خانه تکانی عید : تمیز کردن مایکروویو در ۳ دقیقه!

اشتراک:
خانه تکانی عید : تمیز کردن مایکروویو در ۳ دقیقه! خانه داری
اگر مایکروویوب ه طور مرتب تمیز نشود، روغن و تکه‌های غذا روی دیواره‌ها و سقف این دستگاه باقی خواهد ماند. برای تمیز کردن و نحوه تمیز کردن ان با ما همراه باشید .

بیشتر ما از مایکروویو تنها برای پختن غذا و یا گرم کردن آن استفاده می کنیم.یکی از وسایل پخت و پز است و طرفداران بسیاری دارد. نحوه ی تمیز کردن مایکروویو را در پرشین وی ببینید,  همراه ما باشید .

تمیز کردن مایکروویو

با نزدیک شدن به خانه تکانی‌های شب عید و تمیز کردن وسایل خانه به شما توصیه می‌کنیم تا با این۲ ماده غذایی به‌ راحتی مایکروویو خود را از تمیزی برق بیندازید.بیشتر افرادی که از مایکروویو زیاد استفاده می‌کنند، همواره با تمیز کردن آن مشکل دارند و آن را کاری طاقتفرسا و دشوار می‌دانند.

در واقع فضای کوچک آن و وجود شکاف‌های فراوان در آن تمیز کردن  را دشوار می‌کند و بههمین دلیل افراد در بیشتر اوقات تمیز کردن آن را به تعویق می‌اندازند تا حدی که دیگر تقریبا این کارغیرممکن می‌شود.

اما در اینجا راهی بسیار ساده و ارزان قیمت و در عین حال بسیار سریع را به شما توضیح می‌دهیمتا از این طریق با آرامش و هیچ گونه نگرانی مایکروویو خود را بدون تلاش زیادی برق بیندازید.برای این کار به یک کاسه، مقداری آب و آب لیمو یا سرکه نیاز دارید.یکی از این دو ماده باید استفاده شود و بسیاری از افراد به علت بوی خوب لیمو، لیمو را انتخابمی کنند اما به هر حال عملکرد هر دو مشابه است.

برای این کار درون کاسه‌ای آب لیمو و کمی آب بریزید، بهتر است که از لیموی تازه استفاده کنید.مقدار آن باید یک چهارم فنجان باشد یا اگر می‌خواهید آب خود لیمو را بگیرید، نصف لیمو کافی است.این کاسه را درون مایکروویو بگذارید و آن در دمای نسبتاً بالا به مدت ۵ دقیقه روشن کنید.سپس به مدت ۲ تا ۳ دقیقه آن را در همان حالت بگذارید و بگذارید تا بخار آن کار خودشرا انجام دهد.

تمیز کردن مایکروویوتمیز کردن مایکرووفر

طریقه چربی زدایی مایکروفر

بعد از آن می‌توانید کاسه را در بیاورید.مراقب باشید دستتان نسوزد.اگر همچنان چند لکه باقی ماند می‌توانید دوباره این کار را تکرار کنید و یا دستمالی را آغشته به لیمو
یا سرکه کنید و روی آن لکه‌ها بکشید و یا به مدت ۳۰ ثانیه روی آن نگه دارید.

هر کسی که از کار کردن روی اجاق گاز و منتظر ماندن برای طبخ غذاها متنفرست، این زمان ها به سراغ مایکروویو می روید مایکروویو، پاسخ بسیاری از مشکلات آشپزی ما بوده است و البته کمک می کند که در عرض چند دقیقه غذا را آماده کنید. اما بزرگ ترین مشکل زمانی بروز می کند که می خواهید مایکروویو را تمیز کنید.

اگر مایکروویو دارید،حتما می دانید که چطور کثیف می شود همچنین احتمالا هرگز سختی که برای تمیز کردن آن متحمل شده اید را فراموش نخواهید کرد. اگر می خواهید یک اجاق مایکروویو را به راحتی تمیز کنید، روش های ساده ای وجود دارد که می توانید امتحان کنید. بسیاری از مشکلات مایکروویو در واقع ناشی از تمیز کردن صحیح دستگاه است.

اگر می خواهید یاد بگیرید که چطور مایکروویو را تمیز کنید، روش های ساده ای وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید. در این بخش از نکات خانه داری ، ما از ساده ترین روش ها برای تمیز کردن لوازم آشپزخانه استفاده می کنیم.

تمیز کردن مایکروویونحوه ی تمیز کردن مایکروویو

راهنمای تمیز کردن مایکروویو

استفاده از جوش شیرین می تواند روشی موثر برای تمیز کردن مایکروویو باشد که برای انجام آن باید:اول یک کاسه آب بردارید و یک قاشق سوپ خوری جوش شیرین را به آب اضافه کنید حالا این کاسه آب را داخل مایکروویو قرار دهید و آن را به مدت ۳ تا ۵ دقیقه گرم نگه دارید، بسته به این که چقدر در داخل مایکروویو قرار داده شده است.

بعد از گرم شدن آب، در مایکروویو را باز نکنید و هنگامی که در مایکروویو برای چند دقیقه بسته است به رطوبت داخل کاسه اجازه دهید تا کثیفی چسبیده به داخل مایکروویو را نرم کند جوش شیرین داخل آب به عنوان رفع کننده ی بو بد عمل می کند.

تبیان  –  همشهری انلاین

گردآوری:
اخبار مرتبط:
پیشنهادات وِیژه
فیلم پرشین وی