پاک کردن لامپ برق

اشتراک:
پاک کردن لامپ برق خانه داری
امروزه استفاده از لامپ‌های کم مصرف در میان افراد جامعه بسیار شایع شده است. اگر چراغ شما روشن است، سوئیچ روشنایی را به موقعیت خاموش بچرخانید. و ان را تمیز کنید با ما همراه باشید.

ممکن است گاهی برای شما نیز پیش بیاید که بخواهید لامپ منزل خود را تمیز کنید اما برایتان این سوال به وجود بیاید که چگونه باید لامپ منزل خود را تمیز کنید تا آسیبی به آن وارد نشود ما در ادامه ی این مقاله می خواهیم شما را با نحوه تمیز کردن لامپ آشنا کنیم  نحوه تمیز کردن لامپ  را در پرشین وی ببینید.

نحوه تمیز کردن لامپ

از بین بردن کرم چوب برای نابود کردن کرم چوب که وسایل چوبی خانه از قبیل کمد,میز,صندلی را سوراخ میکنند,باید قسمت هایی که کرم سوراخ کرده به مدت دوازده یا پانزده روز متوالی پیاز به آن قسمت ها بمالید.پاک کردن لامپ برق هر گاه لامپ منزل شما کثیف شد و خواستید آنرا پاک کنید یک پوست پیاز به آن بمالید بدین صورت لامپ تمیز می شود._ پوست کندن گوجه فرنگی اگر می خواهید گوجه فرنگی را به آسانی و بدون آنکه لطمه ای به گوشت
آن وارد شود بکنید,نخست آنرا به مدت یک دقیقه در آب جوش بیندازید.بدین صورت پوست آن به آسانی کنده می شود.

تمیز کردن نورهای مخفی وسیله های یک مکان امری ضروری است زیرا پاکیزگی سبب مرتب و منظم شدن محیط شده وانرژی مثبت به آنجا میبخشد، وسیله های نورپردازی که برای ایجاد روشنایی ونوردهی به مکان مورد نظر استفادهمیشوند نیز نیاز به پاک کردن دارند زیرا تمیز کردن نورهای مخفی در سرتاسر خانه باعث میشود تا میزان روشنایی لامپ ها وچراغ ها همانند روز اول بیشتر شود و روشنایی بیشتری به محیط بدهد وقتی که گرد و غبار و خاک.

نحوه تمیز کردن لامپ نظافت لامپ کم مصرف

لامپ کم مصرف

لامپ ها انباشته میشود باعث می شود که روشنایی آن ها تا ۳۰ درصد کاهش یابدو کم نورتر به نظر برسند و اگر سایه ها یا روکش ها نیز کثیف باشند، میزان نور را بیشتر نیز کاهش می دهد.در اینجا میخواهیم نکات لازم در موردتمیز کردن نورهای مخفی را برایتان توضییح دهیم. نورپردازی مخفی،وسیله های روشنایی مدرن و به روزی هستند که از هر لحاظی مقرون به صرفه میباشند، میزان مصرفی انرژی آنها بسیار کم است که این خود درکاهش هزینه پرداختی برق تاثیر مثتبی دارد، طول عمر لامپ های مخفی زیاد است وبه راحتی خراب نمیشوند وتا مدت های طولانی به محیط و مکان موردنظر شما روشنایی خواهند بخشید، البته تمیز کردن نورهای مخفی چراغ ها و لامپ ها خود باعث افزایش کارایی و طول عمر آنها خواهد شد.

برای تمیز کردن نورهای مخفی به وسیله ها و ابزارهای مخصوص گردو غبار گیری و شست وشو نیاز داریم. البته دقت کنید که اکثر وسیله های نوری اگر با آب وشوینده ها در تماس باشند باعث سوختگی مدارها و خطر برقگرفتگی خواهندشد، استفاده از دستمال کمی نم دار برای پاک کردن لامپ ها مناسب ترین گزینه است،بسیاری از روکش های شیشه ای لامپ ها حساس به برخی از شوینده ها هستند که درصورت شستن با شوینده شفافیت خود را از دست داده کدر ومات میشوند.) هنگام تمیز کردن وسیله های برقی رعایت نکات ایمنی لازمه شروع کار است.تمیز کردن صحیح و اصولی چراغ ها و لامپ ها نیاز به دقت وحوصله کافی دارد و چیزی نیست که بتوانید با عجله آن را انجام دهید.

روش تمیز کردن چراغ وش های تمیز کردن لامپ

تکنیک های تمیز کاری خانه

خودتان زمان کافی بدهید و همه چیز را به طور کامل و ایمن تمیز کنید تا بتوانید از زیبایی وتمیزی لامپ ها وچراغ ها لذت ببرید.برای پاک کردن چراغ‌ها باید مطمئن شوید که برق همه آنها خاموش است تا از هرگونه خطر شوک جلوگیری کنید. اگر میخواهید با خیال راحت تر کار خود را انجام دهید بهتر است که فیوز منبع اصلی را قطع کنید.تا از ایجاد خسارت جانی ومالی جلوگیری کنید.) برای دسترسی راحت به لامپها وچراغ هایی که در ارتفاع بالا قرار دارند و به راحتی قابل دسترس نیستند بهتر است که از نردبان و چهار پایه استفاده کنید تا به آسانی و به طور دقیق بتوانید چراغ ها را تمیز کنید (مخصوصا پاک کردن چراغ های سقفی و کناف ها) برای اینکار ابتدا از محل و طرز قرار گیری نردبان مطمئن شوید نردبان خود را طوری قرار دهید که پایه ها روی زمین صاف بایستند و موجب واژگونی نردبان نشوند.

تبیان  –  واسط کالا

گردآوری:
اخبار مرتبط:
پیشنهادات وِیژه
فیلم پرشین وی