جمعه, ۴ خرداد , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

بهترین روش گرم نگه داشتن غذا در رستوران چیست؟

اشتراک:
گرم نگه داشتن غذا خواص خوراکیها
گرم نگه داشتن غذا در رستوران یکی از اقداماتی است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد. زیرا این موضوع هم در جلب رضایت مشتریان و هم حفظ کیفیت غذا تاثیر بالایی دارد. در این مقاله با انواع روش‌ها و تجهیزاتی که برای گرم نگه داشتن غذا در رستوران‌ها، کافه‌ها و هتل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، آشنا خواهیم شد ، با ما همراه شوید .

فرض کنید یک مشتری در‌حالی‌که شدیدا گرسنه است وارد رستوران شما می‌شود و منتظر غذایی گرم و لذیذ است. در این موقعیت اگر غذایی که با آن از مشتری پذیرایی می‌کنید گرم نباشد، تاثیری بد و منفی بر ذهن و تجربه مشتری خواهد داشت؛ بنابراین حفظ گرما و کیفیت غذا یک چالش مهم برای رستوران‌دارها و صاحبان کافه‌ها و کافی‌شاپ‌ها است. گرم نگه داشتن غذا علاوه‌بر جلب رضایت مشتریان، برای حفظ استانداردهای بهداشتی و کیفیت غذا نیز مهم است. برای این منظور از روش‌ها و تجهیزات مختلفی مانند گرمخانه، شفینگ دیش، فر، اجاق گاز و مایکروفر می‌توانید استفاده کنید. اگر به دنبال بهترین روش گرم نگه داشتن غذا در رستوران هستید این مقاله برای شما نوشته شده است.

استفاده از گرمخانه ؛ رایج‌ترین روش گرم نگه داشتن غذا در رستوران

در رستوران و آشپزخانه‌های مرکزی، غذا در حجم بالایی تهیه می‌شود. به همین دلیل تا زمان رسیدن غذا به دست مشتریان غذا را داخل گرمخانه قرار می‌دهند.  گرمکن یا گرمخانه غذا یکی از مهم‌ترین تجهیزات آشپزخانه رستوران است. این دستگاه برای نگهداری و حفظ دمای غذاها به‌منظور سرو و ارائه با‌کیفیت به مشتریان استفاده می‌شود. با قرار دادن غذا در یک محیط گرم و استاندارد، طعم و کیفیت غذا حفظ خواهد شد. گرمخانه‌های صنعتی ظرفیت بالایی دارند و برای گرم نگه داشتن غذا در رستوران‌ها و آشپزخانه‌های صنعتی مناسب هستند.

نحوه عملکرد گرمخانه صنعتی

نحوه عملکرد گرمخانه صنعتی برای گرم نگه داشتن غذاهای رستورانی

نحوه عملکرد گرمخانه غذا صنعتی به این‌صورت است که با استفاده از یک سیستم گرمایشی، هوای گرم تولید شده در داخل گرمخانه به‌طور مداوم به داخل اتاق غذا منتقل می‌شود. وجود این هوای گرم و حرکت آن باعث نگهداری دمای ثابت و مطلوب (معمولا بین ۶۰ تا ۷۰ درجه سانتی‌گراد) درون گرمخانه خواهد شد. یک مزیت استفاده از گرمکن برای حفظ دمای غذا این است که این دستگاه‌ها با به‌کارگیری رطوبت مناسب، از خشک شدن غذاها جلوگیری می‌کنند. به‌طور کلی با تهیه گرمخانه صنعتی برای رستوران می‌توان به حفظ کیفیت غذا کمک کرد. همچنین با وجود این دستگاه در رستوران، ارائه غذا به مشتریان به‌موقع و سریع انجام می‌شود. این موضوع نقش مهمی در افزایش سطح رضایت مشتریان دارد.

