پاسخ به سوالات رایج در مورد ارتباط تغذیه با سرطان

پاسخ به سوالات رایج در مورد ارتباط تغذیه با سرطانمهارت های زندگی
آیا فلوئوریدها باعث افزایش سرطان میشوند ؟ خیر. بررسیهای وسیع نشان داده اند که فلوئورید موجود در خمیر دندان – انواع جایگزین در آب خوراکی ـ غذاها و درمانهای دندانپزشکی بر بروز سرطان تاثیری ندارند. آیا فولات بر بروز سرطان تاثیری دارد ؟ فولات نوعی ویتامین ب است که کمبود آن باعث افزایش خطر ابتلا […]


پاسخ به سوالات رایج در مورد ارتباط تغذیه با سرطانآیا فلوئوریدها باعث افزایش سرطان میشوند ؟
خیر. بررسیهای وسیع نشان داده اند که فلوئورید موجود در خمیر دندان – انواع جایگزین در آب خوراکی ـ غذاها و درمانهای دندانپزشکی بر بروز سرطان تاثیری ندارند.
آیا فولات بر بروز سرطان تاثیری دارد ؟
فولات نوعی ویتامین ب است که کمبود آن باعث افزایش خطر ابتلا به سرطان پستان یا روده بزرگ بخصوص در افرادی که الکل مصرف میکنند میشود. شواهد فعلی دال بر آن است که تامین فولات با استفاده از سبزیجات و میوه جات باعث کاهش خطر سرطان میشود.
آیا افزودنیهای خوراکی باعث افزایش سرطان میشوند ؟ بعضی مواد برای نگهداری غذا یا بهبود مزه و عطر و رنگ آن به غذا اضافه میشوند. افزودنیهای غذایی باید مورد تایید واحد غذا و داروی متولیان بهداشتی باشد و مراحل آزمایشی را طی کرده باشند. افزودنیهای خوراکی استاندارد معمولا در مقادیر بسیار کم در غذا وجود دارند و شواهدی مبنی بر سرطان زا بودن آنها در انسان وجود ندارد.

آیا سیر از سرطان جلوگیری میکند ؟
فواید سیر در زمینه جلوگیری از سرطان در حال بررسی است و طبق نتایج فعلی دلایل قانع کننده ای برای اثبات اثر سیر در جلوگیری از سرطان به دست نیامده است.
آیا غذاهایی که تحت رادیاسیون قرار گرفته اند باعث سرطان میشوند ؟ خیر. رادیاسیون غذا برای از بین بردن ارگانیسمهای مضری که در غذا وجود دارند به کار میرود و باعث افزایش پایداری غذا میشود. در حال حاضر شواهدی دال بر سرطان زا بودن این روش میکروب زدایی وجود ندارد.

آیا لیکوپن باعث کاهش سرطان میشود ؟
لیکوپن نوعی ماده غذایی است که در گوجه فرنگی و به میزان کمتر در گریپ فروت و هندوانه یافت میشود. تحقیقات زیادی مبنی بر تاثیر گوجه فرنگی بر کاهش روز سرطان وجود دارد ولی معلوم نیست که این تاثیر ناشی از وجود لیکوپن باشد. آنچه مسلم است این است که هنوز مشخص نشده که مصرف مقادیر زیاد لیکوپن در اشکال دارویی آن تاثیر بهتری داشته باشد و بی خطر بودن آن نیز هنوز ثابت نشده است.

آیا مصرف گوشتهای فرآوری شده مضر است ؟
مصرف گوشتهای فرآوری شده ( مانند هات داگ ـ سوسیس و کالباس ) یا گوشتهای نمک سود یا دودی با خطر تماس با مواد شیمیایی سرطان زا همراه هستند و مصرف آنها باید به حداقل برسد.

آیا چاق بودن خطر ابتلا به سرطان را می افزاید ؟
بله. وزن زیاد و چاقی باعث افزایش خطر ابتلا به سرطان پستان در دوران یائسگی و سرطانهای روده بزرگ ـ کیسه صفرا ـ مری ـ لوزالمعده ـ کلیه و احتمالا سایر مکانها میشود. گرچه بررسیهای محدودی در زمینه تاثیر کاهش وزن بر کاهش خطر سرطان وجود دارد ولی بعضی مطالعات بیانگر این هستند که کاهش وزن باعث کاهش خطر سرطان پستان میشود. آنچه مسلم است این است که جلوگیری از بروز چاقی در سنین بلوغ باعث کاهش خطر سرطان و سایر بیماریهای مزمن میشود.

آیا ارتباطی بین روغن زیتون و بروز سرطان وجود دارد ؟ خیر.
آیا گیاهانی که بدون استفاده از آفت کشها یا تغییرات ژنتیک تهیه شده اند باعث کاهش سرطان میشوند ؟ طبق شواهد فعلی این نوع غذاهای گیاهی مزیت بارزی نسبت به سایر غذاهای گیاهی ندارند.

آیا آفت کشهای روی میوه ها و سبزیها سرطان زا هستند ؟ مطالعات انجام شده تاثیر مقادیر اندک این مواد را در ایجاد سرطان ثابت نکرده اند. با این وجود توصیه میشود جهت از بین بردن آنها میوه و سبزی قبل از مصرف بخوبی شسته شود.
آیا فعالیت بدنی خطر سرطان را میکاهد ؟
بله. افرادی که فعالیت بدنی متوسط تا شدید دارند کمتر از افراد عادی به سرطان پستان و روده بزرگ مبتلا میشوند.
آیا مصرف مقدار زیاد نمک باعث سرطان میشود ؟ بعضی مطالعات نشان داده اند که مصرف مقادیر زیاد غذاهای نمک سود شده و ترشیجات با افزایش خطر بروز سرطان معده و حلق همراه بوده است ولی شواهدی دال بر افزایش خطر سرطان به دنبال مصرف متوسط نمک در طبخ غذا یا در طعم دار کردن خوراکیها وجود ندارد.

آیا شکر خطر سرطان را زیاد میکند ؟
شکر باعث جذب انرژی بدون تامین هرگونه ازانواع مواد غذایی کاهنده سرطان میشود. شکر ممکن است به دنبال ایجاد چاقی و افزایش سطح انسولین بدن بطور ثانویه باعث افزایش خطر سرطان شود و از این منظر تفاوتی بین شکر تسویه شده و تسویه نشده و عسل وجود ندارد.

سلنیوم چیست و آیا باعث کاهش خطر سرطان میشود ؟
سلنیوم نوعی ماده معدنی است که در مراحل دفاع آنتی اکسیدان دخیل است. مطالعه روی حیوانات نشان داده است که سلنیوم باعث حفاظت در برابر سرطان میشود و یک مطالعه تجربی نشان داده است که شکلهای دارویی سلنیوم ممکن است در کاهش خطر سرطانهای ریه ـ روده بزرگ و پروستات موثر باشد. با این وجود مطالعات تکمیلی برای اثبات این اثر لازم است. بطور کلی مصرف مقادیر زیاد سلنیوم در شکلهای جایگزین توصیه نمیگردد و حداکثر مقدار این ماده بصورت داروی جایگزین نباید بیشتر از دویست میکروگرم در روز باشد.

آیا غذاهای حاوی سویا از سرطان جلوگیری میکنند ؟
غذاهای تهیه شده از سویا منابع بسیار خوبی برای پروتئین هستند و جایگزین مناسبی برای گوشت میباشند. سویا حاوی مواد شیمیایی ـ گیاهی مختلفی است که بعضی از آنها خواص استروژنی ضعیفی دارند و به نظر میرسد در برابر بعضی سرطانهای وابسته به هورمون اثر حفاظتی دارد. در حال حاضر اطلاعات ناچیزی برای تایید تاثیر شکلهای دارویی سویا در کاهش خطر سرطان وجود دارد.

علاوه بر این مصرف مقادیر بالای سویا در شکلهای تقویتی و جایگزین ممکن است تاثیر نامطلوبی بر سرطانهایی مانند آندومتر و پستان داشته باشد. افراد مبتلا به سرطان پستان که تحت درمان قرار گرفته اند بهتر است مصرف غذاهای حاوی سویا را به مقادیر متوسط محدود کنند و از مصرف مقادیر بالایی از محصولات سویا یا منابع غنی تری از سویا مانند قرصهای حاوی سویا ـ پودر و یا مکملهای غذایی که حاوی ایزوفلووانهای خالص یا تغلیظ شده هستند پرهیز نمایند.

آیا میتوان خواص گیاهان و میوه ها را با مصرف قرص معادل آنها تامین نمود ؟ خیر. بسیاری از ترکیبات مفید در سبزیجات و میوه ها وجود دارند که به نظر میرسد با تقویت اثر یکدیگر باعث بروز فواید میوه ها و سبزیجات میشوند. به نظر میرسد که ترکیبات ناشناخته ای در میوه و سبزی وجود دارد که در ترکیبات دارویی که بعنوان جایگزین آنها ساخته شده اند موجود نیست و بهترین منبع تامین ویتامینها و مواد معدنی خود میوه و سبزی است نه جایگزینهای دارویی آنها. داروهای مکمل ممکن است در گروههای خاصی مانند خانمهای باردار ـ خانمهای سنین باروری و افرادی که مجبور به استفاده از رژیمهای غذایی خاص هستند مفید باشند.

آیا چربیهای اشباع باعث افزایش خطر سرطان میشوند ؟ این عارضه هنوز اثبات نشده است. با این وجود به دلیل عوارض قلبی عروقی شناخته شده برای این نوع چربیها توصیه میشود مصرف آنها به حداقل برسد.
آیا مصرف میوه وسبزی خطر سرطان را می کاهد ؟ بله. مصرف زیاد میوه ها و سبزیجات باعث کاهش خطر ابتلا به سرطان ریه ـ مری ـ دهان ـ معده و روده بزرگ میشود و بهترین توصیه مصرف میوه وسبزیجات دست کم پنج نوبت در روز میباشد.

آیا ارزش غذایی میوه وسبزیجات تازه با انواع یخ زده و کمپوت شده متفاوت است ؟ بله ولی با این وجود انواع غیر تازه میوه و سبزیجات هم مفید است.
آیا پختن سبزیجات روی ارزش غذایی آنهااثر می کند ؟ جوشاندن سبزیجات بخصوص به مدت طولانی میتواند میزان ویتامینهای محلول در آب آنها را کاهش دهد. برای حفظ محتویات غذایی سبزیجات بهترین روش بخارپز کردن یا پختن با میکروویو است.

آیا رژیم گیاهخواری خطر سرطان را میکاهد ؟ رژیمهای گیاهخواری بسیاری از خصوصیات غذاهای بهداشتی را شامل میشوند بطوری که چربیهای اشباع در آنها کم است و غذاهایی پر فیبر پرویتامین و غنی از مواد شیمیایی ـ گیاهی میباشند. در حال حاضر نمی توان اظهار نظر کرد که این نوع رژیمها خصوصیات ویژه ای برای جلوگیری از سرطان دارند.

آیا ویتامین “آ” از خطر سرطان میکاهد ؟
ویتامین آ از دو منبع غذایی حاصل میشود. یکی از منابع حیوانی که به نام رتینول خوانده میشود و دیگری از منابع گیاهی که بتا کاروتن خوانده میشود. ویتامین آ برای حفظ سلامت بافتهای بدن لازم است. بررسیها نشان داده اند که ترکیبات دارویی برای جایگزین کردن ویتامین آ چه به شکل بتاکاروتن و چه به شکل رتینول باعث کاهش خطر ابتلا به سرطان نشده اند.

آیا ویتامین “ث” خطر ابتلا به سرطان را میکاهد ؟
ویتامین ث در بسیاری از سبزیجات و میوه جات بویژه پرتقال ـ گریپ فروت و فلفل وجود دارد. بسیاری از بررسیها وجود ارتباط بین مصرف غذاهای غنی از ویتامین ث و کاهش سرطان را اثبات کرده اند. تعداد کمی مطالعه نیز بر روی ترکیبات دارویی ویتامین ث که بصورت مکمل تجویز میشوند انجام شده است که بیانگر عدم تاثیر آنها در کاهش خطر سرطان میباشد.
دکتر سید محمد رضا حکیمیان [ جراح عمومی ]
www.drhakimian.com

2010-09-25 / گردآوری:

نو عروس

شکایت همسر مهناز افشار از رسانه های مشهور و توضیحاتش درباره احضار شدن به دادسرا!شکایت همسر مهناز افشار از رسانه های مشهور و توضیحاتش درباره احضار شدن به دادسرا!
ماجرای درگذشت پیام صابری از زبان بازیگر سریالش و زمان تشییع جنازه همسر زیبا بروفهماجرای درگذشت پیام صابری از زبان بازیگر سریالش و زمان تشییع جنازه همسر زیبا بروفه
چهره های بسیار مشهور در اکران فیلم آستیگمات |از نیکی کریمی تا محسن کیایی و همسر و دختر بانمکشچهره های بسیار مشهور در اکران فیلم آستیگمات |از نیکی کریمی تا محسن کیایی و همسر و دختر بانمکش
چرا برنامه خندوانه و دورهمی برای خواننده هایی که دعوت کردند تذکر گرفتند؟چرا برنامه خندوانه و دورهمی برای خواننده هایی که دعوت کردند تذکر گرفتند؟
انتقاد جنجالی همایون اسعدیان از هنرمندان در مراسم تشییع پیکر زنده یاد فرج حیدریانتقاد جنجالی همایون اسعدیان از هنرمندان در مراسم تشییع پیکر زنده یاد فرج حیدری
حسام منظور ؛ از بزرگی در تئاتر تا بازی در بانوی عمارت |سبک زندگی افراد مشهور(۲۷۹)حسام منظور ؛ از بزرگی در تئاتر تا بازی در بانوی عمارت |سبک زندگی افراد مشهور(۲۷۹)
تسلیت هنرمندان مشهور برای درگذشت پیام صابری ،همسر زیبا بروفه (۳) | از نیوشا ضیغمی تا مهناز افشار !تسلیت هنرمندان مشهور برای درگذشت پیام صابری ،همسر زیبا بروفه (۳) | از نیوشا ضیغمی تا مهناز افشار !
تسلیت هنرمندان مشهور برای فوت پیام صابری، همسر زیبا بروفه (۲) | از روناک یونسی تا رامبد جوان !تسلیت هنرمندان مشهور برای فوت پیام صابری، همسر زیبا بروفه (۲) | از روناک یونسی تا رامبد جوان !
تسلیت هنرمندان مشهور برای درگذشت پیام صابری ،همسر زیبا بروفه (۱) | از پریناز ایزدیار تا سحر قریشی !تسلیت هنرمندان مشهور برای درگذشت پیام صابری ،همسر زیبا بروفه (۱) | از پریناز ایزدیار تا سحر قریشی !
پیام صابری ، همسر زیبا بروفه درگذشت ! | جزئیات فوت پیام صابریپیام صابری ، همسر زیبا بروفه درگذشت ! | جزئیات فوت پیام صابری
نظر خود را بنویسید-نظرات کاربران (۰)
سروش جمشیدی از زندگی شخصی اش می گوید، «قیمت» شیرین دورهمیسروش جمشیدی از زندگی شخصی اش می گوید، «قیمت» شیرین دورهمی
زندگی ، عشق، علایق و خاطرات جالب ویدا جوانزندگی ، عشق، علایق و خاطرات جالب ویدا جوان
«مصطفی هاشمی‌طبا»؛ از زندگی کاری اش می گوید ، نقد روحانی تا نفی روحانی«مصطفی هاشمی‌طبا»؛ از زندگی کاری اش می گوید ، نقد روحانی تا نفی روحانی
گذری بر زندگی پرویز شهریاری، ریاضیدانی که فلسفه می‌دانستگذری بر زندگی پرویز شهریاری، ریاضیدانی که فلسفه می‌دانست
زندگی هیجان انگیز گلشیفته فراهانی | بازیگری که از مهرجویی به ریدلی اسکات رسیدزندگی هیجان انگیز گلشیفته فراهانی | بازیگری که از مهرجویی به ریدلی اسکات رسید
زندگی پرویز یاحقی؛ از عشق به ویولون تا مصاحبه پرویز یاحقی با یک قاتل زنجیره ای!زندگی پرویز یاحقی؛ از عشق به ویولون تا مصاحبه پرویز یاحقی با یک قاتل زنجیره ای!
