پنج شنبه, ۲۰ بهمن , ۱۴۰۱

تمیز کردن چربی روی دیوارهای آشپزخانه

اشتراک:
پاک کردن لکه چربی خانه داری
ریختن روغن بر روی لباس و به‌وجود آمدن لکه‌ها، اتفاق ناخوشایندی است. اما نگران نباشید. می‌توانید این لکه‌ها را با روش‌های ساده و خانگی به راحتی از روی لباس‌های خود پاک کنید. با ما همراه باشید .

روغن و چربی در بسیاری از خوراکی هایی که در طول روز می خوریم وجود دارد و اگر لحظه ای غافل شویم روی لباس ها، رومیزی، فرش و حتی کاغذی دیواری هم چرب و چیلی می شود.
پاک کردن لکه چربی را در پرشین وی ببینید.

پاک کردن لکه چربی

تمیز کردن چربی روی اجاق گاز و دیوارهای آشپزخانه برای این منظور پارچه ای را در سرکه خیس کرده ،روی آن بمالید .بهتر و آسان تر تمیز می شود .یکی از راه های پاک کردن لکه چربی از روی کاغذ دیواری استفاده از پودرهای جاذب چربی است. پودر بچه، جوش شیرین، گچ خیاطی، نشاسته ذرت یا هر پودر مشابهی که رطوبت را به خود جذب می کند را با چند قطره مایع ظرفشویی مخلوط کنید تا به صورت خمیر در آید. این خمیر را با مسواک نرم روی لکه چربی کاغذ دیواری بکشید. اگر لکه چربی تازه باشد به سرعت از روی کاغذ دیواری محو می شود. برای لکه های قدیمی از روش های دیگر استفاده کنید.

الکل پاک کننده انواع چربی است و می توانند همه لکه های روغن و چربی را از سطوح پاک کند. با استفاده از الکل سفید و تکه ای پنبه می توانید کاغذ دیواری را کاملا تمیز کنید. مایع شیشه شور هم دارای درصدی الکل است و برای پاک کردن لکه چربی از روی دیوار و کاغذ دیواری خیلی خوب عمل می کند. مراقب باشید تا کاغذ دیواری را پاره یا سوراخ نکنید. مرطوب کردن بیش از حد کاغذ دیواری هم اصلا فکر خوبی نیست. کاغذ دیواری خیس ممکت است از دیوار کنده شود.

پاک کردن لکه چربیروشهای پاک کردن لکه روغن

پاک کردن لکه روغن از روی لباس

گاهی مجبور می شوید برای از بین بردن لکه های قدیمی و سرسخت از مواد شوینده شیمیایی استفاده کنید. اما هرگز از شوینده های قوی مثل جوهر نمک یا مایع سفید کننده استفاده نکنید. این نوع شوینده ها به بافت و رنگ کاغذ دیواری آسیب جدی می زند و وضع را از این خراب تر می کند. مایع ظرفشویی یک شوینده مناسب و امتحان شده برای تمیز کردن چربی است. روش از بین بردن لکه چربی از روی کاغذ دیواری با مایع ظرف شویی بسیار آسان است.

چند قطره مایع ظرفشویی را در مقداری آب ولرم ریخته و هم بزنید تا کف ایجاد شود. سپس با کمک تکه ای اسفنج، لکه چربی را از روی کاغذ دیواری پاک کنید.لکه های چربی پس از مدتی باعث کدر شدن رنگ کاغذ دیواری می شوند. شما می توانید در کاغذ دیواری های قابل شست و شو ابتدا محل لکه ها را با یک دستمال تمیز کنید. سپس با آغشته کردن یک دستمال به محلول ۳/۱ لیوان سرکه و ۳/۲ لیوان آب به آرامی آن را بر روی محدوده ی مورد نظر بکشید. سپس با یک حوله ی خشک آن را تمیز کنید.

محلول های خانگیپاک کردن لکه روغن از روی لباس

روش از بین بردن لکه

پورد تالک را با دستمال روی دیوار بمالید و بگذارید که ۱۰ دقیقه بماند. سپس پورد را با دستمال و یا اسفنج خشک پاک کنید.به طور کلی نباید از شوینده های قوی برای از بین بردن لکه چربی از روی کاغذ دیواری استفاده کنید. محلول های خانگی برای این کار مناسب تر هستند.ما در اینجا به چند روش برای پاک کردن لکه چربی اشاره نموده ایم، و سعی کرده‌ایم راهکارهای موثر و در عین حال ساده پاک کردن لکه چربی از روی لباس را برای شما عزیزان گردآوری کنیم تا بتوانید به راحتی و خیالی آسوده به پاک کردن لکه چربی خود بپردازید و دیگر نگران نباشید.

مجله تصویر زندگی  –  خشکشویی آنلاین

گردآوری:
اخبار مرتبط:
خانه داری
بیشتر >
فرادرس