از این حادثه می‌ گذشت که آتش نشانان و تیم‌های امدادی خود را به محل حادثه رساندند. بررسی‌های اولیه نشان می‌داد که حادثه به دلیل انفجار حجم زیادی مواد محترقه اتفاق افتاده و هنگام وقوع حادثه دست کم ۳ نفر در آنجا حضور داشته اند.

در این شرایط بود که عملیات آواربرداری با احتیاط زیادی آغاز شد. هیچ کس از سرنوشت افراد گرفتار شده در زیر آوار اطلاعی نداشت و معلوم نبود آنها در چه شرایطی به سر می‌برند.

کارگاه غیرمجاز مواد محترقه در کرج

آتش نشانان بعد از ساعتی تلاش موفق شدند اولین نفر را از زیر آوار بیرون بکشند. او صاحب خانه بود که بر اثر انفجار مواد محترقه جانش را از دست داده بود.

حادثه انفجار در فردیسانفجار در فردیس کرج

حدود ۳ ساعت از آغاز عملیات می گذشت و آوار برداری همچنان ادامه داشت تا اینکه ناگهان انفجار دیگری رخ داد. این موضوع نشان می‌داد که همچنان مقدار زیادی مواد محترقه در محل حادثه وجود دارد که هر لحظه امکان دارد مثل بمب عمل کرده و حادثه دیگری را رقم بزند. در این انفجار یکی از آتش نشانان که مشغول آواربرداری بود مصدوم شد.

با وجود این حادثه عملیات باز هم ادامه پیدا کرد و آتش نشانان در ادامه پیکر بی‌جان ۲ نفر دیگر را از زیر آوار بیرون کشیدند تا شمار قربانیان این حادثه به ۳ نفر افزایش پیداکند.

حادثه انفجار در فردیس

در این عملیات بر اثر زیرش آوار ۲ آتش نشان دیگر نیز از ناحیه پا و کمر مصدوم و به مرکز درمانی منتقل شدند تا این عملیات بعد از ۷ ساعت با ۳ کشته و ۳ مصدوم به پایان برسد.

حسین عاشوری، رئیس سازمان آتش نشانی فردیس با اعلام جزئیات این حادثه به همشهری گفت:‌ شواهد به دست آمده نشان می‌دهد که حجم بسیار زیادی مواد محترقه در این خانه انبار شده بود که انفجار آن علت اصلی حادثه بود و بررسی های تحصصی در این باره همچنان ادامه دارد. به گفته وی ۲ نفر از آتش نشانان مصدوم از بیمارستان مرخص شده و سومین نفر هم چنان بستری است.

همشهری انلاین

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس