طرز درست کردن پادری دو رویه

اشتراک:
طرز درست کردن پادری دو رویه خانه داری
پادری دست ساز را می توان از وسایل تزیینی زیبا برای منزل دانست که کاربردهای زیادی دارد و می تواند به منزل جذابید زیادی بدهد. برای ساخت پادری شیک و زیبا با ایده های خلاقانه با ما همراه باشید.

پادری یکی از مهم‌ترین اجزای در دکوراسیون داخلی هر خانه می‌باشد. انتخاب درست و به جای آن می‌تواند تاثیر چشمگیری و نمایی متفاوت در خانه‌ی شما ایجاد کند. هماهنگ بودن آن با وسایل دیگر در طراحی داخلی زیبا و جذاب بسیار تاثیر گذار می‌باشد.ایده ساخت پادری را در پرشین وی ببینید.

ایده ساخت پادری

از هر پارچه‌ای می‌توانید استفاده کنید.هر چه پارچه ضخیم‌تر باشد، نتیجه بهتر خواهد بود.پارچه‌ها باید هم وزن باشند.کافیست یک تکه گونی و برای راحتی کار یک اهرم مطابق تصویر در اختیار داشته باشید تا آن را برایبیرون آوردن تکه‌های پارچه از تار و پود گونی به کار ببرید.برای درست کردن این پادری دو رویه زیبا از تی‌شرت، دامن و لباس‌های قدیمی و بی‌استفاده خود استفاده کنید.دگمه‌ها را درآورید و برای سایر کارهای هنری نگه دارید.

درزها و شکاف‌ها را ببرید تا پارچه صاف روی زمین قرار بگیرد.پارچه را تا بزنید سپس آن را به صورت نوارهایی به عرض ۲٫۵ سانتی‌متر ببرید.در مرحله بعد از یک تکه چوب گرد شیاردار به طول ۱۷٫۵ سانتی‌متر استفاده کنید.نوار پارچه را مانند بانداژ دور چوب بپیچید.سپس با یک قیچی تیز از قسمت شیار شروع به بریدن کنید.این همان اندازه مورد نیاز برای بافتن پادری است.اهرم را داخل ۲ یا ۳ تار از گونی برده، با نوک آن پارچه را بگیرید.سپس اهرم را به عقب کشیده تا پارچه درست در وسط تار قرار بگیرد.نیازی به گره زدن نیست.تکه پارچه بعدی باید از هر طرف ۴ یا ۵ تار فاصله داشته باشد.دورتا دور گونی را ۵ سانتی‌متر تو بگذارید.از همان تکه‌های پارچه برای ثابت نگه داشتن لبه‌ها استفاده کنید.کل سطح گونی را با تکه‌های پارچه بپوشانید.

ایده ساخت پادریشست‌وشو پادری‌

مراحل ساخت پادری

این روش بافت بسیار انعطاف‌پذیر بوده، نیازی به بافتن به صورت یک خط مستقیم نیست.بعد از تکمیل پادری آن را خوب تکان دهید تا خرده‌های نخ و پارچه از آن خارج شود.هرگز روی پادری جاروبرقی نزنید.هر چند وقت یکبار برای خارج شدن گردوغبار آن را تکان دهید.پادری یکی از مهم‌ترین اجزای در دکوراسیون داخلی هر خانه می‌باشد. انتخاب درست و به جای آن می‌تواند تاثیر چشمگیری و نمایی متفاوت در خانه‌ی شما ایجاد کند.

به طور کلی پادری‌ یک قالیچه‌ی کوچک می‌باشد که در جنس‌های متفاوت می‌توانید آن‌ها را پیدا کنید. پادری‌هایی همچون پادری‌های نمدی، پادری‌های سنگی، پادری‌های سه بعدی، پادری موکتی، پادری فرشینه، پادری سنتی و …  از انواع پرمصرف پادری‌ها می‌باشند.به طور کلی مکان قرارگیری این کف‌پوش‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است و اینکه از این قالیچه‌ی کوچک چه انتظاری دارید و برای چه کاربردی می‌خواهید از آن استفاده کنید، جنس و ابعاد آن را تعیین می‌کنید. باید بدانید نقش پادری در خانه‌ها مهم و غیر قابل انکار می‌باشد.

ساخت پادری شیکپادری از جنس کاموا

نقش پادری در دکوراسیون داخلی

انتخاب آن مانند باقی وسایل خانه به سلیقه‌ی شما بستگی دارد. برای انتخاب یک پادری خوب که هم با سلیقه شما هم‌خوانی داشته باشد و هم زیبایی و جلوه داشته باشد، باید به دیگر وسایل و اکسسوری‌های خانه دقت داشته باشید و آن‌ها را نیز در نظر بگیرید. هماهنگ بودن آن با وسایل دیگر در طراحی داخلی زیبا و جذاب بسیار تاثیر گذار می‌باشد.به علت وجود رطوبت زیاد در حمام و دست‌شویی، استفاده از این کف‌پوش‌ برای این مکان بسیار توصیه می‌شود.

به طور معمول در قسمت سرویس‌های بهداشتی از دو پادری استفاده می‌کنند، یک پادری در قسمت داخلی سرویس و دیگر در قسمت بیرونی سرویس‌ها در نظر می‌گیرندورودی خانه جایی می‌باشد که اکثر خانواده‌ها برای آن پادری انتخاب می‌کنند. به طور کلی این کف‌پوش برای ورودی خانه دو کاربرد دارد. اولین کاربرد آن برای ورودی خانه این است که بتوانیم موقع خارج شدن از خانه به راحتی کفش خود را بپوشیم و این امر سبب می‌شود تا از آلوده شدن پا جلوگیری شود.

همشهری –  ممتاز نیوز

گردآوری:
برچسب ها:

دکتر طاهری

اخبار مرتبط:
چکاد بام