مشاهده : 6223سبک زندگی افراد مشهورRSS

بهترین محل برای خرید پارچه کت و شلوار

بهترین محل برای خرید پارچه کت و شلوارمهارت های زندگی
هر آقایی باید حد اقل یک دست کت و شلوار برای مجالس عروسی و مهمانی های رسمی داشته باشد. اگر شما هم از آن دسته آدم هایی هستید که به شیک بودن کت و شلواری که به وسیله خیاط شخصی تان دوخته شده بیشتر اطمینان دارید در این مطلب درباره بهترین مراکز خرید پارچه کت و شلوار بخوانید.

اگر هنوز پایبند رسم و رسوم قدیمی هستید و زیاد به مدل های دوخته شده پشت ویترین مغازه ها اعتماد ندارید، بدون شک یکی از مشتری های پر و پا قرص بازار پارچه کت و شلواری بوده و برای انتخاب پارچه مناسب وقت زیادی خواهید گذاشت، چون استادکار و خیاط مورد اعتماد شما قیچی به هر پارچه ای نمی زند. در این مطلب درباره بهترین مراکز خرید پارچه کت و شلوار در پایتخت بیشتر بدانید.

مراکز خرید پارچه کت و شلوار

هرچند امروزه به دلیل کمبود وقت یا تفکر اقتصادی، بیشتر خریداران ترجیح می دهند
از کت و شلوارهای آماده داخلی یا خارجی استفاده کنند، اما هستند گروهی
از خریداران که به دوخت و کیفیت تن پوش خود اهمیت می دهند و طبق رسم قدیم هنوز
هم به جای خرید لباس های آماده و شرکتی امروزی، هنر دست
خیاط های ماهر و مورد اعتماد خود را برتن می کنند و به دید و بازدید عید یا مهمانی می روند.

هرچند این روزها، تاریخ مناسبی برای خرید پارچه و البته سفارش دوخت
کت و شلوار شب عید به خیاط نیست و باید از ماه های قبل برای دوخت لباس شب
عید خودتان اقدام می کردید، اما به هرحال ممکن است به هر دلیلی
موفق به این کار نشده باشید. بنابراین بد نیست قبل از رفتن به بازار پارچه کمی
از موجودی بازار مطلع باشید تا در تصمیم گیری سر در گم نشوید،
اگرچه برای خرید پارچه حتما باید به مغازه مراجعه کنید و از نزدیک طرح، بافت و جنس پارچه را ببینید، ولی بازهم بد نیست با اطلاع قبلی وارد بازار شوید

بورس خرید پارچه کت و شلوار

. اگر پایتخت نشین هستید، بازارهای خرید پارچه کت و شلوار به چهار نقطه تهران ختم می شود
و هرچند تا سه دهه پیش خیابان لاله زار مرکز اصلی بود، اما ظاهرا از آن بورس
قدیمی فقط چند مغازه با خاطره هایی زیبا باقی مانده است
و باید سراغ دیگر نقاط تهران رفت.

به هر حال امروز بازار بزرگ تهران، خیابان مولوی، خیابان انقلاب مقابل پارک دانشجو
و خیابان زرتشت، گزینه های مقابل شماست. هرچند امروزه بسیاری
از خیاط ها موجودی مشخصی از پارچه ها را داخل مغازه خود به مشتریان معرفی می کنند،
اما بهترین نقطه برای تهیه پارچه های مناسب همان خیابان انقلاب
مقابل پارک دانشجوست.

بد نیست بدانید در منطقه عبدل آباد هم پارچه به صورت کیلویی
فروخته می شود، اما تنوع مغازه پارچه فروشی خیابان انقلاب چیز دیگری است
و دنیایی از گزینه ها را مقابل شما با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید،
مقابل تان قرار خواهد داد.

جنس مرغوب پارچه کت و شلوار

فاستونی هم فاستونی های قدیم

معمولا کلمه فاستونی با نام کت و شلوار گره خورده است و اولین نامی
که از پارچه مرغوب و مناسب برای دوخت کت و شلوار به
ذهن آقایان می رسد همین کلمه است، اما امروز به لطف فناوری های نوین
و البته ورود پارچه های نانو شاید این نام کمتر از گذشته تکرار شود،
زیرا نام های جدیدی برای علاقه مندان و شیکپوشان مطرح است.

پارچه کت و شلوار

بهترین نوع پارچه کت و شلوار

به طور کلی در بازار پارچه کت و شلوار می توانیم محصولات موجود را
به دو بخش داخلی و خارجی مانند دیگر صنوف تقسیم بندی کنیم.
مهم ترین تولیدات داخلی مربوط به کارخانجات جامعه و مطهری است،
البته در گوشه و کنار مغازه های پارچه فروشی گاهی محصولاتی از کارخانه مقدم
نیز باقی مانده است، اما در بخش وارداتی ها، تنوع بیشتر است و
پارچه های آلتین، لنین، کرپ و فوتر بیشتر از دیگران به چشم می خورد.
اگر از کشور سازنده خارجی ها بپرسید بیشتر با کلمه چین برخورد خواهید کرد و گاهی هم اسم ترکیه بر زبان فروشنده جاری خواهد شد.

این در حالی است که برخی پارچه های خاص و مرغوب انگلیسی هم مانند گذشته در بازار کشورمان در دسترس است، ولی با قیمتی کاملا متفاوت از دیگران؛ بد نیست بدانیم قیمت این پارچه ها از متری ۱۳۰ هزار تومان آغاز تا متری ۵۰۰ هزار تومان خواهد رسید که دلیل اصلی این گرانی ابتدا جنس مرغوب و بعد از آن خاص بودنشان در طرح و رنگ است. یعنی طرحی مخصوص به یک توپ پارچه. چون برخی از آقایان علاقه مند هستند نوع پارچه کت و شلوارشان تک و بدون همتا باشد.

پارچه کت و شلوار مد روز

اگر علاقه مند به دیدن این نوع پارچه ها یا این که به دنبال آنها هستید، بد نیست به خیابان وزرا یا زرتشت سری بزنید تا بتوانید تفاوت های واقعی این پارچه ها را با دیگران ببینید، البته خودتان را برای شنیدن قیمت هایی نجومی آماده کنید.

اما به قول معروف از هر چه بگذریم سخن دوست خوشتر است! چون پس از خرید پارچه نوبت به مراجعه به خیاطی مورد اعتمادتان رسیده است، هرچند این خیاطی ها بورس مشخصی ندارند، اما برخی قدیمی ها هنوز هم به خیاط های خیابان انقلاب مقابل پارک دانشجو که از قدیم معروف هستند وفادار بوده و به آنها مراجعه می کنند، اما گروهی هم با خیاط محل خودشان کار می کنند. به هر حال بسته به سابقه و معروف بودن خیاطی که به آن مراجعه می کنید باید انتظار پرداخت دستمزد برای دوخت کت و شلواری مجلسی داشته باشید.

پارچه کت و شلوار

دوخت کت و شلوار

هم اکنون هزینه دوخت یک دست کت و شلوار با احتساب نوع پارچه و قیمت آستری مورد استفاده کمتر از ۲۰۰ هزار تومان نیست، اما در مواردی که سراغ خیاط های معروف و اسم و رسم دار بروید تا ۸۰۰ هزار تومان هم باید انتظار پرداخت دستمزد داشته باشید، چون درواقع نام این خیاط های قدیمی همانند برندی معروف بر تن شما خواهند بود، اما براساس اعلام نرخ اتحادیه در سال ۱۳۹۲ این قیمت چیزی بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

البته هنوز کار تمام نشده، بلکه شما برای داشتن یک دست لباس مجلسی و کامل نیازمند تهیه پیراهن هم هستید، ولی مدتی است که در این زمینه مراجعه به پارچه فروشی کاملا منسوخ شده است، چون تنوع و اجناس مختلف پیراهن مردانه با برندهای متفاوت توانسته حتی مشکل پسندان را هم قانع کند که نیازی به دست دوز بودن پیراهن نیست.

جام جم

2014-03-05 / گردآوری:
دکتر طاهری
نظر خود را بنویسید-نظرات کاربران (۰)
فیلم پرشین ویدکتر طاهری
زندگی منوچهر آتشی | از زنی که عاشقش شد تا دخترش که احوالش را نمی پرسید!زندگی منوچهر آتشی | از زنی که عاشقش شد تا دخترش که احوالش را نمی پرسید!
۴۰ نکته جذاب زندگی کیت بلانشت| از دوست صمیمی معروف تا خانم آمریکا!۴۰ نکته جذاب زندگی کیت بلانشت| از دوست صمیمی معروف تا خانم آمریکا!
۳ درس زیبا از سبک زندگی حضرت محمد (ص)، امام حسن مجتبی و امام رضا (ع)۳ درس زیبا از سبک زندگی حضرت محمد (ص)، امام حسن مجتبی و امام رضا (ع)
نکات جالب از زندگی اورلاندو بلوم | از حوادث وحشتناک تا حضور در زندگی میراندا و کیتی!نکات جالب از زندگی اورلاندو بلوم | از حوادث وحشتناک تا حضور در زندگی میراندا و کیتی!
حاشیه‌ های زندگی خصوصی جمال خاشقجی | از همسر اول تا ثبت ازدواج چهارم که باعث مرگش شد!حاشیه‌ های زندگی خصوصی جمال خاشقجی | از همسر اول تا ثبت ازدواج چهارم که باعث مرگش شد!
زندگی محمدرضا هدایتی؛ از طغرل و پسرعمه زا تا کلاه برداری از اوزندگی محمدرضا هدایتی؛ از طغرل و پسرعمه زا تا کلاه برداری از او
ازدواج پرستو صالحی؛ همه فراز و فرود‌های یک سلبریتی در زندگی اش!ازدواج پرستو صالحی؛ همه فراز و فرود‌های یک سلبریتی در زندگی اش!
زندگی شهرام جزایری ؛ مردِ فرار های ناکام از کشور!| از نبوغِ بالا تا دستگیری در کانتینر عدس!زندگی شهرام جزایری ؛ مردِ فرار های ناکام از کشور!| از نبوغِ بالا تا دستگیری در کانتینر عدس!
زندگی امین تارخ؛ از تولد وسط کودتا تا آقا معلم بازیگران ایرانی!زندگی امین تارخ؛ از تولد وسط کودتا تا آقا معلم بازیگران ایرانی!
زندگی جالب رودکی، پدر شعر فارسیزندگی جالب رودکی، پدر شعر فارسی
زندگی جالب یونس دلفی ؛ CR7 وطنی| از شوش تا بلژیک!زندگی جالب یونس دلفی ؛ CR7 وطنی| از شوش تا بلژیک!
زندگی بن کینگزلی ، مرد هزار چهره سینمای جهان | از گاندی تا ابن سینا!زندگی بن کینگزلی ، مرد هزار چهره سینمای جهان | از گاندی تا ابن سینا!
زندگی احمدرضا دالوند؛ آخرین سخنان او پیش از درگذشتزندگی احمدرضا دالوند؛ آخرین سخنان او پیش از درگذشت
زندگی عجیب مرتضی آوینی | از نام اصلی اش که کامران بود تا استایل دوران جوانی!زندگی عجیب مرتضی آوینی | از نام اصلی اش که کامران بود تا استایل دوران جوانی!
همه چیز از زندگی کارل لاگرفلد، سلطان مد جهان و رژیم غذایی جالبشهمه چیز از زندگی کارل لاگرفلد، سلطان مد جهان و رژیم غذایی جالبش
زندگی عجیب جولین آسانژ | از افشاگری و تاسیس ویکی لیکس تا رابطه با پاملا اندرسون!زندگی عجیب جولین آسانژ | از افشاگری و تاسیس ویکی لیکس تا رابطه با پاملا اندرسون!
۴۰ نکته جالب از زندگی ویل اسمیت به مناسبت تولد ۵۰ سالگی او۴۰ نکته جالب از زندگی ویل اسمیت به مناسبت تولد ۵۰ سالگی او
