تاریخ نشر :چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۸۷مشاهده : 66سبک زندگی افراد مشهورRSSاشتراک:

فانتزی پولدار شدن

فانتزی پولدار شدن
راه‌های زیادی برای پولدار شدن وجود دارد. بعضی از این روش‌ها اخلاقی و انسانی هستند و برخی دیگر کاملا غیرانسانی! اما در این بین محققان متوجه شده‌اند برخی خصوصیات فردی هم در پولدار شدن افراد تاثیر دارد. نمونه‌اش دو تحقیق جدید است که نشان می‌دهد بعضی چیزها که ظاهرا بی‌ربط به‌نظر می‌رسند، می‌توانند به هم […]

راه‌های زیادی برای پولدار شدن وجود دارد. بعضی از این روش‌ها اخلاقی و انسانی هستند و برخی دیگر کاملا غیرانسانی!

اما در این بین محققان متوجه شده‌اند برخی خصوصیات فردی هم در پولدار شدن افراد تاثیر دارد. نمونه‌اش دو تحقیق جدید است که نشان می‌دهد بعضی چیزها که ظاهرا بی‌ربط به‌نظر می‌رسند، می‌توانند به هم ربط داشته باشند. اگرچه ظاهرا این مطالعات فانتزی به‌نظر می‌رسند اما از تحقیقاتی این چنین، حداقل می‌توان به نگاه جدیدی درباره پیچیدگی‌های وجود انسان دست یافت.

اگر قد بلندی دارید، مطمئن باشید که دیر یا زود صاحب ثروت زیادی خواهید شد. لابد می‌پرسید قد چه ربطی به ثروت دارد؟ ربطش همین تحقیقی است که اخیرا محققان آمریکایی نتایجش را منتشر کرده‌اند؛ منظور همان بررسی Gallup-Healthways Well-Being Index است.

آنها می‌گویند: افراد بلند قد به‌طور متوسط از افراد کوتاه قد خوشحال‌تر هستند چراکه به ازای هر اینچ (حدود ۵/۲ سانتی متر) بلندی قد، میزان درآمدشان هم تا ۴ درصد بیشتر است. به همین علت هم افراد بلند قد، بیشتر از دیگران شادی و لذت را تجربه کرده و کمتر دچار عصبانیت، ناراحتی و فشار روحی می‌شوند. در ضمن این افراد درد جسمی کمتری را هم تجربه می‌کنند. جالب است بدانید این محققان متوجه شده‌اند مردانی که قدشان بالاتر از میانگین جامعه است نسبت به گروهی که قدشان کمتر از میانگین است، ۲۹درصد افزایش در آمد داشته و به همین نسبت هم از زندگی خود رضایت بیشتری دارند.

به‌خودتان نمره بدهید

آنها در این بررسی از مردان و زنان خواستند میزان رضایت خود از زندگی‌شان را از صفر تا ۱۰ نمره بدهند. جالب است بدانید مردانی که قد بلندتری نسبت به میانگین جامعه داشتند، به‌خودشان حدود یک هفتم درجه، بالاتر از افراد کوتاه قد نمره دادند. اما این اختلاف در زنان حدود یک دهم درجه بود. البته مسلما مردان و زنان قد کوتاهی هم هستند که بسیار از زندگی خود راضی بوده و بر عکس زنان و مردان قد بلندی هم هستند که از زندگی خود ناراضی باشند، اما این اختلاف در اغلب کسانی که به پرسشنامه پاسخ داده بودند وجود داشت.

اگر چه در آمد نقش مهمی در رضایت از زندگی افراد بازی می‌کند اما احتمالا عوامل دیگری هم غیر از درآمد افراد وجود دارد که بر رضایت آنها از زندگی و شادی‌شان تاثیر بگذارد. یکی از این عوامل تحصیلات است. بررسی‌ها نشان داده مردانی که دبیرستان را تمام نکرده‌اند قدشان دست کم ۵/۲ سانتی متر کمتر از میانگین جامعه و ۵ سانتی متر کمتر از دانشگاه رفته‌های جامعه است. البته در مورد خانم‌ها هم این تفاوت در حد خیلی کمتری وجود دارد.
نسل جدید، قد بلند‌تر است!

یکی از نکات جالبی که در این قضیه وجود دارد این است که افراد بلند قد معمولا جوان‌تر از بقیه هستند چرا که در جامعه آمریکا که این بررسی در آنجا انجام شده، نسل جدید، قد‌بلند‌تری نسبت به گذشته دارند. در این بررسی حتی وضعیت ازدواج افراد هم در نظر گرفته شد.

اگر چه با در نظرگرفتن این قضیه از ارتباط قد و رضایت زندگی کم شد اما با این حال مشخص شد که افراد بلند قد حتی زندگی خانوادگی بهتری نسبت به بقیه دارند و شاید همین قضیه هم در رضایت آنها از زندگی بی‌تاثیر نباشد. در واقع بلندی قد بدون اثرش بر درآمد، تحصیلات و زندگی خانوادگی؛ یک جو هم ارزش ندارد!( این هم برای دلخوشی کوتاه قد‌ها!) محققان می‌گویند علت بهتر بودن وضع قد بلند‌ها در جامعه این است که نه تنها درآمد بیشتری دارند بلکه تحصیلات بهتر، کار و شغل بهتر و احتمالا زندگی خانوادگی شاد‌تری دارند. البته لازم است بررسی‌های بیشتری انجام شود تا معلوم شود چرا بلند قد‌ها بیشتر از بقیه افراد می‌توانند از قوای شناختی خود استفاده کرده و عملکرد بهتری داشته باشند.

ژنتیک سرنوشت را نمی‌سازد

متخصصان دانشگاه پرینستون معتقدند که این امر به دوران کودکی افراد بلند قد برمی‌گردد. اگر در کودکی تغذیه بچه‌ها خوب باشد، از شر بیماری‌های دوران کودکی در امان مانده و رشد بهتری خواهند داشت. به همین ترتیب خواهند توانست از توانایی‌های خود تا حدی که ژنتیک آنها اجازه ‌می‌دهد، کمال استفاده را ببرند. بلندی و کوتاهی ژنتیک به تنهایی قادر نیست تاثیری بر سرنوشت افراد و خانواده آنها بگذارد بلکه در واقع قد معیاری است که نشان می‌دهد سلامت فرد در چه حد و اندازه‌ای بوده است. اگر تغذیه و بیماری‌ها بر قد افراد اثر خوبی گذاشته باشد، یعنی فرد سالم‌تر باشد در بزرگسالی هم زندگی مرفه و بهتری خواهد داشت و بالعکس اگر تاثیرات محیط مانند بیماری و سوء تغذیه باعث کوتاهی قد و اختلال در سلامت کسی شود، احتمالا نخواهد توانست از حداکثر قوای شناختی خود در زندگی استفاده کند و زندگی مرفه و شادی هم در انتظار او نخواهد بود!

خوب بخور تا پولدار شوی!

اگر در کودکی تغذیه خوبی داشته‌اید طالع شما روشن است و در آینده نزدیک ثروتمند خواهید شد. اشتباه نکنید قصد ما فالگیری و کف بینی نیست. این هم نتیجه تحقیقی است که چندی پیش در مجله لانست به چاپ رسید. این تحقیق نشان داده که تغذیه کودکان با غذاهای مقوی می‌تواند میزان درآمد آنها را در سنین بزرگسالی به‌طور قابل توجهی افزایش دهد.

شواهد نشان می‌دهد بچه‌های خانواده‌های ثروتمند در بزرگسالی قوی‌تر و متمول‌تر از
همسالان خود در خانواده‌های فقیرتر هستند، اما علت این روند هنوز مبهم است. تغذیه، تحصیل، محیط اقتصادی و خدمات اجتماعی که دولت ارائه می‌کند؛ همگی می‌توانند در این قضیه نقش داشته باشند اما چیزی که در درازمدت در مطالعه‌ای میان روستاییان گواتمالا به دست آمد، نشان داد که تغذیه تنها متغیری است که در خانواده‌های مختلف متفاوت است. این مطالعه که توسط مؤسسه بین‌المللی تحقیقات خط‌مشی غذایی، در طول ۳ دهه میان پسر بچه‌های گواتمالایی انجام شد، نشان داد کودکانی که پس از تولد تغذیه خوبی داشتند، در بزرگسالی درآمد بیشتری نسبت به سایرین – که تغذیه مناسبی نداشتند- کسب می‌کردند. جالب است بدانید تفاوت درآمد آنها چیزی حدود دو برابر بود!

با مداخله و دادن مکمل‌های غذایی خیلی قوی به گروهی از کودکان( از ۱۹۶۹ تا ۱۹۷۷)، هم نتایج تایید شد؛ یعنی بعد از ۳ دهه مشاهده شد کسانی که بهترین تغذیه را تا سن ۳سالگی ( و نه بعد از آن) داشتند، به‌طور متوسط ساعتی ۵۰درصد بیش از سایر کودکان روستا درآمد داشتند. بنابر این مطالعه، بهبود تغذیه کودکان تا ۳سالگی می‌تواند یک سرمایه‌گذاری مطمئن برای رشد اقتصادی خانواده در آینده باشد.

گول پولتان را نخورید!

با تمام بررسی‌هایی که در این مورد انجام شده هنوز هم هیچ آدم عاقلی وجود ندارد که بگوید پول شادی و خوشبختی می‌آورد. پول در کنار سلامت، تفاهم در زندگی خانوادگی و رضایت شغلی می‌تواند افراد را خوشحال و خوشبخت کند، نه به تنهایی. یکی از محققان دانشگاه پرینستون به نام دانیل کاهنمان که در سال ۲۰۰۲ جایزه نوبل را برای به‌کارگیری اصول روانشناسی در اقتصاد به او دادند، معتقد است که «قطعا این یک توهم است که فکر کنیم پول شادی می‌آورد.»

ممکن است تصور شود هر که در آمد بیشتری دارد بیشتر برای تفریح و ورزش وقت می‌گذارد، اما این چنین نیست و متأسفانه کسانی‌که در آمد بیشتری دارند فکر می‌کنند بیشتر باید برای کار و سفر وقت بگذارند و به همین علت کمتر برای تفریح وقت گذارده و شادی کمتری را تجربه می‌کنند. علاوه بر این برخی تحقیقات هم نشان داده که هرچه افراد ثروت بیشتری داشته باشند، تحت فشار افکار منفی و نگرانی بیشتری هستند و نمی‌توانند به همین راحتی بی‌خیال و شاد باشند. اینجاست که باید به یاد توصیه‌های بزرگان افتاد: پول شادی نمی‌آورد اما قناعت چرا!
همشهری آنلاین

