دوشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

نکاتی مهم برای نگهداری گلهای بهاری

اشتراک:
نگهداری گلهای بهاری خانه داری
نگهداری از گلدان‌های خانگی و پرورش گیاهان در آپارتمان یکی از علاقه‌مندی‌های آپارتمان‌نشین‌ها است. برای نگهداری گلهای بهاری با ما همراه باشید تا بتوانید گل های زیبای منزل خود را با عمری طولانی تر داشته باشید. .

گل های بهاری جزء زیباترین گل ها می باشند با رسیدن فصل بهار اغلب افراد دوست دارند از گل و گیاهان بهاری در منزل خود نگهداری کنند برخی از گل ها نیاز به مراقبت زیادی دارند و باید نکات زیادیدرباره آنها رعایت شود. روش های نگهداری گلهای بهاری را در پرشین وی ببینید.

نگهداری گلهای بهاری

معمولا با آغاز سال جدید بسیاری از خانم های خانه دار سعی می کنند با تهیه گل ها و گیاهانخانگی زیبایی بهار را به منزل خود بیاورند.اما زرد شدن برگ گیاهان و پژمرده شدن زودهنگام گل ها همیشه برای بسیاری از خانم ها یک دغدغهاساسی است.در حالی که با یادگیری اصول نگهداری صحیح از گل ها می توانیم از پژمرده شدن آن ها جلوگیری کنیم.

در ادامه به برخی از نکات درباره نگهداری صحیح از گل ها اشاره شده است : – هرگز به گیاهان خانگی آب سرد ندهید، چون برای ریشه های آن ها مضر است.بهتر است از آب ولرم استفاده کنید. – برگ های گیاهان را هر هفته با دستمال نمدار تمیز کنید تا بتوانند به راحتی تنفس کنند. – برای طولانی تر شدن عمر گل ها ، در آب کمی سرکه طبیعی بریزید. – بـــا استفاده از اسپری های مو می توانید گل های طبیعی چیده شده را طوری خشک کنیدکه شکل و حالت و رنگ آن ها تغییر نکرده و ثابت بمانند.

– اگر می خواهید گل های چیده شده تازه بماند باید ساقه را در روزنامه قدیمی خیس پیچاندهو در یخچال قرار دهید. – اگر در ته گلدان یک سکه مسی بیندازید عمر گل های شما زیادتر می شود و حلکردن یک قرص آسپرین در آب گلدان، باعث دوام بیشتر گل های گلدان می شود. – معمولا بعد از چند روز آب گلدان بدبو می شود اگر یک تکه زغال در آب گلدان بیندازیداز بوی بد آن جلوگیری می کند.

نگهداری گلهای بهاریبهترین گیاهان خانگی

گل های مناسب فصل بهار

– با گل ها مهربان باشید و هنگام دسته کردن آن ها را محکم به هم نپیچید زیراشدت عمل در این مورد عمر گل را کوتاه می کند. – شاخه گل ها را بلند بگیرید و هنگام چیدن گل از ساقه این کار را به آرامی و حتی الامکان به وسیله قیچی مخصوص انجام دهید. – اگر از کودهایی استفاده می کنید که ازفضولات پرندگان تهیه شده اند قبل از استفاده آنها را باانواع قارچ کش ها ضد عفونی کنید. – اگر گلدان شما ترک کوچکی دارد ترک را با کمی موم شمع بگیرید.

– گل های رز خشک را روی یک کتری آب جوش نگه دار ید تا دوباره تازه شود. – برگ گلدان ها رابا شیر پاک کنید تا براق و زیبا شوند. – بسیاری از گل ها در هوای مرطوب زود تر از بین می روند مثل زنبق سفید، پسیک سنگریزه در ته گلدان قراردهید تا آب زود تر خارج شود. – به مقدار نیاز از آب استفاده کنید، آب زیاد باعث پوسیدگی ریشه گیاهان می شود.

نگهداری گلهای بهاریمراقبت و نگهداری گل

زیباترین گل های بهاری

اگراتاق شما گرم است هر روز صبح مقداری یخ درآب گلدان بگذارید در این صورت گل هایی شاداب خواهید داشت – گیاهان را به صورت گروهی نگهدارید تا افزایش رطوبت باعث شادابی آنها شود. – از قلم موی رنگ برای تمیز کردن گیاهان کرک دار می توان استفاده کرد. – توجه کنید نباید گل ها را در کنار میوه ها قرار داد، چون میوه گاز اتیلن متصاعدمی کند و این گاز باعث تکامل سریع گل ها و زودتر پژمرده شدن آن ها می شود.گل های پژمرده نیز چنین گازی تولید می کنند پس آن ها را نیز از مابقی گل ها جدا کنید.

– اگراتاق شما گرم است هر روز صبح مقداری یخ درآب گلدان بگذارید در این صورت گل هایی شاداب خواهید داشت. – گل نرگس گازی متصاعد می کند که باعث پژمرده شدن گل ها می شود، پس گل نرگسرا با دیگر گل ها در گلدان قرار ندهید. – توجه داشته باشید از محل قطع شدن ساقه گل یاسمن شیره سفید رنگی تراوش می شود کهدر پوست دست خارش ایجاد می کند.

جام جم سرا  –  راسخون

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس