پنج شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

چطور چرخ خیاطی را تمیز کنیم؟

اشتراک:
نحوه تمیز کردن چرخ خیاطی خانه داری
چرخ خیاطی یک وسیله مهم در خانه است که تمیز کردن آن مانند سایر وسیله های خانه از اهمیت زیادی برخوردار است. برای آموزش تمیز کردن چرخ خیاطی با ما همراه باشید .

چرخ خیاطی هم مانند سایر وسایل خانه باید هر چند وقت یکبار تمیز شود تا کارایی بهتری داشته باشد. راه کارهایی ساده برای تمیز کردن چرخ خیاطی را برایتان عنوان میکنیم.
نحوه تمیز کردن چرخ خیاطی  را در پرشین وی ببینید.

نحوه تمیز کردن چرخ خیاطی

چرخ خیاطی نیز مانند هر وسیله دیگر برای درست کار کردن نیاز به نگه‌داری مناسب دارد.با‌ رعایت‌ نکات ‌‌‌‌زیر ‌بعد ‌از ‌۱۰-۸‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ساعت‌‌ استفاده ‌‌از‌ دستگاه، می‌توانید نسبت به دوام چرخ و لذت خیاطی کردن مطمئن باشید.وسایل مورد نیاز:- یک تیوب روغن چرخ خیاطی- اسپری هوای فشرده- موچینچرخ خیاطی را از برق بکشید.سوزن، قرقره و ماسوره را درآورید.۲- از قسمت‌های ظاهری دستگاه شروع کنید.پرزهای دستگاه را به آرامی با دستمال نرمی که پرز ندهد، پاک کنید.

لکه‌های کثیف و سفت شده را با پارچه نم‌دار و صابون ملایم تمیز کنید.از یک برس کوچک یا اسپریهوای فشرده برای تمیز کردن جاهای ظریف، درزها و قسمت‌هایی که دست نمی‌رسد و پاک کردن پرزهای آن‌ها، استفاده کنید.۴-صفحه متحرک چرخ را تا جایی که امکان دارد، به طرف خود بکشید.بعضی از این صفحات با ضربه باز می‌شوند و بعضی لازم است پیچ آن‌ها باز شود.پرزهای داخل و روی ماسوره را با اسپری هوا یا برس گردگیر تمیز کنید. پرزهای باقی‌مانده دور جاماسوره‌ای و قسمت‌های فلزی را با یک موچین تمیز کنید.۷- یک یا دو قطره روغن در جای مخصوص بریزید.این مکان با توجه به مدل چرخ خیاطی در دفترچه یا روی دستگاه مشخص شده است.

نحوه تمیز کردن چرخ خیاطینحوه روغن کاری چرخ خیاطی

انواع چرخ خیاطی

نکته:- جایی را برای کار انتخاب کنید که نور کافی داشته باشد.- به جای برس گردگیر، از گوش پاک‌کن استفادهکنید.- بعد از روغن‌کاری دستگاه، ابتدا دوختن را روی پارچه‌های اضافه انجام دهید تا روغن اضافی گرفته شود و پارچهاصلی شما خراب نشود.- حداقل سالی یک بار ماشین را به سرویسکارحرفه‌ای دهید.- قبل از درآوردن هرگونه پیچ ، دستورالعملدستگاه را بخوانید.
بعضی قسمت‌های دستگاه باید تنها توسط افراد متخصص سرویس شوند.

در ابتدا لازم است اشاره کنیم که بر اساس میزان دفعات استفاده از چرخ خیاطی کاچیران ، چرخ خیاطی ژانومه و یا هر برند دیگر و همچنین نوع پارچه ای که می دوزید، می بایست چرخ خیاطی خود را روغن کاری و تمیز کنید. اگر به طور منظم از چرخ خیاطی استفاده می کنید و یا از پارچه های مخمل استفاده می کنید، توصیه می کنیم در فواصل زمانی ماهانه (و حتی کمتر)، چرخ خیاطی خود را تمیز نمایید. اگر استفاده شما از چرخ خیاطی کمتر است، می توانید هر چند ماه یکبار نسبت به تمیز کردن چرخ خیاطی خود اقدام کنید. سالی یکبار نیز خدمات سرویس دستگاه خود را به سرویس کار حرفه ای بسپارید.

انواع چرخ خیاطیمراحل تمیز کردن چرخ خیاطی

سرویس چرخ خیاطی صنعتی

برای تمیزکاری، ابتدا لازم است چرخ خیاطی را از برق بکشید و اجزا قابل جدا کردن ازجمله سوزن، قرقره، ماکو و ماسوره را جدا کنید. از قسمت های ظاهری دستگاه شروع کنید. با استفاده از پارچه مرطوب، قسمت های بیرونی چرخ خیاطی را کاملاً تمیز کنید. پرزها را به آرامی با پارچه نرمی که پرز نمی دهد، پاک کنید و لکه های کثیف و سفت شده را با پارچه نم دار و تمیز و صابون تمیز کنید. برای پاک کردن قسمت های ظریف، درزها و قسمت هایی که دست نمی رسد از برس گردگیر کوچک و یا اسپری هوای فشرده استفاده کنید. تمامی قسمت های چرخ خیاطی را به این ترتیب تمیز کنید.

بعد از پایان یافتن این مرحله، صفحه چرخ خیاطی را باز کرده و شروع به تمیز کردن داخل دستگاه کنید. برای این کار، صفحه کار پیش بر که بیشترین میزان خاک و پارچه در آنجا جمع می شود را جدا کنید. برای آشنایی با نحوه جدا کردن صفحه کار پیش بر، دفترچه راهنمای چرخ خیاطی را مطالعه کنید. در بیشتر چرخ خیاطی ها، از پیچ گوشتی برای باز کردن صفحه استفاده می شود و بخش های دیگر به راحتی باز می شود. البته دوباره تأکید می کنیم قبل از همه چیز، دستورالعمل دستگاه را به دقت مطالعه کنید

جوان  –  ژانومه سرویس

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس