جمعه, ۷ مهر , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

گپی با نگین معتضدی از «ویلای من» و جراحی زیبایی تا رژیم غذایی و پیاده‌روی

اشتراک:
گپی با نگین معتضدی از «ویلای من» و جراحی زیبایی تا رژیم غذایی و پیاده‌روی مهارت های زندگی
 با «نگین معتضدی» درباره ویژگی‌های نقش خانم وکیل، ویژگی‌های کار با مهران مدیری و رازهای سلامت و تغذیه سالم گفت‌وگو کرده‌ایم. سلامت: به عنوان بازیگر جوان در کار بازیگری پیشرفتی آهسته اما منطقی داشته‌اید. چقدر از این روند کاری احساس رضایت دارید؟ از همان ابتدای فعالیت بازیگری، برای آینده کاری‌ام برنام‌ریزی کردم و همه‌چیز آگاهانه […]

 با «نگین معتضدی» درباره ویژگی‌های نقش خانم وکیل، ویژگی‌های کار با مهران مدیری و رازهای سلامت و تغذیه سالم گفت‌وگو کرده‌ایم.

سلامت: به عنوان بازیگر جوان در کار بازیگری پیشرفتی آهسته اما منطقی داشته‌اید. چقدر از این روند کاری احساس رضایت دارید؟

از همان ابتدای فعالیت بازیگری، برای آینده کاری‌ام برنام‌ریزی کردم و همه‌چیز آگاهانه بود. علاقه‌ای هم نداشتم که یک شبه ره صد ساله را طی کنم. آهسته و پیوسته کار کردن را انتخاب و تلاش کردم از راه درست به خواسته‌هایم برسم و یقین داشتم با پشتکار و چنین راهبردی موفق خواهم شد.

سلامت: فقط اهل بازیگری هستید یا آشپز خوبی هم هستید؟

آشپز خوبی هستم، اما اهل آشپزی نیستم.

سلامت: دلیلش چیست؟

وقت آشپزی ندارم. آشپزی حوصله هم می‌خواهد که ندارم اما موقعی که با حوصله باشم و وقت هم داشته باشم، دستپختم معرکه است.

سلامت: اگر در خانه تنها باشید، چه غذایی درست می‌‌کنید؟

اگر بی‌حوصله باشم، زنگ می‌زنم غذا از بیرون بیاید و اگر حوصله داشته باشم، غذای آماده با رشته‌های نودل درست می‌کنم!

سلامت: دوستان صمیمی ‌شما بازیگر هستند؟

فرزانه سهیلی بازیگر تئاتر دوست صمیمی‌ام است.

سلامت: خیلی از بازیگران به‌عنوان شغل دوم به رستوران‌داری می‌پردازند، آیا شما هم چنین علاقه‌ای دارید؟

ترجیح می‌دهم شغل دیگری مثل نویسندگی داشته باشم. البته دوستان بازیگر در کار رستوران‌داری هم موفق بوده‌اند. به رستوران ‌هادی کاظمی ‌رفته‌ام؛ در این رستوران ماست مخصوصی سرو می‌شود که مخلوطی از تمبرهندی و فلفل است و به همه پیشنهاد می‌کنم این غذا را بخورند.

سلامت: اهل مشاوره با متخصص تغذیه هم هستید؟

بله، هرازگاهی برای مشاوره به یک متخصص تغذیه مراجعه می‌کنم.

سلامت: به همه توصیه‌هایش هم عمل می‌کنید؟

مواقعی که در حال رژیم هستم، بله.

سلامت: به انجام جراحی زیبایی اعتقاد دارید؟

نه، من با هیچ کدام از اعضای صورتم مشکلی ندارم. شاید به نظر برخی‌ بینی‌ام نیاز به عمل داشته باشد اما من با آن مشکلی ندارم. البته به‌نظرم عمل زیبایی چیز بدی نیست و هر کسی می‌تواند طبق سلیقه‌اش آن را انجام بدهد.

سلامت: عمل عسل بدیعی در اهدای عضو پس از مرگ را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

فوت عسل بدیعی برایم تلخ و ناگوار بود. زمانی که وارد بازیگری شدم، آشنایان می‌گفتند که شبیه عسل بدیعی هستم و خیلی‌ها من را با ایشان اشتباه می‌گرفتند. این کارها نام هنرمند را جاودان می‌کند.

