دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

دوازده راه مبارزه با مورچه ها در خانه

اشتراک:
نحوه از بین بردن مورچه ها خانه داری
وجود هر حشره ای در منزل می تواند آزار دهنده باشد. برای از بین بردن مورچه ها همیشه راه های شیمیایی جواب نمی دهد بنابراین ما در این مجموعه روشهای خانگی که باعث ریشه کندن مورچه ها می شود اموزش داده ایم .

از دلایل وجود مورچه در منزل گرم بودن هوا می باشد و یا وجود منابع غذایی که ازدحام مورچه ها را زیاد میکند . شاید وجود این حشرات برای برخی از افراد بسیار خسته کننده باشد که البته حضور مورچه در منزل باعث ازار و اذیت میشود . بنابراین باید به دنبال روش سالم ریشه کندن مورچه ها شویم. نحوه از بین بردن مورچه ها را دراین بخش اموزش داده ایم. پیشگیری از وجود مورچه در خانه را در پرشین وی ببینید.

 از بین بردن مورچه ها

گاهی وجود حشراتی مثل مورچه در داخل خانه به قدری آزاردهنده است که سبب سلب آسایش افراد ساکن در آن خانه می شود.البته برای مبارزه با آنها راهکارهایی وجود دارد.مورچه ها اگر چه به ظاهر، حشرات بی آزاری به نظر می آیند، ولی هنگامی که در گوشه ای ازخانه لانه کنند، با دردسرهای بسیاری مواجه می شوید.

در اینجا ۱۲ راه برای از بین بردن مورچه ها در خانه برایتان بیان می کنیم.

۱.کمی فلفل سیاه را در نقاطی از خانه که محل عبور و مرور مورچه ها هستند، بپاشید.

از بین بردن مورچه هاحکمت مورچه در خانه

۲.اگرچه این ادعا عجیب به نظر می آید، ولی بعضی ها عقیده دارند برای آنکه در جهت عبور و مرورمورچه ها محدودیتی ایجاد کنید، دور فضای مورد نظر را بر روی زمین یا دیوار، با گچ خط بکشید.
می گویند مورچه ها از روی خط گچی عبور نمی کنند، برخی دیگر به جای گچ، پودر تالک را پیشنهادمی کنند.

۳٫گفته می شود سیب دارای اسیدی است که مورچه ها را از بین می برد.بنابراین مقداری پوست سیب یا تکه هایی از خود آن و یا حتی هسته های داخل آن را در ورودیلانه مورچه قرار دهید.

۴.مخلوطی از عسل و پودر اسید بوریک را بر روی تکه کاغذی ریخته و در مکانی نزدیک لانه مورچه هاقرار دهید.با حمل این ترکیب به ظاهر خوشمزه توسط مورچه های رهگذر، مورچه های داخل لانه نیز از بین می روند.البته بعضی از مورچه ها به مواد چربی، بیشتر از مواد شیرینی تمایل دارند.لذا شما می توانید به جای عسل از کره استفاده کنید.

۵.از آن جایی که مورچه ها از بوی «میخک» متنفر هستند، می توان چند دانه میخک را بر سر سوراخآن ها قرار داد.

۶.چند قطعه اسفنج را با آبی شیرین خیس نموده و بر سر راه مورچه ها قرار دهید.سپس اسفنج را در آب فرو ببرید تا مورچه ها خفه شوند.اگر چندین مرتبه این کار را انجام دهید، مورچه ها تا مدتی از این راه، رفت و آمد نخواهند کرد.البته این کار را می توان با چند تکه روزنامه ی آغشته به شیره ی قند یا چربی هم انجام داد.

۷.مورچه ها در باغچه و حیاط اغلب، شته ها را از این درخت به آن درخت جابه جا می کنندتا از شیره ی گل ها و درختان استفاده کنند.می توانید حدودا در فاصله ی ۲۰ سانتی متری مقداری پشم به کمی نخ ببندید، سپس روی آن پودر حشرهکش بریزید.به این ترتیب مانع رفت و آمد آن ها خواهید شد.البته با بستن مقداری نوارچسب پهن به صورتی که طرف چسبناک آن رو به بیرون باشد، می توان مانع ازبالا رفتن مورچه ها از درخت و حتی میز آشپزخانه شد.

دشمن مورچه هااز بین بردن مورچه در منزل

۸.مورچه ها از بوی کاج و صنوبر خوششان نمی آید، پس اگر در آشپزخانه مقداری اسانس حاوی بوی این درختها را قرار دهید، مورچه ها به آن جا نخواهند آمد.

راه های نابودی مورچه ها

۹.قرار دادن مقداری پوست خیار در قفسه های آشپزخانه نیز موجب فرار مورچه ها خواهد شد.

۱۰.سوراخ ها و شکاف های محل ورود مورچه ها را اگر با صابون پر نمایید، دیگر هرگز از آن محلرفت و آمد نخواهند کرد.

۱۱.ریختن اندکی نفت در سوراخ مورچه ها هم برای مدت کمی می تواند چاره ساز باشد.

۱۲.در صورتی که کودک شما روی تخت خواب می خوابد و پوست بدنش به مورچه ها حساسیت دارد، می توانیدهر یک از پایه های تخت را داخل یک ظرف آب قرار دهید.آن گاه مورچه ها داخل ظرف آب می افتند.

● هشدار در صورتی که از بین روش های مبارزه با حشرات خانگی، استفاده از سموم را انتخاب کرده اید،مراقب بچه های کوچک باشید.به این معنا که مکان هایی را سم پاشی کنید که دور از دسترس بچه ها باشند.در ضمن از آنجا که برخی از سم ها امکان ترکیب با آب را دارند، شما می توانید از محلولهمان سم به جای پودر آن، برای سم پاشی استفاده کنید.به این ترتیب کاربرد آنها مشکلات کمتری را نسبت به پودرها خواهد داشت.

آکاایران

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس
تالارکده