سه شنبه, ۱۱ بهمن , ۱۴۰۱

راهکاری برای از بین بردن شوره کفش در پاییز و زمستان

اشتراک:
تمیز کردن کفش خانه داری
تمیز کردن کفش با روش های نامناسب میتواند موجب آسیب رساندن به آن شود. در این مقاله قصد داریم به همین موضوع به پردازیم تا شما بتوانید به راحتی کفش های خود را تمیز کنید.با ما همراه باشید .

جای تعجب نیست که با نگهداری نادرست و استفاده مداوم و روزانه از کفش، عمر کفش به یک یا دو فصل بیشتر نمی رسد. با رعایت نکاتی می توان از کفش برای مدت طولانی تری استفاده کرد. روش های اصولی تمیز کردن کفش  را در پرشین وی ببینید.

تمیز کردن کفش

یکی از مشکلاتی که روزهای بارانی و ابری در فصل پاییز و زمستان دارد، ایجاد شوره های سفید رنگ رویکفش ها است.با ما همراه شوید تا روش صحیح از بین بردن این شوره ها را بدانید.این روزها که هوا بارانیست به محض ورود به خانه نگاهی به کفشهایتان بیندازید تا اگر با باران موشآب کشیده شده اند و احیانا شوره زده اند زودتر تمیزشان کنید.

تمیز کردن کفشراه‌کارهای تمیزکردن کفش سفید

هرگز کفش های خیس شده در اثر باران و برف را برای خشک کردن در مقابل بخاری یا شومینهیا در مجاورت با رادیاتور قرار ندهید؛ زیرا با این کار روی آنها سفیدک یا شوره‌ ایجاد می‌شود و ظاهر
کفش را نازیبا می‌کند.بنابراین بهترین کار، استفاده از روزنامه‌های باطله و خشک کردن کفش در زمان طولانی تر است.حالا اگر با تمام این اقدامات لکه شوره روی کفش های شما ظاهر شده، محلولی به نسبت مساوی ازآب و سرکه آماده کنید و آن را با برس یا پارچه‌ای آغشته به آن بر سطح سفیدک‌زده بمالید.سپس با پارچه یا پنبه‌ای مرطوب، به اصطلاح آبکشی کنید.

در پایان هم اگر کفشتان از جنس چرم باشد، آن را واکس بزنید یا اینکه با وازلین روی آن راچرب کرده و برق بیندازید تا چرم خشک نشود.ابتدا دستمال یا پارچه ی نرم را با آب خالص مرطوب می کنیم.توجه کنید آب باید خالص باشد. گاها دیده می شود آب لوله کشی بعضی از شهرهایمان مقدار فراوانی آهک دارند. آهک درون آب شهری فرایند تمیز کردن لکه از روی کفش را مختل می کند.

پاک کردن شوره از کفش

اگر آب شهریتان آهک دارد. ابتدا آن را بجوشانید و بعد بگذارید سرد شود.پارچه مرطوب را روی لکه ی کفش می کشیم.این کار را به قدری تکرار می کنیم که آثار لکه ازبین برود ولی کفش خیس نشود.(کفش نمدار شود نه خیس)با پارچه ی خشک، رطوبت را از روی کفش برمی داریم.کفش را در جای خشک با دمای مناسب می گذاریم تا به تدریج خشک شود.کفش را کنار بخاری یا شوفاژ یا دیگر وسایل نگذارید. اجازه دهید کفش به صورت آهسته و آرام خشک شود.

بعد از خشک شدن کامل کفش، یکبار کفش را واکس می زنیم.تمام. با انجام مراحل بالا لکه شوره سفید از روی کفش پاک می شود.به احتمال بسیارکم بعد از واکس زدن کفش ممکن است مقدارکمی لکه شوره باقی بماند. برای رفع این مشکل کفش را دوباره واکس بزنید. اینبار به طور کامل و صد درصد ازبین می رود.

تمیز کردن کفش‌های چرمینکات در شیک‌پوشی

کفش‌ پارچه ای

اگر مطالب وبسایت های دیگر را مطالعه کنید؛ متوجه می شوید بسیاری از آن ها یک روش خاص را توصیه کرده اند. اما چرم بازان باوجود احترامی که برای آنها قائل است؛ روش آنها را توصیه نمی کند و مخالف است. این روش را در زیر معرفی می کنیم.استفاده از سرکهبسیاری از سایت ها استفاده از محلول سرکه و آب را برای پاک کردن شوره از کفش پیشنهاد می کنند. اما این روش چندان مناسب نیست و چرم بازان آن را توصیه نمی کند.

کفش چرم طبیعی نوعی کالای لوکس و بادوام محسوب می شود. چنانچه مشاهده کردید؛ کفش چرم طبیعی در معرض انواع خطرات و لکه ها قرار دارد. اگر بخوبی از کفش چرمتان مراقبت نکنید؛ نباید انتظار عمر طولانی از آن را داشته باشید.نگران نباشید. می توانید با مطالعه مقالات سایت چرم بازان، نحوه مراقبت از کفش چرم را به طور کامل یاد بگیرید. اما علاوه بر دانستن چگونگی مراقبت شما به وسایل مراقبت از کفش نیز نیاز دارید. مسلما خرید وسایل واکس زدن کفش هزینه دارد.

تبیان  –  شفا آنلاین

گردآوری:
اخبار مرتبط:
خانه داری
بیشتر >
فرادرس