زندگی محمد صلاح؛ از مسلمان شدن هواداران به خاطر او تا لقب فرعون مصر !زندگی محمد صلاح؛ از مسلمان شدن هواداران به خاطر او تا لقب فرعون مصر !
«ساعد سهیلی»از زندگی شخصی می گوید،روزهای سخت بازیگری تا عشق در پاریس«ساعد سهیلی»از زندگی شخصی می گوید،روزهای سخت بازیگری تا عشق در پاریس
زندگی جالب داوطلبان ایرانی سفر بی‌بازگشت به مریخ | از پسر نماینده سابق مجلس تا دانشجوی معماری!زندگی جالب داوطلبان ایرانی سفر بی‌بازگشت به مریخ | از پسر نماینده سابق مجلس تا دانشجوی معماری!
اکبر گلپایگانی از زندگی شخصی اش می گوید ، انقلاب که شد، از خودی‌ها خوردیماکبر گلپایگانی از زندگی شخصی اش می گوید ، انقلاب که شد، از خودی‌ها خوردیم
همه چیز از زندگی تیفانی ترامپ ، دختر کوچک و مرموز دونالد ترامپهمه چیز از زندگی تیفانی ترامپ ، دختر کوچک و مرموز دونالد ترامپ
«علی کریمی»؛ جادوگرِ عصیانگر از زندگی کاری اش می گوید«علی کریمی»؛ جادوگرِ عصیانگر از زندگی کاری اش می گوید
زندگی متفاوت مگان مارکل قبل و بعد از ازدواج سلطنتی | چی بود و چی شد!!!؟زندگی متفاوت مگان مارکل قبل و بعد از ازدواج سلطنتی | چی بود و چی شد!!!؟
گذری بر زندگی محمد گلریز؛ صدای یادگاری از روزهای انقلابگذری بر زندگی محمد گلریز؛ صدای یادگاری از روزهای انقلاب
زندگی مریم میرزاخانی؛ ستاره‌ ای که خاموش نخواهد شدزندگی مریم میرزاخانی؛ ستاره‌ ای که خاموش نخواهد شد
گذری بر زندگی مهسا ایرانیان، اولین زن استنداپ کمدین ایرانیگذری بر زندگی مهسا ایرانیان، اولین زن استنداپ کمدین ایرانی
راز های زندگی مارگو رابی؛ پرنسس خوش‌ شانس استرالیاییراز های زندگی مارگو رابی؛ پرنسس خوش‌ شانس استرالیایی
گذری بر زندگی «امیلیا کلارک»؛ رز انگلیسی در نقش مادر اژدهایانگذری بر زندگی «امیلیا کلارک»؛ رز انگلیسی در نقش مادر اژدهایان
اشکان خطیبی و همسر جان | از زندگی و ازدواج سفید تا تولد یک فرزند با سال تحویلاشکان خطیبی و همسر جان | از زندگی و ازدواج سفید تا تولد یک فرزند با سال تحویل
زندگی نامه ام کلثوم؛ دختری دهاتی که مثل ستاره درخشیدزندگی نامه ام کلثوم؛ دختری دهاتی که مثل ستاره درخشید
زندگی نامه امامعلی حبیبی؛ قهرمانی که ببر مازندران شد و هرگز سر خم نکردزندگی نامه امامعلی حبیبی؛ قهرمانی که ببر مازندران شد و هرگز سر خم نکرد
زندگی بسیار جالب آبدارچیِ اینستاگرام که سلبریتی معروفی شد!زندگی بسیار جالب آبدارچیِ اینستاگرام که سلبریتی معروفی شد!
فاطمه اکرمی از زندگی شخصی اش می گوید؛ این دختر عاشق سقوط و آسمان استفاطمه اکرمی از زندگی شخصی اش می گوید؛ این دختر عاشق سقوط و آسمان است
آشنایی با زندگی رضا شاهرودی ؛ از ناپدید شدن دردناک پدرش تا بالاترین رقم دستمزد!آشنایی با زندگی رضا شاهرودی ؛ از ناپدید شدن دردناک پدرش تا بالاترین رقم دستمزد!
گذری بر زندگی کارل راجرز، از تولد تا مرگگذری بر زندگی کارل راجرز، از تولد تا مرگ
زندگی کایلی جنر | از خانواده جنجالی تا جوان‌ ترین میلیارد جهانزندگی کایلی جنر | از خانواده جنجالی تا جوان‌ ترین میلیارد جهان
اسرار زندگی «ماهر زَین»، خواننده‌ای متفاوت از دنیای عرباسرار زندگی «ماهر زَین»، خواننده‌ای متفاوت از دنیای عرب
از زندگی ادریس البا جذاب‌ترین مرد ۲۰۱۸ بیشتر بدانیماز زندگی ادریس البا جذاب‌ترین مرد ۲۰۱۸ بیشتر بدانیم
محمد رحمانیان از زندگی شخصی اش می گوید، باز هم به کیهان سال ۵۴ فحش می‌دهممحمد رحمانیان از زندگی شخصی اش می گوید، باز هم به کیهان سال ۵۴ فحش می‌دهم
زندگی آرات حسینی ؛ پسر عنکبوتی ۴ ساله ایرانیزندگی آرات حسینی ؛ پسر عنکبوتی ۴ ساله ایرانی
زندگی پیام صابری | از مادرش که نشان لژیون دونور را در فرانسه گرفته تا ازدواج جنجالی با زیبا بروفه!زندگی پیام صابری | از مادرش که نشان لژیون دونور را در فرانسه گرفته تا ازدواج جنجالی با زیبا بروفه!
دیروز ، خبر فوت هنرمندی دیگری همه را شوکه کرد . پیام صابری، چهره پرداز ، گریمور ، کارگردان و همسر زیبا بروفه که به تازگی صاحب فرزند پسری شده بودند به دلیل ایست قلبی درگذشت. در این مطلب درباره زندگی پیام صابری بخوانید. از مادرش که یکی از افراد نامدار در عرصه تئاتر کشورمان است و از پایه گذاران تالار مولوی می باشد تا ازدواج جنجالی.
سوژه های روز رو این جا ببینید !
هدیه ایی ویژه برای خوشحال کردن همسرتان
دیگر جشن عروسی نگیرید، بدون عروسی ساز !!!
شیک ترین و جدیدترین مدل های لباس عروس , سفره عقد , آرایش عروس و ...
زندگی مشترک پریانکا چوپرا و نیک جوناس چگونه آغاز شد؟ | از آشنایی تا تور ۲۳ متری لباس عروس!
زندگی حسنا جلیل؛ جنجالی که این زن ۲۵ ساله در افغانستان به پا کرد
زندگی جو فریزر، بوکسور جنجالی که اولین شکست محمدعلی کلی را رقم زد!
زندگی کوروش یغمایی؛ پدر موسیقی راک ایران و خالق گل یخ!
۱۶ نکته جالب از زندگی رابرت دنیرو که از آن ها بی خبرید!
نگاهی به زندگی اوشین و شایعه مرگش ، یوکو تاناکا چکونه زندگی کرده است؟
زندگی سیدجلال حسینی؛ خداحافظی با سوپرمن تیم ملی
زندگی جورج بوش پدر؛ از ریاست جمهوری تا بدرفتاری جنسی و جوک های رکیک!
زندگی امیرعلی اکبری | شکارچی خرس لهستان و غول روسیه
زندگی جالب پرهام مقصودلو ، جانشین احتمالی کاسپارف!
بیوگرافی باب دیلن؛ از نفرت از پدر و مادرش تا تصادف ، سیاست و نوبل !
نکته های باورنکردنی در مورد نیمه پنهان زندگی جنیفر لارنس
رازهای زندگی خصوصی هیو جکمن و همسرش | از ۱۳ سال اختلاف سنی تا ممنوع کردن همکاری با آنجلینا جولی توسط همسرش!
نکات جالبی از زندگی اسکارلت جوهانسون به مناسبت تولد ۳۴ سالگی او
زندگی منوچهر آتشی | از زنی که عاشقش شد تا دخترش که احوالش را نمی پرسید!
زندگی سعید راد، از نظر جالبش درباره خسرو شکیبایی تا فاتح ۵۰ ساله قلبها و گیشه ها!
آشنایی با زندگی صادق هدایت ؛ آیا هدایت هم….؟
زندگی آن ماری سلامه، بازیگر نقش ساره در حوالی پاییز
زندگی نگین میرصالحی؛ صاحب برند گیسو و بهترین فشن بلاگر اروپا
آشنایی با زندگی دیدیه دروگبا به بهانه خداحافظی سفیر صلح و عشق و آفریقا از فوتبال
از زندگی ادریس البا جذاب‌ترین مرد ۲۰۱۸ بیشتر بدانیم
۴۰ نکته خواندنی از زندگی اما استون به مناسبت تولد ۳۰ سالگی او
۳ درس زیبا از سبک زندگی حضرت محمد (ص)، امام حسن مجتبی و امام رضا (ع)
همه چیز درباره زندگی آگاتا کریستی ؛ ملکه جنایت!
زندگی قیصر امین‌ پور به بهانه سالگرد درگذشتش؛ شاعر عاشقانه‌ها
زندگی وحید خزایی و داوود هزینه؛ شاخ‌ های اینستا که آواره شدند!
زندگی محمدرضا ژاله ؛ پدیده اینستاگرامی ؛ ول کنم به چشات اتصالی کرده!
زندگی جالب خواهران عبدالعزیز | نسخه خاورمیانه ای کارداشیان ها!
زندگی کایلی جنر ؛نگاهی به ولخرجی‌ های میلیون دلاری کایلی جنر | از سیسمونی لوکس تا مژه مصنوعی گرون!
زندگی علیرضا بیرانوند از لرستان؛ بهترین بازیکن سال آسیا!
حاشیه‌ های زندگی خصوصی جمال خاشقجی | از همسر اول تا ثبت ازدواج چهارم که باعث مرگش شد!
مروری بر زندگی سانیا سالاری ؛ از کلاس های بازیگری تا سریال دلدادگان!
زندگی جالب ابراهیم گلستان| او امروز ۹۶ ساله شد
زندگی هولناک نادیا مراد؛ از اسارت در دستان داعش تا آنچه به او گذشت!
زندگی شادی کرم‌ رودی؛ مادرِ معتادِ فیلم سینمایی دارکوب
گالری آرایش عروس
خرید اینترنتی بلیط هواپیما ( ارزان تر از همه جا )
در سال جدید نگران کسب درآمد نباشید | کسب درآمد عالی
ویژه تابستان 97 | امسال را متفاوت تجربه کنید
زندگی پیام صابری | از مادرش که نشان لژیون دونور را در فرانسه گرفته تا ازدواج جنجالی با زیبا بروفه!
زندگی پیام صابری | از مادرش که نشان لژیون دونور را در فرانسه گرفته تا ازدواج جنجالی با زیبا بروفه!
زندگی مشترک پریانکا چوپرا و نیک جوناس چگونه آغاز شد؟ | از آشنایی تا تور ۲۳ متری لباس عروس!
زندگی مشترک پریانکا چوپرا و نیک جوناس چگونه آغاز شد؟ | از آشنایی تا تور ۲۳ متری لباس عروس!
زندگی حسنا جلیل؛ جنجالی که این زن ۲۵ ساله در افغانستان به پا کرد
زندگی حسنا جلیل؛ جنجالی که این زن ۲۵ ساله در افغانستان به پا کرد
زندگی جو فریزر، بوکسور جنجالی که اولین شکست محمدعلی کلی را رقم زد!
زندگی جو فریزر، بوکسور جنجالی که اولین شکست محمدعلی کلی را رقم زد!
زندگی کوروش یغمایی؛ پدر موسیقی راک ایران و خالق گل یخ!
زندگی کوروش یغمایی؛ پدر موسیقی راک ایران و خالق گل یخ!
۱۶ نکته جالب از زندگی رابرت دنیرو که از آن ها بی خبرید!
۱۶ نکته جالب از زندگی رابرت دنیرو که از آن ها بی خبرید!
نگاهی به زندگی اوشین و شایعه مرگش ، یوکو تاناکا چکونه زندگی کرده است؟
نگاهی به زندگی اوشین و شایعه مرگش ، یوکو تاناکا چکونه زندگی کرده است؟
زندگی سیدجلال حسینی؛ خداحافظی با سوپرمن تیم ملی
زندگی سیدجلال حسینی؛ خداحافظی با سوپرمن تیم ملی
فیلم پرشین ویامیران پرواز