2009-03-04
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 5

نو عروس

حاشیه های هجدهمین جشن حافظ | از شوخی مهدی سلطانی با پسر و عروس هایش تا حرف هایی که مدیری نگفت!حاشیه های هجدهمین جشن حافظ | از شوخی مهدی سلطانی با پسر و عروس هایش تا حرف هایی که مدیری نگفت!
وقتی دوستان ریحانه پارسا به انتخاب او برای نقش لیلای پدر واکنش بد نشان دادندوقتی دوستان ریحانه پارسا به انتخاب او برای نقش لیلای پدر واکنش بد نشان دادند
شوخی مهران مدیری در جشن حافظ درباره سیگار کشیدنشوخی مهران مدیری در جشن حافظ درباره سیگار کشیدن
ازدواج امیر کاظمی و حاشیه هایی مربوط به هزینه این مراسم که آن هارا تکذیب کرد!ازدواج امیر کاظمی و حاشیه هایی مربوط به هزینه این مراسم که آن هارا تکذیب کرد!
اکران فیلم های کوتاه تابستانه با حضور چهره های بسیار مشهور | از ریحانه پارسا تا آزاده صمدی و حامد بهداداکران فیلم های کوتاه تابستانه با حضور چهره های بسیار مشهور | از ریحانه پارسا تا آزاده صمدی و حامد بهداد
چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۷۸) از تیپ زرق و برقی مریم معصومی در کنسرت محسن یگانه تا استایل ترلان پروانه در جشن حافظ!چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۷۸) از تیپ زرق و برقی مریم معصومی در کنسرت محسن یگانه تا استایل ترلان پروانه در جشن حافظ!
تصاویر جدید جشن حافظ ۹۷ | از مهران غفوریان و همسرش تا سینا مهراد و ترلان پروانهتصاویر جدید جشن حافظ ۹۷ | از مهران غفوریان و همسرش تا سینا مهراد و ترلان پروانه
اینستاگرام هنرمندان (۸۶) از تعریف و تمجید عجیب بهنوش بختیاری از ریحانه پارسا تا نیوشا ضیغمی و همسرش در جشن حافظ!!!اینستاگرام هنرمندان (۸۶) از تعریف و تمجید عجیب بهنوش بختیاری از ریحانه پارسا تا نیوشا ضیغمی و همسرش در جشن حافظ!!!
هجدهمین جشن حافظ | از پریناز ایزدیار تا ریحانه پارسا و پدرشوهر عزیزش!هجدهمین جشن حافظ | از پریناز ایزدیار تا ریحانه پارسا و پدرشوهر عزیزش!
سحر ولدبیگی ؛ از ازدواج غیابی تا سریال آرماندو!| سبک زندگی افراد مشهور (۲۵۵)سحر ولدبیگی ؛ از ازدواج غیابی تا سریال آرماندو!| سبک زندگی افراد مشهور (۲۵۵)
نظر خود را بنویسید-نظرات کاربران (۰)
رایانمهر
گفتگو با کوروش پارسانژاد نسل چهارم گرافیک درباره زندگیشگفتگو با کوروش پارسانژاد نسل چهارم گرافیک درباره زندگیش
گذری بر زندگی مهران رجبی شاداب و خنده روی ۵۶ سالهگذری بر زندگی مهران رجبی شاداب و خنده روی ۵۶ ساله
سالار عقیلی از زندگی کاری و شخصی اش می گویدسالار عقیلی از زندگی کاری و شخصی اش می گوید
نادر گلچین از زندگی کاری اش می گوید ، در هیچ کلاس آوازی شرکت نکردم‌نادر گلچین از زندگی کاری اش می گوید ، در هیچ کلاس آوازی شرکت نکردم‌
گذری بر زندگی محمدرضا شجریان؛ حنجره زخمیِ یک ملتگذری بر زندگی محمدرضا شجریان؛ حنجره زخمیِ یک ملت
مروری بر زندگی “آیدین آغداشلو ” ، مرد چشم آبی هنرمندمروری بر زندگی “آیدین آغداشلو ” ، مرد چشم آبی هنرمند
زندگیِ سالار عقیلی در ۴۰ سالگی | از همکلاس بودن با هانیه توسلی و سپند امیرسلیمانی تا ازدواج!زندگیِ سالار عقیلی در ۴۰ سالگی | از همکلاس بودن با هانیه توسلی و سپند امیرسلیمانی تا ازدواج!
فرزاد حسنی از زندگی شخصی اش می گوید، ازدواج یکباره می آید!فرزاد حسنی از زندگی شخصی اش می گوید، ازدواج یکباره می آید!
پایان زندگی جیان لوییجی بوفون در قلب تورین؛ خداحافظ وفادارترین!پایان زندگی جیان لوییجی بوفون در قلب تورین؛ خداحافظ وفادارترین!
زندگینامه ابوالقاسم حالت ، شاعر ، مترجم و محقق توانای معاصرزندگینامه ابوالقاسم حالت ، شاعر ، مترجم و محقق توانای معاصر
زندگی جالب یارا شهیدی ؛ از مدلینگ و بازی در هالیوود تا همکاری با هیلاری کلینتون!زندگی جالب یارا شهیدی ؛ از مدلینگ و بازی در هالیوود تا همکاری با هیلاری کلینتون!
گذری بر زندگی ابوالحسن صدیقی، سازنده معروف‌ترین مجسمه‌های ایرانگذری بر زندگی ابوالحسن صدیقی، سازنده معروف‌ترین مجسمه‌های ایران
چارلیز ترون و نکات جالبی از زندگی پر هیجانش؛ از قتل پدرش تا رابطه با زن ها!چارلیز ترون و نکات جالبی از زندگی پر هیجانش؛ از قتل پدرش تا رابطه با زن ها!
گفتگو با تام هاردی بازیگر سینما و تئاتر آمریکایی درباره زندگیشگفتگو با تام هاردی بازیگر سینما و تئاتر آمریکایی درباره زندگیش
فائزه ، ملکه مار ایران از زندگی شخصی خود می گویدفائزه ، ملکه مار ایران از زندگی شخصی خود می گوید
از زندگی تا ترور با بی نظیر بوتواز زندگی تا ترور با بی نظیر بوتو
نگاهی به زندگی حلیمه آدن سوپر مدل باحجاب و عکسهای زیبایشنگاهی به زندگی حلیمه آدن سوپر مدل باحجاب و عکسهای زیبایش
نعیمه نظام دوست از زندگی کاری اش می گوید ، از فراموش شدن می ترسمنعیمه نظام دوست از زندگی کاری اش می گوید ، از فراموش شدن می ترسم
۲۳ واقعیت جالب از زندگی الویس پریسلی سلطان راک اند رول۲۳ واقعیت جالب از زندگی الویس پریسلی سلطان راک اند رول
گذری بر رندگی امیر حسین فتحی ، هم ژن خوب هم پشتکارگذری بر رندگی امیر حسین فتحی ، هم ژن خوب هم پشتکار
گفت و گو با «امین حیایی»؛ بازیگری که پیر نمی‌شود!گفت و گو با «امین حیایی»؛ بازیگری که پیر نمی‌شود!
گذری بر زندگی «سام» و «بریتنی»؛ ماجرای یک عشق ایرانی-آمریکاییگذری بر زندگی «سام» و «بریتنی»؛ ماجرای یک عشق ایرانی-آمریکایی
زندگی امین تارخ؛ از تولد وسط کودتا تا آقا معلم بازیگران ایرانی!زندگی امین تارخ؛ از تولد وسط کودتا تا آقا معلم بازیگران ایرانی!
امین تارخ که هشت روز قبل از کودتا ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ در محله‌ی سردزک شیراز به‌دنیا آمده بود و پدرش آشپز ارتش بود، سه ماه اول زندگی‌اش در این احوال پرآشوب گذشت.
به آسانی و فوری پولدار شوید ! بدون نیاز به صرف زمان و هزینه
هدیه ایی ویژه برای خوشحال کردن همسرتان
دیگر جشن عروسی نگیرید، بدون عروسی ساز !!!
شیک ترین و جدیدترین مدل های لباس عروس , سفره عقد , آرایش عروس و ...
زندگی محمدرضا هدایتی؛ از طغرل و پسرعمه زا تا کلاه برداری از او
ناگفته‌های زندگی شخصی بیانسه | از اجداد برده دار تا تناسب اندام بعد از بارداری!
زندگی محمد بن سلمان | از ناشی گری در ولیعهدی تا اصلاحات و شبه کودتا!
کیم کارداشیان و کانیه وست با زندگی عجیب و دلایل جدایی!
چارلیز ترون و نکات جالبی از زندگی پر هیجانش؛ از قتل پدرش تا رابطه با زن ها!
کوکسل بابا و زندگی جالبش ؛ کوچولوی بی‌اعصاب ولی محبوب فضای مجازی!
زندگی شادی کرم‌ رودی؛ مادرِ معتادِ فیلم سینمایی دارکوب
ریحانه پارسا؛ لیلای جنجالی سریال پدر
زندگی پرتلاطم جمیله جمیل؛ از تجاوز و سرطان تا فتح قله هالیوود
زندگی آناشید حسینی ؛ عروس جنجالی و برند بازِ سفیر ایران !
زندگی شهرام جزایری ؛ مردِ فرار های ناکام از کشور!| از نبوغِ بالا تا دستگیری در کانتینر عدس!
یک روز از زندگی ملانیا ترامپ در کاخ سفید | او و شوهرش در اتاق جدا می خوابند!
