پنج شنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

چه کار کنیم که میهمانی تولد، خاطره انگیز و کم هزینه باشد؟

اشتراک:
مهارت های زندگی
اغلب والدین، از همان اولین سال، به دنیا آمدن فرزندشان را جشن می گیرند و سعی می کنند خاطره آن را برای تمام عمر حفظ کنند. اغلب کودکان هم هرچه بزرگ تر می شوند، جشن های تولد خود را غیر از یکی دو سال اول به خاطر می آورند و از آن به عنوان یکی […]


 چه کار کنیم که میهمانی تولد، خاطره انگیز و کم هزینه باشد؟
اغلب والدین، از همان اولین سال، به دنیا آمدن فرزندشان را جشن می گیرند و سعی می کنند خاطره آن را برای تمام عمر حفظ کنند. اغلب کودکان هم هرچه بزرگ تر می شوند، جشن های تولد خود را غیر از یکی دو سال اول به خاطر می آورند و از آن به عنوان یکی از بهترین خاطرات کودکی شان یاد می کنند.

در این صفحه می خواهیم پیشنهاد هایی را به شما والدین بدهیم تا این خاطرات را به بهترین و شیرین ترین خاطرات دوران کودکی فرزندتان و جشن آن ها را از یک میهمانی ساده با بزرگ ترهای سرگردان، به یک جشن فوق العاده برای کودکان، تبدیل کنید.

● علاقه های شخصی کودکان

معمولا کودکان از دو سال به بالا به موضوع وسیله یا شخص خاصی، علاقه خاصی پیدا می کنند. شما می توانید این علاقه را به عنوان تم اصلی تولد انتخاب کنید.

ما برای شما، یک ایده داریم؛ کودکان معمولا، به آب نبات و شکلات خیلی علاقه دارند. پس همین موضوع را در جشن آن ها، برجسته کنید. بادکنک ها معمولا، بخش اصلی تزیینات جشن تولد کودکان هستند. با کمی خلاقیت می توانید این بادکنک های رنگی را به شکل آب نبات های ایستاده، در سالن تولد بچینید.

می توانید برای تهیه یا سفارش کیک تولد هم با توجه به همان تم اصلی تولد، این جا یعنی شکلات و آب نبات، کیک را سفارش دهید. بستنی، شیرینی، شکلات، آب نبات و…، چیزهایی هستند که شما نباید فراموش شان کنید. کاری کنید که فرزندتان، به یک باره، خود را در سرزمین عجایب و همه خوردنی های محبوبش را اطرافش ببیند.

● هدیه های کوچک

چون تم اصلی شکلات است، می توانید با یک ایده ساده، هدیه های جذاب و زیبایی را برای کودکانی که به جشن فرزند شما می آیند، تهیه کنید. می توانید بطری های کوچک آب میوه یا آب را از مدتی قبل جمع کنید و برای جشن، آن ها را با اسمارتیزهای رنگارنگ پر کنید.

بطری ها را با یک روبان زیبا و یک کارت تشکر از حضور دوستان (نام متولد و روز تولد، همراه یک جمله زیبا و خودمانی؛ البته متناسب با سن کودک) تزیین کرده و به میهمانان کوچک تان هدیه بدهید. برای احتیاط، تعداد هدیه ها را بیش تر از تعداد میهمانان تهیه کنید.

● طراحی گروهی

برای این که میهمانان، خود را عضو یک گروه بزرگ به نام گروه «جشن تولد» بدانند، می توانید برای همه آن ها، یک طراحی کوچک گروهی، مانند یک کلاه تولد، در نظر بگیرید. بهتر است به جای تهیه این کلاه به صورت آماده، آن ها را با کمک فرزندتان تهیه کنید و روی همه آن ها، نام میهمان و تاریخ تولد کودک تان را بنویسید.

● بازی گروهی

اگر قرار باشد این میهمانان کوچک، به حال خود رها شوند، شاید نتوانید شعر تولد را هم با آن ها و به صورت دسته جمعی برای فرزندتان بخوانید. بنابراین بهتر است این میهمانی را به صورت مخفیانه رهبری کنید. از قبل، برای هر لحظه آن، البته با توجه به علاقه ها و نیازهای کودکانه، برنامه ریزی کنید.

یک بازی گروهی می تواند در چنین میهمانی، هیجان بیافریند. برای مثال، شما، مسیری را با کاغذهای رنگی و در میان بادکنک های شکلاتی درست کنید و کودکان، اطراف این راه رو بایستند و یک نفر با چشم های بسته، از روی آن ها عبور کند. بعد، مرحله «حالا بگو زیر پات، چه رنگیه؟»

آغاز و این بازی، به ترتیب بین بچه ها انجام می شود. مراقب باشید کودکان سر نوبت بازی، دعوا نکرده و جشن تولد را به یک گردهم آیی برای زورآزمایی، تبدیل نکنند. سعی کنید بازی را با توجه به گروه سنی و و البته خلاقیت خودتان، انتخاب کنید تا این بازی نو به اندازه کافی برای کودکان، هیجان داشته باشد.

● غذای اصلی

غذا، به دو دلیل، بخش مهمی در یک جشن تولد است. اول این که کودکان، در اصل، با خوردن غذاهای جدی یا به قولی سلامت، کِیف نمی کنند و دوم این که در طول میهمانی، آن قدر هله هوله می خورند که دیگر غذا، به چشم شان نمی آید. قرار نیست یک شبه، عادت های غذایی این همه کودک را اصلاح کنیم، اما می توانیم آن ها را برای خوردن غذا، سر شوق بیاوریم.

غذای یک میهمانی تولد، شامل غذای اصلی، دسر و نوشیدنی است که همه این موارد می توانند با یک ایده خلاقانه تا حدودی، گول زنک و متفاوت به نظر برسند.

برای غذا می توانید گوشت های قلقلی کوچکی را درست کنید که هرکدام با یک خلال چوبی به شکل یک آب نبات دربیاید و همراه سیب زمینی سرخ شده سرو کنید. هم چنین کودک، راحت و بدون دخالت مسقیم دست (و البته بدون قاشق و چنگال) می تواند این غذا را میل کند.

برای دسر، تهیه انواع ژله بستنی خانگی در ظرف های کوچک، می تواند گزینه خوبی باشد. از انتخاب نوشیدنی های گازدار، هرچند مورد علاقه کودکان هستند، تا جای ممکن، دوری کنید. می توانید انواع آب میوه و شربت خانگی را با قطعه های غوطه ور میوه در آن، سرو کنید.

منبع:مجله شهرزاد

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
مهارت های زندگی
بیشتر >
آرون گروپس