در آستانه هدفمندسازی یارانه‌ها چگونه هزینه قبض آب، برق و گاز را کاهش دهیم؟

در آستانه هدفمندسازی یارانه‌ها چگونه هزینه قبض آب، برق و گاز را کاهش دهیم؟مهارت های زندگی
۱۱ ۶ روش صرفه‌جویی در مصرف انرژی همه ما، هر روز و هر شب از رادیو و تلویزیون می‌شنویم و می‌بینیم که باید در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنیم. هر روز و هر شب، تیتر نشریات را می‌خوانیم که نوشته‌اند: «منابع انرژی رو به اتمام هستند.»… اما کمتر منبعی را پیدا می‌کنیم که به ما بگوید […]


در آستانه هدفمندسازی یارانه‌ها چگونه هزینه قبض آب، برق و گاز را کاهش دهیم؟
۱۱ ۶ روش صرفه‌جویی در مصرف انرژی

همه ما، هر روز و هر شب از رادیو و تلویزیون می‌شنویم و می‌بینیم که باید در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنیم. هر روز و هر شب، تیتر نشریات را می‌خوانیم که نوشته‌اند: «منابع انرژی رو به اتمام هستند.»…

اما کمتر منبعی را پیدا می‌کنیم که به ما بگوید چگونه در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنیم یا چگونه هزینه آب و برق و گاز مصرفی‌مان را کاهش دهیم؟ به همین دلیل، در «پرونده» این هفته، راه‌های مختلف صرفه‌جویی در انواع انرژی‌ را با هم مرور می‌کنیم تا بهتر بتوانید با توجه به این توصیه‌ها، مصرف انرژی‌ را مدیریت کنید.

۱٫اتاق کار

چراغ مطالعه

گاهی می‌توانید خیلی راحت‌تر از آنچه فکرش را می‌کنید، هزینه‌های انرژی مصرفی‌تان را پایین بیاورید؛ مثلا به جای اینکه شب‌ها برای کار یا مطالعه از چراغ مطالعه استفاده کنید، کارهایتان را صبح انجام دهید و از نور طبیعی خورشید استفاده کنید. اگر هم مجبور به کار کردن یا درس خواندن در تاریکی شب هستید، انواعی از چراغ مطالعه را بخرید که انرژی کمتری مصرف می‌کنند و حتما پس از اتمام کارتان آن را خاموش کنید.

وسایل چند‌منظوره

اگر کارهایی از قبیل اسکن کردن، پرینت گرفتن و کپی گرفتن را در خانه انجام می‌دهید، بهتر است به جای خریدن و روشن کردن چند وسیله برقی، یک وسیله چند‌کاره تهیه کنید.

مانیتور کامپیوتر

حتی اگر کامپیوترتان خاموش باشد، آن چراغ کوچک مانیتور که خاموش‌اش نمی‌کنید، می‌تواند وسیله‌ای برای اتلاف برق باشد. بنابراین وقتی کارتان با کامپیوتر تمام شد، حتما مانیتور را هم خاموش کنید.

۲٫آشپزخانه

آشپزخانه‌ها معمولا یک پنجره رو به خیابان یا حیاط منزل دارند و می‌توان برای صرفه‌جویی در مصرف برق، هنگام روز پرده‌هایش را کنار زد و از روشنایی بیرون استفاده کرد. اگر شیر آشپزخانه یا سیفون ظرف‌شویی‌تان خراب است و چکه می‌کند، سریع آن را تعمیر کنید تا هزینه‌های آب بالا نرود. برای صرفه‌جویی بیشتر در مصرف برق می‌توانید هنگام پخت و پز، پنجره را باز بگذارید تا از هود استفاده نکنید. البته انجام این کار در فصل زمستان باعث به هدر رفتن انرژی می‌شود و به هیچ عنوان توصیه نمی‌‌شود. پنجره‌های شکسته آشپزخانه نیز یکی از دلایل اتلاف انرژی هستند؛ پس آنها را با انواع سالم‌شان تعویض کنید.

تلفن بی‌سیم

تنها وقتی که شارژ تلفن بی‌سیم‌تان تمام شد، آن را به شارژ بزنید و تا جایی که می‌توانید، اصلا از تلفن بی‌سیم استفاده نکنید. استفاده از تلفن‌های معمولی که برای کار کردن، نیاز به برق ندارند، به‌صرفه‌تر است.

ماشین‌ ظرف‌شویی و لباس‌شویی

بهتر است ماشین ظرف‌شویی یا لباس‌شویی‌ای بخرید که برچسب مصرف انرژی‌اش در بهترین وضعیت باشد. هیچ‌گاه قبل از پر شدن کامل، ماشین ظرف‌شویی یا لباس‌شویی را روشن نکنید. چربی و کثیفی‌های بیش از حد و ته‌مانده‌ غذاها را با یک دستمال کاغذی پاک کنید و سپس ظر‌ف‌ها را برای شستشو درون ماشین قرار دهید. شستن ظرف‌های کثیف‌تر، نیاز به زمان و اتلاف انرژی بیشتری دارد. اگر ماشین ظرف‌شویی یا لباس‌شویی‌تان خیلی قدیمی و کهنه است، بد نیست که آن را با یک مدل جدید عوض کنید تا از این طریق ۲۰ درصد در مصرف آب و برق صرفه‌جویی کرده باشید. تا جایی هم که امکان دارد، لباس‌هایتان را با آب سرد بشویید.

یخچال و فریزر

خیلی‌ها عادت دارند وقتی یک یخچال یا فریزر نو می‌خرند، نوع قدیمی‌اش را در انباری یا پارکینگ خانه روشن بگذارند برای روز مبادا و تا رسیدن آن روز، آن یخچال یا فریزر می‌شود محل نگهداری یخ یا آب خنک؛ همین و بس! خساست نکنید و وقتی یک وسیله برقی نو مثل یخچال می‌خرید، نوع قدیمی‌ترش را رد کنید برود. مصرف برق وسایل الکتریکی قدیمی، بسیار بالاست و استفاده بیهوده از آنها اسراف به حساب می‌آید.

اجاق گاز

یکی از بزرگ‌ترین دلایل اتلاف سوخت در منازل، استفاده نادرست از اجاق گاز است. زیاد کردن بیش از حد شعله، قرار دادن ظروف کوچک روی شعله‌های بزرگ و ظروف بزرگ روی شعله‌های کوچک، از مهم‌ترین اشتباهاتی است که برخی خانم‌های خانه‌دار مرتکب می‌شوند و باعث هدر رفتن ۴۰ درصد سوخت اضافی می‌شوند. در ضمن، حواس‌تان باشد که شعله اجاق گازتان باید آبی بسوزد. بنابراین در صورت مشاهده هرگونه تغییر رنگی، با یک اهل فن در این زمینه مشورت کنید تا خرابی احتمالی اجاق گاز شما باعث اتلاف انرژی نشود.

مایکروفر

مایکروفر می‌تواند به خودی خود باعث صرفه‌جویی ۸۰درصدی در مصرف انرژی شود؛ زیرا سرعت پخت غذاها در آن بسیار بالا است و شما می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن با صرف کمترین انرژی، غذای‌تان را آماده کنید.

۳٫حمام

در حمام از لامپ کم‌مصرف استفاده کنید. به جای باز گذاشتن یک‌سره دوش آب، مقداری آب گرم در وان بریزید و پس از شستشوی کامل بدن‌تان، فقط برای آب‌کشی نهایی زیر دوش بروید. از وسایل گرمازا در حمام استفاده نکنید زیرا هم ممکن است باعث خستگی شما شوند و هم انرژی زیادی مصرف می‌کنند. شستشو با آب ولرم می‌تواند علاوه بر شاداب نگه داشتن پوست‌تان، باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی شود؛ مخصوصا هنگامی که هوا گرم است. راستی، یادتان نرود که هنگام خروج از حمام، لامپ آن را خاموش کنید.

۴٫اتاق نشیمن

اتاق نشیمن، اتاقی است که معمولا برای پذیرایی از مهمانان در نظر گرفته می‌شود. بهتر است نور و روشنایی این بخش از خانه را با روشن کردن رنگ دیوارها، پرده‌ها و مبلمان بیشتر کنید تا هنگام ورود مهمانان مجبور نباشید چراغ‌های زیادی روشن کنید. استفاده از وسایل گرمایشی و سرمایشی مناسب و چیدن مبلمان به نحوی که در زمستان رو به آفتاب و در تابستان پشت به آفتاب باشند هم از دیگر مواردی هستند که می‌توانند باعث صرفه‌جویی انرژی در منزل شما شوند.

۵٫اتاق خواب

یکی از بزرگ‌ترین منابع هدررفت برق، استفاده نابجای آن در اتاق خواب است. به همین منظور، بهتر است برای کاهش هزینه‌های برق مصرفی‌تان، از لامپ‌های کوچک و کم‌‌مصرف برای چراغ‌خواب‌تان استفاده کنید و چراغ خواب را فقط در مواقع ضروری روشن بگذارید و نه در تمام طول شب.

۵٫چراغ اتاق

حواس‌تان باشد که همیشه به محض ترک کردن اتاق، لامپ آن را خاموش کنید.

درها

یکی از راه‌های صرفه‌جویی سوخت در فصل زمستان، بستن کامل درهای منزل و حتی اتاق‌هاست. اگر اتاق سردی دارید که داخل آن بخاری یا هیچ وسیله گرمازایی روشن نیست، باید در طول زمستان در آن را ببندید تا از ورود سرما به داخل خانه‌تان جلوگیری کنید. اما در فصل بهار و تابستان قضیه کمی فرق می‌کند. برای صرفه‌جویی در مصرف برق، بهتر است که در بهار و تابستان، روزهایی که نسیم خنکی می‌وزد، به جای روشن کردن کولر، در و پنجره‌ها را باز بگذارید. با این کار، ۱۰ درصد در مصرف برق صرفه‌جویی می‌شود.

گرم کردن و خنک کردن اتاق

برای اینکه ۱۰ درصد در مصرف سوخت صرفه‌جویی کنید، می‌توانید از اتاق خواب‌تان شروع نمایید. در زمستان هوای اتاق را آن‌قدر گرم نکنید که مجبور به باز گذاشتن پنجره‌ها شوید. پنجره‌ها و کانال کولر را خوب عایق‌بندی کنید. در فصل تابستان تخت‌خواب‌تان را زیر پنجره بگذارید تا از نسیم خنک بیرون استفاده کنید و در زمستان تخت‌تان را از پنجره دور نگه دارید تا زیادی سردتان نشود و مجبور به زیاد کردن رادیاتورها نشوید. از قرار دادن بخاری بزرگ در اتاق کوچک یا بخاری کوچک در اتاق بزرگ هم پرهیز کنید که این کار هم انرژی زیادی را هدر می‌دهد.

۶٫دودکش

وجود هرگونه ترک در دودکش می‌تواند مقدار زیادی از انرژی گرمایشی را هدر دهد. پس دودکش‌هایتان را سالی یک بار بررسی کنید و اگر دیدید که شکسته‌اند یا ترک ‌خورده‌اند، از یک تعمیرکار بخواهید که آنها را برایتان تعویض کند. ضمن اینکه برای جلوگیری از ورود هوای گرم به داخل خانه و خروج هوای خنک خانه به بیرون، در فصل تابستان حتما از پشت‌بام، روی دودکش شومینه یا بخاری‌تان را بپوشانید.

۷٫اتاق‌ زیر شیروانی یا خرپشته

اکثر خانه‌ها یک اتاق کوچک به نام خرپشته در پاگرد آخرین طبقه‌شان دارند که از آنجا می‌توانند به پشت‌بام دسترسی داشته باشند. وجود هرگونه منفذی مثل پنجره شکسته یا دیوار ترک‌خورده در این محوطه می‌تواند اسباب اتلاف انرژی گرمایشی در زمستان و انرژی سرمایشی در تابستان را فراهم آورد. برای جلوگیری از این اتلاف انرژی، صاحب‌خانه‌ها باید حداقل ماهی یک بار، کلیه زوایای اتاق زیر شیروانی‌شان را بررسی کنند.

۸٫چراغ جلوی در

معمولا یک چراغ کوچک، جلوی در خروجی یا بالای ایوان برخی خانه‌ها وجود دارد که برای روشن شدن ورودی خانه هنگام شب از آن استفاده می‌شود. برای اینکه انرژی برق را بی‌خودی هدر ندهید، می‌توانید از لامپ‌های کم‌مصرف برای این منظور استفاده کنید و حتما هم حواس‌تان را جمع کنید که به محض روشن شدن هوا، چراغ را خاموش کنید.

۹٫آبگرمکن

برای صرفه‌جویی بیشتر در مصرف سوخت باید دمای آبگرمکن‌تان را روی ۶۰ درجه سانتی‌‌گراد و حتی کمتر، تنظیم کنید. اگر درجه آبگرمکن شما بیشتر از ۷۵ درجه سانتی‌گراد باشد، یعنی شما دارید سوخت زیادی را هدر می‌دهید. آبگرمکن‌های قدیمی و آنهایی که برچسب مصرف انرژی‌شان در رده C یا پایین‌تر است، سوخت زیادی را هدر می‌دهند.

۱۰٫رادیاتور

برای جلوگیری از به هدر رفتن سوخت و انرژی گرمایشی، لوله‌های‌ آب گرم و رادیاتور مرکزی را عایق‌بندی کنید و هرچند وقت یک بار به شوفاژخانه سر بزنید تا از نبود هرگونه ترکیدگی یا شکاف در لوله‌ها مطمئن شوید. درجه رادیاتور مرکزی را هم خیلی زیاد نکنید و آن را بنابر سرما یا گرمای هوا تنظیم نمایید.

۱۱٫خودرو

برای صرفه‌جویی در مصرف سوخت، دو روز در هفته به خودروی‌تان استراحت بدهید. روزهایی مثل دوشنبه و سه‌شنبه، خیابان‌ها خلوت‌تر هستند و شما راحت‌تر می‌توانید از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید. ضمن اینکه بد نیست برای حفظ سلامت‌تان ‌به‌جاهای نزدیک پیاده بروید و ماشین‌تان را از پارکینگ در نیاورید. این طوری دیگر معطل جای پارک هم نمی‌شوید.

۶ توصیه عمومی

۱٫سیستم گرمایشی و سرمایشی

وقتی قصد خرید بخاری یا کولر را برای منزل‌تان دارید، حتما به بزرگی خانه‌تان توجه داشته باشید. بزرگ و پرقدرت بودن یک وسیله همیشه نشانه برتر بودن آن نیست؛ چون ممکن است علاوه بر اتلاف انرژی، سر و صدای زیادی هم ایجاد کند. پس اولین راه صرفه‌جویی در مصرف انرژی، خریدن وسایل گرمایشی و سرمایشی، متناسب با اندازه منزل و اتاق‌هاست.

۲٫عایق حرارتی

برای اینکه در زمستان از شر سرمای هوا و در تابستان از دست گرما در امان بمانید و از وسایل حرارتی و برودتی‌تان بهتر استفاده کنید، می‌توانید دیوارها، سقف، پنجره‌ها و کف منزل‌تان را با انواع عایق‌‌های حرارتی بپوشانید و به این روش ۲۰ درصد کمتر انرژی را هدر دهید.

۳٫لوله‌کشی

برای پیشگیری از هدر رفتن آب، هر نوع ترکیدگی یا شکاف روی لوله‌هایتان را به سرعت ترمیم کنید. خراب بودن شیرهای آب و چکه کردن‌شان هم جزو عوامل بسیار مهم و موثر در هدر رفت آب هستند. پس اگر شیر دست‌شویی، ظرف‌شویی یا حمام‌تان چکه می‌کند، وقت را از دست ندهید و همین امروز آنها را درست کنید.

۴٫چراغ‌ها و کلیدهایشان

شما می‌توانید برای کاهش هزینه برق مصرفی خود، از لامپ‌های کم‌مصرف و کلیدهای زمان‌دار در منزل‌تان استفاده کنید. این طوری اگر یادتان رفت که مثلا چراغ راه‌پله‌ها را خاموش کنید، چراغ به‌طور اتوماتیک بعد از یک یا دو دقیقه خاموش خواهد شد.

۵٫وسایل گرمازا و سرمازا

بهتر است که وسایل گرمازا یا سرمازای‌تان، مجهز به برنامه‌ زمان‌بندی باشد تا اگر سر شب گرم‌تان بود و کولر را روشن کردید، کولرتان پس از یکی‌دو ساعت خود به خود خاموش شود. مصرف انرژی برق در تابستان بسیار بالاست و این رقم، خیلی وقت‌ها به خاطر همین روشن ماندن کولرها از شب تا صبح است.

۶٫فیلتر تهویه هوا

یک راه دیگر برای مصرف بهینه، این است که فیلتر سیستم‌های تهویه منزل‌تان را ماهی یک بار تمیز و هر سه ماه یک بار هم آنها را تعویض کنید. به طور کلی، استفاده از وسایل برقی یا گازسوز فرسوده که بیش از ۱۵ سال از عمرشان گذشته، سبب به‌هدر رفتن انرژی زیادی می‌شود و خانواده‌ها را مجبور به پرداخت هزینه‌های بالایی برای انرژی می‌کند.

salamat.ir
منبع: energy star

2010-10-27 / گردآوری:

نو عروس

شکایت همسر مهناز افشار از رسانه های مشهور و توضیحاتش درباره احضار شدن به دادسرا!شکایت همسر مهناز افشار از رسانه های مشهور و توضیحاتش درباره احضار شدن به دادسرا!
ماجرای درگذشت پیام صابری از زبان بازیگر سریالش و زمان تشییع جنازه همسر زیبا بروفهماجرای درگذشت پیام صابری از زبان بازیگر سریالش و زمان تشییع جنازه همسر زیبا بروفه
چهره های بسیار مشهور در اکران فیلم آستیگمات |از نیکی کریمی تا محسن کیایی و همسر و دختر بانمکشچهره های بسیار مشهور در اکران فیلم آستیگمات |از نیکی کریمی تا محسن کیایی و همسر و دختر بانمکش
چرا برنامه خندوانه و دورهمی برای خواننده هایی که دعوت کردند تذکر گرفتند؟چرا برنامه خندوانه و دورهمی برای خواننده هایی که دعوت کردند تذکر گرفتند؟
انتقاد جنجالی همایون اسعدیان از هنرمندان در مراسم تشییع پیکر زنده یاد فرج حیدریانتقاد جنجالی همایون اسعدیان از هنرمندان در مراسم تشییع پیکر زنده یاد فرج حیدری
حسام منظور ؛ از بزرگی در تئاتر تا بازی در بانوی عمارت |سبک زندگی افراد مشهور(۲۷۹)حسام منظور ؛ از بزرگی در تئاتر تا بازی در بانوی عمارت |سبک زندگی افراد مشهور(۲۷۹)
تسلیت هنرمندان مشهور برای درگذشت پیام صابری ،همسر زیبا بروفه (۳) | از نیوشا ضیغمی تا مهناز افشار !تسلیت هنرمندان مشهور برای درگذشت پیام صابری ،همسر زیبا بروفه (۳) | از نیوشا ضیغمی تا مهناز افشار !
تسلیت هنرمندان مشهور برای فوت پیام صابری، همسر زیبا بروفه (۲) | از روناک یونسی تا رامبد جوان !تسلیت هنرمندان مشهور برای فوت پیام صابری، همسر زیبا بروفه (۲) | از روناک یونسی تا رامبد جوان !
تسلیت هنرمندان مشهور برای درگذشت پیام صابری ،همسر زیبا بروفه (۱) | از پریناز ایزدیار تا سحر قریشی !تسلیت هنرمندان مشهور برای درگذشت پیام صابری ،همسر زیبا بروفه (۱) | از پریناز ایزدیار تا سحر قریشی !
پیام صابری ، همسر زیبا بروفه درگذشت ! | جزئیات فوت پیام صابریپیام صابری ، همسر زیبا بروفه درگذشت ! | جزئیات فوت پیام صابری
نظر خود را بنویسید-نظرات کاربران (۰)
زندگی ، عشق، علایق و خاطرات جالب ویدا جوانزندگی ، عشق، علایق و خاطرات جالب ویدا جوان
«مصطفی هاشمی‌طبا»؛ از زندگی کاری اش می گوید ، نقد روحانی تا نفی روحانی«مصطفی هاشمی‌طبا»؛ از زندگی کاری اش می گوید ، نقد روحانی تا نفی روحانی
سروش جمشیدی از زندگی شخصی اش می گوید، «قیمت» شیرین دورهمیسروش جمشیدی از زندگی شخصی اش می گوید، «قیمت» شیرین دورهمی
گذری بر زندگی محمد گلریز؛ صدای یادگاری از روزهای انقلابگذری بر زندگی محمد گلریز؛ صدای یادگاری از روزهای انقلاب
زندگی مریم میرزاخانی؛ ستاره‌ ای که خاموش نخواهد شدزندگی مریم میرزاخانی؛ ستاره‌ ای که خاموش نخواهد شد
گذری بر زندگی مهسا ایرانیان، اولین زن استنداپ کمدین ایرانیگذری بر زندگی مهسا ایرانیان، اولین زن استنداپ کمدین ایرانی
راز های زندگی مارگو رابی؛ پرنسس خوش‌ شانس استرالیاییراز های زندگی مارگو رابی؛ پرنسس خوش‌ شانس استرالیایی
گذری بر زندگی «امیلیا کلارک»؛ رز انگلیسی در نقش مادر اژدهایانگذری بر زندگی «امیلیا کلارک»؛ رز انگلیسی در نقش مادر اژدهایان
اشکان خطیبی و همسر جان | از زندگی و ازدواج سفید تا تولد یک فرزند با سال تحویلاشکان خطیبی و همسر جان | از زندگی و ازدواج سفید تا تولد یک فرزند با سال تحویل
زندگی نامه ام کلثوم؛ دختری دهاتی که مثل ستاره درخشیدزندگی نامه ام کلثوم؛ دختری دهاتی که مثل ستاره درخشید
زندگی نامه امامعلی حبیبی؛ قهرمانی که ببر مازندران شد و هرگز سر خم نکردزندگی نامه امامعلی حبیبی؛ قهرمانی که ببر مازندران شد و هرگز سر خم نکرد
زندگی بسیار جالب آبدارچیِ اینستاگرام که سلبریتی معروفی شد!زندگی بسیار جالب آبدارچیِ اینستاگرام که سلبریتی معروفی شد!
فاطمه اکرمی از زندگی شخصی اش می گوید؛ این دختر عاشق سقوط و آسمان استفاطمه اکرمی از زندگی شخصی اش می گوید؛ این دختر عاشق سقوط و آسمان است
آشنایی با زندگی رضا شاهرودی ؛ از ناپدید شدن دردناک پدرش تا بالاترین رقم دستمزد!آشنایی با زندگی رضا شاهرودی ؛ از ناپدید شدن دردناک پدرش تا بالاترین رقم دستمزد!
گذری بر زندگی کارل راجرز، از تولد تا مرگگذری بر زندگی کارل راجرز، از تولد تا مرگ
زندگی کایلی جنر | از خانواده جنجالی تا جوان‌ ترین میلیارد جهانزندگی کایلی جنر | از خانواده جنجالی تا جوان‌ ترین میلیارد جهان
اسرار زندگی «ماهر زَین»، خواننده‌ای متفاوت از دنیای عرباسرار زندگی «ماهر زَین»، خواننده‌ای متفاوت از دنیای عرب
از زندگی ادریس البا جذاب‌ترین مرد ۲۰۱۸ بیشتر بدانیماز زندگی ادریس البا جذاب‌ترین مرد ۲۰۱۸ بیشتر بدانیم
محمد رحمانیان از زندگی شخصی اش می گوید، باز هم به کیهان سال ۵۴ فحش می‌دهممحمد رحمانیان از زندگی شخصی اش می گوید، باز هم به کیهان سال ۵۴ فحش می‌دهم
زندگی آرات حسینی ؛ پسر عنکبوتی ۴ ساله ایرانیزندگی آرات حسینی ؛ پسر عنکبوتی ۴ ساله ایرانی
زندگی نامه توماس کارلایل و نقش قهرمانان در تاریخ‏زندگی نامه توماس کارلایل و نقش قهرمانان در تاریخ‏
زندگی جذاب انگین اکیورک، از شروع با مسابقات استعداد یابی تا دوری از شبکه های اجتماعیزندگی جذاب انگین اکیورک، از شروع با مسابقات استعداد یابی تا دوری از شبکه های اجتماعی
مصاحبه با صفر کشکولی | از تصادف و فوت همسر تا ماجرای توهین رامبد جوانمصاحبه با صفر کشکولی | از تصادف و فوت همسر تا ماجرای توهین رامبد جوان
آشنایی با زندگی صادق هدایت ؛ آیا هدایت هم….؟آشنایی با زندگی صادق هدایت ؛ آیا هدایت هم….؟
گذری بر زندگی بیژن الهی؛ شاعر راز و نیاز و سکوتگذری بر زندگی بیژن الهی؛ شاعر راز و نیاز و سکوت
زندگی محمد حسین میثاقی ؛ از اجرای برنامه با سِرُم تا ناخوابی به علت پدر شدن!زندگی محمد حسین میثاقی ؛ از اجرای برنامه با سِرُم تا ناخوابی به علت پدر شدن!
رازهای پنهان زندگی «آرنولد شوارتزنگر»، بازیگر معروفرازهای پنهان زندگی «آرنولد شوارتزنگر»، بازیگر معروف
زندگی عبدالله رئیسی؛ آقازاده واقعی که قله کنکور را فتح کرد!زندگی عبدالله رئیسی؛ آقازاده واقعی که قله کنکور را فتح کرد!
گفت‌وگوی نوروزی با سید حسین حسینی | زندگی پسر احساساتی استقلالی‌هاگفت‌وگوی نوروزی با سید حسین حسینی | زندگی پسر احساساتی استقلالی‌ها
زندگی سعید راد، از نظر جالبش درباره خسرو شکیبایی تا فاتح ۵۰ ساله قلبها و گیشه ها!زندگی سعید راد، از نظر جالبش درباره خسرو شکیبایی تا فاتح ۵۰ ساله قلبها و گیشه ها!
زندگی پیام صابری | از مادرش که نشان لژیون دونور را در فرانسه گرفته تا ازدواج جنجالی با زیبا بروفه!زندگی پیام صابری | از مادرش که نشان لژیون دونور را در فرانسه گرفته تا ازدواج جنجالی با زیبا بروفه!
دیروز ، خبر فوت هنرمندی دیگری همه را شوکه کرد . پیام صابری، چهره پرداز ، گریمور ، کارگردان و همسر زیبا بروفه که به تازگی صاحب فرزند پسری شده بودند به دلیل ایست قلبی درگذشت. در این مطلب درباره زندگی پیام صابری بخوانید. از مادرش که یکی از افراد نامدار در عرصه تئاتر کشورمان است و از پایه گذاران تالار مولوی می باشد تا ازدواج جنجالی.
سوژه های روز رو این جا ببینید !
هدیه ایی ویژه برای خوشحال کردن همسرتان
دیگر جشن عروسی نگیرید، بدون عروسی ساز !!!
شیک ترین و جدیدترین مدل های لباس عروس , سفره عقد , آرایش عروس و ...
زندگی مشترک پریانکا چوپرا و نیک جوناس چگونه آغاز شد؟ | از آشنایی تا تور ۲۳ متری لباس عروس!
زندگی حسنا جلیل؛ جنجالی که این زن ۲۵ ساله در افغانستان به پا کرد
زندگی جو فریزر، بوکسور جنجالی که اولین شکست محمدعلی کلی را رقم زد!
زندگی کوروش یغمایی؛ پدر موسیقی راک ایران و خالق گل یخ!
۱۶ نکته جالب از زندگی رابرت دنیرو که از آن ها بی خبرید!
نگاهی به زندگی اوشین و شایعه مرگش ، یوکو تاناکا چکونه زندگی کرده است؟
زندگی سیدجلال حسینی؛ خداحافظی با سوپرمن تیم ملی
زندگی جورج بوش پدر؛ از ریاست جمهوری تا بدرفتاری جنسی و جوک های رکیک!
زندگی امیرعلی اکبری | شکارچی خرس لهستان و غول روسیه
زندگی جالب پرهام مقصودلو ، جانشین احتمالی کاسپارف!
بیوگرافی باب دیلن؛ از نفرت از پدر و مادرش تا تصادف ، سیاست و نوبل !
نکته های باورنکردنی در مورد نیمه پنهان زندگی جنیفر لارنس
رازهای زندگی خصوصی هیو جکمن و همسرش | از ۱۳ سال اختلاف سنی تا ممنوع کردن همکاری با آنجلینا جولی توسط همسرش!
نکات جالبی از زندگی اسکارلت جوهانسون به مناسبت تولد ۳۴ سالگی او
زندگی منوچهر آتشی | از زنی که عاشقش شد تا دخترش که احوالش را نمی پرسید!
زندگی سعید راد، از نظر جالبش درباره خسرو شکیبایی تا فاتح ۵۰ ساله قلبها و گیشه ها!
آشنایی با زندگی صادق هدایت ؛ آیا هدایت هم….؟
زندگی آن ماری سلامه، بازیگر نقش ساره در حوالی پاییز
زندگی نگین میرصالحی؛ صاحب برند گیسو و بهترین فشن بلاگر اروپا
آشنایی با زندگی دیدیه دروگبا به بهانه خداحافظی سفیر صلح و عشق و آفریقا از فوتبال
از زندگی ادریس البا جذاب‌ترین مرد ۲۰۱۸ بیشتر بدانیم
۴۰ نکته خواندنی از زندگی اما استون به مناسبت تولد ۳۰ سالگی او
۳ درس زیبا از سبک زندگی حضرت محمد (ص)، امام حسن مجتبی و امام رضا (ع)
همه چیز درباره زندگی آگاتا کریستی ؛ ملکه جنایت!
زندگی قیصر امین‌ پور به بهانه سالگرد درگذشتش؛ شاعر عاشقانه‌ها
زندگی وحید خزایی و داوود هزینه؛ شاخ‌ های اینستا که آواره شدند!
زندگی محمدرضا ژاله ؛ پدیده اینستاگرامی ؛ ول کنم به چشات اتصالی کرده!
زندگی جالب خواهران عبدالعزیز | نسخه خاورمیانه ای کارداشیان ها!
زندگی کایلی جنر ؛نگاهی به ولخرجی‌ های میلیون دلاری کایلی جنر | از سیسمونی لوکس تا مژه مصنوعی گرون!
زندگی علیرضا بیرانوند از لرستان؛ بهترین بازیکن سال آسیا!
حاشیه‌ های زندگی خصوصی جمال خاشقجی | از همسر اول تا ثبت ازدواج چهارم که باعث مرگش شد!
مروری بر زندگی سانیا سالاری ؛ از کلاس های بازیگری تا سریال دلدادگان!
زندگی جالب ابراهیم گلستان| او امروز ۹۶ ساله شد
زندگی هولناک نادیا مراد؛ از اسارت در دستان داعش تا آنچه به او گذشت!
زندگی شادی کرم‌ رودی؛ مادرِ معتادِ فیلم سینمایی دارکوب
گالری آرایش عروس
خرید اینترنتی بلیط هواپیما ( ارزان تر از همه جا )
در سال جدید نگران کسب درآمد نباشید | کسب درآمد عالی
ویژه تابستان 97 | امسال را متفاوت تجربه کنید
زندگی پیام صابری | از مادرش که نشان لژیون دونور را در فرانسه گرفته تا ازدواج جنجالی با زیبا بروفه!
زندگی پیام صابری | از مادرش که نشان لژیون دونور را در فرانسه گرفته تا ازدواج جنجالی با زیبا بروفه!
زندگی مشترک پریانکا چوپرا و نیک جوناس چگونه آغاز شد؟ | از آشنایی تا تور ۲۳ متری لباس عروس!
زندگی مشترک پریانکا چوپرا و نیک جوناس چگونه آغاز شد؟ | از آشنایی تا تور ۲۳ متری لباس عروس!
زندگی حسنا جلیل؛ جنجالی که این زن ۲۵ ساله در افغانستان به پا کرد
زندگی حسنا جلیل؛ جنجالی که این زن ۲۵ ساله در افغانستان به پا کرد
زندگی جو فریزر، بوکسور جنجالی که اولین شکست محمدعلی کلی را رقم زد!
زندگی جو فریزر، بوکسور جنجالی که اولین شکست محمدعلی کلی را رقم زد!
زندگی کوروش یغمایی؛ پدر موسیقی راک ایران و خالق گل یخ!
زندگی کوروش یغمایی؛ پدر موسیقی راک ایران و خالق گل یخ!
۱۶ نکته جالب از زندگی رابرت دنیرو که از آن ها بی خبرید!
۱۶ نکته جالب از زندگی رابرت دنیرو که از آن ها بی خبرید!
نگاهی به زندگی اوشین و شایعه مرگش ، یوکو تاناکا چکونه زندگی کرده است؟
نگاهی به زندگی اوشین و شایعه مرگش ، یوکو تاناکا چکونه زندگی کرده است؟
زندگی سیدجلال حسینی؛ خداحافظی با سوپرمن تیم ملی
زندگی سیدجلال حسینی؛ خداحافظی با سوپرمن تیم ملی
فیلم پرشین ویامیران پرواز