تزیینات بسیار زیبای فرنی و شیر برنج

اشتراک:
تزیینات بسیار زیبای فرنی و شیر برنج خانه داری
ما در این مطلب قصد داریم ایده های تزیینات بسیار زیبای فرنی و شیر برنج را برایتان به اشتراک بگذاریم

فرنی و شیر برنج دو دسر بسیار خوشمزه سنتی و شیرین ایرانی هستند که در مناسبت های مختلف مانند افطاری ماه رمضان درست می کنند. ما در این مطلب از پرشین وی قصد داریم ایده هایی از تزیین شیربرنج و فرنی را برایتان به اشتراک بگذاریم.

تزیین شیربرنج و فرنی

شیر برنج یکی از دسرهای سنتی و خوشمزه ایرانی است که امروزه بیشتر به عنوان یک غذای کامل سرو می شود. شیر برنج را به سلیقه خود می توانید به صورت ساده یا مجلسی درست کنیم، برای مجلسی تر شدن شیر برنج می توانیم در تهیه آن از خامه صبحانه و پودر مغزیجات استفاده کنیم، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شیر برنج در ادامه با چی شی همراه باشید.

تزیین فرنی و شیربرنج با این تزیینات فرنی و شیربرنج سفره خود را رنگین تر و زیباتر کنید.

تزیین شیربرنج و فرنیتزیین شیربرنج و فرنی

بیشتر بدانید از طرز تهیه فرنی خوشمزه و مجلسی با دو روش آرد برنج و نشاسته

فرنی یکی از غذاهای سبک و بسیار خوشمزه ایرانی است که بیشتر در مناسبت های خاص مثل ماه مبارک رمضان طبخ می شود

مواد لازم برای ۴ نفر

برنج
۲ لیوان

شیر
۸ لیوان

شکر
۱ لیوان

خامه نصف لیوان

گلاب
۱ قاشق غذاخوری

پودر پسته
۱ قاشق چایخوری

نمک نصف قاشق چایخوری

پودر هل
۱ قاشق غذاخوری

دستور پخت شیر برنج

تزیین شیربرنج و فرنیتزیین شیربرنج و فرنی

مرحله اول:
ابتدا برنج را داخل یک ظرف حاوی آب قرار می دهیم تا خیس بخورد، سپس برنج را آبکشی می کنیم و به همراه ۳ لیوان آب و نصف قاشق چایخوری داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم. قابلمه را روی حرارت زیاد قرار می دهیم تا آب به جوش بیاید.

مرحله دوم:
پس از اینکه آب داخل قابلمه تبخیر شد و فقط نصف لیوان از آب باقی ماند، شیر را به قابلمه اضافه می کنیم و صبر می کنیم تا برنج به طور کالم مغز پخت و باز شود. حالا شکر را در نصف لیوان آب جوش حل می کنیم و به قابلمه اضافه می کنیم.

 طرز تهیه شیربرنج

فرنیتزیین شیربرنج و فرنی

مرحله سوم:
پس از ضافه کردن شکر، باید شیر برنج را چند دقیقه متداوم هم بزنیم تا شکر به طور کامل حل شود، حالا باید صبر کنیم تا شیربرنج به غلظت کافی برسد. در ۱۰ دقیقه پایانی پخت، گلاب را به همراه پودر یا اسناس هل به قابلمه اضافه می کنیم.

مرحله چهارم:
شیر برنج غذایی است که خیلی سریع ته می گیرد، پس در تمام مراحل پخت باید حواس تان به غذا باشد تا ته نگیرد. پس از گذشت ۱۰ دقیقه قابلمه را از روی حرارت بر می داریم و خامه را به شیر برنج اضافه می کنیم. بهتر است خامه را از قبل در دمای محیط قرار دهیم.

دسردسر

مرحله پنجم:
پس از اینکه خامه را اضافه کردیم یک دم کنی تمیز روی درب قابلمه قرار می دهیم و به مدت ۱۰ دقیقه صبر می کنیم تا شیربرنج به طور کامل جا بیفتد. پس از گذشت این زمان دم کنی را برمی داریم و شیر برنج را در ظرف مورد نظرمان می کشیم و با پودر پسته تزیین می کنیم.

دسردسر

برترینها / چی شی

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
پیشنهادات وِیژه
فیلم پرشین وی