قوانین مهم زندگی “راک” که او را موفق و محبوب کرده است!قوانین مهم زندگی “راک” که او را موفق و محبوب کرده است!
ناتالی وود | زندگی ناتالی وود ؛ بازیگری که هیچ وقت معمای مرگ تراژدیک و مرموزش مشخص نشد!ناتالی وود | زندگی ناتالی وود ؛ بازیگری که هیچ وقت معمای مرگ تراژدیک و مرموزش مشخص نشد!
زندگی جالب خواهران عبدالعزیز | نسخه خاورمیانه ای کارداشیان ها!زندگی جالب خواهران عبدالعزیز | نسخه خاورمیانه ای کارداشیان ها!
زندگی جالب قدیمی‌ ترین غسال بهشت‌ زهرا (س) | از کار در دامداری تا غسل شهید چمران!زندگی جالب قدیمی‌ ترین غسال بهشت‌ زهرا (س) | از کار در دامداری تا غسل شهید چمران!
همه چیز درباره زندگی آگاتا کریستی ؛ ملکه جنایت!همه چیز درباره زندگی آگاتا کریستی ؛ ملکه جنایت!
آشنایی با زندگی دیدیه دروگبا به بهانه خداحافظی سفیر صلح و عشق و آفریقا از فوتبالآشنایی با زندگی دیدیه دروگبا به بهانه خداحافظی سفیر صلح و عشق و آفریقا از فوتبال
زندگی نورگل یشیل‌ چای ، از درخشش فیلمش در کن تا سانسور در ایران!زندگی نورگل یشیل‌ چای ، از درخشش فیلمش در کن تا سانسور در ایران!
نکات جالب و عجیب از زندگی امبر هرد | از تصادف دوست صمیمی اش تا طلاق پر سر و صدنکات جالب و عجیب از زندگی امبر هرد | از تصادف دوست صمیمی اش تا طلاق پر سر و صد
زندگی محمد بن سلمان | از ناشی گری در ولیعهدی تا اصلاحات و شبه کودتا!زندگی محمد بن سلمان | از ناشی گری در ولیعهدی تا اصلاحات و شبه کودتا!
زندگی کوروش یغمایی؛ پدر موسیقی راک ایران و خالق گل یخ!زندگی کوروش یغمایی؛ پدر موسیقی راک ایران و خالق گل یخ!
زندگی جین سیمور، پزشک دهکده | از مهمانی ملکه الیزابت به افتخارش تا اسارت مادرش در ژاپن!زندگی جین سیمور، پزشک دهکده | از مهمانی ملکه الیزابت به افتخارش تا اسارت مادرش در ژاپن!
رازهای زندگی خصوصی هیو جکمن و همسرش | از ۱۳ سال اختلاف سنی تا ممنوع کردن همکاری با آنجلینا جولی توسط همسرش!رازهای زندگی خصوصی هیو جکمن و همسرش | از ۱۳ سال اختلاف سنی تا ممنوع کردن همکاری با آنجلینا جولی توسط همسرش!
شاید در حال حاضر هیچ بازیگر استرالیایی به اندازه هیوجکمن در هالیوود شهرت و اعتبار نداشته باشد حتی راسل کرو و نیکول کیدمن. در این مطلب رازهای جالبی را از زندگی هیوجکمن و همسرش بخوانیدو از شایعات همجنسگرا بودن هیوجکمن تا ممنوعیت همکاری با آنجلینا جولی!
سوژه های روز رو این جا ببینید !
آشپزی ماه رمضان ( سحر و افطار )
از بین بردن چاقی موضعی به آسانی و فوری !
فال روزانه
نکات جالب از زندگی اورلاندو بلوم | از حوادث وحشتناک تا حضور در زندگی میراندا و کیتی!
زندگی حلیمه آدن | از تولد در ادوگاه پناهندگان تا افتخار به اسلام و تبلیغ لباس شنا!!!