زندگی پرفراز و نشیب سیلا؛ ملکه جدید موسیقی ترکیه و محبوب ایرانیان
زندگی جالب یارا شهیدی ؛ از مدلینگ و بازی در هالیوود تا همکاری با هیلاری کلینتون!
ناتالی وود | زندگی ناتالی وود ؛ بازیگری که هیچ وقت معمای مرگ تراژدیک و مرموزش مشخص نشد!
زندگی آغاسی؛ از خوانندگی در لاله زار تا نمازی که هیچوقت ترک نکرد!
زندگی کایلی جنر | از خانواده جنجالی تا جوان‌ ترین میلیارد جهان
زندگی جذاب انگین اکیورک، از شروع با مسابقات استعداد یابی تا دوری از شبکه های اجتماعی
زندگی ، عشق، علایق و خاطرات جالب ویدا جوان
زندگی مریم میرزاخانی؛ ستاره‌ ای که خاموش نخواهد شد
زندگی جالب داوطلبان ایرانی سفر بی‌بازگشت به مریخ | از پسر نماینده سابق مجلس تا دانشجوی معماری!
زندگی هیجان انگیز گلشیفته فراهانی | بازیگری که از مهرجویی به ریدلی اسکات رسید
زندگی نیمار؛ پادشاه جوانی که سرنگون‌ شد و غلت زدنش سوژه همه شد!
راز های زندگی مارگو رابی؛ پرنسس خوش‌ شانس استرالیایی
زندگی مرضیه ابراهیمی | از اسیدپاشی تا ازدواج و نمایشگاه عکاسی
زندگی حسین هدایتی و ثروت تمام نشدنی اش
زندگی هدیه تهرانی؛ از شکار شدن توسط آزیتا حاجیان و محمدرضا شریفی نیا تا تصادف وحشتناک!
نگاهی به زندگی و مراسم ازدواج خاص و دیدنی جان اسنو و رز لزلی و مهمانان معروف این مراسم
زندگی جسیکا آلبا، از چهره محبوب مجلات سبک زندگی تا روی فرم آمدن پس از بارداری!
زندگی همسر رهبر کره شمالی | از زندگی در یک خانواده روشنفکر تا خوانندگی و استایل شیک
زندگی محمد حسین میثاقی ؛ از اجرای برنامه با سِرُم تا ناخوابی به علت پدر شدن!
زندگی آرات حسینی ؛ پسر عنکبوتی ۴ ساله ایرانی
۲۰ نکته جنجالی از زندگی حبیب | از مرگ دردناک همسر اول تا بازداشت و آزادی بی دلیل!
آشنایی با زندگی رضا شاهرودی ؛ از ناپدید شدن دردناک پدرش تا بالاترین رقم دستمزد!
نیمه تاریک زندگی مورگان فریمن ؛ متهم جدید فساد اخلاقی در هالیوود
با پارتیشن اداری چگونه محیط کار دوستانه خلق کنیم ؟
بهترین محصولات مراقبت از پوست تالگو مخصوص خانمها و آقایون
در سال جدید نگران کسب درآمد نباشید | کسب درآمد عالی
ویژه تابستان 97 | امسال را متفاوت تجربه کنید
زندگی امین تارخ؛ از تولد وسط کودتا تا آقا معلم بازیگران ایرانی!
زندگی امین تارخ؛ از تولد وسط کودتا تا آقا معلم بازیگران ایرانی!
زندگی محمدرضا هدایتی؛ از طغرل و پسرعمه زا تا کلاه برداری از او
زندگی محمدرضا هدایتی؛ از طغرل و پسرعمه زا تا کلاه برداری از او
ناگفته‌های زندگی شخصی بیانسه | از اجداد برده دار تا تناسب اندام بعد از بارداری!
ناگفته‌های زندگی شخصی بیانسه | از اجداد برده دار تا تناسب اندام بعد از بارداری!
زندگی محمد بن سلمان | از ناشی گری در ولیعهدی تا اصلاحات و شبه کودتا!
زندگی محمد بن سلمان | از ناشی گری در ولیعهدی تا اصلاحات و شبه کودتا!
کیم کارداشیان و کانیه وست با زندگی عجیب و دلایل جدایی!
کیم کارداشیان و کانیه وست با زندگی عجیب و دلایل جدایی!
چارلیز ترون و نکات جالبی از زندگی پر هیجانش؛ از قتل پدرش تا رابطه با زن ها!
چارلیز ترون و نکات جالبی از زندگی پر هیجانش؛ از قتل پدرش تا رابطه با زن ها!
کوکسل بابا و زندگی جالبش ؛ کوچولوی بی‌اعصاب ولی محبوب فضای مجازی!
کوکسل بابا و زندگی جالبش ؛ کوچولوی بی‌اعصاب ولی محبوب فضای مجازی!
زندگی شادی کرم‌ رودی؛ مادرِ معتادِ فیلم سینمایی دارکوب
زندگی شادی کرم‌ رودی؛ مادرِ معتادِ فیلم سینمایی دارکوب
رایانمهرامیران پرواز