تاریخ نشر :چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۸۷مشاهده : 23سبک زندگی افراد مشهورRSSاشتراک:

خود را دوست داشته باشید

خود را دوست داشته باشید
فرد- ترجمه – سپیده حسینعلی عراقی: آیا شباهتی بین شما و تصاویر جدید شخصیت‌هایی که در مجلات به چاپ می‌رسند، وجود ندارد؟ آیا کارمند رسمی اداره‌ای که در آن کار می‌کنید، نیستید؟ اهمیت چندانی ندارد، یاد بگیرید خودتان را همانگونه که هستید دوست بدارید. امروزه داشتن اعتمادبه‌نفس و خود را تایید کردن، امری دشوار است، […]

فرد- ترجمه – سپیده حسینعلی عراقی:
آیا شباهتی بین شما و تصاویر جدید شخصیت‌هایی که در مجلات به چاپ می‌رسند، وجود ندارد؟
آیا کارمند رسمی اداره‌ای که در آن کار می‌کنید، نیستید؟ اهمیت چندانی ندارد، یاد بگیرید خودتان را همانگونه که هستید دوست بدارید. امروزه داشتن اعتمادبه‌نفس و خود را تایید کردن، امری دشوار است، به دلیل آنکه، این اطرافیان ما نیستند که ارزش ما را پایین می‌آورند، بلکه اغلب خود ما هستیم که تمایل داریم از ارزش خود بکاهیم. با این وجود، عشق ورزیدن به خود یکی از مهم‌ترین کلیدهایی است که موجب اعتمادبه‌نفس دوباره شده و سبب می‌شود تا انسان با خود آشتی کرده و ارتباط مجدد برقرار کند، افکار و احساسات خود را به راحتی با دیگران در میان گذارد و خوشحال و راضی باشد.

«خود را دوست بدارید تا بتوانید دیگران را دوست داشته باشید»، باید عیوب و نقاط ضعفی را که موجب ناتوانی و ضعف ما می‌شود شکار کرده و اعتماد به نفس‌مان را دوباره به دست آوریم.

افکار منفی را متوقف کنید: نه، همسایه شما، به شما چپ‌چپ نگاه نکرده است، همکارتان هم پشت‌سر شما حرف نمی‌زند… تمام این ترس‌های کوچک و بی‌اساس جلوی رشد و شکوفایی شما را می‌گیرد و نمی‌گذارد که روی مسائل مهم و اساسی زندگی تمرکز داشته باشد.

بزرگنمایی نکنید

آیا هر اشتباه و یا گفتار نادرستی از نظر شما بی‌اندازه بزرگ و غیرقابل تصور است؟ به نظر می‌رسد که همه این عوامل به راحتی بتوانند از ارزش و اعتبار شما کم کرده و در نهایت به شکست شما منجر شوند، اما تا کی می‌خواهید نقش یک قربانی همیشگی را بازی کنید.

باید خود را از این تنگنا و دور باطل خارج کنید.

خود را با دیگران مقایسه نکنید

می‌گویند مرغ همسایه غاز است! اگر فقط محسنات دیگران را درنظر بگیرید، این عمل مانع از آن می‌شود تا نکات مثبت و ارزش‌های خود را ببینید.

حس انتقادجویی خود را تا حدی به کار بیندازید، خواهید دید که دیگران آن‌طورها هم که به نظر می‌رسند، کامل و عالی نیستند.

عدم اعتماد به نفس سبب می‌شود تا شخص عیوب و نقاط ضعف خود را زیر ذره‌بین برده و بزرگ نشان دهد و روی محسنات و نقاط مثبت وجودی خویش، ماسک زده و آنها را از دیده دور نگه دارد.

بنابراین لازم و ضروری است که یاد بگیریم در حالی که نکات مثبت و محسنات خود را شناسایی می‌کنیم، نقاط ضعف و عیوب را در جای خود بررسی کنیم. در اینجا تمرین ساده‌ای برای شناسایی نکات مثبت پیشنهاد می‌کنیم:

۱ – در مکان ساکت و آرامی بنشینید، بدون تلفن، با یک کاغذ و قلم.

۲ – به آرامی نفس عمیقی بکشید.

۳ – به محض آنکه احساس کردید آماده‌اید، در کمتر از ۳ دقیقه، ۲۰ تا از محسنات و نکات مثبت‌تان را روی کاغذ بیاورید.

۴ – بعد از گذشت مدتی، نتیجه هرچه که باشد، سؤالات زیرا را از خود بپرسید:

آیا احساس بدی به شما دست داد؟ در برابر این لیست چه حسی داشتید؟ آیا از اینکه به وجود این نکات مثبت در خود پی برده‌اید، احساس ناراحتی می‌کنید؟ آیا قانع شده‌اید که صاحب این کمالات هستید؟

این تمرین را دوباره انجام ‌دهید تا جایی که متقاعد شوید صاحب این محسنات هستید.

به ارزش‌های خود احترام بگذارید

برای آنکه خودتان باشید، احتمالا باید یاد بگیرید که ارزش‌های خود را شناخته و به آنها احترام بگذارید و حتی‌المقدور اصول و قوانینی که برخلاف ارزش‌های شما هستند را برخود تحمیل نکنید؛ مثلا اگر شما فرد فداکاری هستید و مایلید که خود را وقف کمک‌رسانی به دیگران کنید، مطمئنا اگر در بخش امور اجتماعی و مددرسانی فعالیت کنید استعدادهای شما در این بخش شکوفاتر خواهد شد تا اینکه در یک سرویس تجاری مشغول به کار شده و مجبور باشید هر روز با خود و دیگران سر و کله بزنید، چرا که اگر به مدت چند ماه و یا حتی چند سال بتوانید خود را تغییر داده و اصولی را که برخلاف معیارها و ارزش‌های شما هستند به خود تحمیل کنید، به سختی می‌توانید برخلاف ذات و طبیعت خود، تا ابد به این منوال ادامه دهید.

بنابراین، معیارهای مهم و با ارزشی را که نباید با چیزی معاوضه شوند و قابل خرید و فروش نیستند، مشخص کنید. این اصل همواره شما را در انتخاب‌هایی که در زندگی پیش‌رو دارید راهنمایی می‌کند.

آشتی با گذشته

سرگذشت‌های خانوادگی، همچون بار سنگینی است که می‌تواند اعتمادبه‌نفس‌تان را تا حد زیادی محدود کند.

شاید احساس می‌کنید که پدر و مادرتان، در دوران کودکی شما، آن‌طور که باید و شاید از شما حمایت نکرده‌اند و یا حتی جلوی پیشرفت شما را گرفته‌اند؟ (چوب لای چرخ‌تان گذاشته‌اند) قبل از هر چیز به خود بگویید که هر فردی سعی دارد تا نقش و وظیفه خود را تاجایی که در توان دارد به نحو احسن انجام دهد. آنها هرگز نخواسته‌اند تیشه به ریشه شما زده و روحیه شما را خراب کنند، اما آنها می‌توانند تصمیم بگیرند تا رفتارهایشان را جبران کرده و از طریق شما موفق شوند.

در آخر، عشق ورزیدن به خود، یکباره صورت نمی‌گیرد.
باید برای موفقیت و پیشرفت در ساخت شخصیت خود، قدم‌به‌قدم و به تدریج به سمت آن حرکت کرد.

روشی برای مبارزه با افسردگی

تایید و احترام گذاشتن به خود، از اهمیت زیادی برخوردار است. نه فقط برای آنکه بدانیم در این دنیا مکانی هم برای ما وجود دارد؛ بلکه به این دلیل که در ذهن خود ، مکانی به خود اختصاص داده و برای خودمان نیز ارزش قائل شویم. اگر انسان به خود احترام نگذارد چگونه قادر خواهد بود باعث شود که دیگران به او احترام بگذارند و چگونه حتی می‌تواند خودش را دوست بدارد؟ اما یک چیز قطعی است؛ افرادی که در رفتارشان، تایید، احترام و اعتماد به نفس وجود ندارد، اغلب،‌ خیلی بیشتر از افراد دیگر دچار افسردگی می‌شوند. فراگیری احترام گذاشتن به خود روشی برای مبارزه با افسردگی است، یا به عبارتی، میزانی برای سلامت روانی است.

بنابراین اگر قبلا در چنین شرایطی قرارگرفته‌اید، به جوابی که باید در آن زمان می‌دادید فکر کنید. آن را در ذهن خود چندین‌بار مرور کنید تا در صورت نیاز آماده داشته باشید. جواب را به صورت صحیح و مودبانه بیان کنید. زیرا اغلب چیزی که مانع گفتن جمله‌ «نه، متاسفم، من هم همین‌طور، خیلی عجله دارم» می‌شود این است که می‌ترسید جمله را درست و مودبانه به طرف مقابلتان نگویید.

2009-03-04
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 1

نو عروس

ستاره های معروف در اکران فیلم سینمایی کاتیوشا | از لیلا اوتادی تا محسن افشانی و همسرش و فرزاد حسنیستاره های معروف در اکران فیلم سینمایی کاتیوشا | از لیلا اوتادی تا محسن افشانی و همسرش و فرزاد حسنی
حمید گودرزی در پنج ستاره جانشین اشکان خطیبی شد!حمید گودرزی در پنج ستاره جانشین اشکان خطیبی شد!
هنرمندان مشهور در مراسم رونمایی آلبوم ایران من همایون شجریان | از سحر دولتشاهی تا مهدی پاکدل!هنرمندان مشهور در مراسم رونمایی آلبوم ایران من همایون شجریان | از سحر دولتشاهی تا مهدی پاکدل!
حاشیه های هجدهمین جشن حافظ | از شوخی مهدی سلطانی با پسر و عروس هایش تا حرف هایی که مدیری نگفت!حاشیه های هجدهمین جشن حافظ | از شوخی مهدی سلطانی با پسر و عروس هایش تا حرف هایی که مدیری نگفت!
وقتی دوستان ریحانه پارسا به انتخاب او برای نقش لیلای پدر واکنش بد نشان دادندوقتی دوستان ریحانه پارسا به انتخاب او برای نقش لیلای پدر واکنش بد نشان دادند
تسلیت چهره های مشهور برای درگذشت عزت الله انتظامی | از رضا گلزار تا امیرمهدی ژوله (۱)تسلیت چهره های مشهور برای درگذشت عزت الله انتظامی | از رضا گلزار تا امیرمهدی ژوله (۱)
عزت الله انتظامی ، از علت درگذشت عزت الله انتظامی تا خانواده و فرزندان عزت الله انتظامیعزت الله انتظامی ، از علت درگذشت عزت الله انتظامی تا خانواده و فرزندان عزت الله انتظامی
استایل چهره‌ های ایرانی؛ از استایل مهران غفوریان و همسرش تا تولد الناز حبیبی با تم زرشکی!استایل چهره‌ های ایرانی؛ از استایل مهران غفوریان و همسرش تا تولد الناز حبیبی با تم زرشکی!
چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۷۸) از تیپ زرق و برقی مریم معصومی در کنسرت محسن یگانه تا استایل ترلان پروانه در جشن حافظ!چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۷۸) از تیپ زرق و برقی مریم معصومی در کنسرت محسن یگانه تا استایل ترلان پروانه در جشن حافظ!
تصاویر جدید جشن حافظ ۹۷ | از مهران غفوریان و همسرش تا سینا مهراد و ترلان پروانهتصاویر جدید جشن حافظ ۹۷ | از مهران غفوریان و همسرش تا سینا مهراد و ترلان پروانه
نظر خود را بنویسید-نظرات کاربران (۰)
رایانمهر
زندگی پرتلاطم جمیله جمیل؛ از تجاوز و سرطان تا فتح قله هالیوودزندگی پرتلاطم جمیله جمیل؛ از تجاوز و سرطان تا فتح قله هالیوود
گذری بر زندگی سزن آکسو، ملکه پاپ ترکیهگذری بر زندگی سزن آکسو، ملکه پاپ ترکیه
گذری بر زندگی افراد معروف و خرافات هایشانگذری بر زندگی افراد معروف و خرافات هایشان
گذری بر زندگی بهرام بیضایی در روز تولدش !گذری بر زندگی بهرام بیضایی در روز تولدش !
شهاب حسینی از زندگی شخصی اش می گوید ، چگونه عاشق پریچهر شدم؟شهاب حسینی از زندگی شخصی اش می گوید ، چگونه عاشق پریچهر شدم؟
زندگی امیرعلی نبویان و همسرش | از عشق و عاشقی تا ازدواج با لباس و سفره عقدِ لحظه آخری!زندگی امیرعلی نبویان و همسرش | از عشق و عاشقی تا ازدواج با لباس و سفره عقدِ لحظه آخری!
زندگی ناصر ملک مطیعی ؛ از ورشکستگی پدر تا دوستی با فردین و بهروز وثوقزندگی ناصر ملک مطیعی ؛ از ورشکستگی پدر تا دوستی با فردین و بهروز وثوق
نگاهی به زندگی «اسدلله یکتا» ،غریبه آشنایی که دلش را شکاندندنگاهی به زندگی «اسدلله یکتا» ،غریبه آشنایی که دلش را شکاندند
ساناز سماواتی،از زندگی شخصی و کاری اش می گویدساناز سماواتی،از زندگی شخصی و کاری اش می گوید
گذری بر زندگی “نادر گلچین” ، گفت و گویی منتشرنشده از اوگذری بر زندگی “نادر گلچین” ، گفت و گویی منتشرنشده از او
گفت‌وگو با امیر نوری بازیگر سریال سفر در خانه درباره زندگیشگفت‌وگو با امیر نوری بازیگر سریال سفر در خانه درباره زندگیش
محمد لقمانیان از زندگی کاری اش می گوید ، از «کلاه قرمزی» تا «لقمه شو»محمد لقمانیان از زندگی کاری اش می گوید ، از «کلاه قرمزی» تا «لقمه شو»
گذری بر زندگی نادر گلچین خواننده و موسیقیدان محبوبگذری بر زندگی نادر گلچین خواننده و موسیقیدان محبوب
حامد همایون از زندگی شخصی اش می گوید ، در هیچ زمینه ای ادعا ندارم به جز آشپزیحامد همایون از زندگی شخصی اش می گوید ، در هیچ زمینه ای ادعا ندارم به جز آشپزی
گپ و گفتی با کریستیانو رونالدو درباره زندگی و بازیهایشگپ و گفتی با کریستیانو رونالدو درباره زندگی و بازیهایش
گذری بر زندگی« آمیتاب باچان» ،پدرخوانده ۷۵ ساله بالیوودگذری بر زندگی« آمیتاب باچان» ،پدرخوانده ۷۵ ساله بالیوود
زندگی بهرام افشاری یا همان بهتاش پایتخت | حکم پیاز وسط سیر ترشی را داشتمزندگی بهرام افشاری یا همان بهتاش پایتخت | حکم پیاز وسط سیر ترشی را داشتم
گذری بر زندگی استاد شهرام ناظری ،لوچیانو پاواروتی ایرانگذری بر زندگی استاد شهرام ناظری ،لوچیانو پاواروتی ایران
زندگی جالب و اعیانی ایرج میرزا، شاعرِ باحال و صریح الهجه مشروطهزندگی جالب و اعیانی ایرج میرزا، شاعرِ باحال و صریح الهجه مشروطه
ایرج میرزا فرزند صدرالشعرا غلام‌حسین میرزا و نوه‌ی ایرج پسر ِ. فتح‌علی‌شاه قاجار بود. پدر با تخلص «بهجت» شعر می‌سرود. او در سال ۱۲۵۱ شمسی در تبریز دیده به جهان گشود. ایرج تحصیلاتش را در مدرسه‌ی دارالفنون تبریز یا همان «مدرسه‌ی مظفریه» گذراند و در همان‌جا بود که مقدمات عربی و فرانسه را آموخت.
به آسانی و فوری پولدار شوید ! بدون نیاز به صرف زمان و هزینه
هدیه ایی ویژه برای خوشحال کردن همسرتان
دیگر جشن عروسی نگیرید، بدون عروسی ساز !!!
شیک ترین و جدیدترین مدل های لباس عروس , سفره عقد , آرایش عروس و ...
زندگی امین تارخ؛ از تولد وسط کودتا تا آقا معلم بازیگران ایرانی!
زندگی محمدرضا هدایتی؛ از طغرل و پسرعمه زا تا کلاه برداری از او
ناگفته‌های زندگی شخصی بیانسه | از اجداد برده دار تا تناسب اندام بعد از بارداری!
زندگی محمد بن سلمان | از ناشی گری در ولیعهدی تا اصلاحات و شبه کودتا!
کیم کارداشیان و کانیه وست با زندگی عجیب و دلایل جدایی!
چارلیز ترون و نکات جالبی از زندگی پر هیجانش؛ از قتل پدرش تا رابطه با زن ها!
کوکسل بابا و زندگی جالبش ؛ کوچولوی بی‌اعصاب ولی محبوب فضای مجازی!
زندگی شادی کرم‌ رودی؛ مادرِ معتادِ فیلم سینمایی دارکوب
ریحانه پارسا؛ لیلای جنجالی سریال پدر
زندگی پرتلاطم جمیله جمیل؛ از تجاوز و سرطان تا فتح قله هالیوود
زندگی آناشید حسینی ؛ عروس جنجالی و برند بازِ سفیر ایران !
زندگی شهرام جزایری ؛ مردِ فرار های ناکام از کشور!| از نبوغِ بالا تا دستگیری در کانتینر عدس!
یک روز از زندگی ملانیا ترامپ در کاخ سفید | او و شوهرش در اتاق جدا می خوابند!
زندگی پرفراز و نشیب سیلا؛ ملکه جدید موسیقی ترکیه و محبوب ایرانیان
زندگی جالب یارا شهیدی ؛ از مدلینگ و بازی در هالیوود تا همکاری با هیلاری کلینتون!
ناتالی وود | زندگی ناتالی وود ؛ بازیگری که هیچ وقت معمای مرگ تراژدیک و مرموزش مشخص نشد!
زندگی آغاسی؛ از خوانندگی در لاله زار تا نمازی که هیچوقت ترک نکرد!
زندگی کایلی جنر | از خانواده جنجالی تا جوان‌ ترین میلیارد جهان
زندگی جذاب انگین اکیورک، از شروع با مسابقات استعداد یابی تا دوری از شبکه های اجتماعی
زندگی ، عشق، علایق و خاطرات جالب ویدا جوان
زندگی مریم میرزاخانی؛ ستاره‌ ای که خاموش نخواهد شد
زندگی جالب داوطلبان ایرانی سفر بی‌بازگشت به مریخ | از پسر نماینده سابق مجلس تا دانشجوی معماری!
زندگی هیجان انگیز گلشیفته فراهانی | بازیگری که از مهرجویی به ریدلی اسکات رسید
زندگی نیمار؛ پادشاه جوانی که سرنگون‌ شد و غلت زدنش سوژه همه شد!
راز های زندگی مارگو رابی؛ پرنسس خوش‌ شانس استرالیایی
زندگی مرضیه ابراهیمی | از اسیدپاشی تا ازدواج و نمایشگاه عکاسی
زندگی حسین هدایتی و ثروت تمام نشدنی اش
زندگی هدیه تهرانی؛ از شکار شدن توسط آزیتا حاجیان و محمدرضا شریفی نیا تا تصادف وحشتناک!
نگاهی به زندگی و مراسم ازدواج خاص و دیدنی جان اسنو و رز لزلی و مهمانان معروف این مراسم
زندگی جسیکا آلبا، از چهره محبوب مجلات سبک زندگی تا روی فرم آمدن پس از بارداری!
زندگی همسر رهبر کره شمالی | از زندگی در یک خانواده روشنفکر تا خوانندگی و استایل شیک
زندگی محمد حسین میثاقی ؛ از اجرای برنامه با سِرُم تا ناخوابی به علت پدر شدن!
زندگی آرات حسینی ؛ پسر عنکبوتی ۴ ساله ایرانی
۲۰ نکته جنجالی از زندگی حبیب | از مرگ دردناک همسر اول تا بازداشت و آزادی بی دلیل!
آشنایی با زندگی رضا شاهرودی ؛ از ناپدید شدن دردناک پدرش تا بالاترین رقم دستمزد!
با پارتیشن اداری چگونه محیط کار دوستانه خلق کنیم ؟
بهترین محصولات مراقبت از پوست تالگو مخصوص خانمها و آقایون
در سال جدید نگران کسب درآمد نباشید | کسب درآمد عالی
ویژه تابستان 97 | امسال را متفاوت تجربه کنید
زندگی جالب و اعیانی ایرج میرزا، شاعرِ باحال و صریح الهجه مشروطه
زندگی جالب و اعیانی ایرج میرزا، شاعرِ باحال و صریح الهجه مشروطه
زندگی امین تارخ؛ از تولد وسط کودتا تا آقا معلم بازیگران ایرانی!
زندگی امین تارخ؛ از تولد وسط کودتا تا آقا معلم بازیگران ایرانی!
زندگی محمدرضا هدایتی؛ از طغرل و پسرعمه زا تا کلاه برداری از او
زندگی محمدرضا هدایتی؛ از طغرل و پسرعمه زا تا کلاه برداری از او
ناگفته‌های زندگی شخصی بیانسه | از اجداد برده دار تا تناسب اندام بعد از بارداری!
ناگفته‌های زندگی شخصی بیانسه | از اجداد برده دار تا تناسب اندام بعد از بارداری!
زندگی محمد بن سلمان | از ناشی گری در ولیعهدی تا اصلاحات و شبه کودتا!
زندگی محمد بن سلمان | از ناشی گری در ولیعهدی تا اصلاحات و شبه کودتا!
کیم کارداشیان و کانیه وست با زندگی عجیب و دلایل جدایی!
کیم کارداشیان و کانیه وست با زندگی عجیب و دلایل جدایی!
چارلیز ترون و نکات جالبی از زندگی پر هیجانش؛ از قتل پدرش تا رابطه با زن ها!
چارلیز ترون و نکات جالبی از زندگی پر هیجانش؛ از قتل پدرش تا رابطه با زن ها!
کوکسل بابا و زندگی جالبش ؛ کوچولوی بی‌اعصاب ولی محبوب فضای مجازی!
کوکسل بابا و زندگی جالبش ؛ کوچولوی بی‌اعصاب ولی محبوب فضای مجازی!
رایانمهرامیران پرواز