چهارشنبه, ۱۲ بهمن , ۱۴۰۱

علت واز بین بردن بی نظمی های آشپزخانه

اشتراک:
راه برای جلوگیری از شلختگی خانه داری
به‌هم ریختگی به معنای نداشتن نظم در وسایل و نامرتب بودن آن‌ها در گوشه و کنار محیط است.درمان شلختگی گامی بزرگ برای نظم بخشیدن به محیط خانه و کار می باشد. بی نظمی علاوه بر ایجاد ظاهری نامناسب در محیط، تاثیرات مخربی نیز روی روان انسان می گذارد.

شلختگی و بی نظمی در زندگی یک معضل است که می تواند بسیاری از برنامه های شما را نیز مختل کند، البته راه هایی برای پایان دادن به بی نظمی در زندگی وجود دارد. راه برای جلوگیری از شلختگی را در پرشین وی ببینید.

راه برای جلوگیری از شلختگی

آشپزخانه یکی از مهم ترین قسمت های هر خانه ای است. خانم های خانه دار ممکن است ناخواسته اشتباهاتی را در چیدمان آشپزخانه شان انجام دهند.با ما همراه شوید تا این اشتباهات را بدانید.اشتباه خانم ها در آشپزخانه داری!!همه ما خوب می دانیم که آشپزخانه محل سلطنت خانم های خانه‌دار است و حسابی هم روی آن حساس هستندو هر چیزی که نظم آنجا و چیدمانش را به هم بریزد و باعث شود که حال خوبی را کهدر آشپزخانه تجربه می کنند نداشته باشند، حسابی آن ها را عصبانی می کند.در ادامه به ۶ عامل بی نظمی که دشمن چیدمان زیبای آشپزخانه است، اشاره می شود.

قرار دادن ظرف های کثیف هر جایی از آشپزخانه واقعا دوست دارم بدانم با آن ۵ ثانیه ای که باز کردن در ماشین ظرفشویی و قرار دادن بشقاب درونآن از شما می گرفت چه کار مهمی می توانید انجام دهید؟در کابینت آشپزخانه و کشوها را باز رها نکنیدآیا واقعا توقع زیادی است که وقتی درکابینت آشپزخانه و یا کشوها را می بندید همان موقع چک کنید که آیا کامل بسته شده است یا نه؟با این کار فقط چیدمان آشپزخانه را بی نظم تر جلوه می دهید.

 راه برای جلوگیری از شلختگیبی نظمی هر بخش خانه

درمان شلختگی

بطری آب خالی در یخچال آشپزخانهروی چه حسابی بطری آب شخصی تان را که خالی شده است داخل یخچال قرار می دهید؟ قبول کردن مسئولیتیک بطری نیم لیتری؛ نه اصلا یک لیتری خیلی سخت است؟سبد سینک ظرف شویی جای غذای باقی مانده نیستسبدی که در داخل سینک ظرف شویی قرار میگیرد جای ریختن باقی مانده غذای داخل بشقاب شما نیست.
آن سبد برای ریختن تفاله های چای استفاده می شود و وقتی شما هر چیز دیگری را هم داخل آن می ریزید جز کثیف کردن سینک کار دیگری نمی کنید، باور کنید رعایت کردن این نکات خیلی راحت است.

به چیدمان بشقاب ها روی هم دقت کنید باور کنید خیلی سخت نیست که بشقاب ها را روی هم قراردهید آن هم جوری که یک نمای منظم را به شما تحویل دهد.غذاهای تاریخ مصرف گذشته را دور بریزید بهتر است که گاهی به یخچال سر بزنید و غذاهای تاریخ مصرف گذشتهرا دور بریزید اما این جور نباشد که هر چیزی را از یخچال در بیاورید، آن را نگاه کنید وبا آن که تاریخ مصرف آن گذشته بگویید نه هنوز می شود از آن استفاده کرد، باور کنید حفظ سلامتیهم راهی برای پس انداز پول است.

جریان های خارج از کنترل شاید بهترین برنامه ریزی ها را انجام داده باشید اما احساس می کنید که جهان اطراف دور سر شما می چرخد و هیچ کنترلی ندارید و انگار توپ های بزرگی دور سر شما هستند و اندازه آن ها بزرگتر و بزرگتر می شود. این توپ ها نماد مشکلات زندگی می باشند. نمی دانید که چه می خواهید این که بخواهید تمام ذهنیت خود را جمع آوری کنید و به سمت جلو حرکت کنید، اصلا کار راحتی نیست؛ به شرطی که بدانید از زندگی خود چه می خواهید. این سردرگمی قطعاً نظم زندگی را به هم می ریزد.

اخیراً در چیزی شکست خورده اید شکست در موارد مختلف یک نوع احساس منفی به شما می دهد. فکر نکنید که شکست به معنای پسرفت است. بلکه یک قدم به سمت جلو می باشد تا دیگر آن خطاها را تکرار نکنید و تجربه بیشتری به دست بیاورید. از آنجایی که نمی توانید آب ریخته را دوباره جمع کنید اما نباید نگران باشید. بلکه می توانید با افزایش تلاش خود وضعیت را بهبود ببخشید.

درمان شلختگی و بی نظمیراه پایان دادن به شلختگی

راه حل بی نظمی

به بیان دیگر شلختگی در زندگی می تواند نظم داده شود و دوباره به یک جنبه مثبت و کاربردی در زندگی شما تبدیل گردد. پس تجربه های زندگی را را نادیده نگیرید و سعی کنید از راهکارهای ما در این مقاله استفاده کنید.زمانی که زندگی شلخته می شود، اضطراب در شما افزایش پیدا می کند و در نتیجه باید این حس منفی را در خودتان خاموش کنید. خاموش کردن حس منفی به معنای از بین بردن استرس و اضطراب نیست، بلکه به این معناست که آن را به عنوان تجربه برای پیش رفتن به سمت آینده استفاده کنید. زمانی که تجربه منفی در ذهنتان وجود داشته باشد، خیلی راحت می توانید برای تغییرات واقعی تلاش کنید.

پس با خودتان در مورد این احساسات صحبت کنید و به افکاری که دارید اعتماد کنید اما سرزنش کردن را کنار بگذارید. به ترسی که در درونتان وجود دارد، به عنوان یک عامل انگیزشی برای بهتر بودن نگاه کنید. این امواج مدام در حال رفت و آمد هستند.

چیدانه – ستاره

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
خانه داری
بیشتر >
فرادرس