آشنایی با وسایل سفره آرایی

اشتراک:
آشنایی با وسایل سفره آرایی خانه داری
سفره آرایی در زمینه هایی که قرار است مجلس مهم و یا یک مهمانی بسیار بزرگ برگزار شود مورد استفاده قرار می گیرد اما آشنایی با وسایل سفره آرایی بسیار مهم است . با ما همراه باشید .

سفره آرایی در مورد غذاها است و شامل انواع برنج ، سالاد ها، مرباجات، ترشیجات ، آشها ، سوپ هاسفره های مذهبی و سنتی ،صیفی جات ، سبزیجات ، تزئین دستمال سفره ها ، تزئین تخم مرغ و غیره است.  برای آشنایی با وسایل سفره آرایی با ما در پرشین وی همراه باشید .

آشنایی با وسایل سفره آرایی

توپی دو سر : برای درآوردن مواد به صورت دایره بکار برده می شود.چاقوی آرایشی : به شکل V می باشد که برای کنگره دادن به مواد بکار می رود. مارپیچ دوبل : برای سیب زمینی و هویج استفاده می شود.چاقوی دالبر برش دادن : کاربرد این چاقو برای سیب زمینی و هویج استفاده می شود.چاقوی دو سر: برای پوست کندن و کنده کاری روی مواد استفاده می شود.وسیله ای برای خارج کردن هسته از داخل صیفی جات و سبزیجات وجود دارد که نام آن برش فنری است.شابلون یا مدلهایی وجود دارد که در سفره آرایی بکار می رود :

قالبهای شیرینی : برای درآوردن صیفی جات و سبزیجات استفاده می شود.سوزنهای مروارید دار : برای اتصال بعضی از وسایل بکار می رودنحوه استفاده از وسایل ذکر شده :با استفاده از چاقوی آرایشی v شکل، گوجه فرنگی را به شکل سبد در می آوریم، گوجه فرنگی دیگری را برای ساخت دسته سبد،برش می زنیم.زمانیکه برش می زنیم باید پشت سرهم باشد که براحتی از هم جدا شوند.برای خارج کردن مواد، از چاقوی توپی دو سر استفاده می کنیم.

آشنایی با وسایل سفره آرایی چیدن میز غذا

اصول سفره آرایی

چاقوی دو سر را در صیفی جات فرو می بریم و مواد آنرا بصورت گرد در می آوریم.از این وسیله برای تزئین هندوانه می توان استفاده کرد.با استفاده از چاقوی مارپیچ دوبل ، سر هویج را می زنیم و با فشار بصورت پیچ داخل هویج میکنیم و خارج می کنیم.هنر سفره آرایی شامل تزیین انواع غذاها، دسر ، سالاد و حتی میوه و هرچیزی که در چیدمان بهتر و زیباتر سفره به شما کمک می کند می باشد. برای سفره آرایی به چند وسیله ساده نیاز هست که ما در ادامه آشنایی با وسایل سفره آرایی آنها را به همراه تصاویر برای شما عنوان کرده ایم.

امید است با پیگیری این پست و فراگیری پست های مشابه ما در این زمینه، بتوانید در مجالس و مهمانی هایتان سفره های شیک و جذابی را تزیین کنید و همه را از اینکار حیرت زده نمایید. در ادامه با این وسایل آشنا می شوید.- قاشق توپی (برای خالی کردن داخل سبزیها و میوه ها ) ۲- ورقه کن فنری (برای فنری کردن سبزیها ) ۳- کاتر دوطرفه (برای فنری کردن سیب زمینی و هویج و …) ۴- مجموعه اسکنه ها (برای حکاکی بصورت U و V و زیگزاگ) ۵- مجموعه قالبها (برای طراحی سبزیها و میوه ها)

حکاکی روی میوههنر میوه آرایی

انواع غذاها

چاقوهای شماره ۱تا ۳ (برای حکاکی شیارهای مختلف ) چاقوهای شماره ۴ تا ۶ (برای خارج کردن داخل سبزیجات ) چاقوی شماره ۷ (برای ایجاد شیار مستقیم و کنده کاری )رنده شماره ۱ تا ۳ (برای درست کردن رشته های بلند و نازک از کدو، پنیر و سیب زمینی ) چاقوی دندانه دار شماره ۴ ( برای بریدن و ورقه کردن ) وسیله شماره ۵ ( برای فرم دادن به هویج و خیار و …) پوست کن دوطرفه ( برای پوست کندن میوه ها و سبزیجات )

بانو  –  تبیان

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
پیشنهادات وِیژه
فیلم پرشین وی