یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

سفید کردن دسته کارد و چنگال

اشتراک:
شستن قاشق و چنگال خانه داری
برای از بین بردن زنگ زدگی قاشق و چنگال استیل، راه‌ها و روش‌های زیادی وجود دارد. در اینجا به چند روش شستن قاشق و چنگال و از بین بردن لکه های روی قاشق اشاره می‌کنیم.با ما همراه باشید .

به مرور زمان روی قاشق و چنگال استیل بر اثر استفاده بیش از حد، خط و خش می‌افتد ر این مقاله به راه‌هایی برای شستن قاشق و چنگال و از بین بردن لکه‌های آن اشاره خواهیم کرد. شستن قاشق و چنگال را در پرشین وی ببینید.

شستن قاشق و چنگال

برای شستن این گونه کارد و چنگال‌ها، یک عدد لیموترش را از وسط به دو نیم کرده و روی دسته استخوانی بمالید.دوباره مانند اول سفید خواهد شد.وسایل عاجی دیگر را نیز می‌توانید با به کار بردن همین روش تمیز و سفید کنید.تمیز کردن طناب لباس طناب‌هایی که برای آویزان کردن لباس از آن‌ها استفاده می‌کنیم، اگر تمیز نباشند لباس‌ها را کثیف می‌کنند.بهتر است گاه‌گاهی برس
را در آب صابون خیس کرده، روی طناب بکشید و بار دوم همین عمل را با برسی که در آب معمولی خیس شده است انجام دهید.

طرز جدا کردن دو لیوان برای جدا کردن دو لیوان شیشه‌ای که داخل هم چفت شده‌اند و به هم چسبیده‌اند، لیوان زیر را در آب گرم بگذارید و لیوان بالایی را از آب سرد پر کنید.با این عمل لیوان‌ها به راحتی از هم جدا می‌شوند.جرم‌گیری سماور یا کتری* سماور یا کتری خود را با مقدار مساوی آب و سرکه پر کنید، آن را به جوش آورده وبه مدت ۱۰ دقیقه بجوشانید بعد آن را خاموش کرده و بگذارید از شب تا صبح بماند.سپس آن را بشویید، آب بکشید و خشک کنید.

شستن قاشق و چنگالنحوه تمیز کردن دسته کارد

سفید کردن دسته کارد و چنگال

* مقداری جوش شیرین داخل آب سماور یا کتری ریخته و آن را بجوشانید تا جرم‌ها برطرف شوند.شیر آببرای برطرف کردن آهک در اطراف شیرهای آب، یک دستمال را به سرکه آغشته کرده و دور شیر آب محکم ببندید و حداقل دو ساعت صبر کنید، پس از این مدت دستمال را باز کرده و محل را باآب بشویید.شستن بشقابهنگام شستن بشقاب‌ها، چند قاشق غذاخوری سرکه داخل آب بریزید، سرکه چربی‌ها را از بین می‌برد و بشقاب‌ها را شفاف و درخشان می‌کند.

شستن فلاسک برای پاک کردن ترموس یا فلاسک، چند قاشق غذاخوری جوش شیرین داخل آن ریخته و آن را باآب گرم پر کنید.بعد از ۱۵ دقیقه فلاسک را بشویید و از تمیزی و درخشان بودن آن لذت ببرید. قوری از جمله لوازم اصلی آشپزخانه است.پس از هر بار دم کردن چای، تفاله آن را کاملاً خالی کنید و قوری را با آب گرم وپودر خوب بشویید.ضمناً هیچ وقت چای دم کرده را زیاد داخل قوری نگذارید چون بعد از مدتی بوی زننده‌ای به خود می‌گیرد.

نحوه تمیز کردن و برق انداختن قاشقسفید کردن دسته کارد

نحوه شستن بطری کارد

تمیز کردن کارد و چاقو برای از بین بردن لکه‌های موجود بر روی کارد آشپزخانه و یا زنگ‌ آن، می‌توانیدبه جای پارچه یا ابر از چوب‌پنبه استفاده کنید.برای این منظور چوب پنبه را قدری خیس کرده و آن را به یک ماده‌ی پاک‌کننده آعشته نمایید.پس با حرکت جلو و عقب، آن را روی تیغه کارد بکشید تا کاملاً تمیز شود.نکته‌ای در مورد قابلمه‌ها یک نکته مهم درباره‌ی قابلمه‌ها این است که هیچ وقت در داخل کابینت یا قفسه آشپزخانه،درِ قابلمه‌ها را روی آن‌ها در قفسه قرار ندهید زیرا هوا باید آزادانه داخل آن‌ها شود.در قابلمه‌های آلومینیومی تازه نیزبهتر است شیر و آب بجوشانید تا همیشه خوب و شفاف بمانند.

شستشوی بطری برای شستشوی دقیق بطری‌های گردن باریک که معمولاً شیشه شور به آن وارد نمی‌شود، دو قاشق غذاخوری برنجخام در آن‌ها بریزید و بعد آن را با سرکه پر کنید، سپس بطری را تکان دهید تا لکه‌های آن پاک شود.

تبیان  –  کاردستون

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس