شنبه, ۸ بهمن , ۱۴۰۱

پنجره را همیشه نباید پرده زد !

اشتراک:
پرده پشت پنجره‌ ای خانه داری
پرده پشت دری به نوعی دوخت پرده سبک و نسبتا ساده گفته می‌شود. این مدل پرده پشت درب‌هایی نصب ‌می‌شود که کل یا بخشی از آن‌ها شیشه‌ای باشد.با ما همراه باشید .

مدل های زیادی از پرده پشت دری برای درب های بالکن، تراس و آشپزخانه وجود دارد. اما برای انتخاب آن باید یک سری نکات و ترفند هایی را بدانید تا طبق اصول دکوراسیون داخلی منزلتان را دکور کنید.  پرده پشت پنجره‌ ای  را در پرشین وی ببینید با ما همراه باشید .

پرده پشت پنجره‌ ای

در این مطلب چند ایده برای تزئین پنجره ها برایتان نوشته ایم. برای پوشاندن پنجره ها همیشه لازم نیست از پرده استفاده کنید. گزینه های دیگری هم برای این امر وجود دارند. از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد.البته همچنان پرده هم در میان آنها هست اما پیشنهاد ما استفاده از طرح یا جنس های متفاوت است. پردهیکی از ساده ترین و رایج ترین مدل های پوشاندن پنجره ها استفاده از پرده است.

اما پرده ها را لازم نیست بسیار پیچیده و مدل‌دار انتخاب کنید.البته نوع پرده دقیقا با نوع چیدمان اتاق رابطه مستقیم دارد.مثلا در خانه هایی که مبلمان و دکوراسیون کاملا رسمی است، نمی توان از پرده های ساده استفاده کرد.اما در اتاق نشیمن یک اتاق ساده، می توانید از پرده هایی که با رنگ و طرح وسایل خانه تناسبدارند، استفاده کنید.به طور مثال، در این خانه قالی، مبلمان و پرده ها همه ترکیبی از آبی، سورمه ای و سفید هستندو هر کدام نقش و طرح مخصوص خود را دارند.برای اینکه پرده ها نیز در این همه طرح و شکل دیده شوند، طراح از یک طرح و رنگ بزرگ
و بولد برای پرده استفاده کرده است.

پرده پشت پنجره‌ ایایده های بسیار جالب برای پنجره

مدل پرده

پرده های داخلیدر این اتاق همان طور که می بینید برای پنجره های کوچک نیز پرده های پارچه ای در نظر گرفتهشده اند.این پرده ها بسیار ساده چین‌دار و به اندازه قاب پنجره دوخته شده اند و با میله باریکی روی شیشه کار گذاشته شده اند.اصولا این مدل پرده را در پنجره های کوچک آشپزخانه می توان دید.توری های فلزی زیبابرای اینکه دید بیرون به داخل خانه را بگیرید و در ضمن، موجب زیبایی پنجره نیز بشوید، می توانید ازتوری های فلزی که طرح های بسیار زیبایی هم دارند، استفاده کنید.

شیشه های مات و رنگی در طراحی پنجره های خانه می توانید برای اینکه از بیرون دید نداشته باشد از شیشه های مات وطرح‌دار و حتی انواع رنگی استفاده کنید.همان طور که در خانه های سنتی شاهد هستیم، می توان از شیشه های رنگی برای زیباسازی پنجره ها بهره گرفت.البته به صورت قدیمی و رنگ های بسیار تند و عمیق.با بهره از سبک ها و رنگ های مدرن می توانید به خوبی پنجره های خانه را زینت ببخشید.

کرکره منظورمان آن کرکره های سبز و قدیمی نیست.البته آنها نیز در حال حاضر به‌روزرسانی شده اند و در طرح و رنگ های متنوع و زیبا موجود هستند.اما در اینجا منظورمان پنجره‌پوش های پارچه ای با بافت طرح‌دار و زیبا است که خود پارچه طراحی‌اش قاب‌بندی شده است.همان طور که در عکس می بینید این کرکره ها زیبایی خوبی به فضا می بخشند و به طور کاملنیز می توانند دید بیرون را بگیرند.

مدلهای پشت درینکته برای انتخاب پرده پشت دری

مهمترین مزیت پرده‌های پشت پنجره‌ای

تابلو روی پنجره این گزینه شاید کمی موجب تعجب شما شود.اما در خانه هایی که شیشه های سراسری دارند و بیشتر در اداره ها و سازمان ها که به اینسبک، معماری می شوند، می توانید از تابلوهای نقاشی بزرگ بر روی پنجره ها بهره بگیرید.پنجره کرکره اییکی از ایده های بسیار جالب برای پنجره های خانه، استفاده از شیشه های کرکره ای وتاشو است.پنجره هایی که همچون آکاردئون قابلیت تا شدن دارند و در ضمن، خودشان نیز فرم کرکره ای دارند.

پرده حریر پارچه های موهر و حریر بسیار لطیف و نازک هستند.در رنگ ها و طرح های متنوعی نیز می توان آنها را پیدا کرد.این پارچه ها گزینه های خوبی برای پنجره هایی هستند که پنجره های قدی دارند.می توانید رنگ آنها را بر اساس رنگ مبلمان و کوسن ها انتخاب کنید.

جام جم  –  ویکی دکو

گردآوری:
اخبار مرتبط:
خانه داری
بیشتر >
فرادرس