استفاده از گاز و فر صنعتی برای گرم نگه داشتن غذا

استفاده از تجهیزاتی مانند اجاق گاز رستورانی و فر صنعتی یکی دیگر از روش‌ها برای گرم نگه داشتن غذا در رستوران‌ها است. این روش شاید چندان مرسوم نباشد؛ اما در برخی موارد مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولا از اجاق گاز در فرآیند‌ پخت و آماده‌سازی نهایی غذا، برای گرم نگه داشتن برخی از مواد یا سس و مایعی که قرار است به غذا اضافه شود، استفاده می‌کنند. فرها نیز برای گرم نگه داشتن انواع نان، خوراک و پیتزا مناسب هستند.

توصیه می‌کنیم برای گرم نگه داشتن غذاهای آماده و حفظ طعم و کیفیت آن‌ها به جای اجاق گاز و فر صنعتی از وسایل دیگری مانند شفینگ دیش‌ و گرماخانه‌های شیشه‌ای برای حفظ دمای مناسب استفاده کنید.

به کمک تجهیزات شفینگ دیش همیشه غذای گرم و آماده سرو دارید

شفینگ دیش‌ یکی از تجهیزات آشپزخانه‌های صنعتی و یک نوع گرم نگهدارنده غذا رستورانی است که علاوه‌بر رستوران در محیط‌هایی مانند هتل‌ها و مراسم بزرگ برای گرم نگه داشتن و سرو غذاها استفاده می‌شود. شفینگ دیش از یک ظرف پایه برای ریختن آب جوش یا مواد گرم‌کننده و یک ظرف بالایی برای قرار‌دادن غذا تشکیل شده است. این ظروف معمولا از استیل ضد‌زنگ ساخته می‌شوند و ظاهری شیک و مناسب دارند. به همین دلیل استفاده از این ظرف‌ها برای گرم نگه داشتن غذا در هتل‌ها، رستوران‌ها و بوفه‌های سلف سرویس بسیار مرسوم است.

گرم کردن غذا در رستوران

مایکروفر؛ دستگاهی برای گرم کردن غذا در رستوران در کمترین زمان

تصور کنید که غذا به دلیل سرو در محیط باز یا طولانی شدن زمان سرو سرد شده باشد و مشتری تقاضای گرم شدن آن را داشته باشد. در این موقعیت شما در رستوران و کافه‌تان برای گرم کردن غذا در کمترین زمان به یک دستگاه مایکروفر نیاز دارید. در‌صورتی‌که از مایکروفر برای گرم کردن غذا استفاده می‌کنید، برای حفظ کیفیت و رطوبت غذا می‌توانید از یک ظرف آب در داخل مایکروفر قرار دهید یا از ظرف در‌دار استفاده کنید.

ارائه غذای گرم و باکیفیت با خرید گرمخانه و تجهیزات نگهداری غذا

گرم نگه داشتن غذا در رستوران یکی از اقداماتی است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد. زیرا این موضوع هم در جلب رضایت مشتریان و هم حفظ کیفیت غذا تاثیر بالایی دارد. در این مقاله با انواع روش‌ها و تجهیزاتی که برای گرم نگه داشتن غذا در رستوران‌ها، کافه‌ها و هتل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، آشنا شدیم. استفاده از گرمخانه یا گرمکن غذا و تهیه شفینگ دیش به‌دلیل حفظ رطوبت، تازگی و کیفیت غذا، معمولا به‌عنوان بهترین روش برای گرم نگه داشتن غذا در رستوران شناخته می‌شوند. برای جلب رضایت مشتریان جدید و حفظ وفاداری مشتریان سابق حتما نسبت به تهیه این تجهیزات برای رستورانتان اقدام کنید. با مراجعه به مرکز فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی می‌توانید بهترین نوع گرمخانه برقی یا گازی را در ظرفیت مورد‌نظر و متناسب با نیازهایتان خریداری کنید.

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
خواص خوراکیها
بیشتر >
آرون گروپس