یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

تزیینات زیبای ژله

اشتراک:
تزیین ژله مجلسی خانه داری
با کمی خلاقیت می توانید زیباترین دسر ها و ژله ها را برای مهمانی های خود تهیه کنید. در ادامه دستور تهیه انواع ژله مجلسی و نیز ایده هایی برای تزیین انواع ژله را ببینید.

ژله یکی از خوش مزه ترین و شیک ترین دسرهایی است که در اکثر مراسم ها و مهمانی های سرو می شود. ژله ها علاوه بر اینکه طعم های متفاوتی دارند، روش تهیه و ظاهر آنها نیز تفاوت دارد. تزیین ژله مجلسی را در پرشین وی ببینید.

تزیین ژله مجلسی

ژله از ماده ای به نام ژلاتین تهیه می شود ، این ماده حاوی پروتئین است و مصرف این ماده غذایی حاوی پروتئین و آمینو اسید نقش موثری در استخوان سازی و رشد دارد ، بنابراین مصرف ژله بسیار مفید است. وقتی فردی به غذای سالم فکر می کند، ژله ممکن است یکی از اولین چیزهایی نباشد که به ذهن می رسد. اما ژله بیشتر از یک میان وعده پیش پا افتاده اهمیت دارد و دارای خواص قابل توجهی است

ژله به خاطر پروتئین بالای آن برای سلامتی مفید است.بیشتر افراد با طعم و ژله رنگی آشنا هستند. اما ممکن است تعجب کنید که ژله عمدتا از پروتئین درست شده است.ژله از جوشیده شدن استخوان های حیوانات ، غضروف و پوست آنها برای استخراج کلاژن درست شده است. کلاژن نوعی پروتیین فیبری است که ماهیچه ها، استخوان ها و پوست حیوانات را به هم متصل می کند.
وقتی کلاژن پردازش می شود، ماده ای بی رنگ به نام ژلاتین می شود. بعد از سرد شدن ژلاتین، بافتی شبیه ژله پیدا می کند.برخلاف کلاژن، ژلاتین در آب داغ حل می شود و می توان آن را در سس های سالاد ، سوپ ها و دسرها به کار برد.

تزیین ژله مجلسیمدلهای تزیین ژله

ایده هایی برای تزیین ژله

فواید ژلاتین مشابه فواید کلاژن است چون ژلاتین همان آمینو اسیدها را شامل می شود.ژلاتین شامل چندین آمینو اسید است. آمینو اسیدها ترکیباتی هستند که برای ساخت پروتئین ها با هم ترکیب می شوند و برای عملکرد مناسب اندام های مختلف و نیز فراهم کردن انرژی ضروری هستند در حالی که بدن انسان آمینو اسیدها را تشکیل می دهد، بیشتر مردم باید آمینو اسیدها اضافه را از طریق غذا به دست آورند. آمینو اسیدهای موجود در ژله معمولا در استخوان ها و اندام های ویژه حیوانات یافت می شوند. از آنجا که بیشتر مردم آن بخش های حیوان را نمی خورند، اضافه کردن ژلاتین به رژیم غذایی متنوع و مغذی می تواند مفید باشد.

اسیدهای آمینه خاص یافت شده در ژلاتین ممکن است بسته به روش آماده سازی و بافت های حیوانی مورد استفاده متفاوت باشد ؛ به طور معمول، معروف ترین آمینو اسیدها در ژلاتین گلایسین، پرولین و ولین هستند. ژلاتین شامل آمینو اسیدها ، آلانین، و آرگینین است. ولین آمینو اسید ضروری است که نمی تواند توسط بدن انسان تولید شود به این معنی است که باید در رژیم غذایی گنجانده شود.ژلاتین ممکن است در محصولات غذایی، داروها و لوازم آرایشی مورد استفاده قرار گیرد.

خواص ژلهفواید خوردن ژله به صورت ناشتا

خواص ژله

ژلاتین معمولا در آب نبات ها، شیرینی ، ماشمالو ، پوشش کپسول ها یافت می شود . ژلاتین هم چنین به عنوان عصاره و یا به عنوان مکمل استفاده می شود.کلاژن چیزی است که ظاهری سالم و جوان به پوست می دهد. با افزایش سن افراد، به طور طبیعی کلاژن پوست را از دست می دهند که باعث شلی پوست می شود در نتیجه باعث چین و چروک و خطوط می شود. از آنجا که ژلاتین منبعی بزرگ از کلاژن است، ممکن است یک روش طبیعی برای بهبود ظاهر پوست باشد.

فراهم کردن پروتیین با ژله یکی از مزایای ژلاتین این است که تقریبا ۲ گرم پروتئین در نصف فنجان ژلاتین وجود دارد پروتئین ماده ی مغذی است که بدن به مقدار زیادی به آن نیاز دارد.برخی منابع حیوانی پروتئین نیز حاوی مقادیر قابل توجهی چربی ناسالم هستند. ژلاتین منبع پروتیینی است که حاوی چربی نیست.

رنگی رنگی –  پارسی دی

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس