تاریخ نشر :دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۸۷مشاهده : 53سبک زندگی افراد مشهورRSSاشتراک:

غلبه بر اضطراب امتحان

غلبه بر اضطراب امتحان
فرد- ترجمه – سپیده حسینعلی عراقی: امتحان همواره برای گروهی از دانش‌آموزان و دانشجویان با اضطراب و استرس همراه است. بخش عمده‌ای از این اضطراب و نگرانی به فقدان آمادگی‌های لازم برای امتحان برمی‌گردد. مقاله زیر راهکارهایی را برای آماده‌سازی دانش‌آموزان ارائه کرده است. دانش‌آموزان و دانشجویان و والدین در آستانه فصل امتحانات می‌توانند با […]

فرد- ترجمه – سپیده حسینعلی عراقی:
امتحان همواره برای گروهی از دانش‌آموزان و دانشجویان با اضطراب و استرس همراه است.
بخش عمده‌ای از این اضطراب و نگرانی به فقدان آمادگی‌های لازم برای امتحان برمی‌گردد. مقاله زیر راهکارهایی را برای آماده‌سازی دانش‌آموزان ارائه کرده است. دانش‌آموزان و دانشجویان و والدین در آستانه فصل امتحانات می‌توانند با به کار بستن این راهکارها بر اضطراب و نگرانی خود غلبه کنند.

اگر دوره امتحانات تجربه جدیدی برایتان باشد و یا حتی اگر در این زمینه خبره و با تجربه باشید، پیشرفت و اصلاح همیشه جای خود را دارد. مطمئنا دوره امتحانات با استرس و نگرانی همراه است اما نباید دلسرد و ناامید شوید. همه معلمان روی اهمیت امتحانات تاکید دارند، چراکه نمرات و فعالیت‌های کلاسی معمولا ۳۰ درصد نمره نهایی را تعیین می‌کنند. این بدان معناست که اگر در امتحان نهایی نمره حدنصاب را نیاورید، نمره شما ممکن است از ۸۰‌درصد به ۶۰ و یا حتی ۵۰‌درصد برسد.

در زمان امتحان تنها چند ساعت وقت دارید تا نشان دهید که به خوبی مطالب درسی را یادگرفته‌اید و به همین دلیل باید خود را برای امتحان آماده کنید. در اینجا توصیه‌هایی به شما ارائه می‌دهیم تا به کمک آنها بتوانید همه امتحانات‌تان را با موفقیت پشت سر گذارید. از یاد نبریم که روش مطالعه اهمیت چندانی ندارد. به هر روشی که مطالعه کنید مهم آن است که محیط درس خواندن را خلوت نگهدارید. اشیایی که در اطراف شما وجود دارند حواس شما را پرت می‌کنند.

تصور کنید که در هنگام مطالعه قاب عکسی از شما روی میز مطالعه‌تان قرار دارد. نگاهتان از روی کتاب به سمت عکس کشیده می‌شود. کم‌کم به یاد خاطرات روزی که در پارک گذرانده‌اید می‌افتید. هنگامی که به‌خودتان می‌آیید می‌بینید ۱۵ دقیقه گذشته است. و اکنون به ازای این ۱۵‌دقیقه‌ای که بر اثر حواس پرتی از دست داده‌اید، باید ۱۵‌دقیقه بیشتر پشت میز مطالعه بنشینید در حالی‌که این ۱۵ دقیقه را می‌توانید به دوستانتان تلفن کنید. سعی کنید روی درس تمرکز کنید و در افکارتان غرق نشوید. بهتر است که قبل و طی دوره امتحانات، تا آنجا که می‌توانید از میهمانی رفتن خودداری کنید. البته ابتدا این امر دشوار و وسوسه انگیز است.

همه دوستان آنجا دور هم جمع هستند اما آیا واقعا می‌توانید از چند ساعت مطالعه بزنید؟ سعی کنید بعد از امتحانات به میهمانی بروید. بهتر نیست که با خیالی آسوده و با آرامش جشن بگیرید و در میهمانی‌ها حضور داشته باشید؟در مدتی که مطالعه می‌کنید سعی کنید سؤالاتی در رابطه با مطلبی که می‌خوانید طرح کنید. سپس سؤالات طرح شده را با جملات خودتان روی کاغذ پاسخ دهید. این عمل این امکان را فراهم می‌سازد تا درس را بیشتر بفهمید. تصور کنید که درس را برای فردی که هیچی از آن نمی‌داند توضیح می‌دهید. مطالب را ساده و روان توضیح دهید. از این طریق یادگیری آسان‌تر خواهد بود.

تست‌ها و کوئیزهایتان را نگه دارید

شما از مجموعه سؤالاتی که در امتحان می‌آید هیچ گونه اطلاعی ندارید. معلمان برای آنکه بفهمند شما مطالب درسی را به درستی فهمیده و یادگرفته‌اید از همان سؤالات تست‌ها و کوئیزها در امتحان استفاده می‌کنند. بنابراین با نگهداری تست‌هایی که در طول سال از شما گرفته شده، این فرصت را خواهید داشت تا غلط‌ها و مطالبی را که یاد نگرفته‌اید را مجددا مرور کنید. نباید بیش از ۴۵ دقیقه مطالعه کنید. بنا بر مطالعات علمی، مغز انسان نمی‌تواند بیش از ۴۵‌دقیقه روی درس متمرکز بماند. به همین دلیل بعد از هر
۴۵ دقیقه مطالعه، یک استراحت ۱۵ دقیقه‌ای را پیشنهاد می‌دهیم.

طی این ۱۵‌دقیقه، از میز مطالعه‌تان دور شوید و به آن فکر نکنید. مقداری آب میوه بنوشید، با کسی صحبت کنید و یا قدری قدم بزنید. و بعد با ذهنی آسوده و تمرکزی دقیق درس را مجددا آغاز کنید. همچنین مهم است تا حد ممکن بخوابید. اگر همواره احساس خستگی کنید به سختی می‌توانید روی درس تمرکز داشته باشید. هیچ وقت نگویید « وقت ندارم بخوابم…». برای انجام هر کاری که بخواهید وقت دارید. تنها کافیست وقت‌تان را به درستی تنظیم کنید.

‌زمان امتحان

زمانی که بیرون سالن امتحان در انتظار به سر می‌برید، همواره به افرادی برمی‌خورید که سعی دارند ثابت کنند که بیش از شما می‌دانند. خود را از آنها دور نگه دارید زیرا این افراد ممکن است تمرکز شما را بهم بریزند. چنانچه خودتان را به خوبی برای امتحان آماده کرده باشید جای نگرانی وجود ندارد. همین انتظار می‌تواند به شدت به دانش‌آموزان استرس وارد آورد به‌خصوص زمانی که به‌نظر برسد افرادی آنجا حضور دارند که بیشتر از آنان می‌دانند. به همین دلیل، قبل از امتحان نفس عمیقی بکشید و تمام نگرانی‌هایی که ذهنتان را مشوش کرده است را خالی کنید.

منشاء اصلی استرس

دنیای امروزی که همواره دستخوش تغییر و دگرگونی است، نگران کننده‌تر و اضطراب‌آور‌تر از همیشه برای کودکان بوده است و با وجود فراهم آوردن انگیزه‌های متعدد و جدید در زندگی امروزی اما همچنان با ناامنی زیادی همراه است. در جامعه امروزی، ساختار خانواده‌های بزرگ و پر‌جمعیت کمتر به چشم می‌خورد حضور پدربزرگ و مادربزرگ‌ها، عمه‌ها، خاله‌ها و عمو‌ها در خانواده‌ها کمرنگ شده است.

علاوه بر آن، مسئله طلاق و جدایی والدین است که نسبت به گذشته افزایش داشته و همواره موجب ترس و وحشت زیادی در کودکان می‌شود و امنیت و آرامش خاطر آنان را به‌شدت تهدید می‌کند. هر ساله از هر ۵ خانواده، یک خانواده به مکان جدیدی نقل مکان می‌کند و این به معنای ورود کودک به محله و مدرسه جدید و از دست دادن دوستان قدیمی است. اکثر مادران امروزی شاغل هستند و بیش از پیش وقت خود را خارج از منزل می‌گذرانند. این امر استقلال و بار مسئولیت کودکان را افزایش می‌دهد. همچنین می‌توان از پدیده خشونت در خانواده‌ها نام برد که موجب آزردگی و رنجش کودکانی می‌شود که شاهد آن در خانواده هستند و یا خود مورد خشونت قرار می‌گیرند.

علاوه بر دلایل ذکر شده می‌توان از فشار و توقعات بجا و نابجای درس و مدرسه، معیار‌های موفقیت تحصیلی(نمرات عالی) و حتی از فعالیت‌های ورزشی و هنری خارج از مدرسه نام برد که به جای آنکه موجب رفع خستگی و آرامش هر چه بیشتر کودکان شوند، در اینگونه فعالیت‌ها نیز توقعات و خواسته‌های بیش از حدی نسبت به نتیجه عمل و موفقیت آنان به چشم می‌خورد. اگر خانواده نتواند و یا از این پس دیگر قادر نباشد حامی کودک و پاسخگوی خواسته‌ها و نیازهای او باشد، کودک کجا می‌تواند برای شناخت و درک خود و رویارویی با مشکلات، به گوشی شنوا یا کمک و حمایت و پشتیبانی دست یابد؟ بنابراین اکثر آنان به دوستانشان پناه می‌برند، دوستانی که قادر نیستند چیزی که آنها به‌دنبالش هستند را به آنان بدهند، زیرا اغلب دوستانشان نیز همانند خود آنان دچار استرس و نگرانی هستند و همچنین به معنای علائم و حالاتی که احساس می‌کنند، آگاهی ندارند.

رفتارهایی که نشانگر مشکل است

کودکان اغلب مشکلاتشان را از طریق رفتارشان بروز می‌دهند. و یا به عبارتی رفتارهای ناسازگار از خود نشان می‌دهند. در اینگونه رفتارها خشم و عصبانیت، ناآرامی و یا حتی رفتارهای ضداجتماعی و پرخاش‌جویانه‌ای دیده می‌شود که دامنگیر اشیاء و سایر افراد نیز می‌شود. در بعضی مواقع کودک رفتارهای دوران بچگی‌اش را از سر می‌گیرد مثلا دوباره شروع به مکیدن شست، گریه، بهانه‌گیری و نق‌زدن می‌کند.این کودکان اغلب مستعد بیماری هستند و در لحظه رفتن به مدرسه از دل درد و سردرد می‌نالند. خواب آرامی ندارند، در خواب کابوس می‌بینند و دچار بی‌اشتهایی و یا پرخوری می‌شوند. تمرکز ضعیفی دارند و اغلب حواسشان پرت است گویی اصلا حضور ندارند.

این علائم مطمئنا حاکی از وجود مشکلی هستند و همواره به معنای واکنش در برابر وقایع و یا شرایطی خاص به شمار می‌آیند. و تا زمانی‌که شرایطی که موجب تحریک کودک شده است، همچنان باقی بماند، احتمال می‌رود که به‌صورت مزمن در آید. اکثر اوقات والدین و یا مربیان این پیام را به درستی دریافت نمی‌کنند و برای آنکه به رفتار ناخوشایند کودک خاتمه دهند، به تنبیه و یا سرزنش او می‌پردازند، غافل از آنکه این عمل کودک را بیش از پیش منزوی می‌کند و به یک دور باطل می‌انجامد. در حقیقت، از طرفی رفتارهای نادرست کودک بیش از پیش ادامه می‌یابد و از طرف دیگر تنبیهات والدین و معلمانی که خود را متفکر و چیزدان می‌دانند، نیز افزایش می‌یابد. کودکان نسبت به بزرگترها در برابر طرد و یا تایید شدن، حساس‌تر هستند.

زمانی‌که پدر یا مادر واکنشی نامناسب از خود نشان دهند، در کودک استرس ایجاد کرده و عوامل استرس‌زا کم‌کم به ترس و وحشتی واقعی تبدیل می‌شوند.برخی از مطالعات حاکی از آن است که پسران بیش از دختران در برابر استرس از خود واکنش نشان می‌دهند، شاید به این دلیل باشد که هنجارهای فرهنگی فشار بیشتری بر پسران اعمال می‌کنند و آنان را وا می‌دارند تا شجاع و قوی باشند و از گریه کردن و ابراز درماندگی خودداری کنند.

2009-03-02
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 1

نو عروس

ستاره های معروف در اکران فیلم سینمایی کاتیوشا | از لیلا اوتادی تا محسن افشانی و همسرش و فرزاد حسنیستاره های معروف در اکران فیلم سینمایی کاتیوشا | از لیلا اوتادی تا محسن افشانی و همسرش و فرزاد حسنی
حمید گودرزی در پنج ستاره جانشین اشکان خطیبی شد!حمید گودرزی در پنج ستاره جانشین اشکان خطیبی شد!
هنرمندان مشهور در مراسم رونمایی آلبوم ایران من همایون شجریان | از سحر دولتشاهی تا مهدی پاکدل!هنرمندان مشهور در مراسم رونمایی آلبوم ایران من همایون شجریان | از سحر دولتشاهی تا مهدی پاکدل!
حاشیه های هجدهمین جشن حافظ | از شوخی مهدی سلطانی با پسر و عروس هایش تا حرف هایی که مدیری نگفت!حاشیه های هجدهمین جشن حافظ | از شوخی مهدی سلطانی با پسر و عروس هایش تا حرف هایی که مدیری نگفت!
وقتی دوستان ریحانه پارسا به انتخاب او برای نقش لیلای پدر واکنش بد نشان دادندوقتی دوستان ریحانه پارسا به انتخاب او برای نقش لیلای پدر واکنش بد نشان دادند
تسلیت چهره های مشهور برای درگذشت عزت الله انتظامی | از مهناز افشار تا شیلا خداداد (۲)تسلیت چهره های مشهور برای درگذشت عزت الله انتظامی | از مهناز افشار تا شیلا خداداد (۲)
تسلیت چهره های مشهور برای درگذشت عزت الله انتظامی | از رضا گلزار تا امیرمهدی ژوله (۱)تسلیت چهره های مشهور برای درگذشت عزت الله انتظامی | از رضا گلزار تا امیرمهدی ژوله (۱)
عزت الله انتظامی ، از علت درگذشت عزت الله انتظامی تا خانواده و فرزندان عزت الله انتظامیعزت الله انتظامی ، از علت درگذشت عزت الله انتظامی تا خانواده و فرزندان عزت الله انتظامی
استایل چهره‌ های ایرانی؛ از استایل مهران غفوریان و همسرش تا تولد الناز حبیبی با تم زرشکی!استایل چهره‌ های ایرانی؛ از استایل مهران غفوریان و همسرش تا تولد الناز حبیبی با تم زرشکی!
چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۷۸) از تیپ زرق و برقی مریم معصومی در کنسرت محسن یگانه تا استایل ترلان پروانه در جشن حافظ!چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۷۸) از تیپ زرق و برقی مریم معصومی در کنسرت محسن یگانه تا استایل ترلان پروانه در جشن حافظ!
نظر خود را بنویسید-نظرات کاربران (۰)
رایانمهر
گذری بر زندگی «شیدا فهیمی» دختری که مرزهای جنسیتی را کنار زدگذری بر زندگی «شیدا فهیمی» دختری که مرزهای جنسیتی را کنار زد
گذری بر زندگی «حسین نمازی»، مردی که عاشق دوربین است!گذری بر زندگی «حسین نمازی»، مردی که عاشق دوربین است!
گپ و گفتی با عباس غزالی بازیگر سینما و تلویزیون درباره زندگیشگپ و گفتی با عباس غزالی بازیگر سینما و تلویزیون درباره زندگیش
زندگی شخصی و کاری محمدجواد آذری جهرمی | از اینترنت بازی در جوانی تا استادیوم رفتن با فرزندان!زندگی شخصی و کاری محمدجواد آذری جهرمی | از اینترنت بازی در جوانی تا استادیوم رفتن با فرزندان!
گفتگو با الهام فرهمند دیوید بکام فوتبال بانوان ایران درباره زندگیشگفتگو با الهام فرهمند دیوید بکام فوتبال بانوان ایران درباره زندگیش
همراه با زندگی پژمان جمشیدی، از مستطیل سبز تا جعبه جادوهمراه با زندگی پژمان جمشیدی، از مستطیل سبز تا جعبه جادو
گفتگو با کارلوس کی روش درباره زندگیش و فوتبالگفتگو با کارلوس کی روش درباره زندگیش و فوتبال
مروری بر زندگی هلن کلر ، هلن کلر چگونه هلن کلر شد؟مروری بر زندگی هلن کلر ، هلن کلر چگونه هلن کلر شد؟
زندگی جسیکا آلبا، از چهره محبوب مجلات سبک زندگی تا روی فرم آمدن پس از بارداری!زندگی جسیکا آلبا، از چهره محبوب مجلات سبک زندگی تا روی فرم آمدن پس از بارداری!
خسرو معتضد از زندگی , تاریخ و فیلم پنجاه کیلو آلبالو میگویدخسرو معتضد از زندگی , تاریخ و فیلم پنجاه کیلو آلبالو میگوید
گفت و گو با فاطمه معتمد آریا ، با همین چیزهای روزمره زندگی می‌کنمگفت و گو با فاطمه معتمد آریا ، با همین چیزهای روزمره زندگی می‌کنم
ریحانه پارسا؛ لیلای جنجالی سریال پدرریحانه پارسا؛ لیلای جنجالی سریال پدر
گپ و گفتی با سحر قریشی بازیگر سینما درباره زندگیشگپ و گفتی با سحر قریشی بازیگر سینما درباره زندگیش
گذری بر زندگی دنیل دی‌لوئیس، هویت سینمای اصیلگذری بر زندگی دنیل دی‌لوئیس، هویت سینمای اصیل
کیم کارداشیان و کانیه وست با زندگی عجیب و دلایل جدایی!کیم کارداشیان و کانیه وست با زندگی عجیب و دلایل جدایی!
گذری بر زندگی «مهدی اخوان ثالث»؛ اسطوره ای از خراسانگذری بر زندگی «مهدی اخوان ثالث»؛ اسطوره ای از خراسان
گذری بر زندگی ویلیام گلدینگ نویسنده برنده جایزه نوبلگذری بر زندگی ویلیام گلدینگ نویسنده برنده جایزه نوبل
«علیرضا افتخاری» از زندگی کاری و شخصی اش می گوید«علیرضا افتخاری» از زندگی کاری و شخصی اش می گوید
نگاهی اجمالی به زندگی پروفسور لطفی زاده پدر منطق فازینگاهی اجمالی به زندگی پروفسور لطفی زاده پدر منطق فازی
گذری بر زندگی آنتونی هاپکینز یا همان «هانیبال لکتر» معروفگذری بر زندگی آنتونی هاپکینز یا همان «هانیبال لکتر» معروف
گفتگو با بهزاد عباسپور روحانی ممنوع‌الورود به استادیوم درباره زندگیشگفتگو با بهزاد عباسپور روحانی ممنوع‌الورود به استادیوم درباره زندگیش
فرزندان هاشمی از خاطرات زندگی پدر می گویند، میراث پدر آبرو و اعتبار ایشان استفرزندان هاشمی از خاطرات زندگی پدر می گویند، میراث پدر آبرو و اعتبار ایشان است
گفتگو با اکرم محمدی بازیگر پرسابقه درباره زندگیشگفتگو با اکرم محمدی بازیگر پرسابقه درباره زندگیش
نگاهی به زندگی مونیکا بلوچى بازیگر خوش چهره و عکسهایشنگاهی به زندگی مونیکا بلوچى بازیگر خوش چهره و عکسهایش
مجید نوروزی از زندگی شخصی اش می گوید ، شهرت را دوست ندارممجید نوروزی از زندگی شخصی اش می گوید ، شهرت را دوست ندارم
۱۸ دانستنی درباره‌ی زندگی تیلور سوئیفت۱۸ دانستنی درباره‌ی زندگی تیلور سوئیفت
زندگی نامه حسن همایونفال، «آی نسیم سحری» و ماجرای ممنوع التصویری‌اش!زندگی نامه حسن همایونفال، «آی نسیم سحری» و ماجرای ممنوع التصویری‌اش!
گذری بر زندگی جری لوییس کمدین و مجری نامدار آمریکاییگذری بر زندگی جری لوییس کمدین و مجری نامدار آمریکایی
گفت و گو با مریم حیدرزاده ؛ هشت سال ناعادلانه من را حذف کردندگفت و گو با مریم حیدرزاده ؛ هشت سال ناعادلانه من را حذف کردند
زندگی جالب و اعیانی ایرج میرزا، شاعرِ باحال و صریح الهجه مشروطهزندگی جالب و اعیانی ایرج میرزا، شاعرِ باحال و صریح الهجه مشروطه
ایرج میرزا فرزند صدرالشعرا غلام‌حسین میرزا و نوه‌ی ایرج پسر ِ. فتح‌علی‌شاه قاجار بود. پدر با تخلص «بهجت» شعر می‌سرود. او در سال ۱۲۵۱ شمسی در تبریز دیده به جهان گشود. ایرج تحصیلاتش را در مدرسه‌ی دارالفنون تبریز یا همان «مدرسه‌ی مظفریه» گذراند و در همان‌جا بود که مقدمات عربی و فرانسه را آموخت.
به آسانی و فوری پولدار شوید ! بدون نیاز به صرف زمان و هزینه
هدیه ایی ویژه برای خوشحال کردن همسرتان
دیگر جشن عروسی نگیرید، بدون عروسی ساز !!!
شیک ترین و جدیدترین مدل های لباس عروس , سفره عقد , آرایش عروس و ...
زندگی امین تارخ؛ از تولد وسط کودتا تا آقا معلم بازیگران ایرانی!
زندگی محمدرضا هدایتی؛ از طغرل و پسرعمه زا تا کلاه برداری از او
ناگفته‌های زندگی شخصی بیانسه | از اجداد برده دار تا تناسب اندام بعد از بارداری!
زندگی محمد بن سلمان | از ناشی گری در ولیعهدی تا اصلاحات و شبه کودتا!
کیم کارداشیان و کانیه وست با زندگی عجیب و دلایل جدایی!
چارلیز ترون و نکات جالبی از زندگی پر هیجانش؛ از قتل پدرش تا رابطه با زن ها!
کوکسل بابا و زندگی جالبش ؛ کوچولوی بی‌اعصاب ولی محبوب فضای مجازی!
زندگی شادی کرم‌ رودی؛ مادرِ معتادِ فیلم سینمایی دارکوب
ریحانه پارسا؛ لیلای جنجالی سریال پدر
زندگی پرتلاطم جمیله جمیل؛ از تجاوز و سرطان تا فتح قله هالیوود
زندگی آناشید حسینی ؛ عروس جنجالی و برند بازِ سفیر ایران !
زندگی شهرام جزایری ؛ مردِ فرار های ناکام از کشور!| از نبوغِ بالا تا دستگیری در کانتینر عدس!
یک روز از زندگی ملانیا ترامپ در کاخ سفید | او و شوهرش در اتاق جدا می خوابند!
زندگی پرفراز و نشیب سیلا؛ ملکه جدید موسیقی ترکیه و محبوب ایرانیان
زندگی جالب یارا شهیدی ؛ از مدلینگ و بازی در هالیوود تا همکاری با هیلاری کلینتون!
ناتالی وود | زندگی ناتالی وود ؛ بازیگری که هیچ وقت معمای مرگ تراژدیک و مرموزش مشخص نشد!
زندگی آغاسی؛ از خوانندگی در لاله زار تا نمازی که هیچوقت ترک نکرد!
زندگی کایلی جنر | از خانواده جنجالی تا جوان‌ ترین میلیارد جهان
زندگی جذاب انگین اکیورک، از شروع با مسابقات استعداد یابی تا دوری از شبکه های اجتماعی
زندگی ، عشق، علایق و خاطرات جالب ویدا جوان
زندگی مریم میرزاخانی؛ ستاره‌ ای که خاموش نخواهد شد
زندگی جالب داوطلبان ایرانی سفر بی‌بازگشت به مریخ | از پسر نماینده سابق مجلس تا دانشجوی معماری!
زندگی هیجان انگیز گلشیفته فراهانی | بازیگری که از مهرجویی به ریدلی اسکات رسید
زندگی نیمار؛ پادشاه جوانی که سرنگون‌ شد و غلت زدنش سوژه همه شد!
راز های زندگی مارگو رابی؛ پرنسس خوش‌ شانس استرالیایی
زندگی مرضیه ابراهیمی | از اسیدپاشی تا ازدواج و نمایشگاه عکاسی
زندگی حسین هدایتی و ثروت تمام نشدنی اش
زندگی هدیه تهرانی؛ از شکار شدن توسط آزیتا حاجیان و محمدرضا شریفی نیا تا تصادف وحشتناک!
نگاهی به زندگی و مراسم ازدواج خاص و دیدنی جان اسنو و رز لزلی و مهمانان معروف این مراسم
زندگی جسیکا آلبا، از چهره محبوب مجلات سبک زندگی تا روی فرم آمدن پس از بارداری!
زندگی همسر رهبر کره شمالی | از زندگی در یک خانواده روشنفکر تا خوانندگی و استایل شیک
زندگی محمد حسین میثاقی ؛ از اجرای برنامه با سِرُم تا ناخوابی به علت پدر شدن!
زندگی آرات حسینی ؛ پسر عنکبوتی ۴ ساله ایرانی
۲۰ نکته جنجالی از زندگی حبیب | از مرگ دردناک همسر اول تا بازداشت و آزادی بی دلیل!
آشنایی با زندگی رضا شاهرودی ؛ از ناپدید شدن دردناک پدرش تا بالاترین رقم دستمزد!
با پارتیشن اداری چگونه محیط کار دوستانه خلق کنیم ؟
بهترین محصولات مراقبت از پوست تالگو مخصوص خانمها و آقایون
در سال جدید نگران کسب درآمد نباشید | کسب درآمد عالی
ویژه تابستان 97 | امسال را متفاوت تجربه کنید
زندگی جالب و اعیانی ایرج میرزا، شاعرِ باحال و صریح الهجه مشروطه
زندگی جالب و اعیانی ایرج میرزا، شاعرِ باحال و صریح الهجه مشروطه
زندگی امین تارخ؛ از تولد وسط کودتا تا آقا معلم بازیگران ایرانی!
زندگی امین تارخ؛ از تولد وسط کودتا تا آقا معلم بازیگران ایرانی!
زندگی محمدرضا هدایتی؛ از طغرل و پسرعمه زا تا کلاه برداری از او
زندگی محمدرضا هدایتی؛ از طغرل و پسرعمه زا تا کلاه برداری از او
ناگفته‌های زندگی شخصی بیانسه | از اجداد برده دار تا تناسب اندام بعد از بارداری!
ناگفته‌های زندگی شخصی بیانسه | از اجداد برده دار تا تناسب اندام بعد از بارداری!
زندگی محمد بن سلمان | از ناشی گری در ولیعهدی تا اصلاحات و شبه کودتا!
زندگی محمد بن سلمان | از ناشی گری در ولیعهدی تا اصلاحات و شبه کودتا!
کیم کارداشیان و کانیه وست با زندگی عجیب و دلایل جدایی!
کیم کارداشیان و کانیه وست با زندگی عجیب و دلایل جدایی!
چارلیز ترون و نکات جالبی از زندگی پر هیجانش؛ از قتل پدرش تا رابطه با زن ها!
چارلیز ترون و نکات جالبی از زندگی پر هیجانش؛ از قتل پدرش تا رابطه با زن ها!
کوکسل بابا و زندگی جالبش ؛ کوچولوی بی‌اعصاب ولی محبوب فضای مجازی!
کوکسل بابا و زندگی جالبش ؛ کوچولوی بی‌اعصاب ولی محبوب فضای مجازی!
رایانمهرامیران پرواز