تاریخ نشر :جمعه ۱۶ اسفند ۱۳۸۷مشاهده : 63سبک زندگی افراد مشهورRSSاشتراک:

فلب ما و زندگی پرتنش امروزی !

فلب ما و زندگی پرتنش امروزی !
چگونه از قلب خود در زندگی پرتنش امروزی حفاظت کنیم؟ پژوهشگران توصیه می‌کنند که راه درمان ناراحتی‌ها و بیماری‌های قلبی عروقی در دنیای پرتنش و استرس‌زای امروز تغییر شیوه زندگی است. به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، همه ما می‌دانیم که خوردن غذاهای پرچربی و شیوه زندگی پشت میزنشینی می‌تواند به قلب‌مان آسیب برساند، […]

چگونه از قلب خود در زندگی پرتنش امروزی حفاظت کنیم؟
پژوهشگران توصیه می‌کنند که راه درمان ناراحتی‌ها و بیماری‌های قلبی عروقی در دنیای پرتنش و استرس‌زای امروز تغییر شیوه زندگی است.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، همه ما می‌دانیم که خوردن غذاهای پرچربی و شیوه زندگی پشت میزنشینی می‌تواند به قلب‌مان آسیب برساند، اما زندگی پرفشار امروزی و کار کردن در هفت روز هفته می‌تواند قلب‌مان را به‌طور کامل ویران کند.

دکتر میمی گوآرنری، پزشک پژوهشگر در مرکز قلب سان‌دیگو در امریکا در این باره اظهار داشت: یک کاردیولوژیست چهره پنهان قلب‌مان را نشان می‌دهد و آنچه ما می‌توانیم قبل از تأثیر سبک زندگی جدید برای سلامتی قلبمان انجام دهیم، پیدا می‌کند. این روش‌ها اغلب ما را از انجام عمل‌های پرهزینه قلبی، اقامت‌های طولانی در بیمارستان و ادامه زندگی با یک کیفیت پایین نجات می‌دهد.

دکتر گوآرنری در مطلبی در این زمینه که به صورت پرسش‌ و پاسخ ارائه شده به بررسی موضوعاتی پرداخته که می‌تواند برای رسیدن به سلامتی و حفظ آن شرایط بهتری را برای ما فراهم کند.

وی در پاسخ به این سوال که کدام جنبه از زندگی مدرن امروزی برای قلب ما زیان‌بار است، گفت: شاید یکی از مهمترین عوامل این باشد که هر روز با ماشین در یک خیابان شلوغ و پر سر و صدا به سرکارتان بروید و برگردید و برای خانه‌ای که هیچ وقت از آن به علت این‌که همیشه سرکار هستید استفاده نمی‌کنید پول پرداخت کنید. سالم ماندن ما تحت تأثیر جزئی‌ترین چیزهای زندگی‌مان است. این به اصطلاح زندگی مدرن منجر به سالم نماندن شما می‌شود. امروز همه بر روی چیزهایی تمرکز می‌کنند که درآمد بیشتری را برایشان ایجاد می‌کند. کار، جلسه، مذاکره و یا صحبت‌های کاری در زمان‌های غیرکاری ناگهان بدن ما را در معرض یک حمله قلبی بزرگ قرار می‌دهد بدون این که کسی ما را از آن آگاه کرده باشد.

وی در پاسخ به پرسش دوم مبنی بر این که چگونه داشتن یک تلفن همراه برای سلامتی مضر است، گفت: شما به‌ طور مدام در حال چک کردن نامه‌های الکتریکی، خواندن فکس‌ها و صحبت با تلفن هستید. مسئله‌ای که بی وقفه و پایدار است. ما در یک زمان مجبور به تصمیم‌گیری‌های چند جانبه هستیم زیرا زمان کافی برای فکر کردن در اختیار نداریم. این شکل از تصمیم‌گیری به شدت استرس‌زا است و در نتیجه آن بدن ما مملو از هورمون‌های استرسی می‌شود. در نتیجه استرس، افزایش هورمون‌هایی مانند کورتیزول و آدرنالین می‌تواند خطر حمله‌ قلبی را افزایش دهد.

دکتر گوآرنری در پاسخ به این سوال که چطور می‌توانیم از این اتفاق‌های ترس‌آور پیشگیری کنیم، خاطرنشان کرد: با فکر در مورد جسم، عاطفه و روان قلب شروع می‌کنیم. مراقبت جسمی قلب شامل انتخاب غذای مناسب، درست و استفاده از آنها است. این قسمت آسان است. از نظر احساسی شما باید از خودتان سوال کنید آیا شما پراسترس، افسرده یا عصبی هستید، از نظر روحی درباره‌ خودتان بپرسید، من چه کسی هستم و هدفم چیست.

وی در جواب به پرسش چهارم مبنی بر این که اگر خوردن غذاهای مناسب و انجام ورزش، قسمت آسان داستان است، چرا مردم آن را انجام نمی‌دهند، اظهار داشت: مردم می‌دانند که چطور غذا بخورند و به چه تمرین‌هایی نیاز دارند، اما آنها انتخاب‌های ضعیفی می‌کنند که عمدتاً اندوه و تنش به بار می‌آورد.

دکتر گوآرنری در پاسخ به پرسش دیگری با این مضمون که آیا کلسترول بالا و فشار خون هنوز هم مورد اتهام هستند، یادآور شد: بله؛ فقط دانستن میزان کلسترول خون برای ما کافی نیست. ما می‌خواهیم چیزهای با اهمیت بیشتری را بشناسیم، مانند این ‌که چه نوع کلسترولی خوب یا بد است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا استرس باعث فشار روی قلب شما می‌شود، متذکر شد: پاسخ این است که استرس نابود کننده‌ شما نیست. باید به مردم کنترل استرس با اندیشه‌ کاهش پایه‌ای استرس را بیاموزیم. این به آن‌ها کمک می‌کند تا بدانند وقتی در موقعیت استرس‌زا قرار می‌گیرند چطور به استرس پاسخ دهند. این‌گونه مردم ابزار جلوگیری از طغیان هورمون‌های استرس را در اختیار خواهند داشت.

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر این که هورمون‌های درون ریز استرس‌زا چگونه باعث بروز حمله قلبی می‌شوند، تصریح کرد: اولین هورمونی که رها می‌شود کورتیزول است. کورتیزول به کبد می‌رود و باعث آزاد شدن قندها می‌شود. اگر شما مضطرب شده‌اید، باید با افزایش قند خونتان مبارزه کنید، خصوصاً اگر از بیماری دیابت رنج می‌برید.

وی اضافه کرد: در هنگام استرس، هورمون‌های اپی‌نفرین و نوراپی‌نفرین به درون خون شما ریخته می‌شوند. سرعت قلب شما زیاد می‌شود، فشار خون شما افزایش پیدا می‌کند، سطوح کلسترول بالا می‌رود، رگ‌های خونی منقبض و پلاکت‌های خونتان به هم می‌چسبند. همه این مراحل مجموعه بیماری قلبی است.

همچنین سومین هورمون افزایش‌دهنده استرس aldosterone نامیده می‌شود. Aldosterone به کلیه می‌رود و به این دستگاه در کنترل و نگهداری نمک و آب کمک می‌کند. اگر در حال فرار از یک ببر تیز دندان هستید، مسلما نمی‌خواهید بایستید. اما خوب! اگر آب و نمک را داخل بدنتان نگه دارید طبیعی است که فشار خون شما بالا می‌رود.

این پژوهشگر مرکز قلب سان‌دیگو در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که ما چه ‌طور می‌توانیم ترشح هورمون‌ها را متوقف کنیم قبل از این ‌که ما را از پای در بیاورند، گفت: در این‌ جا دو روش که ما می‌توانیم برای کمک به کنترل پاسخ‌های استرس یاد بگیریم وجود دارد، البته ما نمی‌توانیم هورمون‌های استرس را از بدنمان بیرون کنیم. نفس کشیدن عمیق، نگه‌داشتن آن و به بیرون دادن نفس به بدنتان کمک می‌کند تا شروع به آرام شدن کند. این موهبتی است که همیشه همراه شماست.

هم‌چنین شما می‌توانید کنترل پاسخ به استرس بازخورد محیطی را یاد بگیرید یا بیاموزید که چطور در لحظه زندگی کنید. این به مردم یاد می‌دهد که چگونه از فکرشان برای کنترل عملکرد بدنی‌شان شامل کشش عضلانی و آهنگ قلب استفاده کنند. بازخورد محیطی به شما می‌آموزد که در لحظه باشید، در مرکز بمانید، حاضر باشید و اجازه ندهید ذهنتان بی‌هدف حرکت کند. فقط کافی است قبل از شروع کار نفس عمیق بکشید و در مورد چیزهایی که دوستشان دارید و برایتان ارزشمند هستند فکر کنید. شما با آرامش شروع خواهید کرد. و یک نکته مهم دیگر اینکه تلفن همراه خود را خاموش کرده و پیاده‌روی کنید.

دکتر میمی گوآرنری در پاسخ به آخرین پرسش مبنی بر اینکه مهمترین کاری که می توانیم برای حفظ سلامتی قلبمان انجام می‌دهیم چیست، تاکید کرد: به خاطر بیاورید که شما دوست داشتنی هستید و دوست می‌دارید. وقتی شما دوست بدارید، ترشح هورمون‌هایی که پایین آورنده فشار خون بوده و سطوح هورمون‌های استرس‌زا مانند کورتیزول را کاهش می‌دهند، تحریک می‌شود. چه کسی می‌تواند دوست داشته باشد؟ به جای جستجو برای دوست داشتن فقط دوست بدارید. به دیگران کمک کنید. وقتی به روشنی صورتشان نگاه می‌کنید احساس لذتی در قلب شما به وجود می‌آید و سپاسگزار موهبتی خواهید بود که به شما تقدیم می‌شود.

2009-03-06
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 1

نو عروس

ستاره های معروف در اکران فیلم سینمایی کاتیوشا | از لیلا اوتادی تا محسن افشانی و همسرش و فرزاد حسنیستاره های معروف در اکران فیلم سینمایی کاتیوشا | از لیلا اوتادی تا محسن افشانی و همسرش و فرزاد حسنی
حمید گودرزی در پنج ستاره جانشین اشکان خطیبی شد!حمید گودرزی در پنج ستاره جانشین اشکان خطیبی شد!
هنرمندان مشهور در مراسم رونمایی آلبوم ایران من همایون شجریان | از سحر دولتشاهی تا مهدی پاکدل!هنرمندان مشهور در مراسم رونمایی آلبوم ایران من همایون شجریان | از سحر دولتشاهی تا مهدی پاکدل!
حاشیه های هجدهمین جشن حافظ | از شوخی مهدی سلطانی با پسر و عروس هایش تا حرف هایی که مدیری نگفت!حاشیه های هجدهمین جشن حافظ | از شوخی مهدی سلطانی با پسر و عروس هایش تا حرف هایی که مدیری نگفت!
وقتی دوستان ریحانه پارسا به انتخاب او برای نقش لیلای پدر واکنش بد نشان دادندوقتی دوستان ریحانه پارسا به انتخاب او برای نقش لیلای پدر واکنش بد نشان دادند
تسلیت چهره های مشهور برای درگذشت عزت الله انتظامی | از مهناز افشار تا شیلا خداداد (۲)تسلیت چهره های مشهور برای درگذشت عزت الله انتظامی | از مهناز افشار تا شیلا خداداد (۲)
تسلیت چهره های مشهور برای درگذشت عزت الله انتظامی | از رضا گلزار تا امیرمهدی ژوله (۱)تسلیت چهره های مشهور برای درگذشت عزت الله انتظامی | از رضا گلزار تا امیرمهدی ژوله (۱)
عزت الله انتظامی ، از علت درگذشت عزت الله انتظامی تا خانواده و فرزندان عزت الله انتظامیعزت الله انتظامی ، از علت درگذشت عزت الله انتظامی تا خانواده و فرزندان عزت الله انتظامی
استایل چهره‌ های ایرانی؛ از استایل مهران غفوریان و همسرش تا تولد الناز حبیبی با تم زرشکی!استایل چهره‌ های ایرانی؛ از استایل مهران غفوریان و همسرش تا تولد الناز حبیبی با تم زرشکی!
چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۷۸) از تیپ زرق و برقی مریم معصومی در کنسرت محسن یگانه تا استایل ترلان پروانه در جشن حافظ!چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۷۸) از تیپ زرق و برقی مریم معصومی در کنسرت محسن یگانه تا استایل ترلان پروانه در جشن حافظ!
نظر خود را بنویسید-نظرات کاربران (۰)
رایانمهر
گذری بر زندگی «شیدا فهیمی» دختری که مرزهای جنسیتی را کنار زدگذری بر زندگی «شیدا فهیمی» دختری که مرزهای جنسیتی را کنار زد
گذری بر زندگی «حسین نمازی»، مردی که عاشق دوربین است!گذری بر زندگی «حسین نمازی»، مردی که عاشق دوربین است!
گپ و گفتی با عباس غزالی بازیگر سینما و تلویزیون درباره زندگیشگپ و گفتی با عباس غزالی بازیگر سینما و تلویزیون درباره زندگیش
زندگی شخصی و کاری محمدجواد آذری جهرمی | از اینترنت بازی در جوانی تا استادیوم رفتن با فرزندان!زندگی شخصی و کاری محمدجواد آذری جهرمی | از اینترنت بازی در جوانی تا استادیوم رفتن با فرزندان!
گفتگو با الهام فرهمند دیوید بکام فوتبال بانوان ایران درباره زندگیشگفتگو با الهام فرهمند دیوید بکام فوتبال بانوان ایران درباره زندگیش
مروری بر زندگی هلن کلر ، هلن کلر چگونه هلن کلر شد؟مروری بر زندگی هلن کلر ، هلن کلر چگونه هلن کلر شد؟
زندگی جسیکا آلبا، از چهره محبوب مجلات سبک زندگی تا روی فرم آمدن پس از بارداری!زندگی جسیکا آلبا، از چهره محبوب مجلات سبک زندگی تا روی فرم آمدن پس از بارداری!
خسرو معتضد از زندگی , تاریخ و فیلم پنجاه کیلو آلبالو میگویدخسرو معتضد از زندگی , تاریخ و فیلم پنجاه کیلو آلبالو میگوید
گفت و گو با فاطمه معتمد آریا ، با همین چیزهای روزمره زندگی می‌کنمگفت و گو با فاطمه معتمد آریا ، با همین چیزهای روزمره زندگی می‌کنم
ریحانه پارسا؛ لیلای جنجالی سریال پدرریحانه پارسا؛ لیلای جنجالی سریال پدر
گپ و گفتی با سحر قریشی بازیگر سینما درباره زندگیشگپ و گفتی با سحر قریشی بازیگر سینما درباره زندگیش
گذری بر زندگی دنیل دی‌لوئیس، هویت سینمای اصیلگذری بر زندگی دنیل دی‌لوئیس، هویت سینمای اصیل
کیم کارداشیان و کانیه وست با زندگی عجیب و دلایل جدایی!کیم کارداشیان و کانیه وست با زندگی عجیب و دلایل جدایی!
گذری بر زندگی «مهدی اخوان ثالث»؛ اسطوره ای از خراسانگذری بر زندگی «مهدی اخوان ثالث»؛ اسطوره ای از خراسان
گذری بر زندگی ویلیام گلدینگ نویسنده برنده جایزه نوبلگذری بر زندگی ویلیام گلدینگ نویسنده برنده جایزه نوبل
«علیرضا افتخاری» از زندگی کاری و شخصی اش می گوید«علیرضا افتخاری» از زندگی کاری و شخصی اش می گوید
نگاهی اجمالی به زندگی پروفسور لطفی زاده پدر منطق فازینگاهی اجمالی به زندگی پروفسور لطفی زاده پدر منطق فازی
گذری بر زندگی آنتونی هاپکینز یا همان «هانیبال لکتر» معروفگذری بر زندگی آنتونی هاپکینز یا همان «هانیبال لکتر» معروف
گفتگو با بهزاد عباسپور روحانی ممنوع‌الورود به استادیوم درباره زندگیشگفتگو با بهزاد عباسپور روحانی ممنوع‌الورود به استادیوم درباره زندگیش
فرزندان هاشمی از خاطرات زندگی پدر می گویند، میراث پدر آبرو و اعتبار ایشان استفرزندان هاشمی از خاطرات زندگی پدر می گویند، میراث پدر آبرو و اعتبار ایشان است
گفتگو با اکرم محمدی بازیگر پرسابقه درباره زندگیشگفتگو با اکرم محمدی بازیگر پرسابقه درباره زندگیش
نگاهی به زندگی مونیکا بلوچى بازیگر خوش چهره و عکسهایشنگاهی به زندگی مونیکا بلوچى بازیگر خوش چهره و عکسهایش
مجید نوروزی از زندگی شخصی اش می گوید ، شهرت را دوست ندارممجید نوروزی از زندگی شخصی اش می گوید ، شهرت را دوست ندارم
۱۸ دانستنی درباره‌ی زندگی تیلور سوئیفت۱۸ دانستنی درباره‌ی زندگی تیلور سوئیفت
زندگی نامه حسن همایونفال، «آی نسیم سحری» و ماجرای ممنوع التصویری‌اش!زندگی نامه حسن همایونفال، «آی نسیم سحری» و ماجرای ممنوع التصویری‌اش!
گذری بر زندگی جری لوییس کمدین و مجری نامدار آمریکاییگذری بر زندگی جری لوییس کمدین و مجری نامدار آمریکایی
گفت و گو با مریم حیدرزاده ؛ هشت سال ناعادلانه من را حذف کردندگفت و گو با مریم حیدرزاده ؛ هشت سال ناعادلانه من را حذف کردند
همراه با زندگی پژمان جمشیدی، از مستطیل سبز تا جعبه جادوهمراه با زندگی پژمان جمشیدی، از مستطیل سبز تا جعبه جادو
گفتگو با کارلوس کی روش درباره زندگیش و فوتبالگفتگو با کارلوس کی روش درباره زندگیش و فوتبال
زندگی جالب و اعیانی ایرج میرزا، شاعرِ باحال و صریح الهجه مشروطهزندگی جالب و اعیانی ایرج میرزا، شاعرِ باحال و صریح الهجه مشروطه
ایرج میرزا فرزند صدرالشعرا غلام‌حسین میرزا و نوه‌ی ایرج پسر ِ. فتح‌علی‌شاه قاجار بود. پدر با تخلص «بهجت» شعر می‌سرود. او در سال ۱۲۵۱ شمسی در تبریز دیده به جهان گشود. ایرج تحصیلاتش را در مدرسه‌ی دارالفنون تبریز یا همان «مدرسه‌ی مظفریه» گذراند و در همان‌جا بود که مقدمات عربی و فرانسه را آموخت.
به آسانی و فوری پولدار شوید ! بدون نیاز به صرف زمان و هزینه
هدیه ایی ویژه برای خوشحال کردن همسرتان
دیگر جشن عروسی نگیرید، بدون عروسی ساز !!!
شیک ترین و جدیدترین مدل های لباس عروس , سفره عقد , آرایش عروس و ...
زندگی امین تارخ؛ از تولد وسط کودتا تا آقا معلم بازیگران ایرانی!
زندگی محمدرضا هدایتی؛ از طغرل و پسرعمه زا تا کلاه برداری از او
ناگفته‌های زندگی شخصی بیانسه | از اجداد برده دار تا تناسب اندام بعد از بارداری!
زندگی محمد بن سلمان | از ناشی گری در ولیعهدی تا اصلاحات و شبه کودتا!
کیم کارداشیان و کانیه وست با زندگی عجیب و دلایل جدایی!
چارلیز ترون و نکات جالبی از زندگی پر هیجانش؛ از قتل پدرش تا رابطه با زن ها!
کوکسل بابا و زندگی جالبش ؛ کوچولوی بی‌اعصاب ولی محبوب فضای مجازی!
زندگی شادی کرم‌ رودی؛ مادرِ معتادِ فیلم سینمایی دارکوب
ریحانه پارسا؛ لیلای جنجالی سریال پدر
زندگی پرتلاطم جمیله جمیل؛ از تجاوز و سرطان تا فتح قله هالیوود
زندگی آناشید حسینی ؛ عروس جنجالی و برند بازِ سفیر ایران !
زندگی شهرام جزایری ؛ مردِ فرار های ناکام از کشور!| از نبوغِ بالا تا دستگیری در کانتینر عدس!
یک روز از زندگی ملانیا ترامپ در کاخ سفید | او و شوهرش در اتاق جدا می خوابند!
زندگی پرفراز و نشیب سیلا؛ ملکه جدید موسیقی ترکیه و محبوب ایرانیان
زندگی جالب یارا شهیدی ؛ از مدلینگ و بازی در هالیوود تا همکاری با هیلاری کلینتون!
ناتالی وود | زندگی ناتالی وود ؛ بازیگری که هیچ وقت معمای مرگ تراژدیک و مرموزش مشخص نشد!
زندگی آغاسی؛ از خوانندگی در لاله زار تا نمازی که هیچوقت ترک نکرد!
زندگی کایلی جنر | از خانواده جنجالی تا جوان‌ ترین میلیارد جهان
زندگی جذاب انگین اکیورک، از شروع با مسابقات استعداد یابی تا دوری از شبکه های اجتماعی
زندگی ، عشق، علایق و خاطرات جالب ویدا جوان
زندگی مریم میرزاخانی؛ ستاره‌ ای که خاموش نخواهد شد
زندگی جالب داوطلبان ایرانی سفر بی‌بازگشت به مریخ | از پسر نماینده سابق مجلس تا دانشجوی معماری!
زندگی هیجان انگیز گلشیفته فراهانی | بازیگری که از مهرجویی به ریدلی اسکات رسید
زندگی نیمار؛ پادشاه جوانی که سرنگون‌ شد و غلت زدنش سوژه همه شد!
راز های زندگی مارگو رابی؛ پرنسس خوش‌ شانس استرالیایی
زندگی مرضیه ابراهیمی | از اسیدپاشی تا ازدواج و نمایشگاه عکاسی
زندگی حسین هدایتی و ثروت تمام نشدنی اش
زندگی هدیه تهرانی؛ از شکار شدن توسط آزیتا حاجیان و محمدرضا شریفی نیا تا تصادف وحشتناک!
نگاهی به زندگی و مراسم ازدواج خاص و دیدنی جان اسنو و رز لزلی و مهمانان معروف این مراسم
زندگی جسیکا آلبا، از چهره محبوب مجلات سبک زندگی تا روی فرم آمدن پس از بارداری!
زندگی همسر رهبر کره شمالی | از زندگی در یک خانواده روشنفکر تا خوانندگی و استایل شیک
زندگی محمد حسین میثاقی ؛ از اجرای برنامه با سِرُم تا ناخوابی به علت پدر شدن!
زندگی آرات حسینی ؛ پسر عنکبوتی ۴ ساله ایرانی
۲۰ نکته جنجالی از زندگی حبیب | از مرگ دردناک همسر اول تا بازداشت و آزادی بی دلیل!
آشنایی با زندگی رضا شاهرودی ؛ از ناپدید شدن دردناک پدرش تا بالاترین رقم دستمزد!
با پارتیشن اداری چگونه محیط کار دوستانه خلق کنیم ؟
بهترین محصولات مراقبت از پوست تالگو مخصوص خانمها و آقایون
در سال جدید نگران کسب درآمد نباشید | کسب درآمد عالی
ویژه تابستان 97 | امسال را متفاوت تجربه کنید
زندگی جالب و اعیانی ایرج میرزا، شاعرِ باحال و صریح الهجه مشروطه
زندگی جالب و اعیانی ایرج میرزا، شاعرِ باحال و صریح الهجه مشروطه
زندگی امین تارخ؛ از تولد وسط کودتا تا آقا معلم بازیگران ایرانی!
زندگی امین تارخ؛ از تولد وسط کودتا تا آقا معلم بازیگران ایرانی!
زندگی محمدرضا هدایتی؛ از طغرل و پسرعمه زا تا کلاه برداری از او
زندگی محمدرضا هدایتی؛ از طغرل و پسرعمه زا تا کلاه برداری از او
ناگفته‌های زندگی شخصی بیانسه | از اجداد برده دار تا تناسب اندام بعد از بارداری!
ناگفته‌های زندگی شخصی بیانسه | از اجداد برده دار تا تناسب اندام بعد از بارداری!
زندگی محمد بن سلمان | از ناشی گری در ولیعهدی تا اصلاحات و شبه کودتا!
زندگی محمد بن سلمان | از ناشی گری در ولیعهدی تا اصلاحات و شبه کودتا!
کیم کارداشیان و کانیه وست با زندگی عجیب و دلایل جدایی!
کیم کارداشیان و کانیه وست با زندگی عجیب و دلایل جدایی!
چارلیز ترون و نکات جالبی از زندگی پر هیجانش؛ از قتل پدرش تا رابطه با زن ها!
چارلیز ترون و نکات جالبی از زندگی پر هیجانش؛ از قتل پدرش تا رابطه با زن ها!
کوکسل بابا و زندگی جالبش ؛ کوچولوی بی‌اعصاب ولی محبوب فضای مجازی!
کوکسل بابا و زندگی جالبش ؛ کوچولوی بی‌اعصاب ولی محبوب فضای مجازی!
رایانمهرامیران پرواز