جمعه, ۴ خرداد , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

توصیه هایی برای صرفه جویی در هزینه های زندگی

اشتراک:
صرفه جویی در هزینه زندگی خانه داری
یکی از چالش های بزرگ برای همه ما یافتن راه هایی برای صرفه جویی و پس انداز کردن پولمان است که یکی از بهترین راه ها برای این کار کمتر خرج کردن یا به بیان بهتر بهینه خرج کردن است .در این مطلب روش های مختلف برای کاهش هزینه های ماهیانه بیان کرده ایم .

مدیریت اقتصادی یکی از هنرهای بزرگ افراد در زندگی است که با روش هایی ساده می توان این کار را عملی کرد . برخی از افراد از توان مدیریت بالایی برخوردارند و به راحتی قادر به پس انداز کردن برای تامین اهداف و آرزوهای خود هستند . صرفه جویی در هزینه زندگی را در پرشین وی ببینید.

صرفه جویی در هزینه زندگی

وسایل برقی را شب ها از برق بکشید و هر سال بیش از ۳۰۰ هزار تومان صرفه جویی کنیداکثرخانواده‌ های معمولی صاحب ۱۶ تا ۲۴ وسیله مصرف کننده برق هستند.آنچه آدم‌ها متوجه نمی‌شوند این است که حتی وقتی این وسایل خاموش هستند نیز برق مصرف می‌کنند.راه‌حل ساده و اولینراه صرفه جویی در هزینه های زندگی این است که تمام وسایلتان را در یک چند راهی برق بزنید وهمه‌ آنها را با هم آخر روز خاموش کنید.

شیرهای آب کم فشار نصب و تا ۶۰ درصد در قبض آب صرفه جویی کنیدآیا واقعا به یک شیر آب با قدرت فشار شیر آتش‌نشانی برای شستن ظرف‌ها نیاز دارید؟احتمالا پاسخ منفی استو فقط با جایگزین کردن شیر ظرفشویی‌تان با مدل‌های کم فشار، می‌توانید قبض آبتان را ۲۵ تا ۶۰ درصد کاهشدهید.پخش‌کن‌های شیر آب هزینه‌ای حدود ۱۰ تا ۳۰ هزار تومان دارند که واقعا ارزش هزینه کردنش را دارد.اگر می‌خواهید حتیآب و پول بیشتری صرفه‌جویی کنید، می‌توانید سرشیرهای دوشی کم فشار را نیز با حدود ۳۰هزار تومان هزینه نصب کنیدو این دومین راه صرفه جویی در هزینه های زندگی است که حتما به کار شما می آید.

 صرفه جویی در هزینه زندگیهزینه های زندگی

راههای صرفه جویی در مخارج زندگی

لامپ‌های‌تان را به روز و تا ۸۰ درصد در قبض برقتان صرفه‌جویی کنیدعوض کردن لامپ‌های قدیمی با لامپ‌های کم‌مصرف می‌تواند تا ۸۰ درصد در قبض برقتان صرفه‌جویی کند.بله، آن لامپ‌ها کمی از لامپ‌های قدیمی گران تر هستند- حدود ۱۶ هزار تومان- اما سه تا ۲۵ برابر بیشتردوام می‌آورند و از برق استفاده‌ موثرتری می‌کنند.جایگزین کردن فقط پنج تا از پر استفاده‌ترین لامپ‌های‌تان با لامپ‌هایی که نشان کم مصرفی دریافت کرده‌اند، می‌تواند در یکسال تا ۱۰۰هزار تومان در پول شما صرفه جویی کند.به این ترتیب علاوه بر صرفه جویی در برق، راه صرفه جویی در هزینه های زندگی را هم آموخته اید.

در و پنجره ها را درزگیری و تا ۱۵ درصد در هزینه‌ گرمایش صرفه جویی کنیدیک سوم گرمایش کل یک خانه از طریق درها و پنجره‌های معمولی هدر می‌رود.سازمان حفاظت محیط زیست تخمین می‌زند درزگیری منافذ و عایق‌گذاری مناسب می‌تواند به طور میانگین ۱۵ درصد در هزینه‌های گرمایشو سرمایش صرفه‌جویی کند.برای پوشاندن منافذ، کرکره‌های عایق، لایه‌ها یا کیت‌های پلاستیکی را امتحان کنید.بتونه کاری هم روشی ساده برای پر کردن شکاف کف‌پوش‌ها، پنجره‌ها و درهاست.برای زیرزمین‌های پر درز و شکاف یا پنجره‌هایاتاق زیرشیروانی، چسپاندن یک قطعه از تخته‌های فومی به تیغه‌ ۸/۳ اینچی و چفت کردن آن با قاب پنجره راامتحان کنید.

برای کاهش هزینه‌های سرمایشی تا ۴۵ درصد، از پرده‌های معمولی و کرکره‌ای استفاده کنید تابستان و زمستان بهترین زمان‌های استفاده از پرده‌ها به عنوان سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی طبیعی هستند.پرده‌های کرکره‌ای بسیار بازتابنده در طول تابستان می‌تواند جذب گرما را تا حدود ۴۵ درصد کاهش دهد.بر عکس آن در زمستان کارساز است که شما باید از پنجره‌پوش‌ها برای حبس گرما استفاده کنید.اکثر پارچه‌های معمولی می‌توانند هدررفت گرما را از اتاق گرم تا ۱۰درصد کاهش دهند.

صرفه جویی در زندگی روزمرهراههای پس انداز و صرفه جویی

راههای پس انداز کردن پول

برای چیزهایی که برای‌تان اهمیت ندارند کلی خرید کنیددر نسخه‌ای مشابه، هر وقت ممکن بود کلی خرید کنید.رامیت سیت، مولف«من به شما می‌آموزم که ثروتمند باشید» تخمین می‌زند که این عادت خرید ساده می‌تواند ۵۰ تا ۵۰۰دلار در ماه موجب صرفه جویی شود.او می‌نویسد: «شما باید اولویت بندی کنید، چون نمی‌توانید از هر چیزی بهترینش را داشته باشید.
برای چیزهایی که برایتان مهم هستند جنس صاحب برند را خریداری کنید.

با خرید کلی به شدت هزینه‌های خریدکالاهایی که برای‌تان اهمیتی ندارند را کاهش دهید.» حوزه‌هایی که ممکن است بتوانید پول صرفه‌جویی کنید شامل این موارد می‌شود:لوازم آرایشی، غذا، میوه، پوشاک خاص و لوازم مربوط به حیوانات خانگی.برای شما چه چیزی مهم است؟ و قصد دارید چه چیز را فدا کنید؟ آنچه را که می‌توانید در اولویتقرار دهید و آنچه را که می‌توانید از اولویت خارج کنید، معین کنید.از شیوه جدا جدا سفارش دادن استفاده کنید تا در وجه پرداختی صرفه جویی شود

روزنامه اصفهان – سیمرغ

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس