پنج شنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

عاشق ماندن پس از ازدواج! چگونه؟

اشتراک:
مهارت های زندگی
در خصوص عشق، ارتباط، ازدواج و چگونه عاشق ماندن، یک نکته اساسی وجود دارد و آن، این است که ارتباط عالی و بی نقص تصادفی به دست نمی آید. در حقیقت این موضوع نه تنها در مورد ارتباطات شما بلکه در مورد هر چیز دیگر در زندگی صحت دارد. هیچ چیز تصادفی اتفاق نمی افتد […]


عاشق ماندن پس از ازدواج! چگونه؟
در خصوص عشق، ارتباط، ازدواج و چگونه عاشق ماندن، یک نکته اساسی وجود دارد و آن، این است که ارتباط عالی و بی نقص تصادفی به دست نمی آید.

در حقیقت این موضوع نه تنها در مورد ارتباطات شما بلکه در مورد هر چیز دیگر در زندگی صحت دارد. هیچ چیز تصادفی اتفاق نمی افتد و هر رویدادی دلیلی دارد. مثلا زوج هایی را در نظر بگیرید که عاشق هم شده و عشقشان پایدار باقی مانده است. عاشق شدن و عاشق ماندن دو مقوله کاملا متفاوت است.

عاشق شدن به مراتب آسان تر از عاشق ماندن است، اما در خصوص زوج هایی که به هر دو موضوع رسیده اند و علاوه بر عاشق شدن، عشقشان پایدار باقی مانده، این سوال مطرح است که آنها چه کرده اند؟ آنها چگونه بر مشکلات فائق آمده و امری را که به نظر می رسد اکثر زوج ها قادر به تحقق آن نیستند، انجام داده اند؟

واقعیت این است که چند روش وجود دارد که آتش عشق میان همسران را همواره شعله ور نگه داشته و ارتباط آنها را با هم همچنان مطلوب نگه می دارد. در این میان سه راز وجود دارد که با به کارگیری آنها می توانید عشق خود را تا آخر عمر تضمین کنید:

● راز اول: استفاده از کلمات جادویی

همسرانی که همواره عاشق هم هستند، متفاوت از دیگر زوجینی که همواره در ارتباطاتشان مشکل دارند، با یکدیگر صحبت می کنند.

نه تنها این زوجین به طور متفاوتی با هم صحبت می کنند، بلکه از کلمات متمایزی نسبت به سایرین در حین صحبت استفاده می کنند.

آنها از «کلمات جادویی» استفاده می کنند، به طوری که به جای ایجاد دعوا بینشان، باعث عشق بیشتر در میانشان خواهد شد.

آنها از کلماتی استفاده می کنند که همسرشان را به جای کسل شدن، علاقه مند به صحبت می کند.

در هر ارتباطی، این کلمات هستند که می توانند خاصیت شفابخشی یا خصلت ضربه زنندگی داشته باشند. واقعیت این است که کلمات می توانند باعث عاشق ماندن زوجین یا از بین رفتن ارتباط آنها و حتی رسیدن به مرحله طلاق و جدایی شود.

کلمات معجزه می کنند. اگر کلمات نادرست را در جای ناصحیح استفاده کنید، ارتباط شما تبدیل به جهنم می شود؛ اما استفاده از کلمات صحیح در مکان مناسب می تواند معجزه کند.

این کلمات جادویی قلب شما و همسرتان را می گشاید و عشق بیشتری خلق کرده و باعث عمق یافتن رابطه عاشقانه شما با همسرتان خواهد شد.

کلماتی وجود دارند که شما می توانید بارها و بارها از آنها استفاده کنید تا ارتباطتان با همسرتان بهتر شود. ۸ کلمه زیر و چگونگی استفاده از آنها می تواند زندگی شما را دگرگون کند:

«به خاطر این که ارتباطمان برای من خیلی مهم است…»

با گفتن این کلمات، همسرتان طالب خواهد بود تا بقیه جمله را بشنود و بداند که اهمیت ارتباط شما با او موجب چه خواهد شد. این کلمات، اهمیت عشق شما را به همسرتان مشخص می کند.

پس از به کار بردن این عبارت شما می توانید درخواستی را مطرح کنید یا به نکته ای که اخیرا از خود کشف کرده اید، اشاره کنید.

در همین جا مناسب است که به نکته ای اشاره شود. خوب است بدانید که دلایل زیادی وجود دارد که باعث ایجاد چالش میان افراد می شود که ۵ مورد عمده آنها عبارتند از:

۱) ترس

۲) باورها و شرایط اجتماعی که به درد ما نمی خورند

۳) تمایل به این که همواره حق با ماست

۴) گوش نکردن به طرف مقابل

۵) فرار کردن

ترس، قاتل خاموش روابط عاشقانه شما با همسرتان است. اگر از بسیاری از افراد بپرسید که آیا در ارتباطاتشان ترس وجود دارد احتمالا پاسخ منفی خواهند داد.

اما اگر بیشتر به ارتباط آنها توجه کنید خواهید دید که آنها احساسات واقعی خود را مخفی می کنند، چراکه از عکس العمل همسرشان نامطمئن هستند. این درواقع همان ترس است.

شرایط اجتماعی و باورهای غلط ما هم در برخی موارد باعث مشکلات ارتباطی و حتی اثرات جبران ناپذیری می شود. مثلا خانمی را می شناسم که تنها به خاطر این که به احساسات همسرش لطمه نزند با او ازدواج کرده است. این مساله می تواند خطرناک باشد. او تنها به این دلیل که به احساسات همسرش صدمه وارد نکند به زندگی ناخوشایند خود ادامه می دهد، چراکه از کودکی به او این طور آموزش داده شده است.

یکی دیگر از دلایل رایج چالش ها در ارتباطات زناشویی، این است که افراد تصور می کنند حق با آنهاست. با این تفکر، درواقع دیوارهای محکمی در اطراف خود می سازند که از ارتباطات سالم جلوگیری می کند.

بهتر است هرگاه احساس کردید که حق با شماست به این سوال فکر کنید: می خواهید حق با شما باشد یا زندگی عاشقانه ای با همسرتان داشته باشید؟

چالش، گوش نکردن به حرف طرف مقابل است. برخی هم گوش می دهند اما سعی نمی کنند تا حرف دیگری را بفهمند چون از نقطه نظر خود به گفته های طرف مقابل گوش می دهند. حقیقت این است که اگر شما به حرف همسرتان به قصد فهم و درک آن توجه نکنید، بین تان فاصله می افتد.

مورد آخر، نوع واکنشی است که شما در هنگام کشمکش با همسرتان نشان می دهید. وقتی ناسازگاری بالا می گیرد بیشتر ما سعی می کنیم هر کاری برای اجتناب از ادامه روند بحث و نزاع در پیش بگیریم. وقتی به جای ماندن و حل بحث، سعی می کنیم از موضوع فرار کنیم مشکلات عمده ای ایجاد می شود.

● راز دوم:با همسرتان در یک تیم بازی کنید

همسرانی که عاشق هم شده و عاشق هم باقی می مانند، دیگر به رقابت با هم نمی پردازند. اغلب زوج ها درباره مسائل کوچک و بزرگ حتی به روش های بچگانه با یکدیگر به رقابت برمی خیزند و وقتی متوجه در خطر قرار گرفتن ارتباطشان می شوند که دیگر خیلی دیر شده است.

اما چرا؟ دلیل این موضوع خیلی ساده است: هیچ جایی برای رقابت در ارتباط بین زوجین وجود ندارد. اگر شک دارید، امتحان کنید. بار دیگری که شما و همسرتان به روشی دوستانه با یکدیگر به رقابتی هرچند کوچک پرداختید، پس از پایان موضوع، این سوال ساده را از خود بپرسید: آیا من احساس نزدیکی و ارتباط بیشتر با همسرم می کنم یا احساس می کنم از او فاصله گرفته و ارتباطم با او کم شده است؟ به احتمال قوی اگر بین شما هرگونه رقابت و مسابقه ای وجود داشته باشد، ارتباط شما با یکدیگر کمتر خواهد شد و ناخودآگاه از همسرتان فاصله خواهید گرفت.

● راز سوم: همدیگر را تحسین کنید

همسرانی که عاشق هم باقی می مانند همواره به خود و همسرشان یادآوری می کنند که چه چیزهایی را درباره یکدیگر دوست داشته و ستایش می کنند.

می توانید هر از گاهی از همسرتان سوال کنید که «تو چه چیزی را در مورد من دوست داری و تحسین می کنی؟» شاید بسیاری از مردم تصور کنند که برای زوج هایی که سالیان سال با هم زندگی کرده اند صحبت درخصوص آنچه که درباره همسرشان دوست دارند، کاری احمقانه است.

اما مطمئن باشید که این روش جواب خود را پس داده است.

می توانید این روش را در ارتباط خود با همسرتان به کار ببندید و به تغییرات شگرفی که در ارتباطتان رخ خواهد داد توجه کنید.

خیلی راحت به همسرتان بگویید: چیزی که واقعا باعث می شود که من تو را تحسین کنم این است که … و ادامه جمله را با آنچه که در مورد او دوست دارید کامل کنید. این جمله می تواند در ارتباطات شما معجزه کند.

با تحسین متقابل زن و شوهر از یکدیگر، ارتباط آنها باهم رنگ و بویی عاشقانه می یابد و عشق آنها تعمیق می شود. البته تنها با تحسین یکدیگر نمی توان تمام مشکلات موجود در ارتباط بین زن و شوهرها را حل کرد، بلکه می توان گفت تجربه نشان داده وقتی شما مرتبا به همسرتان می گویید که چقدر برای او احترام قائل بوده و او را دوست دارید، ارتباطتان بهتر خواهد شد.

حال با به کارگیری این ۳ راز ساده سعی کنید زندگی خود با همسرتان را به یک داستان عاشقانه و ماندگار بدل کنید. مطمئن باشید که موفق خواهید شد.
www.bata.ir

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
مهارت های زندگی
بیشتر >
آرون گروپس