سه شنبه, ۱۱ بهمن , ۱۴۰۱

فواید نوشابه در خانه داری

اشتراک:
کاربرد نوشابه در خانه داری خانه داری
نوشابه یک نوشیدنی پر طرفدار اما مضر است که سلامت دندان‌ها و استخوان‌ها را به خطر انداخته و می‌تواند زمینه ساز چاقی، دیابت، بیماری‌های قلبی و غیره شود.برای کاربرد نوشابه در خانه داری با ما همراه باشید .

نوشابه جدا از اینکه نوشیدنی لذیذ ولی مضر برای بدن و دندان هاست کاربردهای دیگری برای نظافت و تمیزکاری در خانه داری دارد. نوشابه نوشیدنی پرطرفداری است که برای سلامت دندان و استخوان بسیار مضر است کاربرد نوشابه در خانه داری  را در پرشین وی ببینید.

کاربرد نوشابه در خانه داری

برای نگه داری از گل ها، نرم کردن گوشت و چندین کار دیگر از نوشابه استفاده کنید!  خاصیت اسیدی نوشابه به از بین بردن زنگ زدگی باتری خودرو منجر می شود.تقریبا تمامی نوشیدنی های گازدار حاوی اسید کربنیک، لکه ها و رسوب های زنگ را از بین می برد.مقداری نوشابه روی باتری ریخته، بگذارید مدتی بگذرد.سپس با یک پارچه خیس آن را تمیز کنید.دیگر لازم نیست برای باز کردن پیچ و مهره های زنگ زده اذیت شوید.

پارچه خیس شده در نوشابه را برای چند دقیقه دور پیچ و مهره ها بگذارید.پیچ به راحتی باز می شود.کاغذ آلومینیومی آغشته به نوشابه را روی لکه های زنگ در قسمت بدنه خودرو بمالید تا به راحتی از بین برود. برای نگه داری با طراوت و طولانی تر گل ها یک فنجان نوشابه را توی گلدان خالی کنید.قند موجود در نوشابه طراوت، شادابی و عمر بیشتری به گل ها خواهد بخشید.در گلدان های شفاف می توانید از نوشابه های بی رنگ مانند سون آپ یا اسپرایت استفاده کنید.برای از بین بردن بو و کثیفی توالت، مقداری نوشابه روی کف بریزید و پس از یک ساعت
شست وشو دهید.

کاربرد نوشابه در خانه داریاز بین برنده لکه چربی لباس ها

برای باز کردن راه های لوله فاضلاب یک شیشه ٢ لیتری نوشابه توی چاه خالی کنید. هر گاه آدامس به موهای شما چسبید، آن قسمت را با نوشابه خیس کنید و پس از چنددقیقه بشویید.
برای نرم کردن گوشت آن را در مقداری نوشابه بخوابانید و سپس بپزید.- برای تمیز و براق کردن سکه های معمولی آن ها را توی نوشابه بخوابانید.- برای رفع لکه های روغن از روی موزائیک ابتدا مقداری خاک روی لکه ریخته، قدری بسایید.پس از جمع کردن خاک، نوشابه روی آن قسمت بریزید و بگذارید ٢٠ دقیقه بماند.

کاربردهای عجیب نوشابه

در انتها با مخلوطی از یک چهارم پیمانه مواد شوینده و یک چهارم پیمانه سفید کننده حل شده توی یکگالن آب، قسمت مذکور را شست وشو دهید.برگرفته از روزنامه خراسان ۱٫از همین حالا شروع کنید خانه تکانی شب عید، از کارهاییست که برخلاف اسمش نباید “شب عید” انجام شود، بلکه باید از مدتها قبل از رسیدن لحظات سال تحویل انجام شده باشد.علاوه بر کار نظافت، کارهای دیگری هم هست که باید از حالا تا آخر تعطیلات نوروزی انجام شوند: تهیه هدیه،تهیه، نوشتن و ارسال کارت تبریک، شیرینی پزی/خرید خوراکیها و در کل “خرید شب عید” و پذیرایی از مهمانها.

خوب حالا چطور برای خانه تکانی وقت بگذاریم؟ در حقیقت، داشتن خانه ای نظیف در طی تعطیلات ، به خصوصاگر از روش صحیحی استفاده کنید، ساده تر از چیزیست که تصور میکنید.مرحله اول؟ خانه تکانی را قبل از دوران پر تنش آخر فصل انجام دهید.به این ترتیب کار را بدون عجله و فشار روحی انجام میدهید و به اندازه کافی برای پروژه های وقتگیری مانند تغییر دکوراسیون یا برق انداختن لوازم فلزی زمان خواهید داشت.

پاک کردن لکه ها روی لباس

فهرستی تهیه کنید و آن را دو مرتبه چک کنید قبل از اینکه شروع کنید، فهرستی از تمام چیزهایی کهباید تمیز شوند تهیه کنید.کارها را بر اساس هر اتاق تقسیم کنید و زمانی برای هر کار در نظر بگیرید.به این ترتیب میتوانید بسته به زمان لازم برای هر کار، حتی از زمانهای اضافه بسیار کوتاه-مانند پخش آگهی درتلویزیون- نیز استفاده کنید و مثلا چند تکه لباس را در ماشین لباسشویی بریزید.

خواص و مضرات نوشابهشستن چدن گاز با نوشابه

هنگامی که به تدریج هر مورد موجود در فهرست را علامت میزنید، حس بسیار خوبی به شما دست میدهد واحتمال اینکه کارتان را تمام و کمال انجام دهید بسیار بیشتر خواهد بود.کمی اینجا و کمی آنجا برای داشتن خانه ای تمیز و درخشان، نباید لزوما زمان متمادی زیادی در اختیار داشتهباشید.در حقیقت، خواهید دید که اختصاص دادن ۳۰ دقیقه در روز به کار نظافت، نتایج بسیار رضایت بخشی خواهد داشت.برای مرتب کردن لوازم و خرده ریزها، یک زمان ثابت مانند قبل از خواب یا قبل از صبحانه را کناربگذارید ، در این فاصله میتوانید به نظافت هم بپردازید، مثلا بعد از دوش صبحگاهی آینه حمام را تمیز کنید و یا کف وان را با کمی پودر یا مایع مخصوص برق بیاندازید.

گهواره  –  مشرق نیوز

گردآوری:
اخبار مرتبط:
خانه داری
بیشتر >
فرادرس