دوشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

روش تهیه گوی ها و حباب های برفی در منزل

اشتراک:
خانه داری
شیشه هایی که داخل آنها از گلوله هایی شبیه برف استفاده شده و در واقع می توان گفت گوله ها و حباب های جادویی هستند که به کمک آنها می توانید یک منظره ی برفی را نشان دهید.با ما همراه باشید .

در این مطلب آموزشی سعی بر آن داریم تا به شما دوستان عزیز نحوه و چگونگی ساخت گوی برفی کریسمس را آموزش دهیم. نحوه کار بسیار آسان می باشد و شما می توانید یک گوی برفی کریسمس بسیار ساده و جالب بسازید روش ساخت گوی برفی را در پرشین وی ببینید.

روش ساخت گوی برفی

ز شیشه ی غذای بچه ها و …..می توان استفاده کرد.در جنس پلاستیک و سرامیک و شیشه بودن آن دقت کنید که در بازار این ها بهصورت ارزان قیمت و حتی دست دوم هم زیاد پیدا می شود(شیشه های فلزی به دلیل اینکه زود زنگ می زنند مناسب نیستند)
روش ساخت: برای مایع درون آن از گوی برفیمواد ترکیبی مصنوعی معمولا در شیشه های گلدار استفاده می شوند.اگر شیشه رنگ طبیعی و واقعی داشته باشد از روغن در آن استفاده شده.
داخل آنها از مواد تزئینی شبیه به شن و ماسه سفید و گاهی از تکه های یونولیت استفاده می شود.از مجسمه های سفالی رنگی می توان داخل آن استفاده کرد.داخل آن میتوان از وسایل پر زرق و برق استفادهکرد و از گلیسیرین هم می توان برای چسباندن آنها استفاده کرد.باید درب آنها را سفت بست تا از داخلش چیزی نریزد.
روش ساخت گوی برفیساخت گوی برفی

گوی برفی برای کریسمس

در واقع باید مجسمه ها و وسایل تزئینی را به درب شیشه ها چسباند و شیشه ها را واژگون گذاشت.برای محکم کاری میتوانید از چسب آکواریوم برای درز گیری درب قوطی استفاده کنید.و در آخر برای زیبایی بیشتر دوردرب قوطی را با روبان زیبایی بپوشانید.نکته:میتوانید از لوازم مخصوص ماکت سازی که در کتاب فروشی ها موجود است برای این کار استفاده کنید .
هم برای مجمسه های کوچک داخل ظرق و هم برای برف مصنوعی
ابتدا یک شیشه کوچک و دایره ای شکل تهیه کنید و درون درب آن مقداری چوب پنبه به عنوان یک تپّه برفی بچسبانید و یا یک درخت کاج کوچک تهیه کنید و یا با کاغذ و نخ کاموا آن را بسازید و درخت کاج را نیز درون درب شیشه با چسب به خوبی بچسبانید. در این بخش یک آدم برفی بسازید و یا تهیه کنید شما می توانید به مطلب مشابه چگونه با خمیر آدم برفی فروزن بسازیم مراجعه کنید. وقتی آدم برفی را ساخته اید آن را بر روی آن چوب پنبه ای که به به عنوان تپّه ساخته اید، بچسبانید.
ساخت گوی شیشه ای نوستالژیکآموزش درست کردن گوی

ایده ساخت گوی ها

حالا شیشه مربا یا شیشه کوچکی که در مراحل بالا درون درب آن آدم برفی و سایر موارد را چسبانده اید را پر از آب کنید. همچنین در آب مقداری اکلین و وسایل مشابه برای ایجاد زرق و برق بریزید و به خوبی هم بزنید.سپس در این بخش درب شیشه را همانند تصویر زیر ببندید. دقت داشته باشید که درخت کاج و آدم برفی شما نباید انقدر بزرگ باشند که از بسته شدن درب شیشه جلوگیری کند.به همین سادگی شما توانسته اید گوی برفی کریسمس بسازید. امیدوارم از این آموزش نهایت لذت را برده باشید. البته این آموزش روشی ساده برای ساخت گوی برفی کریسمس بود و در آینده ورژن پیشرفته تر آن را نیز آموزش خواهیم داد

کافی نت  – خانوم گل

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس