پنج شنبه, ۲۰ بهمن , ۱۴۰۱

آموزش تزئین تخم مرغ درمدل های مختلف

اشتراک:
ایده تزیین تخم مرغ خانه داری
در این مطلب ایده تزیین تخم مرغ را به نمایش گذاشته ایم ،با استفاده از این روش‌ها می‌توانید ظاهر غذای فرزند دلبندتان را جذاب کنید تا با این کار، ترغیب شده و غذایش را با اشتها نوش جان کند. با ما همراه باشید .

خم مرغ یکی از مقوی‌ و پرسود‌ترین مواد غذایی است که لازم است به طور منظم در برنامه‌ غذایی کودکان در حال رشد وجود داشته باشد. در این مطلب روش‌های تزیین غذای کودک با تخم مرغ آب پز و نیمرو را به شما آموزش می‌دهیم. ایده تزیین تخم مرغ  را در پرشین وی همراه باشید .

ایده تزیین تخم مرغ

تزئین تخم مرغ  به شکل آشیانه یک بشقاب یکبار مصرف را در نظر گرفته که بهتر است رنگی هم باشد.سپس داخل آن را پر از نوارها وکاغذهای رنگی کرده و تخم مرغ ها را در آن می گذاریم.به این ترتیب توانسته اید دکور زیبایی به مانند آشیانه پرندگان درست کنیدنکته :برای این کار روی تخم مرغ ها چسب و یا نوارهای رنگی راه راه بچسبانید و بهتر است اینکار بر روی تخم مرغ های آب پز انجام گیرد تا به راحتی قابل شکستن نباشد.

تزئین تخم مرغ با گل میخک چند عدد تخم مرغ را رنگ کرده و در یک کاسه کوچک قرار دهید ( بهتر است همه آنها بهیک رنگ باشند ).سپس کاسه را در وسط یک بشقاب بزرگ بگذارید .مقدار کمی آب داخل بشقاب و در واقع دور تادور کاسه بریزید.سپس چند گل میخک را تهیه کرده و ساقه ی آنها را قیچی کنید و در نهایت شکوفه های باقیمانده از آن را در بشقاب و دور تا دور کاسه به زیبایی بچینید.

ایده تزیین تخم مرغمدل های تزیین تخم مرغ

انواع مدل تزیین تخم مرغ

تزئین تخم مرغ عید به عنوان دکور روی درب ورودیداخل یک آبپاش چوبی را پر از گل های زیبای طبیعی کرده و سپس چند عدد پوست تخم مرغ رارنگ کرده و داخل آن و در میان گل ها بگذارید.
سپس آن را روی درب ورودی آویزان کنید و با این کارعلاوه بر اینکه به استقبال بهارمی روید هنگام ورود مهمانان حس زیبایی را در همان ابتدا به آنها منتقل می کنید.پوسته ی تخم مرغ به شکل گلدان- نصف پوسته ی چند تخم مرغ نسبتا بزرگ را در نظر گرفته و لبه های آن را به آرامی با دست می شکنیم تا به صورت دالبردار درآیند.

برای انجام مراحل کار پوسته ی تخم مرغ ها را در کارتن تخم مرغ قرار دهید تا آسیب نبینند.- با استفاده از یک سوزن چند سوراخ کوچک پائین پوسته ها ایجاد کنید .- به آرامی مقداری خاک گلدان داخل آنها بریزید و سپس دانه های گیاهی مانند گندم یا ریشه ی یکگل را در آن گذاشته و دوباره روی دانه ها را از خاک پر کنید و هر روز با اسپری به آن آب بپاشید و به این ترتیب یک دکور بسیار زیبا درست کرده اید.

سبد تزئینی تخم مرغ عیداین سبد زیبای صورتی رنگ به مانند یک لانه مناسبی برای تخم مرغ های مادرآمده است.چند تخم مرغ را به رنگ های مورد علاقه تان رنگ کنید و آنها را داخل سبد کاغذی که داخل آن پر از پوشال های تزئینی است بگذارید .تخم مرغ شیشه ای پر شده با تخم مرغ عیددر ابتدا چند عدد تخم مرغ را به مدل هایمختلفی رنگ کرده و روی آنها نوارهای رنگی زیبایی را بچسبانید.

 مدل تخم مرغ رنگی فانتزیطرح های رنگی رنگی و شاد و کودکانه

تک تک آنها را به زیبایی تزئین کنیدسعی کنید از نوارها و رنگ های بسیار جذاب استفاده کنید.حتی اگر شما برای این کار از تخم مرغ های پلاستیکی هم استفاده کنید مانعی ندارد.در آخر یک گلدان شیشه ای که بهتر است به شکل تخم مرغ باشد را تهیه کرده و این تخم مرغ های تزئین شده راداخل گلدان گذاشته و آن را پر کنید.تخم مرغ به شکل یک حلقه آویزیبرای این کار در ابتدا باید به آرامی داخل تعداد زیادی تخم مرغ را خالی کرده و سپس با استفاده از سوزن به آرامی سر و ته آنها را سوراخ کرده ویکی یکی آنها را وارد یک نوار باریک یا یک نخ محکم باریک کرده و یک رشته نواری از تخم مرغ درست می کنیم و آن را به نرده های پله یا هر جایی از خانه آویزان کنید.

مدل تخم مرغ رنگی

نکتهدقت داشته باشید که در طول کار همه مراحل را باید به آرامی انجام دهید تا آسیبی به پوسته های تخم مرغ وارد نشود.حروف اول اسم برروی تخم مرغ عیدبرای تزئین تخم مرغ به این مدل دو کار باید انجام دهید :در ابتدا یک نوار رنگی باریک دور تا دور تخم مرغ و دقیقا وسط آن بچسبانید.در مرحله بعد ، با استفاده از یک قلم مو ، یا یک برچسب حرف اول اسم هر یک ازاعضای خانواده را روی هر کدام از آنها بنویسید.

نکته :برای زیباتر نشان دادن این تخم مرغ ها بهتر است آنها را داخل یک ظرفی قرار دهیدکه تا وسط آن و در واقع تا همان نوار رنگی در آن جا بگیرد.قاب تزئینی از تخم مرغ عیددر اینجا دکوراسیونزیبایی را از تخم مرخ های رنگی درست کرده ایم کهبسیار زیبا و دیدنی می باشد.تک تک تخم مرغ ها را رنگ کرده و به مدل ها و رنگ های مختلفی در آورید.سپس با استفاده از یک نوار روبان آنها را به هم وصل کنید و برای این کار آنها را درارتفاعات مختلف و گوناگونی آویزان کنید که بالا پائین باشند.در آخر هم روبان را به یک قاب چوبی گره بزنید تا یک آویزی زیبا در وسط یک قاب زیبا ایجاد کنید.

نکته:برای این کار از انواع مختلف تخم مرغ و در اندازه های مختلف استفاده کنید مانند تخم بلدرچین کهکوچکتر است یا تخم شترمرغ یا غاز که دراندازه های بزرگترهستند.ترئین لوستر با تخم مرغ عیدمی توانیدبه لوستر خانه خود حال و هوای روزهای بهاری ببخشید.برای اینکار به راحتییک رشته نوار باریکی از تخم مرغ های توخالی درست کرده و آنها را به لوستر آویزان کنید.

سیمرغ  –  مجله تصویر زندگی

گردآوری:
اخبار مرتبط:
خانه داری
بیشتر >
فرادرس