نکات خانه تکانی عید

اشتراک:
نکات خانه تکانی عید خانه داری
خانه تکانی از سنت‌ های ایرانیان قبل از فرارسیدن عید است ، نکات خانه تکانی و ترفندهای شگفت انگیز تمیزکاری را در این مطلب به نمایش گذاشته ایم با ما همراه باشید .

خانه تکانی یکی از رسوم زیبا و جالب است که هر ساله در اسفندماه انجام می گیرد و اینگونه افراد به استقبال فصل بهار می روند اقدام برای شروع هر فعالیتی داشتن برنامه ریزی دقیق است نکات مهم در خانه تکانی را در پرشین وی ببینید.

نکات مهم در خانه تکانی

برای اینکه خانه تکانی تان اصولی باشد و به بهترین شکل ممکن انجام شود، حتما از نکاتیکه در این مطلب به آنها اشاره شده است استفاده کنید.شما می‌توانید برای آن که کارهای منزل را آسانتر انجام دهید یک برنامه ریزی صحیح داشته باشید.برای خانه تکانیبرنامه ریزی کنیدشما می‌توانید برای آن که کارهای منزل را آسان‌تر انجام دهید به سادگی یک برنامهریزی داشته باشید.

اصلا لازم نیست که شما از اول صبح تا بعدازظهر کارهای منزل را انجام دهید؛ بلکه می‌توانید با تقسیم‌کردن کارهابه روزهای مختلف هفته، کمتر به خود فشار بیاورید و انرژی کمی در یک روز مصرف کنید تا بتوانید به کارهای دیگر مثل مطالعه، رسیدگی به کارهای بیرون از منزل یا حتی کارکردن خارج از منزل بپردازید.

نکات مهم در خانه تکانی نکات مهم در خانه تکانی

اگر قرار است مثلا در طبقه پایین منزل به شستن لباس‌ها بپردازید یا باغچه منزل را مرتب کنید، سعی کنیدکارهایی را که مربوط به طبقه پایین یا حیاط است، همزمان انجام دهید تا لازم نباشد دایم از پله‌ها بالاو پایین بروید.شما باید کارهای منزل را اولویت‌بندی کنید و کارهایی را که لازم است حتما انجام دهید، امروز انجام دهید؛ انجامکارهایی که چندان ضروری نیستند را به روزهای بعد موکول کنید.

تقسیم کارها

کارهای بزرگ را به کارهای کوچکتر تقسیم کنیداگر قرار است تمام منزل را خانه‌تکانی کنید، تمام این کارها را به کارهای کوچکتر تقسیم کنید و هر روزبخشی از کارها را انجام‌دهید.بسیاری از بانوان عادت دارند، تمام لباس‌های کثیف را جمع کرده و آنها را با پرده‌ها و ملافه‌ها در یکروز بشویند.

حال برخی از خانم‌ها از ماشین‌لباسشویی استفاده می‌کنند و بعضی حسابی به خودشان سخت می‌گیرند و آستین‌هایشان را بالامی‌زنند بادست لباس‌ها را می‌شویند.

نکات مهم در خانه تکانی نکات مهم در خانه تکانی

نکات طلایی برای خانه تکانی عید

تازه پس از آن، لباس‌های خیس را که سنگین‌تر هم شده‌اند از حمام یا آشپزخانه تا حیاط یا ایوانحمل می‌کنند که روی بند خشک شوند.انجام این فعالیت‌های سنگین و زیاد، شما را حسابی خسته می‌کند و تمام انرژی‌تان را می‌گیرد، بنابراین بهتر است هرروز یک بخش از لباس‌ها، پرده‌ها یا ملافه‌ها را بشویید و خشک کنید، یا به جای ساعت‌ها بالا و پایین گذاشتن وسایل انباری برای مرتب کردن آن، هر روز بخشی از آن را مرتب کنید تا کار شما ظرف چندروز تمام شود.

کارهای بزرگ را به کارهای کوچکتر تقسیم کنید تا کمتر خسته شوید کارهای سنگین و سبک را یکی درمیان انجام دهیدبعضی از کارهای خانه انرژی کمی از شما می‌گیرند ولی بعضی دیگر شما را کاملا خسته می‌کنند.

نکات مهم در خانه تکانی نکات مهم در خانه تکانی

بهترین روش آن است که یک کار سبک مثل آب دادن به گلدان‌ها را انجام دهید و به دنبال آنیک کار سنگین‌تر مثل جاروبرقی کشیدن اتاق‌ها را انجام دهید، سپس یک فعالیت سبک را انجام دهید. با این روش به عضلات و مفاصل خود استراحت می‌دهید و می‌توانید ساعات طولانی‌تری به فعالیت بپردازید.

نکات مهم در خانه تکانی نکات مهم در خانه تکانی

به علاوه اگر قرار است یک کار منزل (که لازم است هنگام انجام آن بایستید) مثل ظرف شستن یا جاروبرقی کشیدن را انجام دهید، به عنوان فعالیت بعدی، کاری را انجام دهید که بتوانید نشسته به آن مشغول شوید؛ مانندسالاد تهیه‌کردن و دوخت‌ودوز. به این ترتیب شما به‌صورت متناوب به یک گروه از عضلات و مفاصل تان استراحت می‌دهید.

نکات مهم در خانه تکانی نکات مهم در خانه تکانی

تمیز کردن خانه برای سال

استراحت دوست داشتنی در بین انجام کارهای منزل به خودتان استراحت بدهید.این استراحت می‌تواند به حفظ انرژی شما کمک شایانی کند.آرام روی تخت دراز بکشید و به بدن خود آرامش بدهید.لازم نیست به خواب بروید؛ فقط به صدای بدنتان گوش دهید.

حتی می‌توانید نفس‌هایتان را بشمارید.برای استراحت کردن، لازم نیست حتی خسته شوید و از پا دربیایید..درهنگام خانه تکانی از دیگران کمک بگیرید این که شما مادر خانواده هستید، اصلا به این معنی نیستکه خودتان باید تمام کارهای منزل را برعهده بگیرید.

نگران نباشید، با اندکی کارکردن، بچه‌ها از درس‌خواندن عقب نمی افتند! کارهای منزل را بین افراد خانواده تقسیم کنید ومسئولیت مرتب‌کردن و جاروبرقی‌کشیدن اتاق کودکان را به خودشان بسپارید.می توانید از افراد خانواده بخواهید خودشان لباس هایشان را بشویند.

تبیان  –  میهن فال

گردآوری:
اخبار مرتبط:
پیشنهادات وِیژه
فیلم پرشین وی