نکات کلیدی برای مرتب کردن کمد لباس

اشتراک:
نکات کلیدی برای مرتب کردن کمد لباس خانه داری
در دسترس بودن لباس ها، لوازم شخصی، کیف و کفش در اتاق خواب و نوع چیدمان آنها یکی از بزرگ ترین دغدغه خانم های خانه دار است. برای تکنیک های مرتب کردن کمد لباس در چند دقیقه با ما همراه باشید .

یکی از نکات مهم خانه داری مرتب کردن کمد لباس هاست . بعضی از بانوان در مرتب کردن کمد لباس دچار سردر گمی می شوند ونمی دانند این کار را چگونه وبه چه صورتی انجام دهند . نحوه مرتب کردن کمد لباس را در پرشین وی ببینید.

نحوه مرتب کردن کمد لباس

مرتب کردن هر بخشی از خانه می تواند به نظم دادن باقی قسمت ها کمک کند از این رو بایدهمیشه نکات تمیزکاری را در ذهن داشته باشید.این نکات تنها برای خانم های خانه دار نیست و می تواند برای آقایان نیز کارآمد باشدکمد لباس ها از جمله نقاطی در خانه است که بیش از دیگر قسمت ها نامرتب می شود چرا کهتکان دادن یک لباس می تواند باعث بهم خوردن نظم درون کمد بشود همچنین در این محل معمولا فضا بسیارکم است از این رو باید حواستان بیشتر به این قسمت باشد.

** لباس های کهنه قبل از هر چیز دیگری باید در ذهن قرار بگیرد زیرا این لباس ها کمتر استفاده می شوند و بیشتر از هر چیز دیگری جای شما را اشغال می کنند.بهتر است این لباس ها را جدا کرده و به خیریه ها هدیه دهید.برای جدا کردن لباس های کهنه از خودتان این سوال ها را بپرسید:چه زمانی لباس را خریدم؟چندبار از آن استفادهکردم؟ممکن است از آن استفاده کنم؟ ** پس از خالی کردن لباس بهتر است به سراغ وسایلی بروید که معمولا در کمد قرار می دهید.

نحوه مرتب کردن کمد لباسترفند مرتب کردن کمد لباس

ترفندهای مرتب کردن محل قرار گرفتن پوشاک

بسیار دیده شده است که خانواده ها به علت کمبود فضا از محل خالی زیر لباس ها به عنوان کمداستفاده می کنند که معمولا باعث شلوغ شدن کمد خواهد شد.برای این قسمت می توانید از جعبه های مختلف استفاده کنید و وسایل را در جعبه قرار داده و سپس در کمد بگذارید.چوب لباس هایی خریداری کنید که همه یکدست بوده و به تمامی لباس ها نیز اندازه باشند زیرا برخی
چوب لباس ها کوچک یا بزرگند و شکل لباس را پس از مدتی بر هم می زنند.همچنین یک نوع و یک رنگ بودن ان ها باعث زیباتر شدن کمد خواهد شد.

دسته بندی میان لباس ها را رعایت کنید تا نظم خاصی به کمد داده شود.از قرار دادن تی شرت ها یا لباس هایی که می توان در کشو قرار داد خودداری کنید.لباس هایی که می توانند در کشو باشند تنها فضای کمد را اشغال خواهند کرد.کمد لباس ها را از نظر ظاهر و زیبایی فراموش نکنید زیرا یکی از محل هایی است که افرادبا آن بسیار در ارتباط هستند و بهتر است دارای رنگی شاد و محیطی تمیز .بدون گرد و غبار باشد تا لباس ها اسیب ندیده و هر بار آرامشی خاص به شما القا شود.

اشنایی با نحوه مرتب کردن کمد لباس

 آموزش مرتب کردن کمد لباس در چند دقیقهمرتب کردن لباس کمد

مرتب کردن لباس

حال که تنها لباس‌هایی را که می‌پوشید انتخاب کرده‌اید باید آن‌ها را بر اساس فصلی که پوشیده می‌شوند مرتب و دسته‌بندی کنید. می‌توانید لباس مناسب هر فصل را در کمد چیده و لباس‌های فصل گرم یا سرد را در کیسه در زیرزمین یا انباری نگهداری کنید و به موقع جای آن‌ها را باهم عوض کنید.لباس‌هایتان را بر اساس کاربرد مرتب کنید. به طور معمول شما لباس‌زیر، لباس‌خواب، تی‌شرت و شلوار روزمره، تی‌شرت و شلوار رسمی، پیراهن، دامن، مانتو، ژاکت و پالتو دارید. بهتر است شلوارها و ژاکت و پالتوها جداگانه دسته‌بندی و نگهداری شوند.

می‌توانید لباس‌ها را در ۴ کشو مرتب کنید. می‌توانید به ترتیب لباس‌زیر و خواب، تی‌شرت‌ها، شلوارها و در نهایت ژاکت‌ها را در هر طبقه قرار دهید. مانتو و پالتو را نیز از رخت‌آویز آویزان کنید.
بهتر است لباس‌های بافتی جدا نگهداری شوند تا هم بید زده نشوند و هم به دیگر لباس‌ها پرز ندهند.حال که هر دسته را جداگانه در کمد قرار داده‌اید باید انتخاب کنید هر لباس چگونه در کشو قرار گیرد. نظام‌های فکری متفاوتی در این خصوص وجود دارند، برخی ترجیح می‌دهند لباس را بر اساس قابلیت مرتب کنند و برخی بر اساس رنگ.

مشرق  –  خبرنامه

گردآوری:

دکتر طاهری

اخبار مرتبط:
جراحی بواسیر ، سرپایی
فیلم پرشین وی
با تمیز کردن سرامیک خانه مشکل دارید؟ با تمیز کردن سرامیک خانه مشکل دارید؟

تمیز کردن سرامیک و کاشی کار سختی نیست و نیاز به دانش خاصی ندارد.های زیادی برای تمیز کردن کاشی های سرامیکی وجود دارد.در این مقاله ترفندهایی برای تمیز کردن سرامیک ، پاک کردن لکه های روی کاشی و سرامیک را فرا می گیرید.با ما همراه باشید .

طرز خشک کردن انجیر
برای میهمانی های تان قاشق و چنگال ها را اینگونه تزئین کنید
کدام رب سالم تر است بخریم رب خانگی یا کارخانه ای؟
شیرینی های تان را اینگونه تزیین کنید
روش کریستالیزه کردن میوه (میوه های قندی) در منزل
ویژگی دستمال کاغذی مناسب چیست
فوت و فن تهیهٔ یک ته ‌دیگ سیب زمینی عالی
مهارت های یک زن خانه دار
نکاتی که قبل از خرید پرده باید به آن توجه کرد
حس خوب خنکی، با این بستنی های خوشمزه
جلوگیری از کپک زدن سبزیجات
این طرح‌های فوق‌العاده آسان جلوه‌ای خاص به خانه شما می‌دهند
روش مناسب برای چیدن لباس در چمدان سفر
بهترین روش نگهداری گوشت چرخ کرده چیست؟
نکات کلیدی برای مرتب کردن کمد لباس
ایده هایی فوق العاده برای دکوراسیون داخلی
آموزش رسوب زدایی سردوش حمام
خرید گل و گیاه مناسب برای خانه ها و آپارتمان ها
آسیاب کردن فلفل