سلامت: خواهرتان که یکی از نویسندگان مطرح تلویزیون و تئاتر هستند، در موفقیت شما چقدر نقش داشتند؟

نقش مهم و تعیین‌کننده‌ای داشت. وقتی پیشنهادی برای بازی به من می‌شود، با خواهرم مشورت می‌کنم. خواهرم را به عنوان نویسنده خیلی قبول دارم. آنالیز و تحلیل‌هایی که از نقش‌ها به من ارائه می‌کند، خیلی درست است.

سلامت: یعنی اگر خواهرتان با پیشنهادی مخالفت کند، شما نقش را رد می‌کنید؟

گاهی در مواردی اختلاف‌عقیده داریم. وقتی او با پیشنهادی که شده مخالفت می‌کند، با نگاه موشکافانه‌تری با قضیه برخورد و با سایر دوستانم هم مشورت می‌کنم تا با تامل بیشتری انتخاب ‌کنم.

سلامت: شما در مجموعه «تکیه بر باد» در نقش خاکستری حضور موفقی را تجربه کردید.

بله، این حضور برایم خیلی مهم بود و از بزرگانی مثل «مهدی فخیم‌زاده» به عنوان پیشکسوت بازیگری فراوان آموختم. من این شانس را داشته‌ام که با بازیگران بزرگی هم‌بازی باشم.

سلامت: در فیلم «خیابان یک طرفه» در نقش یک دختر پایین‌شهری تنها هم حضور متفاوتی داشتید.

متن این فیلم را خواهرم (طلا معتضدی) بازنویسی کرده بود و متن خوب و متفاوتی بود. نقشم را هم خیلی دوست داشتم. کار شبیه فیلم‌های خیابانی دهه ۵۰ و بازی پژمان بازغی در آن شاهکار بود.

سلامت: در این فیلم‌ها زن‌ها در حاشیه قرار دارند؟

اما درام را به وجود می‌آورند و نقش کلیدی دارند.

سلامت: چگونه در «ویلای من» به عنوان بازیگر حضور پیدا کردید؟

«فرهاد عطریان» دستیار مجموعه ویلای من، مرا به مهران مدیری معرفی کرد. اول قرار بود نقش دیگری را در این کار بازی کنم اما بعد از چند جلسه تمرین، بنا به صلاحدید کارگردان، نقش خانم وکیل به من داده شد.

سلامت: آیا قبول دارید حضور در کارهای مهران مدیری برای بازیگران جوان در حکم سکوی پرتاب است؟

حضور در «ویلای من» یک موقعیت خوب کاری بود. یکی از آرزوهای دوران کودکی‌ام حضور در کارها و بازی برای مهران مدیری بود. مهران مدیری برایم در حکم یک اسطوره است.

سلامت: اما برخی از بازیگران نمی‌توانند در ساخته‌های مهران مدیری درخشش لازم را داشته باشند.

کار با مهران مدیری سخت است و ایشان مدل خاص و موردنظر خودشان را از بازیگران می‌خواهند. قبل از حضور در ویلای من، کار طنز انجام نداده بودم و فکر نمی‌کردم بتوانم در بازی طنز موفق باشم.

سلامت: اما نوع چهره و فیزیک شما با نقش‌های طنز هماهنگی زیادی ندارد.

حرف شما را قبول دارم. در ویلای من هم طنز بازی نکردم و حضور جدی‌ام باعث می‌شد موقعیت‌های طنز به وجود بیاید.

سلامت: در سریال‌های مهران مدیری معمولا در بخش فیلمنامه تمرکز روی شخصیت‌پردازی مردان انجام می‌شود. به نظر شما هم این‌طور است؟

این سیستم در تمام کارهای طنز سینمایی و تلویزیونی استفاده می‌شود و به دلیل ملاحظات، حضور زن‌ها در کارهای کمدی کمتر از آقایان است.

سلامت: خانم وکیل در سریال ویلای من چه ویژگی‌های داشت؟

زنی شیک و امروزی که تفاوت‌های زیادی با نقش‌های خاکستری که در این مدت بازی کرده بودم، داشت. قبل از شروع فیلمبرداری، این تردید و ترس را داشتم که از پس ایفای نقش برمی‌آیم یا نه. مهران مدیری هم روی درست درآمدن این نقش تاکید و توجه زیادی داشتند.

سلامت: به چه دلیل مهران مدیری روی این نقش توجه ویژه‌ای داشت؟

چون نقش محوری و کلیدی بود. من همراه کارگردان تلاش کردم نقش دوست‌داشتنی و ملموس از آب دربیاید و سعی کردم به‌گونه‌ای خانم وکیل را بازی کنم که نشان بدهد از پس همه مسائل برمی‌آید و گول نمی‌خورد. خانم وکیل باید در عین دوست‌داشتنی بودن، با سایر ساکنان ویلا برخورد جدی انجام می‌داد. در مواقعی هم در عین شیرین بودن، بداخلاق می‌شد. من تلاش کردم چنین ویژگی‌هایی را ارائه کنم.

سلامت: با فیلمنامه کامل فیلمبرداری آغاز شد؟

بله، فیلمنامه کامل بود.

سلامت: مهم‌ترین ویژگی نقش خانم وکیل در چه مسایلی بود؟

با مهران مدیری در تحلیل نقش به این نتیجه رسیدیم که خانم وکیل در اولین جلسه ملاقاتش با شخصیت‌های کار، یک رویه و برخورد داشته باشد. در ادامه موقعی که شخصیت‌هایی که ماندانا سوری و غلامرضا نیکخواه آنها را بازی می‌کنند در مواجهه با آنها دچار ترس و واهمه می‌شوند. خانم وکیل وقتی با شخصیت‌هایی که «مریم کاویانی» و «علی لک‌پوریان» آنها را بازی می‌کنند، روبرو می‌شود، چون آنها دچار ترس هستند، از موضع قدرت برخورد می‌کند و برای اینکه این شخصیت درست از کار دربیاید، مدام با مهران مدیری صحبت می‌کردم. در کلیت این شخصیت، خانم وکیل دختری دوست‌داشتنی است اما موقعی که پای مسائل حقوقی به وسط می‌آید، بسیار جدی و متفاوت می‌شود و قانونی عمل می‌کند.

سلامت: در رفتارهای خانم وکیل غرور هم دیده می‌شود.

بله، این خصلت آدم‌هایی است که حدشان را می‌دانند و با دانستن روان‌شناسی با آدم‌ها برخوردهای متناسب با شخصیتشان دارند.

سلامت: نوع هدایت بازیگران به‌وسیله مهران مدیری چگونه بود؟

مهران مدیری در کارگردانی مجموعه‌های طنز یک اسطوره است. کارگردانی مجموعه‌های طنز واقعا کار دشواری است و باید مدیریت پشت صحنه کارگردان به‌گونه‌ای باشد که بازیگر بتواند در صحنه طنز بازی کند. آقای مدیری به خوبی از این ویژگی در کارش استفاده می‌کند و به کوچک‌ترین مساله موجود در صحنه اشراف دارد. به همین دلیل مرد شماره یک طنز تلویزیون ایران است.

سلامت: به نظر می‌رسد خانم وکیل در عین جدی بودن زن رمانتیکی هم است.

بله، از قسمت‌های بیست به بعد متوجه می‌شویم عاشق دلخسته ارسلان مشکات می‌شود.

سلامت: همیشه زنان مقتدر دلبسته مردان دست و پاچلفتی و گیج می‌شوند؟

نه، اینطور نیست که همه خانم‌های مقتدر عاشق این نوع مردان بشوند. نباید فراموش کنیم که ارسلان مشکات رفتارهای عاشقانه با خانم وکیل دارد و تنها کسی است که در ویلا می‌تواند با خانم وکیل ارتباط برقرار کند.

سلامت: چه توصیه‌ای برای خوانندگان هفته‌نامه «سلامت» دارید؟

مهم‌ترین راه رسیدن به سلامت، شاد زیستن است.

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
مهارت های زندگی
بیشتر >
آرون گروپس