تاریخ نشر :سه شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۸۷مشاهده : 74سبک زندگی افراد مشهورRSSاشتراک:

۱۰ راهکار به خانم ها برای خانه تکانی ذهن

۱۰ راهکار به خانم ها برای خانه تکانی ذهن
آیا شما هم جزء آن دسته از زنان هستید که هر چیزی را حداقل یک‌بار امتحان می‌کنند تا آن‌را تجربه کرده باشند؟ یا برعکس بیشتر ترجیح می‌دهید سراغ کارهایی بروید که حتما در آنها مهارت دارید و وارد هستید؟ اگر پاسخ شما گزینه دوم است لذت و هیجانی را که در انجام موارد تازه وجود […]

آیا شما هم جزء آن دسته از زنان هستید که هر چیزی را حداقل یک‌بار امتحان می‌کنند تا آن‌را تجربه کرده باشند؟ یا برعکس بیشتر ترجیح می‌دهید سراغ کارهایی بروید که حتما در آنها مهارت دارید و وارد هستید؟ اگر پاسخ شما گزینه دوم است لذت و هیجانی را که در انجام موارد تازه وجود دارد از دست می‌دهید.

به هر حال باید به این نکته توجه کنید که اگر واقعا می‌خواهید تمام زیر و بم زندگی را تجربه کنید هر از گاهی باید به سراغ ریسک کردن بروید.

من ریسک کرده‌ام. ۱۰ سال پیش من و شوهرم شغل پردرآمدمان را در یک شهر بزرگ رها کردیم و به شهر کوچک‌تری نقل مکان کردیم که البته آینده شغلی چندان روشنی در آن شهر نداشتیم. وقتی داخل هواپیما نشسته‌ بودیم و به سمت شهر مقصد حرکت می‌کردیم مردی همسفر ما بود که می‌گفت: <همه ماجراهای خوب زندگی با ترس شروع می‌شوند.>
او نوشته‌ای را که از یک شخصیت بزرگ نقل شده بود به ما نشان داد: <شما در تجربیاتی قدرت، شجاعت و اعتماد به نفس کسب می‌کنید که در آنها از ترسیدن دست بکشید.>

بعد از صحبت‌های آن مرد تصمیم گرفتم خودم کاری مستقل داشته باشم و به‌عنوان نویسنده و اجرا کننده برنامه کمدی مشغول به‌کار شدم. حالا که به گذشته نگاه می‌کنم، می‌بینم این یکی از پر ریسک‌ترین کارهایی است که تا به‌حال انجام داده‌ام و البته یکی از بهترین آنها. فکر می‌کنید چرا اکثر خانم‌ها چنین ریسک‌هایی نمی‌کنند؟ چون دائم چنین افکاری ذهنشان را پر می‌کند: <اگر فلان کار را بکنم همه میگن چقدر احمق است! به دردسر می‌افتم، آخه من در فلان کار وارد نیستم! دختر خوب هیچ‌وقت سراغ چنین‌کاری نمی‌ره...> بهتر است هر چه زودتر این افکار منفی را از خودتان دور کنید و برای تغییر رویه زندگی‌تان به این نکات کاربردی توجه کنید. این طوری بهره بیشتری از زندگی خواهید برد.
**************
)۱ خودتان به تنهایی به جایی بروید. برای بسیاری از خانم‌‌ها رفتن به اماکن عمومی به تنهایی سخت است مثلا تنها سینما نمی‌روند یا تنهایی پیاده‌روی نمی‌کنند. تنها بیرون رفتن راهی‌ عالی برای کسب اعتماد به نفس است. اگر هم حس می‌کنید همه دارند به شما نگاه می‌کنند، عصبانی نشوید، شاید شهامت‌تان را تحسین می‌کنند.

*************

)۲ کاری را که در آن چندان وارد نیستید انجام دهید. بهتر است از خودتان توقع بیش از حد نداشته باشید. من در گذشته دونده ماراتن بودم و این‌کار را بدون تجربه قبلی آغاز کردم. این تجربه باعث شد در کاری که مهارت نداشتم وارد شوم و به‌خوبی از عهده آن برآیم. این مهارت به من اعتمادبه‌نفس داد تا سایر کارهایی را که به موفقیت در آنها چندان هم مطمئن نبودم، امتحان کنم.

*************
)۳ روزی را تعطیل کنید و به کارهای مورد علاقه بپردازید. در این زنگ تفریح یک‌روزه با کسی همراه شوید که شغل یا کار او همیشه آرزوی شما بوده است. اگر خانم خانه‌دار هستید از دوست‌تان که در کار طراحی و دکور داخلی منزل تبحر دارد بخواهید به منزل شما بیاید و با هم دکور خانه را عوض کنید. این روش به شما کمک می‌کند مواردی از کارهای مورد علاقه‌تان را یاد بگیرید. کارهایی که همیشه آرزوی انجام آن را داشته‌اید. ضمنا باعث می‌شود برای کارهای دیگران هم ارزش قائل شوید. حتی گاهی آدم‌ها به این ترتیب شغل عوض می‌کنند.

*************
)۴ برای تعطیلاتی که در پیش دارید برنامه‌ریزی کنید. و ضمنا کاری را که همیشه می‌خواستید انجام دهید در این تعطیلات انتخاب کنید: کوهنوردی، مسابقه ورزشی، گشت‌وگذار به مکان‌های باستانی و… خلاصه هر کاری را که قلبتان برای انجام آن می‌تپد انجام دهید.

*************
)۵ ریسک اجتماعی را فراموش نکنید. آیا از برقراری ارتباط می‌ترسید؟ پس این‌کار را انجام دهید و تا یک هفته هر روز با یک خانم غریبه ارتباط کوتاهی برقرار کنید. مثلا در اتوبوس با خانمی که کنارتان نشسته سر حرف را باز کنید.
************
) ۶ برای برقراری ارتباط با دیگران تلاش کنید، آدم‌ها هر چه بزرگ‌تر می‌شوند انجام این‌کار برایشان مشکل‌تر است.

**************
)۷ داوطلبانه کاری را انجام دهید که قبلا هرگز انجام نداده بودید. آیا تا به‌حال در امور خیریه سرمایه‌گذاری کرده‌اید؟ آیا کار ویرایش یک روزنامه را تجربه کرده‌اید؟ آیا به پرسنل درمانگاه محله خودتان کمک کرده‌اید؟ اگر از حصاری که اطرافتان کشیده‌اید بیرون بیائید درهای بیشماری به روی شما باز می‌شود.

***************
)۸ ریسک‌های جسمانی را هم امتحان کنید. البته منظور ما این نیست که بلایی بر سرتان بیاید و یا جانتان را در خطر قرار دهید. اما محدوده جسمانی خودتان را گسترش دهید. به کوهنوردی یا کلاس شنا بروید. اگر کمی خودتان را از نظر جسمی بالا بکشید نه تنها تناسب جسمی‌تان بهتر می‌شود بلکه کمتر خودتان را از دنیای واقعی مخفی می‌کنید.

*************
)۹ دوباره به تحصیل برگردید. چرا فکر می‌کنید اگر با این سن و سال به دانشگاه بروید، همه مسخره‌تان می‌کنند؟ واقعیت این است که دانشجوها حتی برای کارهای خودشان هم وقت ندارند چه برسد به شما. در ضمن اگر این‌کار را انجام دهید دیگران هم اراده و پشتکار شما را تحسین می‌کنند.

***********
۱۰)اولین حرکت را شما انجام دهید. شما برای اولین‌بار از دوست جدیدتان دعوت کنید برای صرف شام در یک رستوران شما را همراهی کند. شما برای اولین‌بار برای نامزدتان هدیه بخرید و فکر نکنید که همیشه باید آقایان اول پیش‌قدم شوند. البته انصافا آقایان در انجام ریسک‌های عاطفی بسیار ماهر عمل می‌کنند اما شما هم باید این مهارت را یاد بگیرید.
منبع:Womans day

2009-02-24
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 1

نو عروس

نظر خود را بنویسید-نظرات کاربران (۰)
فیلم پرشین وی
یک روز از زندگی ملانیا ترامپ در کاخ سفید | او و شوهرش در اتاق جدا می خوابند!یک روز از زندگی ملانیا ترامپ در کاخ سفید | او و شوهرش در اتاق جدا می خوابند!
زندگی مرضیه ابراهیمی | از اسیدپاشی تا ازدواج و نمایشگاه عکاسیزندگی مرضیه ابراهیمی | از اسیدپاشی تا ازدواج و نمایشگاه عکاسی
اشکان خطیبی و همسر جان | از زندگی و ازدواج سفید تا تولد یک فرزند با سال تحویلاشکان خطیبی و همسر جان | از زندگی و ازدواج سفید تا تولد یک فرزند با سال تحویل
زندگی امیرعلی اکبری | شکارچی خرس لهستان و غول روسیهزندگی امیرعلی اکبری | شکارچی خرس لهستان و غول روسیه
زندگی زهرا کیانی؛ دختر ۱۸ ساله ای که تاریخ ساز شد!زندگی زهرا کیانی؛ دختر ۱۸ ساله ای که تاریخ ساز شد!
زندگی محمد صلاح؛ از مسلمان شدن هواداران به خاطر او تا لقب فرعون مصر !زندگی محمد صلاح؛ از مسلمان شدن هواداران به خاطر او تا لقب فرعون مصر !
«علی کریمی»؛ جادوگرِ عصیانگر از زندگی کاری اش می گوید«علی کریمی»؛ جادوگرِ عصیانگر از زندگی کاری اش می گوید
زندگی متفاوت مگان مارکل قبل و بعد از ازدواج سلطنتی | چی بود و چی شد!!!؟زندگی متفاوت مگان مارکل قبل و بعد از ازدواج سلطنتی | چی بود و چی شد!!!؟
مصاحبه با صفر کشکولی | از تصادف و فوت همسر تا ماجرای توهین رامبد جوانمصاحبه با صفر کشکولی | از تصادف و فوت همسر تا ماجرای توهین رامبد جوان
ناگفته‌هایی از زندگی «فروغ فرخزاد» از زبان خودشناگفته‌هایی از زندگی «فروغ فرخزاد» از زبان خودش
همه چیز از زندگی تیفانی ترامپ ، دختر کوچک و مرموز دونالد ترامپهمه چیز از زندگی تیفانی ترامپ ، دختر کوچک و مرموز دونالد ترامپ
زندگی آغاسی؛ از خوانندگی در لاله زار تا نمازی که هیچوقت ترک نکرد!زندگی آغاسی؛ از خوانندگی در لاله زار تا نمازی که هیچوقت ترک نکرد!
گذری بر زندگی پرویز شهریاری، ریاضیدانی که فلسفه می‌دانستگذری بر زندگی پرویز شهریاری، ریاضیدانی که فلسفه می‌دانست
اکبر گلپایگانی از زندگی شخصی اش می گوید ، انقلاب که شد، از خودی‌ها خوردیماکبر گلپایگانی از زندگی شخصی اش می گوید ، انقلاب که شد، از خودی‌ها خوردیم
زندگی «میلاد عبادی پور» در لهستان چگونه می گذرد؟زندگی «میلاد عبادی پور» در لهستان چگونه می گذرد؟
مروری بر زندگی بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت و خیرترین فرد جهانمروری بر زندگی بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت و خیرترین فرد جهان
زندگی شخصی «جنیفر لارنس»، بازیگر معروف هالیوودزندگی شخصی «جنیفر لارنس»، بازیگر معروف هالیوود
زندگی نامه «املی نوتوم» ، نویسنده معروفزندگی نامه «املی نوتوم» ، نویسنده معروف
زندگی نازنین بیاتی | از مضحک ترین موقعیتی که در آن قرار داشت تا تقلب کردن!زندگی نازنین بیاتی | از مضحک ترین موقعیتی که در آن قرار داشت تا تقلب کردن!
راز های زندگی مارگو رابی؛ پرنسس خوش‌ شانس استرالیاییراز های زندگی مارگو رابی؛ پرنسس خوش‌ شانس استرالیایی
مصاحبه با ایرج طهماسب ، من آقای مجری نیستم !مصاحبه با ایرج طهماسب ، من آقای مجری نیستم !
آشنایی با زندگی رضا شاهرودی ؛ از ناپدید شدن دردناک پدرش تا بالاترین رقم دستمزد!آشنایی با زندگی رضا شاهرودی ؛ از ناپدید شدن دردناک پدرش تا بالاترین رقم دستمزد!
زندگی آرات حسینی ؛ پسر عنکبوتی ۴ ساله ایرانیزندگی آرات حسینی ؛ پسر عنکبوتی ۴ ساله ایرانی
زندگی محمد حسین میثاقی ؛ از اجرای برنامه با سِرُم تا ناخوابی به علت پدر شدن!زندگی محمد حسین میثاقی ؛ از اجرای برنامه با سِرُم تا ناخوابی به علت پدر شدن!
گذری بر زندگی «بهنام بانی»، ستاره‌ی این روزهای موسیقی پاپگذری بر زندگی «بهنام بانی»، ستاره‌ی این روزهای موسیقی پاپ
زندگی جذاب انگین اکیورک، از شروع با مسابقات استعداد یابی تا دوری از شبکه های اجتماعیزندگی جذاب انگین اکیورک، از شروع با مسابقات استعداد یابی تا دوری از شبکه های اجتماعی
زیر و بم زندگی کاوه رضایی در مصاحبه اختصاصی با خواهرزن!زیر و بم زندگی کاوه رضایی در مصاحبه اختصاصی با خواهرزن!
مریم حیدرزاده از زندگی شخصی اش می گوید، نگرانم عشق منقرض شود!مریم حیدرزاده از زندگی شخصی اش می گوید، نگرانم عشق منقرض شود!
زندگی سعید مرتضوی؛ آن مظنون همیشگی | از ورود با توصیه تا ماجرای زهرا کاظمیزندگی سعید مرتضوی؛ آن مظنون همیشگی | از ورود با توصیه تا ماجرای زهرا کاظمی
گذری بر زندگی محمود واعظی؛ مردِ ارتباطاتِ روحانیگذری بر زندگی محمود واعظی؛ مردِ ارتباطاتِ روحانی
زندگی عجیب و دردناک آزیتا لاچینی | از ازدواج در ۱۱ سالگی تا مرگ ۳ همسر و ۳ فرزندزندگی عجیب و دردناک آزیتا لاچینی | از ازدواج در ۱۱ سالگی تا مرگ ۳ همسر و ۳ فرزند
روایت واقعی داستان زندگی آزیتا لاچینی در برنامه هزار داستان آن قدر تاثیرگذار بود که به مدت ٦٠ دقیقه تمام مخاطبان را تا آخر برنامه میخکوب کرد و حتی احسان علیخانی هم در اینستاگرامش روحیه او را ستود.
سوژه های روز رو این جا ببینید !
هدیه ایی ویژه برای خوشحال کردن همسرتان
دیگر جشن عروسی نگیرید، بدون عروسی ساز !!!
شیک ترین و جدیدترین مدل های لباس عروس , سفره عقد , آرایش عروس و ...
زندگی جالب یارا شهیدی ؛ از مدلینگ و بازی در هالیوود تا همکاری با هیلاری کلینتون!
زندگی تیلور سوییفت و همه حاشیه‌ های جذاب‌ زندگی اش
زندگی امیرعلی اکبری | شکارچی خرس لهستان و غول روسیه
زندگی جالب پرهام مقصودلو ، جانشین احتمالی کاسپارف!
زندگی جنجالی گریس کلی؛ از بچه پولداری و بازیگری تا وداع با سینما برای ملکه شدن!
زندگی امین تارخ؛ از تولد وسط کودتا تا آقا معلم بازیگران ایرانی!
یک روز از زندگی ملانیا ترامپ در کاخ سفید | او و شوهرش در اتاق جدا می خوابند!
زندگی آیت‌ الله طالقانی و دلایلی که باید یاد او را زنده نگاه داشت؟
زندگی عجیب کیانو ریوز | از درآمد عجیب و خانه ساده تا مرگ فرزند و نامزد!
مادر ترزا؛ از خانواده‌ ای فوق العاده ثروتمند تا زندگی در کنار فقرا !
زندگی جالب آقا جواد عزتی؛ از بازی در بوستان های تهران تا تبدیل شدن به یک ستاره همه‌فن حریف
زندگی ثریا الله‌ وردی | ناجی کودکان گم شده و خانواده هایشان!
زندگی پروفسور حسابی و شایعات مشهوری که درباره ایشان وجود دارد!
زندگی پرتلاطم جمیله جمیل؛ از تجاوز و سرطان تا فتح قله هالیوود
ریحانه پارسا؛ لیلای جنجالی سریال پدر
زندگی شادی کرم‌ رودی؛ مادرِ معتادِ فیلم سینمایی دارکوب
زندگی آغاسی؛ از خوانندگی در لاله زار تا نمازی که هیچوقت ترک نکرد!
زندگی کایلی جنر ؛نگاهی به ولخرجی‌ های میلیون دلاری کایلی جنر | از سیسمونی لوکس تا مژه مصنوعی گرون!
زندگی عجیب و غریب نرگس کلباسی؛ از پریشانی در هند تا عشق در سر پل ذهاب
زندگی زهرا کیانی؛ دختر ۱۸ ساله ای که تاریخ ساز شد!
زندگی دزیره اخوان ؛ چهره‌ ای جهانی که بدون کمک گرفتن از زیبایی موفق شده!
زندگی پراتفاق جان مک کین؛ از اسیر شدن پس از سقوط هواپیما تا مرگ براثر سرطان مغز!
۱۶ نکته جالب از زندگی رابرت دنیرو که از آن ها بی خبرید!
زندگی جنجالی سلین دیون و راه های خرج کردن ثروت بی پایانش!
زندگی جسیکا آلبا، از چهره محبوب مجلات سبک زندگی تا روی فرم آمدن پس از بارداری!
زندگی عبدالله رئیسی؛ آقازاده واقعی که قله کنکور را فتح کرد!
زندگی جالب و اعیانی ایرج میرزا، شاعرِ باحال و صریح الهجه مشروطه
ناگفته‌های زندگی شخصی بیانسه | از اجداد برده دار تا تناسب اندام بعد از بارداری!
زندگی محمدرضا هدایتی؛ از طغرل و پسرعمه زا تا کلاه برداری از او
زندگی جذاب انگین اکیورک، از شروع با مسابقات استعداد یابی تا دوری از شبکه های اجتماعی
زندگی محمد بن سلمان | از ناشی گری در ولیعهدی تا اصلاحات و شبه کودتا!
کیم کارداشیان و کانیه وست با زندگی عجیب و دلایل جدایی!
چارلیز ترون و نکات جالبی از زندگی پر هیجانش؛ از قتل پدرش تا رابطه با زن ها!
کوکسل بابا و زندگی جالبش ؛ کوچولوی بی‌اعصاب ولی محبوب فضای مجازی!
زندگی آناشید حسینی ؛ عروس جنجالی و برند بازِ سفیر ایران !
گالری آرایش عروس
خرید اینترنتی بلیط هواپیما ( ارزان تر از همه جا )
در سال جدید نگران کسب درآمد نباشید | کسب درآمد عالی
ویژه تابستان 97 | امسال را متفاوت تجربه کنید
زندگی عجیب و دردناک آزیتا لاچینی | از ازدواج در ۱۱ سالگی تا مرگ ۳ همسر و ۳ فرزند
زندگی عجیب و دردناک آزیتا لاچینی | از ازدواج در ۱۱ سالگی تا مرگ ۳ همسر و ۳ فرزند
زندگی جالب یارا شهیدی ؛ از مدلینگ و بازی در هالیوود تا همکاری با هیلاری کلینتون!
زندگی جالب یارا شهیدی ؛ از مدلینگ و بازی در هالیوود تا همکاری با هیلاری کلینتون!
زندگی تیلور سوییفت و همه حاشیه‌ های جذاب‌ زندگی اش
زندگی تیلور سوییفت و همه حاشیه‌ های جذاب‌ زندگی اش
زندگی امیرعلی اکبری | شکارچی خرس لهستان و غول روسیه
زندگی امیرعلی اکبری | شکارچی خرس لهستان و غول روسیه
زندگی جالب پرهام مقصودلو ، جانشین احتمالی کاسپارف!
زندگی جالب پرهام مقصودلو ، جانشین احتمالی کاسپارف!
زندگی جنجالی گریس کلی؛ از بچه پولداری و بازیگری تا وداع با سینما برای ملکه شدن!
زندگی جنجالی گریس کلی؛ از بچه پولداری و بازیگری تا وداع با سینما برای ملکه شدن!
زندگی امین تارخ؛ از تولد وسط کودتا تا آقا معلم بازیگران ایرانی!
زندگی امین تارخ؛ از تولد وسط کودتا تا آقا معلم بازیگران ایرانی!
یک روز از زندگی ملانیا ترامپ در کاخ سفید | او و شوهرش در اتاق جدا می خوابند!
یک روز از زندگی ملانیا ترامپ در کاخ سفید | او و شوهرش در اتاق جدا می خوابند!
فیلم پرشین ویامیران پرواز