دوشنبه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

برای خودتان «مهره مار» بسازید ! به راحتی نظر دیگران را عوض کنید

اشتراک:
مهارت های زندگی
وقتی کسی را می‌بینید که به راحتی می‌تواند نظر دیگران را به نفع خودش عوض کند، چه احساسی دارید؟ دوست دارید شما هم‌چنین فردی شوید؟… روان‌شناسان اعتقاد دارند  شما با دانستن و استفاده از چند قانون ساده، می‌توانید ذهنیت دیگران را نسبت به کاری که درنظر دارید، تغییر دهید.اولین قانون تغییر ذهنیت، این است که […]


برای خودتان «مهره مار» بسازید

وقتی کسی را می‌بینید که به راحتی می‌تواند نظر دیگران را به نفع خودش عوض کند، چه احساسی دارید؟ دوست دارید شما هم‌چنین فردی شوید؟…

روان‌شناسان اعتقاد دارند  شما با دانستن و استفاده از چند قانون ساده، می‌توانید ذهنیت دیگران را نسبت به کاری که درنظر دارید، تغییر دهید.اولین قانون تغییر ذهنیت، این است که حرف‌تان را کوتاه، صریح و ساده بگویید. یکی از کارشناسانی که در موسسه علم و مذهب فارادی در دانشگاه کمبریج در زمینه روان‌شناسی فعالیت می‌کند می‌گوید، مردم معمولا سخت‌شان است که در بحث‌های پیچیده شرکت کرده و نظر خودشان را بگویند. او هر کدام از نقطه‌نظرهای خود را با توضیح‌دادن مثال‌های سرگرم‌کننده و قصه‌هایی از گوشه و کنار روان‌شناسی- اجتماعی روشن کرده است.

همدلی/ Empathy

 در چشم مردم نگاه کنید، وقتی سرشان را تکان می‌دهند شما هم همان کار را انجام دهید، به آنها بگویید با ایشان همشهری هستید! ما به مردمی که مثل خودمان هستند، اعتماد می‌کنیم. (ترجیح می‌دهیم با کسانی کار کنیم که اهل یک طبقه اجتماعی و یک شهر هستیم یا به نوعی با هم ارتباط داریم.)

اطمینان/ Confidence

 هرقدر شما بیشتر مطمئن باشید، ما بیشتر احساس می‌کنیم که حق باشماست؛ حتی وقتی بدانیم که فاکتورهای شما اشتباه هستند. (سیاستمداران تهاجمی یا فروشندگان را به خاطر بیاورید.)

نا‌همخوانی/ Incongruity

   ذهن مردم را گول بزنید، به جای اینکه به آنها بگویید قیمت هر عدد کیک ۲۰۰ تومان است، بگویید ۵ عدد کیک هزار تومان است؛ به این ترتیب مردم بیشتر ترغیب می‌شوند که ۵ کیک از شما بخرند در نتیجه شما هم بیشتر فروش می‌کنید.

منافع شخصی/ Perceivedself

  اگر بخواهید به هدف خاصی دست پیدا کنید و برای این کار، نیاز به متقاعد کردن دیگران دارید و باید نظرشان را عوض کنید، بهتر است برای توجیه کارتان از منافع مخاطبان‌تان صحبت کنید؛ نه اینکه بر آرزو‌ها و منافع خودتان تاکید کنید. مثلا به جای اینکه بگویید: «اگر این کار را نکنی، ناراحت می‌شوم.» بگویید: «اگر این کار را انجام دهی، خوشحال می شوم».

سادگی/Simplicity

 حرف‌تان را کوتاه، صریح و ساده بیان کنید تا مردم را متقاعد کنید که صحبت شما درست است.

  بیشتر مردم سعی می‌کنند،یا حداقل دوست دارند خودشان را خوب جلوه دهند تا بد! اما هیچ شکی نیست که در زندگی روزمره، روش‌هایی که در این مطلب گفته شد، به‌طور برجسته‌ای برای دستیابی به منافع شخصی کاربرد دارند؛ به این موضوع فکر کنید. وکلا، آگهی‌دهنده‌ها و سیاستمداران و برخی از متخصصان که اکثرا با چنین تکنیک‌هایی سر و کار دارند و افراد خوش‌آوازه‌ای هستند.این مطلب در واقع برای کمک به منافع آدم‌های خوب نوشته شده؛ هر کسی که کتاب‌های هری‌پاتر را خوانده باشد، خوب می‌داند از روش‌های جادویی یکسانی می‌توان برای دستیابی به اهداف مثبت و هم منفی استفاده کرد. البته دانستن این مطالب، باعث می‌شود دست آدم‌هایی که روزانه با آن‌ها سر‌و‌کار داریم، کمی رو شود! اما در عصر حاضر، مهم‌ترین نکته، رفع تعارض‌ها و ناسازگاری‌هاست.

مجله سیب سبز / برترینها

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
مهارت های زندگی
بیشتر >
آرون گروپس