یکشنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

با همسرتان قهوه نخورید !

اشتراک:
مهارت های زندگی
طبق این تحقیقات در حالی‌که نوشیدن یک قهوه عملکرد زنان را در زمان کار با دیگران افزایش می‌دهد، به خاطره مردان آسیب زده و تصمیم‌گیری آنان را کند می‌کند. بر اساس یک پژوهش جدید، نوشیدن قهوه، قدرت مغز زنان را در شرایط استرس‌زا افزایش داده، اما مردان را دچار بحران می‌کند! به گزارش ایسنا، طبق […]


با همسرتان قهوه نخورید !

طبق این تحقیقات در حالی‌که نوشیدن یک قهوه عملکرد زنان را در زمان کار با دیگران افزایش می‌دهد، به خاطره مردان آسیب زده و تصمیم‌گیری آنان را کند می‌کند.
بر اساس یک پژوهش جدید، نوشیدن قهوه، قدرت مغز زنان را در شرایط استرس‌زا افزایش داده، اما مردان را دچار بحران می‌کند!

به گزارش ایسنا، طبق این تحقیقات در حالی‌که نوشیدن یک قهوه عملکرد زنان را در زمان کار با دیگران افزایش می‌دهد، به خاطره مردان آسیب زده و تصمیم‌گیری آنان را کند می‌کند.

دانشمندان دانشگاه بریستول انگلیس با انجام آزمایشاتی قصد داشتند بفهمند که قهوه چه تاثیراتی بر فردی که در موقعیت استرس زا قرار دارد می‌گذارد.

آنها در تحقیقات خود از ۶۸ زن و مرد خواستند تا وظایف مختلفی همچون شرکت در مذاکرات، حل جدول و انجام معماهای یادآوری را انجام دهند و به آنها گفته شد که پس از انجام این کارها باید به صورت عمومی در مورد کار محوله خود صحبت کنند.

به نیمی از این افراد قهوه بدون کافئین و به سایر افراد قهوه‌ای با میزان کافئین بالا داده شد.

محققان دریافتند که عملکرد مردان در آزمایش‌های مربوط به حافظه با مصرف قهوه کافئین‌دار دچار اختلال بالایی می‌شود. آنها جداول خود را به طور میانگین ۲۰ ثانیه دیرتر از افرادی که قهوه بدون کافئین خورده بودند حل کردند.

اما زنانی که قهوه کافئین‌دار مصرف کرده ‌بودند ۱۰۰ ثانیه سریع‌تر آزمایش خود را به اتمام رساندند.

مطالعات قبلی به این موضوع اشاره داشته‌اند که قهوه احتمالا در برابر بیماری‌هایی مانند دیابت، آلزایمر و آسیب کبدی و نقرس از بدن محافظت می‌کند.

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
مهارت های زندگی
بیشتر >
آرون گروپس