جمعه, ۷ مهر , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

جادویی برای تقویت حافظه و کاهش سن!

اشتراک:
جادویی برای تقویت حافظه و کاهش سن! مهارت های زندگی
مطالعه‌ای که در رابطه با تاثیر ویتامین “د” بر روی موشها انجام شده، نشان می‌دهد که این ویتامین قدرت مغز را تقویت کرده و ممکن است بتواند روند افزایش سن را کُند کند. این ویتامین را می‌توان از طریق آفتاب، یا شیرهای حاوی ویتامین “د” یا سایر مواد خوراکی غنی شده از این ویتامین دریافت […]

مطالعه‌ای که در رابطه با تاثیر ویتامین “د” بر روی موشها انجام شده، نشان می‌دهد که این ویتامین قدرت مغز را تقویت کرده و ممکن است بتواند روند افزایش سن را کُند کند. این ویتامین را می‌توان از طریق آفتاب، یا شیرهای حاوی ویتامین “د” یا سایر مواد خوراکی غنی شده از این ویتامین دریافت کرد.

این مطالعه نشان می‌دهد که موشهایی که میزان بالاتری از این ویتامین را دریافت می‌کردند، برخلاف موشهایی که میزان کمتری از این ویتامین را دریافت می‌کردند، می‌توانستند مسیر مارپیچ‌های آبی مشکل را به خاطر بسپارند.

نادا پورتر، فارماکولوژیست بیومدیکال از کالج پزشکی کنتاکی، می‌گوید که یافته‌ها نشان می‌دهند ویتامین “د” می‌تواند به سلولهای مغزی در دریافت و پردازش سیگنالها، به شکلی که منجر به بهبود ذخیره و به یادآوری خاطرات شود، کمک کند.”

پورتر افزود: “این فرآیند را می‌توان به مرتب کردن قفسه‌های فروشگاه تشبیه کرد.”

میزان ویتامین “د” مورد نیاز برای بهبود حافظه تقریباً ۵۰ درصد بالاتر از میزانی است که موسسۀ داروی آمریکا برای داشتن استخوانهای سالم به افراد توصیه می‌کند، اما تقریباً با میزانی که سایر متخصصان توصیه می‌کنند برابر است.

بخش عمدۀ ویتامین “د” در بدن ما از قرار گرفتن در معرض اشیعۀ فرابنفش نور خورشید تامین می‌شود. این ویتامین همچنین به بعضی مواد خوراکی، از قبیل شیر، افزوده می‌شود.

در این مطالعه توصیۀ در مورد میزان ویتامین “د” مورد نیاز انسانها صورت نگرفته است.

پورتر اضافه می‌کند: “عوامل زیادی بر سطح ویتامین “د” در بدن موثرند، و از این رو بهتر است که افراد پیش ازآن که ویتامین “د” را به رژیم خود بیافزایند، در مورد میزان آن با دکتر خود مشورت کنند.”

فرارو

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
مهارت های زندگی
بیشتر >
آرون گروپس