چطور سیب‌زمینی‌ها را برای زمستان انبار کنیم؟

اشتراک:
چطور سیب‌زمینی‌ها را برای زمستان انبار کنیم؟ خانه داری
سیب زمینی از جمله سبزیجاتی است که می توان طولانی مدت نگاه داشت. برای نگهداری طولانی مدت از سیب زمینی و جلوگیری از خراب شدن زود هنگام باید نکاتی را رعایت کنید برای بیشتر شدن اطلاعات با ما همراه باشید .

سیب زمینی، یکی از پر مصرف ترین مواد غذایی در تمام دنیا است و بسیاری از مردم به دنبال راهی برای نگهداری طولانی مدت سیب زمینی هستند.برای اینکه سیب زمینی مدت بیشتری سالم بماند نکاتی را باید رعایت نمود نحوه انبار کردن سیب زمینی را در پرشین وی ببینید.

نحوه انبار کردن سیب زمینی

چه خود سیب زمینی کاشته‌اید و چه یک گونی از آن را یکجا خریداری کرده‌اید، نگه‌داری از آن‌ها برای استفادهدر زمستان روش خاص خود را دارد.- هر کدام ازسیب‌زمینی ‌ها را جدا داخل روزنامه بپیچید.سپس در یک جای سرد و تاریک ۱۰ تا ۱۵ درجه سانتی‌گراد قرار دهید.آن‌ها را با یک لایه دیگر روزنامه بپوشانید و بگذارید حدود یک هفته به همین صورت باقی بمانند.این عمل باعث می‌شود پوست آن‌ها برای زمستان طولانی پیش رو سفت و ضخیم شود.

۲- سیب‌زمینی‌ه ا را داخل سبد، جعبه یا لگن‌های پلاستیکی دردار بگذارید.چند سوراخ در ته ظرف‌های پلاستیکی برای عبور هوا ایجاد کنید.- سیب زمینی‌ها را در جاهای سرد و تاریک مانند زیرزمین یا انباری یا هر اتاقی که دما از ۱٫۵درجه پایین‌تر و از ۴٫۵ درجه سانتی‌گراد بالاتر نرود، قرار دهید.- جلو منبع نور را بپوشانید.نور باعث می‌شود سیب‌زمینی‌ها جوانه زده، بد شوند.

۵- هر چند وقت یک بار سری به آن‌ها بزنید و سیب‌زمینی‌ها ی نرم یا جوانه زده را جدا کنید.یک سیب‌زمینی خراب کل سیب‌زمینی‌های یک جعبه را از بین می‌برد.شرایط نگهداری سیب زمینی در انبار؛ خشک کردن و التیام دهی به منظور کاهش رطوبت سطحی سیب زمینی

نحوه انبار کردن سیب زمینیروش صحیح انبار کردن

مزایای خشک کردن سیب زمینی عبارتند از :

جلوگیری از گسترش پوسیدگی نرم (Soft Rot)جداسازی آسان‌تر خاک چسبیده به محصول و در نتیجه عبور بهتر هوا از لابلای غده ها جلوگیری از گسترش فعالیت باکتری ها و آفات- شرایط نگهداری سیب زمینی در انبار؛ جلوگیری از جوانه زنی غده هابرای ممانعت از جوانه زنی غده های غیر بذری از مواد شیمیایی استفاده می شود. این مواد سه هفته پس از برداشت به کار می روند. یعنی زمانیکه سیب زمینی ها التیام یافته اند. متداولترین و جدیدترین ماده مهار کننده جوانه زنی CIPC است .

میزان مصرف آن ۲۵ گرم ماده خالص به ازای هر تن سیب زمینی است . باید توجه داشت که برای غده های بذری نباید از هیچ نوع ماده ضد جوانه زنی استفاده کرد . جوانه زنی در غده های بذری تنها با استفاده از نور پراکنده و پائین آوردن دمای هوای انبار کنترل می گردد.- شرایط نگهداری سیب زمینی در انبار؛ سرد کردن و حفظ درجه حرارت مناسبدر اجرای عملیات سرد کردن محصول سیب زمینی تا سه هفته پس از برداشت نباید اقدام به خنک نمودن توده کرد. سرد کردن غده ها با تهویه شبانه هوای انبار به مدت ۷ – ۶ ساعت انجام می شود و بهتر است این عمل در زمان هایی که رطوبت هوا بالاست اجرا گردد. همچنین، باید از سرد کردن سریع و یکباره توده خودداری گردد و دمای غده ها به آرامی و در هر روز حدود ۱ تا ۲ درجه کاهش داده شود..

نحوه انبار کردن سیب زمینیآموزش نگهداری صحیح از سیب زمینی

شرایط نگهداری سیب زمینی در انبار

۴- شرایط نگهداری سیب زمینی در انبار؛ هوا دهی هوادهی باید یک تا دو بار در هفته و هر بار به مدت ۱ الی ۵/۱ ساعت انجام شود. در صورتی که قسمت بالای توده سیب زمینی رطوبت بالائی داشته باشد، لازم است هوا دهی ۳ الی ۴ بار در هفته و هر بار به مدت ۲ تا ۵/۲ ساعت انجام شود.هنگامی که دمای هوای داخل انبار ۶ – ۴ درجه سانتیگراد است، با روشن کردن فن ها هوا بصورت مختصر در انبار جابجا می شود. در این حالت نیاز به وارد کردن هوای بیرون به داخل انبار نیست.
اگر دمای هوای محیط کمتر از ۵/۱ درجه باشد، بهتر است هوادهی انجام نشود یا در صورت نیاز به هوادهی از دستگاه گرمکن ( هیتر ) برای افزایش دمای هوای ورودی استفاده شود.

۵- شرایط نگهداری سیب زمینی در انبار؛ جلوگیری از نشستن رطوبت بر روی محصولاین پدیده در ساختمان‌های غیر قابل نفوذ به هوا حائز اهمیت است. در این مورد باید به نکات زیر دقت شود : در زمان سرد کردن توده ، باید هوای مرطوب را از فضای انبار خارج کرد .اگر دمای هوا تا نزدیک صفر درجه پایین آمده باشد ، درب های خروج هوا تا ۵۰ درصد و درب های ورودی را تا ۱۰ درصد برای مدت نیم ساعت باز کرده و هوادهی همزمان با استفاده از گرم کن انجام گیرد . سپس هوای داخل انبار به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بدون گرم شدن در فضای انبار جابجا شود .

همشهری انلاین  – میهن فال

گردآوری:
اخبار مرتبط:
پیشنهادات وِیژه
فیلم پرشین وی