زندگی تلخ فریدا کالو | از تصادفی که نامزدی اش را بهم زد تا خیانت خواهر و همسرش به او!
جذاب ترین نکات زندگی تام هاردی ؛پسر همه فن حریف هالیوود | از اعتیاد تا نامزدی اسکار
نکات جذاب از زندگی ریانا |دستگیری در برلین تا دادن بورسیه دانشگاهی!
زندگی اقبال لاهوری ؛ از تحصیل در کمبریج تا ایجاد کشور پاکستان!
نکات جالبی از زندگی میسی ویلیامز | از بازی تاج و تخت تا کارآفرینی!
قوانین مهم زندگی “راک” که او را موفق و محبوب کرده است!
زندگی وو یاجون ، ثروتمندترین زن خودساخته دنیا؛ از خبرنگاری تا ثروت میلیاردی
زندگی و علت درگذشت امیر صادقیان ؛ از کنار گذاشتن بازیگری تا نمایشگاه داری!
نکات جالب از زندگی پیتر دینکلیج | از بی اهمیتی به برانجلینا تا جنسیت بچه دومش که اعلام نمی کند!
زندگی عجیب جولین آسانژ | از افشاگری و تاسیس ویکی لیکس تا رابطه با پاملا اندرسون!
مصیبت های وحشتناک در زندگی لیام نیسون | از کودکی دشوار تا مرگ دردناک همسرش!
رازهایی از زندگی التون جان | از فحاشی التون به مدونا تا تهدید شدن به مرگ!
زندگی اسحاق قویدل ؛ از فروش مکمل بدنسازی تا سرطان به خاطر مصرف همین مکمل ها !
زندگی پرنس ویلیام و کیت میدلتون و چالش هایی که از سر گذرانده اند!
صحبت های جالب جورجینا درباره زندگی خصوصی کریس رونالدو!
زندگی عجیب مرتضی آوینی | از نام اصلی اش که کامران بود تا استایل دوران جوانی!
نکاتی جالب از زندگی امیرعباس هویدا در چهلمین سالگرد اعدامش !
زندگی میرزا آقا خان نوری ؛ رقیب امیرکبیر و یکی از بدنام ترین اشخاص ایران!
دلایل تلخی از کمرنگ شدن مگ رایان | از عمل های زیبایی تا روابط ناخوشایند!
نکاتی جالب از زندگی جمشید مشایخی؛ پیر سینمای ایران
نیمه تاریک زندگی جف بزوس، موسس آمازون | از توهین به کارمندان تا رسوایی جنسی!
حقایقی باورنکردنی از زندگی کلئوپاترا | از علت آرایش چشم عجیب تا مرگ مبهم!
سردار آزمون و بزرگ ترین گل زندگی اش در تعطیلات که باعث تمجید باشگاه زنیت شد!
رنج‌ها و اتفاقات دردناک زندگی سلن دیون | از مرگ همسر و برادر تا از دست دادن صدا!
زندگی بچه های مایکل جکسون | از دختر دردسرساز تا پسری که از پنجره آویزانش کرد!
زندگینامه هنری فورد ؛ او خورو را مردمی کرد
نکات عجیب از زندگی جولیا رابرتز | از از بیمه لبخند تا شوخی جرج کلونی و بردپیت با او
زندگی صدف خادم ؛ از اضافه وزن شدید تا رینگ بوکس فرانسه
زندگی شهرنوش پارسی‌ پور (همسر سابق ناصر تقوایی) و درخواست کمک مالی از آمریکا
زندگی جین سیمور، پزشک دهکده | از مهمانی ملکه الیزابت به افتخارش تا اسارت مادرش در ژاپن!
زندگی مرجان شیخ الاسلامی آل آقا و همسرش ؛ زن هزار چهره
راز‌های موفقیت زندگی ایلان ماسک ، کارآفرین و نابغه پولسازی جهان
زندگی جنجالی برد پیت | از ازدواج و جدایی عجیب تا تحصیل فرزندانش!
تعبیر خواب