جمعه, ۴ فروردین , ۱۴۰۲

خانه تکانی و تزریق رنگ به آشپزخانه

اشتراک:
خانه داری
همیشه خانه تکانی با تحولی در خانه همراه است که میتواند تاثیرخاص خودش را داشته باشد .ترکیب بندی رنگ مناسب در اشپزخانه باعث ایجاد انرزی مثبت و شادی بین افراد میشود . بهترین تغییرات بهترین احساسات را به دنبال دارند.

ماه پایان سال برای خانه تکانی و تحول در خانه است . تاثیر رنگ ها بر روان و روحیه آدمی بسیار زیاد است و هر رنگی تاثیرات خاص  خودش را دارد. تناسب رنگ، اصل مهم دیگری در ترکیب بندی رنگ آشپزخانه است. بنابراین برای  تزریق رنگ به آشپزخانه باید دقت کافی را داشته باشید . مخصوصا قسمت اشپزخانه که قلب خانه است یا ما در پرشین وی همراه باشید .

 تزریق رنگ به آشپزخانه

در واقع از آنجا که معمولا زنان زمان قابل توجهی را در آشپزخانه صرف می‌کنند، بهتر است به چیدمان آشپزخانه توجه ویژه‌ای شود و از رنگ‌های شاد، گلدان‌های پر از گل و وسایل مختلفی برای تزئین قلب خانه کمک گرفت و محیطی دلچسب را در خانه فراهم ساخت.

قرمز و نارنجی از رنگ‌هایی هستند که کار‌شناسان حوزه طراحی داخلی به استفاده از آن در چیدمان آشپزخانه تاکید دارندو آن‌ها را در فراهم کردن محیطی شاد و آرام برای اعضای خانواده موثر می‌دانند علاوه بر این، چنین رنگ‌هایی به افزایش اشت‌ها و هضم بهتر غذا نیز کمک می‌کنند.برای افرادی که در آشپزخانه، کابینت‌هایی به رنگ سفید، شیری یا کرم نصب کرده‌اند و قصد رنگ آمیزی دیوار‌ها یاتعویض کاشی‌ها را دارند، استفاده از عناصر تزئینی با ترکیب رنگ‌های قرمز و سبز و دیوارهایی به رنگ زرد کمرنگنه تنها انرژی بخش خواهد بود بلکه به بازتاب نور خورشید از دیوار‌ها کمک می‌کند و فضای آشپزخانه را دل انگیز جلوه خواهد داد.

 تزریق رنگ به آشپزخانهرنگ فضای آشپزخانه

ترکیب بندی رنگ آشپزخانه

در آشپزخانه ‌ای با کابینت‌هایی به رنگ چوب یا قهوه‌ای تیره رنگ بهتر است از رنگ‌هایی با پس زمینه طلایی و خردلی استفاده شود.انتخاب صفحه روی کابینت نیز توصیه می‌شود گل بهی بوده و پرده و کناره دیوار پنجره‌ها نیز از قهوه‌ای کم رنگ استفاده شود.برای صرف غذا در فضایی رویایی و آرام بخش نیز استفاده از ترکیب رنگ بنفش پررنگ و شیری پیشنهاد می‌شود.رنگ بنفش دیوار‌ها با چیدمانی شامل دیوارکوب، صندلی‌ها و کف پوش شیری رنگ فضای آشپزخانه یا اتاق ناهار خوری رازیبا و مجلل خواهد کرد.

همچنین برای پر شکوه و با طراوت جلوه دادن فضای آشپزخانه توصیه می‌شود گلدان‌هایی شیشه‌ای با گل‌های بنفش، زرد وآبی تزئین شوند و آن‌ها روی میز آشپزخانه یا صفحه کابینت قرار داده شوند.می‌توان از لاله‌های قرمز و صورتی رنگ نیزبرای شاد کردن فضا و بهاری جلوه دادن آشپزخانه کمک گرفت.به طور قطع رایحه گلهایی مانند اسطوخودوس یا برگ لیمو، دارچین، میخک، اکالیپتوس، گل یاس،، کاج و رز در کنارعطر شمع‌های خوش رایحه و میوه‌های رنگارنگ، حال و هوای آشپز خانه را تغییر می‌دهد و اعضای خانه و می‌ه‌مان‌ها را از یکنواختی و روزمرگی‌‌ رها خواهد کرد.

طراحی دکوراسیون داخلیطراحی داخلی

نباید فراموش کرد در آشپز خانه‌هایی که در موقیعت شمال قرار داشته و آفتابگیر نیستند استفاده از رنگ‌های سرد مانندآبی و رنگ‌هایی که نور را جذب کرده و منعکس نمی‌کنند، فضای اتاق را بی‌روح، غم زده و کوچک جلوه می‌دهد.

شبکه ایران

گردآوری:
اخبار مرتبط:
خانه داری
بیشتر >
فرادرس