جرم‌گیر اجاق گاز

اشتراک:
جرم‌گیر اجاق گاز خانه داری
برای تمیز کردن اجاق گاز هم می‌توانید از مواد طبیعی استفاده کنید و هم مواد شیمیایی. انواع روش‌های تمیز کردن اجاق گاز را در این مجموعه جمع اوری کرده ایم با ما همراه باشید .

برخلاف باور بسیاری از خانم ها تمیز کردن اجاق گاز اصلا کار سخت و وقت‌گیری نیست. در این بخش روش‌های ساده و کاملا موثری  برای تمیز کزدن گاز وجود دارد که ما ان هارا بیان کرده ایم . نحوه تمیز کردن گاز را در پرشین وی ببینید با ما همراه باشید.

نحوه تمیز کردن گاز

پنج قاشق جوش‌شیرین، سه قطره مایع ظرفشویی و چهار قاشق سرکه را با هم مخلوط کنید تا خمیری به دستآید.این خمیر یک جرم‌گیر خانگی است که برای تمیز کردن اجاق‌گاز وکف قابلمه توصیه می‌شودخمیر را روی محل مورد نظر بمالید و بعد از ده دقیقه با دستمال پاک کنید.شیوه‌ای آسان و ارزان برای داشتن فر تمیز برای تمیز کردن فرگاز می‌توانید در منزل، پاک‌کننده ارزان بسازید.یک قاشق چای‌خوری مایع ظرف‌شویی، یک قاشق چای‌خوری لیموترش و یک ونیم قاشق چای‌خوری مایع سفیدکننده را در یک لیوان آب گرم حل کنید.

محلول را با اسفنج به دیوارهای داخل فر بمالید و بگذارید ۴۵ دقیقه بماند.سپس با دستمال مرطوب چند بار سطوح را تمیز کنید.این پاک کننده مواد خشک شده و چربی‌های سوخته را از دیوارها جدا می‌کند.حفظ دوام و زیبایی سرامیک برای دوام و حفظ زیبایی سرامیک‌ها بهتر است آنها را به طور مرتب با اسفنجمرطوب تمیز کنید و بعد با استفاده از پارچه‌ای نرم یا اسنفجی خشک، رطوبت آنها را بگیرید.چنانچه به‌طور مرتب سرامیک‌ها را تمیز کنید، از تجمع لکّه‌ها و به وجود آمدن لکّه‌های پایداری که به سختی پاک می‌شوند، جلوگیری خواهید کرد.

نحوه تمیز کردن گازطریقه چربی زدایی

طریقه چربی زدایی

بهترین راه برای اینکه همیشه اجاق گاز تمیز و براقی داشته باشیم، تمیز کردن روزانه آن است. در این صورت تمیز کردن اجاق نیز به کار ساده‌تری تبدیل خواهد شد و در بسیاری از موارد تنها کافی است با یک پارچه سطح اجاق خود را تمیز کنیم. رعایت این نکته به ما کمک می‌کند، زمان کمتری صرف پاک کردن چربی‌های سر سخت مصرف کنیم. با این حال گاهی به دلایل مختلف مثل جمع شدن چربی‌ها روی هم یا بعد از یک مهمانی بزرگ، باید دستی به سر و روی اجاق گاز خود بکشیم. در این شرایط روش‌های زیر می‌توانند به ما کمک کنند تا به آسانی اجاق گاز را تمیز کنیم.

سرکه، جوش شیرین و لیمو از مواد طبیعی اسیدی هستند که با از بین بردن چربی‌ها باعث تمیز شدن اجاق گاز می‌شوند. در مواردی که سطح گاز از چربی انباشته نشده باشد، سرکه می‌تواند کار ما را راه بیندازد. برای اینکار کافی است تا مقداری سرکه را روی محل‌های تجمع چربی بریزیم و کمی منتظر بمانیم. سپس با یک پارچه خشک سطح روی گاز را پاک کنیم.جوش شیرین در مواردی که چربی‌ها و کثیفی‌های قدیمی وجود داشته باشند گزینه بهتری هستند. ابتدا با یک پارچه خیس سطح روی گاز را کمی مرطوب می‌کنیم.

جرم گیری اجاق گاز و روش جرم گیری میله های اهنی

تمیز کردن شعله گاز

سپس جوش شیرین را با نسبت مساوی از آب ترکیب کرده و ماده خمیری شکل به دست آمده را روی سطح گاز قرار می‌دهیم. بین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه منتظر بمانید تا جوش شیرین تأثیر خود را روی چربی‌ها بگذارد. حالا ابتدا با یک پارچه خشک و سپس با یک پارچه نمناک سطح گاز را تمیز می‌کنیم. اگر اثر گذاری جوش شیرین کافی نبود چند قطره آب لیمو نیز به آن اضافه کنید.لوله بازکن‌ها مواد شیمیایی قدرتمندی هستند که می‌توانند هر آلودگی را تجزیه کنند. با این حال این مواد شیمیایی برای پاک کردن اجاق گاز مناسب نیستند و می‌توانند آسیب رسان باشند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم به جای لوله بازکن از پاک کننده‌های طبیعی یا پاک کننده‌های شیمیایی که برای تمیز کردن سطح گاز ساخته شده‌اند استفاده کنید.

ویستا  –  همشهری انلاین

گردآوری:
اخبار مرتبط:
پیشنهادات وِیژه
فیلم پرشین وی