جمعه, ۴ خرداد , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

چطور جاروبرقی را تمیز کنیم؟

اشتراک:
تمیز کردن جارو برقی خانه داری
جاروبرقی یکی از ضروری‌ترین لوازم برای نظافت خانه است. برای این که کارایی‌اش را از دست ندهد باید هر چند وقت یک بار برای تمیز کردن آن اقدام کنید. با ما همراه باشید .

جاروبرقی یکی از اصلی ترین لوازم برای نظافت منزل است و خود آن هم نیاز به تمیز کردن دارد و عدم نظافت جاروبرقی می تواند آسیب های زیادی را به این وسیله برساند، تمیز کردن جارو برقی را در پرشین وی بببینید.

تمیز کردن جارو برقی

جاروبرقی یکی از پرمصرف‌ترین وسایل یک خانه به مرور زمان بوی نامطبوع و کپک مانندی به خود می‌گیرد و کاراییآن کم می‌شود.برای تمیز کردن و ایجاد رایحه خوش به: آب، پارچه، چاقو یا قیچی، صابون ملایم و مواد معطر نیاز دارید.- وسایل جانبی جاروبرقی از قبیل لوله و اتصالات آن را با یک ماده ضدعفونی‌کننده ملایم و ضد بو بشویید.
بهتر است برای این کار از وان حمام استفاده کنید.- پرز، مو و چیزهای چسبیده به غلطک جاروبرقی را با چاقو یا قیچی تمیز کنید.- کیسه جاروبرقی و فیلتر آن را بیرون آورید.

– داخل جاروبرقی را با یک پارچه مرطوب تمیز و گردوغبار و کثیفی‌ها را پاک کنید.در صورتی که داخل جاروبرقی بوی کپک می‌دهد، چند روز آن را باز بگذارید یا از صابون معطر برای تمیزکردن آن استفاده کنید.- پاکت جاروبرقی را دور بیندازید و فیلتر را بشویید.برای شستن صحیح فیلتر دستور‌العمل دستگاه را مطالعه کنید.معمولا فیلتر را داخل آب گرم و صابون ملایم خیس می‌کنند سپس در هوای آزاد می‌گذارند تا خشک شود.- از بوگیر مناسب و آماده استفاده کنید.این بوگیرها به صورت کیسه‌ای یا عطر مانند در بازار موجودند.

تمیز کردن جارو برقیتمیز کردن جاروبرقی در منزل

شیوه تمیز کردن و پاکسازی قطعات

همچنین می‌توانید از مواد معطر خانگی برای از بین بردن بوی کپک و ایجاد رایحه‌ای خوش استفاده کنید.سوزن کاج، چند قطره عطر، ورق خشک کن، دارچین، میخک، صابون‌های معطر یا دانه‌های عطری مخصوص حمام را داخل کیسهیا قوطی گذاشته، داخل جاروبرقی قرار دهید.- تمام وسایل جانبی جاروبرقی از قبیل لوله، شلنگ و اتصالات را بعد از خشک شدن در جای خود قراردهید.کیسه و فیلتر جاروبرقی را عوض کنید.

جاروبرقی وسیله ای است که بیشتر خانه داران با آن در تماس هستند، حال اگر آنها وسواس نسبت به کثیف بودن جاروبرقی داشته باشد یا به سلامت و افزایش طول عمر دستگاه خود اهمیت دهد، سعی در پاکیزگی دائمی جاروبرقی دارد بنابراین آی.پی امداد خواندن ادامه این مقاله را به شما پیشنهاد میکند.ما از جاروبرقی برای نظافت استفاده مینماییم، بنابراین همیشه باید جارویی تمیز داشته باشید.

نحوه شستن اجزا جاروبرقیپاکسازی قطعات مختلف جارو برقی

مهم نیست که شما از چه برند جاروبرقی استفاده مینمایید، ما در اینجا به گونه ای نحوه نظافت جاروبرقی را شرح میدهیم که به راحتی در خانه برای شما امکان پذیر باشد. دلیل اینکه جاروبرقی نیاز به تمیز کردن دارد این است که پاکت جاروبرقی با نوع مواد تهیه آن باعث آلودگی و کثیف شدن جاروبرقی میشود و در نهایت، چنانچه به تمیز کردن آن نپردازید باعث معیوب شدن جاروبرقی شما میشود و برای عیب یابی جاروبرقی خود متحمل هزینه میشوید.

آموزش نحوه تمیز کردن جاروبرقی

قطعات جاروبرقی و اتصالات آن، اعم از لوله استیل، برس، خرطومی، دسته بلوتوث و پاکت جاروبرقی ( تخلیه کامل نمایید ) را از جاروبرقی جدا نمایید. بعد از اینکه جدا نمودید با یک ماده ضد عفونی و در نهایت خوشبو نمایید.کیسه جاروبرقی و یا فیلتر جاروبرقی را تمیز نمایید.به دلیل گردو خاک ناشی در فیلتر و کیسه جاروبرقی حتما از ماسک استفاده نمایید.بعد از جدا کردن فیلتر از جاروبرقی آن را با آب ملایم و صابون بشویید و در نهایت در فضای باز به زیر نور آفتاب نگه دارید تا ضد عفونی و خشک شود.

در این مرحله با استفاده از قیچی و چاقو به تمیز کردن غلطک جاروبرقی ( برس جاروبرقی ) بپردازید.در این مرحله به تمیز کردن داخل جاروبرقی همراه با دستمال مرطوب و یا آب و صابون بپردازید و چنانچه بوی بدی به مشام شما خورد ، آنگاه چند روزی جاروبرقی خود را در فضای باز یا زیر نور آفتاب باز بگذارید و در نهایت با مواد معطر خوشبو نمایید.تمام قطعات مربوط به جاروبرقی را در سر جای خود قرار دهید و از کیسه نو استفاده کنید.

همشهری  – میهن فال

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس