مشاهده : 172سبک زندگی افراد مشهورRSS

عاشق ماندن پس از ازدواج! چگونه؟

عاشق ماندن پس از ازدواج! چگونه؟مهارت های زندگی
در خصوص عشق، ارتباط، ازدواج و چگونه عاشق ماندن، یک نکته اساسی وجود دارد و آن، این است که ارتباط عالی و بی نقص تصادفی به دست نمی آید. در حقیقت این موضوع نه تنها در مورد ارتباطات شما بلکه در مورد هر چیز دیگر در زندگی صحت دارد. هیچ چیز تصادفی اتفاق نمی افتد […]


عاشق ماندن پس از ازدواج! چگونه؟
در خصوص عشق، ارتباط، ازدواج و چگونه عاشق ماندن، یک نکته اساسی وجود دارد و آن، این است که ارتباط عالی و بی نقص تصادفی به دست نمی آید.

در حقیقت این موضوع نه تنها در مورد ارتباطات شما بلکه در مورد هر چیز دیگر در زندگی صحت دارد. هیچ چیز تصادفی اتفاق نمی افتد و هر رویدادی دلیلی دارد. مثلا زوج هایی را در نظر بگیرید که عاشق هم شده و عشقشان پایدار باقی مانده است. عاشق شدن و عاشق ماندن دو مقوله کاملا متفاوت است.

عاشق شدن به مراتب آسان تر از عاشق ماندن است، اما در خصوص زوج هایی که به هر دو موضوع رسیده اند و علاوه بر عاشق شدن، عشقشان پایدار باقی مانده، این سوال مطرح است که آنها چه کرده اند؟ آنها چگونه بر مشکلات فائق آمده و امری را که به نظر می رسد اکثر زوج ها قادر به تحقق آن نیستند، انجام داده اند؟

واقعیت این است که چند روش وجود دارد که آتش عشق میان همسران را همواره شعله ور نگه داشته و ارتباط آنها را با هم همچنان مطلوب نگه می دارد. در این میان سه راز وجود دارد که با به کارگیری آنها می توانید عشق خود را تا آخر عمر تضمین کنید:

● راز اول: استفاده از کلمات جادویی

همسرانی که همواره عاشق هم هستند، متفاوت از دیگر زوجینی که همواره در ارتباطاتشان مشکل دارند، با یکدیگر صحبت می کنند.

نه تنها این زوجین به طور متفاوتی با هم صحبت می کنند، بلکه از کلمات متمایزی نسبت به سایرین در حین صحبت استفاده می کنند.

آنها از «کلمات جادویی» استفاده می کنند، به طوری که به جای ایجاد دعوا بینشان، باعث عشق بیشتر در میانشان خواهد شد.

آنها از کلماتی استفاده می کنند که همسرشان را به جای کسل شدن، علاقه مند به صحبت می کند.

در هر ارتباطی، این کلمات هستند که می توانند خاصیت شفابخشی یا خصلت ضربه زنندگی داشته باشند. واقعیت این است که کلمات می توانند باعث عاشق ماندن زوجین یا از بین رفتن ارتباط آنها و حتی رسیدن به مرحله طلاق و جدایی شود.

کلمات معجزه می کنند. اگر کلمات نادرست را در جای ناصحیح استفاده کنید، ارتباط شما تبدیل به جهنم می شود؛ اما استفاده از کلمات صحیح در مکان مناسب می تواند معجزه کند.

این کلمات جادویی قلب شما و همسرتان را می گشاید و عشق بیشتری خلق کرده و باعث عمق یافتن رابطه عاشقانه شما با همسرتان خواهد شد.

کلماتی وجود دارند که شما می توانید بارها و بارها از آنها استفاده کنید تا ارتباطتان با همسرتان بهتر شود. ۸ کلمه زیر و چگونگی استفاده از آنها می تواند زندگی شما را دگرگون کند:

«به خاطر این که ارتباطمان برای من خیلی مهم است…»

با گفتن این کلمات، همسرتان طالب خواهد بود تا بقیه جمله را بشنود و بداند که اهمیت ارتباط شما با او موجب چه خواهد شد. این کلمات، اهمیت عشق شما را به همسرتان مشخص می کند.

پس از به کار بردن این عبارت شما می توانید درخواستی را مطرح کنید یا به نکته ای که اخیرا از خود کشف کرده اید، اشاره کنید.

در همین جا مناسب است که به نکته ای اشاره شود. خوب است بدانید که دلایل زیادی وجود دارد که باعث ایجاد چالش میان افراد می شود که ۵ مورد عمده آنها عبارتند از:

۱) ترس

۲) باورها و شرایط اجتماعی که به درد ما نمی خورند

۳) تمایل به این که همواره حق با ماست

۴) گوش نکردن به طرف مقابل

۵) فرار کردن

ترس، قاتل خاموش روابط عاشقانه شما با همسرتان است. اگر از بسیاری از افراد بپرسید که آیا در ارتباطاتشان ترس وجود دارد احتمالا پاسخ منفی خواهند داد.

اما اگر بیشتر به ارتباط آنها توجه کنید خواهید دید که آنها احساسات واقعی خود را مخفی می کنند، چراکه از عکس العمل همسرشان نامطمئن هستند. این درواقع همان ترس است.

شرایط اجتماعی و باورهای غلط ما هم در برخی موارد باعث مشکلات ارتباطی و حتی اثرات جبران ناپذیری می شود. مثلا خانمی را می شناسم که تنها به خاطر این که به احساسات همسرش لطمه نزند با او ازدواج کرده است. این مساله می تواند خطرناک باشد. او تنها به این دلیل که به احساسات همسرش صدمه وارد نکند به زندگی ناخوشایند خود ادامه می دهد، چراکه از کودکی به او این طور آموزش داده شده است.

یکی دیگر از دلایل رایج چالش ها در ارتباطات زناشویی، این است که افراد تصور می کنند حق با آنهاست. با این تفکر، درواقع دیوارهای محکمی در اطراف خود می سازند که از ارتباطات سالم جلوگیری می کند.

بهتر است هرگاه احساس کردید که حق با شماست به این سوال فکر کنید: می خواهید حق با شما باشد یا زندگی عاشقانه ای با همسرتان داشته باشید؟

چالش، گوش نکردن به حرف طرف مقابل است. برخی هم گوش می دهند اما سعی نمی کنند تا حرف دیگری را بفهمند چون از نقطه نظر خود به گفته های طرف مقابل گوش می دهند. حقیقت این است که اگر شما به حرف همسرتان به قصد فهم و درک آن توجه نکنید، بین تان فاصله می افتد.

مورد آخر، نوع واکنشی است که شما در هنگام کشمکش با همسرتان نشان می دهید. وقتی ناسازگاری بالا می گیرد بیشتر ما سعی می کنیم هر کاری برای اجتناب از ادامه روند بحث و نزاع در پیش بگیریم. وقتی به جای ماندن و حل بحث، سعی می کنیم از موضوع فرار کنیم مشکلات عمده ای ایجاد می شود.

● راز دوم:با همسرتان در یک تیم بازی کنید

همسرانی که عاشق هم شده و عاشق هم باقی می مانند، دیگر به رقابت با هم نمی پردازند. اغلب زوج ها درباره مسائل کوچک و بزرگ حتی به روش های بچگانه با یکدیگر به رقابت برمی خیزند و وقتی متوجه در خطر قرار گرفتن ارتباطشان می شوند که دیگر خیلی دیر شده است.

اما چرا؟ دلیل این موضوع خیلی ساده است: هیچ جایی برای رقابت در ارتباط بین زوجین وجود ندارد. اگر شک دارید، امتحان کنید. بار دیگری که شما و همسرتان به روشی دوستانه با یکدیگر به رقابتی هرچند کوچک پرداختید، پس از پایان موضوع، این سوال ساده را از خود بپرسید: آیا من احساس نزدیکی و ارتباط بیشتر با همسرم می کنم یا احساس می کنم از او فاصله گرفته و ارتباطم با او کم شده است؟ به احتمال قوی اگر بین شما هرگونه رقابت و مسابقه ای وجود داشته باشد، ارتباط شما با یکدیگر کمتر خواهد شد و ناخودآگاه از همسرتان فاصله خواهید گرفت.

● راز سوم: همدیگر را تحسین کنید

همسرانی که عاشق هم باقی می مانند همواره به خود و همسرشان یادآوری می کنند که چه چیزهایی را درباره یکدیگر دوست داشته و ستایش می کنند.

می توانید هر از گاهی از همسرتان سوال کنید که «تو چه چیزی را در مورد من دوست داری و تحسین می کنی؟» شاید بسیاری از مردم تصور کنند که برای زوج هایی که سالیان سال با هم زندگی کرده اند صحبت درخصوص آنچه که درباره همسرشان دوست دارند، کاری احمقانه است.

اما مطمئن باشید که این روش جواب خود را پس داده است.

می توانید این روش را در ارتباط خود با همسرتان به کار ببندید و به تغییرات شگرفی که در ارتباطتان رخ خواهد داد توجه کنید.

خیلی راحت به همسرتان بگویید: چیزی که واقعا باعث می شود که من تو را تحسین کنم این است که … و ادامه جمله را با آنچه که در مورد او دوست دارید کامل کنید. این جمله می تواند در ارتباطات شما معجزه کند.

با تحسین متقابل زن و شوهر از یکدیگر، ارتباط آنها باهم رنگ و بویی عاشقانه می یابد و عشق آنها تعمیق می شود. البته تنها با تحسین یکدیگر نمی توان تمام مشکلات موجود در ارتباط بین زن و شوهرها را حل کرد، بلکه می توان گفت تجربه نشان داده وقتی شما مرتبا به همسرتان می گویید که چقدر برای او احترام قائل بوده و او را دوست دارید، ارتباطتان بهتر خواهد شد.

حال با به کارگیری این ۳ راز ساده سعی کنید زندگی خود با همسرتان را به یک داستان عاشقانه و ماندگار بدل کنید. مطمئن باشید که موفق خواهید شد.
www.bata.ir

2010-11-06 / گردآوری:
دکتر طاهری
نظر خود را بنویسید-نظرات کاربران (۰)
فیلم پرشین ویدکتر طاهری
زندگی پراتفاق جان مک کین؛ از اسیر شدن پس از سقوط هواپیما تا مرگ براثر سرطان مغز!زندگی پراتفاق جان مک کین؛ از اسیر شدن پس از سقوط هواپیما تا مرگ براثر سرطان مغز!
زندگی عجیب کیانو ریوز | از درآمد عجیب و خانه ساده تا مرگ فرزند و نامزد!زندگی عجیب کیانو ریوز | از درآمد عجیب و خانه ساده تا مرگ فرزند و نامزد!
حقایق تلخ و زشت زندگی لیدی گاگا | از بیماری مزمن تا آزار جنسی!حقایق تلخ و زشت زندگی لیدی گاگا | از بیماری مزمن تا آزار جنسی!
حقایق زندگی نیکی هیلی ، زن دشمن ایران در سازمان مللحقایق زندگی نیکی هیلی ، زن دشمن ایران در سازمان ملل
زندگی قیصر امین‌ پور به بهانه سالگرد درگذشتش؛ شاعر عاشقانه‌هازندگی قیصر امین‌ پور به بهانه سالگرد درگذشتش؛ شاعر عاشقانه‌ها
حقایقی باورنکردنی از زندگی کلئوپاترا | از علت آرایش چشم عجیب تا مرگ مبهم!حقایقی باورنکردنی از زندگی کلئوپاترا | از علت آرایش چشم عجیب تا مرگ مبهم!
زندگی اسحاق قویدل ؛ از فروش مکمل بدنسازی تا سرطان به خاطر مصرف همین مکمل ها !زندگی اسحاق قویدل ؛ از فروش مکمل بدنسازی تا سرطان به خاطر مصرف همین مکمل ها !
نکات جذاب از زندگی ریانا |دستگیری در برلین تا دادن بورسیه دانشگاهی!نکات جذاب از زندگی ریانا |دستگیری در برلین تا دادن بورسیه دانشگاهی!
زندگی تلخ فریدا کالو | از تصادفی که نامزدی اش را بهم زد تا خیانت خواهر و همسرش به او!زندگی تلخ فریدا کالو | از تصادفی که نامزدی اش را بهم زد تا خیانت خواهر و همسرش به او!
زندگی کیوان مزدا ؛ مرگ پزشک انسان‌ دوست و غم کودکان نیازمندزندگی کیوان مزدا ؛ مرگ پزشک انسان‌ دوست و غم کودکان نیازمند
زندگی حسن آقامیری روحانی تلگرامی و نظر سید احمد خمینی درباره خلع لباس شدنشزندگی حسن آقامیری روحانی تلگرامی و نظر سید احمد خمینی درباره خلع لباس شدنش
رازهای زندگی رزا لوکزامبورگ و جسدی که به جای او دفن شد!رازهای زندگی رزا لوکزامبورگ و جسدی که به جای او دفن شد!
زندگی جالب پرهام مقصودلو ، جانشین احتمالی کاسپارف!زندگی جالب پرهام مقصودلو ، جانشین احتمالی کاسپارف!
نکات عجیب از زندگی جولیا رابرتز | از از بیمه لبخند تا شوخی جرج کلونی و بردپیت با اونکات عجیب از زندگی جولیا رابرتز | از از بیمه لبخند تا شوخی جرج کلونی و بردپیت با او
۱۶ نکته جالب از زندگی رابرت دنیرو که از آن ها بی خبرید!۱۶ نکته جالب از زندگی رابرت دنیرو که از آن ها بی خبرید!
زندگی مشترک پریانکا چوپرا و نیک جوناس چگونه آغاز شد؟ | از آشنایی تا تور ۲۳ متری لباس عروس!زندگی مشترک پریانکا چوپرا و نیک جوناس چگونه آغاز شد؟ | از آشنایی تا تور ۲۳ متری لباس عروس!
زندگی میرزا آقا خان نوری ؛ رقیب امیرکبیر و یکی از بدنام ترین اشخاص ایران!زندگی میرزا آقا خان نوری ؛ رقیب امیرکبیر و یکی از بدنام ترین اشخاص ایران!
زندگی پرفراز و نشیب سیلا؛ ملکه جدید موسیقی ترکیه و محبوب ایرانیانزندگی پرفراز و نشیب سیلا؛ ملکه جدید موسیقی ترکیه و محبوب ایرانیان
زندگی پر فراز و نشیب ملک طباطبایی یا خانم‌ زاده؛ همسر مهندس بازرگانزندگی پر فراز و نشیب ملک طباطبایی یا خانم‌ زاده؛ همسر مهندس بازرگان
زندگی مریم مومن، فخرالزمان سریال بانوی عمارتزندگی مریم مومن، فخرالزمان سریال بانوی عمارت
زندگی عجیب و دردناک آزیتا لاچینی | از ازدواج در ۱۱ سالگی تا مرگ ۳ همسر و ۳ فرزندزندگی عجیب و دردناک آزیتا لاچینی | از ازدواج در ۱۱ سالگی تا مرگ ۳ همسر و ۳ فرزند
۴۰ نکته جذاب و خواندنی از زندگی مرلین مونرو که خیلی از آن ها را نمی دانید!۴۰ نکته جذاب و خواندنی از زندگی مرلین مونرو که خیلی از آن ها را نمی دانید!
مروری بر زندگی سانیا سالاری ؛ از کلاس های بازیگری تا سریال دلدادگان!مروری بر زندگی سانیا سالاری ؛ از کلاس های بازیگری تا سریال دلدادگان!
زندگی آناهیتا نیکوکار ؛ جوان‌ ترین زن خلبان ایرانی !زندگی آناهیتا نیکوکار ؛ جوان‌ ترین زن خلبان ایرانی !
زندگی کایلی جنر ؛نگاهی به ولخرجی‌ های میلیون دلاری کایلی جنر | از سیسمونی لوکس تا مژه مصنوعی گرون!زندگی کایلی جنر ؛نگاهی به ولخرجی‌ های میلیون دلاری کایلی جنر | از سیسمونی لوکس تا مژه مصنوعی گرون!
رازهای زندگی خصوصی هیو جکمن و همسرش | از ۱۳ سال اختلاف سنی تا ممنوع کردن همکاری با آنجلینا جولی توسط همسرش!رازهای زندگی خصوصی هیو جکمن و همسرش | از ۱۳ سال اختلاف سنی تا ممنوع کردن همکاری با آنجلینا جولی توسط همسرش!
شاید در حال حاضر هیچ بازیگر استرالیایی به اندازه هیوجکمن در هالیوود شهرت و اعتبار نداشته باشد حتی راسل کرو و نیکول کیدمن. در این مطلب رازهای جالبی را از زندگی هیوجکمن و همسرش بخوانیدو از شایعات همجنسگرا بودن هیوجکمن تا ممنوعیت همکاری با آنجلینا جولی!
سوژه های روز رو این جا ببینید !
آشپزی ماه رمضان ( سحر و افطار )
از بین بردن چاقی موضعی به آسانی و فوری !
فال روزانه
نکات جالب از زندگی اورلاندو بلوم | از حوادث وحشتناک تا حضور در زندگی میراندا و کیتی!
زندگی حلیمه آدن | از تولد در ادوگاه پناهندگان تا افتخار به اسلام و تبلیغ لباس شنا!!!
زندگی تلخ فریدا کالو | از تصادفی که نامزدی اش را بهم زد تا خیانت خواهر و همسرش به او!
جذاب ترین نکات زندگی تام هاردی ؛پسر همه فن حریف هالیوود | از اعتیاد تا نامزدی اسکار
نکات جذاب از زندگی ریانا |دستگیری در برلین تا دادن بورسیه دانشگاهی!
زندگی اقبال لاهوری ؛ از تحصیل در کمبریج تا ایجاد کشور پاکستان!
نکات جالبی از زندگی میسی ویلیامز | از بازی تاج و تخت تا کارآفرینی!
قوانین مهم زندگی “راک” که او را موفق و محبوب کرده است!
زندگی وو یاجون ، ثروتمندترین زن خودساخته دنیا؛ از خبرنگاری تا ثروت میلیاردی
زندگی و علت درگذشت امیر صادقیان ؛ از کنار گذاشتن بازیگری تا نمایشگاه داری!
نکات جالب از زندگی پیتر دینکلیج | از بی اهمیتی به برانجلینا تا جنسیت بچه دومش که اعلام نمی کند!
زندگی عجیب جولین آسانژ | از افشاگری و تاسیس ویکی لیکس تا رابطه با پاملا اندرسون!
مصیبت های وحشتناک در زندگی لیام نیسون | از کودکی دشوار تا مرگ دردناک همسرش!
رازهایی از زندگی التون جان | از فحاشی التون به مدونا تا تهدید شدن به مرگ!
زندگی اسحاق قویدل ؛ از فروش مکمل بدنسازی تا سرطان به خاطر مصرف همین مکمل ها !
زندگی پرنس ویلیام و کیت میدلتون و چالش هایی که از سر گذرانده اند!
صحبت های جالب جورجینا درباره زندگی خصوصی کریس رونالدو!
زندگی عجیب مرتضی آوینی | از نام اصلی اش که کامران بود تا استایل دوران جوانی!
نکاتی جالب از زندگی امیرعباس هویدا در چهلمین سالگرد اعدامش !
زندگی میرزا آقا خان نوری ؛ رقیب امیرکبیر و یکی از بدنام ترین اشخاص ایران!
دلایل تلخی از کمرنگ شدن مگ رایان | از عمل های زیبایی تا روابط ناخوشایند!
نکاتی جالب از زندگی جمشید مشایخی؛ پیر سینمای ایران
نیمه تاریک زندگی جف بزوس، موسس آمازون | از توهین به کارمندان تا رسوایی جنسی!
حقایقی باورنکردنی از زندگی کلئوپاترا | از علت آرایش چشم عجیب تا مرگ مبهم!
سردار آزمون و بزرگ ترین گل زندگی اش در تعطیلات که باعث تمجید باشگاه زنیت شد!
رنج‌ها و اتفاقات دردناک زندگی سلن دیون | از مرگ همسر و برادر تا از دست دادن صدا!
زندگی بچه های مایکل جکسون | از دختر دردسرساز تا پسری که از پنجره آویزانش کرد!
زندگینامه هنری فورد ؛ او خورو را مردمی کرد
نکات عجیب از زندگی جولیا رابرتز | از از بیمه لبخند تا شوخی جرج کلونی و بردپیت با او
زندگی صدف خادم ؛ از اضافه وزن شدید تا رینگ بوکس فرانسه
زندگی شهرنوش پارسی‌ پور (همسر سابق ناصر تقوایی) و درخواست کمک مالی از آمریکا
زندگی جین سیمور، پزشک دهکده | از مهمانی ملکه الیزابت به افتخارش تا اسارت مادرش در ژاپن!
زندگی مرجان شیخ الاسلامی آل آقا و همسرش ؛ زن هزار چهره
راز‌های موفقیت زندگی ایلان ماسک ، کارآفرین و نابغه پولسازی جهان
زندگی جنجالی برد پیت | از ازدواج و جدایی عجیب تا تحصیل فرزندانش!
تعبیر خواب