تجربیات و نظرات کاشت مو در کلینیک پوست و مو رز

اشتراک:
تجربیات و نظرات کاشت مو در کلینیک پوست و مو رز پزشکی
دراین مطلب قصد داریم تجربیات کاشت مو در یک کلینیک پوست و مو که از برترین مراکز کاشت مو کشور محسوب می شود ، با شما در میان بگذاریم.

در گذشته ریزش مو و طاس شدن یا کم‌پشتی موها از مسائلی به شمار می‌رفت که هیچ راهی جز کنار آمدن با آن شرایط وجود نداشت؛ اما خوشبختانه پیشرفت‌هایی علمی قرن اخیر و دستیابی به علم کاشت مو، راهکارهایی برای بازگشت وضعیت ظاهری موها به دوران قبل از ریزش و طاسی برای اشخاصی که با این مسئله روبه‌رو هستند، به وجود آمده است.
امروزه کاشت مو یکی از پرطرفدارترین عمل‌های زیبایی در جهان محسوب می‌شود که هر روزه به طرفداران این روش کاملاً علمی و پایدار افزوده می‌شود. در ادامه قصد داریم تجربیات کاشت مو در کلینیک پوست و مو رز را که به عنوان یکی از برترین مراکز کاشت مو کشور شناخته می‌شود با شما در میان بگذاریم.

اگر شما نیز می‌خواهید از این تجربیات مطلع شوید و اطلاعات جدیدی را در رابطه با کاشت مو به دست آورید، یا اگر سؤالاتی را در ذهن خود دارید و دوست دارید از زبان کسانی که این عمل را انجام داده‌اند به پاسخ برسید، در ادامه با ما همراه باشید.

تجربیات مراجعین کلینک رز در مورد انواع روش‌های کاشت مو

تمام روش‌های کاشت مو بر یک پایه اصلی استوار هستند و آن برداشت فولیکول مو از یک ناحیه و کاشت آن در ناحیه دچار طاسی یا ریزش است. اما جالب است بدانید که این فرآیند به روش‌های مختلفی انجام می‌شود که در نحوه کار و جژئیات با هم متفاوت هستند.

روش‌های کاشت مو که در حال حاضر در تمام دنیا توسط پزشکان متخصص به کار برده می‌شود عبارتند از:

  • کاشت مو با روش FUT
  • کاشت مو با روش FIT
  • کاشت مو با روش SUT
  • کاشت مو با روش MFIT
  • کاشت مو ترکیبی

لازم به ذکر است که هیچ‌کدام از این روش‌ها بر روش دیگر برتری ندارد، بلکه این شرایط هر فرد و تشخیص پزشک است که تعیین کننده بهترین و مناسب‌ترین روش برای شما خواهد بود.

اگر می‌خواهید در مورد هر کدام از روش‌های کاشت مو بیش‌تر بدانید، ما به سراغ تعدادی از کسانی که این عمل را انجام داده‌اند رفته‌ایم و خلاصه کار را از آن‌ها پرسیده‌ایم.

مراحل روش FUT

در این روش کاشت مو که یک روش تهاجمی به حساب می‌آید، نوار تقریباً نازکی از پوست ناحیه پشت سر برداشته می‌شود و جای زخم آن بخیه زده می‌شود. لازم است این نکته را بگوییم که جای این زخم با رویش مجدد موهای اطراف پوشانده می‌شود، مگر این‌که موهای پشت سر را خیلی کوتاه کنید که در این حالت ممکن است جای زخم کمی معلوم باشد.

کاشت مو با روش FIT

نوار پوستی برداشته شده توسط تیم درمان، در زیر میکروسکوپ قرار داده می‌شود، تا واحدهای فولیکولی آن برش داده شود و گرافت‌ها برای کاشت آماده شود. سپس گرافت‌ها در سوراخ‌های ظریفی که در ناحیه کم مو یا بدون مو ایجاد شده است کاشته می‌شود.

از مزایای کاشت مو به روش FUT این است که تنها در یک روز عمل انجام می‌شود و گرافت‌ها دارای کیفیت بسیار بالایی هستند، هم‌چنین نیازی به تراشیدن کل سر نمی‌باشد، اما به هر حال یک روش تهاجمی محسوب می‌شود که ممکن است دارای برخی عوارض جانبی ناخواسته باشد و دوره ریکاوری طولانی‌تری را در مقایسه با سایر روش‌ها دارد.

مراحل روش FIT

روش کاشت مو FIT که در برخی دیگر از کشورها با نام FUE شناخته می‌شود یک روش غیرتهاجمی محسوب می‌شود و به همین دلیل گاهی به آن کاشت مو بدون جراحی گفته می‌شود. هر چند در روش کاشت مو FIT نیز هر سه مرحله اگزیت (برداشت)، آماده‌ساززی و کاشت انجام می‌شود اما تفاوت آن با روش FUT در این است که مرحله اگزیت گرافت‌ها،  بدون برش و بخیه انجام می‌شود.

در کاشت مو به روش FIT واحدهای فولیکولی به صورت دانه دانه و با استفاده از پنس خارج می‌شوند. این گرافت‌ها در حین برداشت فریز می‌شوند تا کم‌ترین آسیب به آن‌ها برسد. البته باید این را بگوییم که با توجه به سرعت پایین برداشت، و قرارگیری گرافت‌ها برای مدت زمان طولانی‌تری خارج از بدن، کیفیت گرافت‌ها تا حدودی کم‌تر از روش FUT است.

از مزایای روش ‌FIT می‌توان به عوارض جانبی کم‌تر، دوره ریکاوری کوتاه‌ترو خطرات کم‌تر اشاره داشت. اما به هر حال در برابر این مزایا باید از معایبی مانند الزام به تراشیدن سر، سرعت کم‌تر کار که باعث می‌شود  در اکثر موارد، کاشت مو در دو روز متوالی انجام می‌شود اشاره کنیم.

روش SUT

در روش کاشت مو SUT، برخلاف دو روش قبلی که کاملاً به صورت دستی انجام می‌شوند، از دستگاهی به نام SAFER برای خارج ساختن فولیکول‌های مو استفاده می‌شود. البته این روش تمام اتوماتیک نیست و استفاده از دستگاه فقط  مربوط به مرحله اگزیت است.

در کاشت مو به روش SUT، پانچ ماشینی با قابلیت چرخش پوست را از اطراف فولیکول مو، به صورت بسیار ظریف برش می‌دهد (تا این‌جای کار شبیه به روش FIT است)، اما به‌جای خارج کردن گرافت‌ها به صورت دستی و با استفاده از پنس (انبرک)، با فناوری ساکشن یا مکش، بدون دخالت دست، فولیکول به درون دستگاه کشیده می‌شود.

از مزایای کاشت مو به روش SUT، باید بدانیم که استفاده از دستگاه باعث افزایش سرعت و دقت برداشت می‌شود و کیفیت گرافت‌های برداشت شده بالاتر از روش FIT است (اما هم‌چنان کیفیت گرافت‌های روش FUT بالاتر از سایر روش‌ها است)، بنابراین در روش SUT سرعت انجام کار بالاتر است که امکان رسیدن به تراکم‌های بالا را در مدت زمان کوتاه‌تری فراهم می‌کند.

این روش نیز یک روش غیرتهاجمی محسوب می‌شود که بدون بخیه و خونریزی است.

روش میکرو فیت MFIT

در این روش کاشت مو که از آخرین تکنیک‌های کاشت مو در آن استفاده می‌شود، برای برداشت واحدهای فولیکولی مو از دستگاه ایمپلنتر مینیاتوری استفاده می‌شود که به قدرت ساکشن برای خارج کردن فولیکول به صورت مکانیزه مجهز است. تفاوت این دستگاه با دستگاه SAFER در این است که قابلیت تغییر قطر پانچ را دارد، به طوری که از پانچ‌هایی با قطر ۰٫۶ تا ۰٫۹ میلیمتر استفاده می‌شود.

این ویژگی باعث می‌شود که با ایجاد سوراخ‌های کوچک‌تر و برداشت واحدهای فولیکولی کوچک‌تر، نتایج طبیعی‌تری را داشته باشیم؛ سایر مراحل، یعنی آماده‌سازی گرافت‌ها و کاشت گرافت، همانند سایر روش‌ها است.

از مزایای روش میکرو فیت، داشتن بالاترین کیفیت گرافت در میان روش‌های غیرتهاجمی است. هم‌چنین سرعت انجام کار نیز بالاتر از روش فیت است.

روش ترکیبی

در روش ترکیبی کاشت مو، هم‌زمان از دو روش FIT و FUT استفاده می‌شود. به این صورت که طبق نظر پزشک ابتدا از روش FUT استفاده می‌شود و سپس برای تکمیل کار و بنا به شرایط خاص برای ایجاد تراکم بیش‌تر، از روش FIT نیز استفاده می‌شود.

روش BHT

روش BHT یک روش کاشت مو اصلی نیست بلکه برای بهبود تراکم کاشت مورد استفاده قرار می‌گیرد. منظور از BHT، کاشت با موهای بدن است و به این اشاره دارد که در صورت نیاز و کمبود بانک مو مراجعه کننده، برای برداشت از موهای دیگر قسمت‌های بدن از قبیل ریش، سینه، زیر بغل استفاده می‌شود.

این راهکار فقط در مورد آقایان قابل استفاده است و به دلیل کیفیت پایین‌تر موهای بدن در مقایسه با موهای بدن، درصدی از آن‌ها در پیوند موفق عمل نمی‌کنند.

مدت ماندگاری کاشت مو

طول مدت ماندگاری کاشت مو

یکی از سؤالاتی که مطمئناً ذهن داوطلبان احتمالی کاشت مو را درگیر خود می‌کند، این است که ماندگاری کاشت مو چه مدت است و نتایج این عمل تا چه مدت زمانی دوام خواهد داشت؟

پاسخ به این پرسش قطعاً برای تمام اشخاصی که به دنبال راهکاری برای رفع مشکل کم مویی خود هستند، خوشحال‌کننده خواهد بود. زیرا باید بگوییم که عمل کاشت مو عملی با نتیجه دائمی و کاملاً ماندگار است؛ مراجعه به تجربیات کاشت مو در کلینیک رز نیز تأیید کننده این ادعا است که نتایج عمل معمولاً تا پایان عمر فرد ماندگاری خواهد داشت.

دلیل دائمی بودن کاشت مو این است که فولیکول‌های انتخاب شده برای کاشت، از ناحیه پشت سر که ناحیه‌ای بسیار مقاوم و قوی در برابر انواع ریزش است استخراج می‌شود.

البته این احتمال وجود دارد که مبتلایان به طاسی، در آینده نیز دچار ریزش مو و کم مویی شوند، اما باید بدانیم که این موهای ریخته شده از موهای کاشته شده نیستند و از موهای قبلی فرد هستند که کاشت نشده‌اند.

متخصصان کلینیک رز با بررسی سوابق خانوادگی و فرد و دلایل ریزش مو در او برای هر مراجعه کننده این احتمال را بررسی می‌کنند که در آینده احتمال ریزش مجدد مو در نواحی دیگر سر وجود دارد یا نه؟ به این ترتیب می‌توان پیش‌بینی کرد که آیا نیازی به کاشت مو مجدد در آینده برای شخص وجود دارد یا خیر.

بنابراین اگر شخص در آینده دچار ریز مو شد، می‌تواند با یک کاشت مو مجدد این مشکل را حل کند؛ راهی که برخی از افراد امتحان کرده‌اند و از آن نیز ابراز رضایت کرده‌اند.

مراقبت‌های بعد از کاشت مو

بسیاری از افراد در مورد مراقبت‌های بعد از کاشت سؤال دارند، و این‌که بعد از چه مدت و به چه صورتی باید استحمام نمود. در ادامه مراقبت‌های بعد از کاشت مو را که حاصل صحبت با پزشکان و استفاده از تجربه مراجعه‌کنندگان بوده است برای شما آورده‌ایم.

اولین نکته‌ای که باید بعد از کاشت مو رعایت شود، این است که در یک ماه اول بعد از کاشت مو، از وارد آمدن هر گونه ضربه به سر جلوگیری شود. زیرا هر ضربه‌ای می‌تواند به فولیکول‌های تازه کاشت شده آسیب وارد آورد و باعث مرگ و عدم رشد تعدادی از این موها شود.

در صورت وارد آمدن ضربه به سر در ناحیه کاشت شده، حداقل بعد از ۵ الی ۶ ماه می‌توان فهمید که آیا به ریشه موها آسیبی وارد شده است یا نه، که این امر خود را در کیفیت رویش موهای جدید نشان می‌دهد.

دومین مورد این است که داروهای تجویز شده توسط پزشک را که شامل انواع آنتی‌بیوتیک، مسکن و ضد التهاب است به طور دقیق و طبق دستور داده شده مصرف نمایید.

نکته سوم هم این است که در هنگام خواب سرتان را بالاتر از بدن قرار دهید، برای این منظور می‌توانید تعداد بالش‌های زیر سر را افزایش دهید. هم‌چنین در چند روز ابتدایی، باید به گونه‌ای دراز بکشید که ناحیه کاشت شده به هیچ‌وجه با بالش و یا هر شی‌ئ دیگری تماس نداشته باشد، بهترین کار این است که پشت سر روی بالش و صورت رو به بالا باشد.

در مورد استحمام نیز باید بدانید که حداقل تا ۴۸ ساعت بجز اسپری مخصوصی که به شما داده می‌شود، هیچ چیز دیگری حتی آب بر روی سر خود نریزید، از روز سوم می‌توانید با آب خالی ولرم سر خود را خیس کنید و به آرامی با یک حوله بسیار نرم خشک کنید؛  حوله را روی سر خود نکشید. (به هیچ‌وجه  تا یک ماه ساز دوش استفاده نشود، تأکید می‌کنیم به‌ هیچ‌وجه)

بعد از یک هفته می‌توانید با استفاده از شامپو بچه و اب ولرم سر خود را به آرامی بشویید (از دوش استفاده نشود)، با نوک انگشتان پوست سررا ماساژ دهید تا پوسته‌های خشک شده جدا شود؛ نیازی به وارد آوردن فشار نیست.

سعی کنید تا یک ماه در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار نگیرید، می‌توانید بعد از مدتی از کلاه استفاده کنید اما در هنگام گذاشتن و برداشتن کلاه سعی کنید که طوری نباشد که بر روی محل جاحی کشیده شود.

نتیجه  نهایی کاشت مو

در مورد نتیجه نهایی کاشت مو باید بگوییم که با توجه به شرایط مختلف این نتایج اندکی متفاوت خواهد بود. به این صورت که اگر بانک مو شخص قوی باشد، پزشک و تکنیسین‌های کاشت باتجربه و متبحر باشند، و شخص نکات بعد از کاشت را به دقت رعایت کرده باشد، نتیجه نهایی بسیار عالی و چشمگیرخواهد بود.

در حالتی که بانک مو ضعیف باشد، اما تمام نکات دیگر به خوبی رعایت شده باشد و کاشت نیز در یک مرکز معتبر انجام شده باشد، هر چند ممکن است که تراکم اندکی پایین‌ترباشد اما باز هم نتیجه نهایی رضایت‌بخش خواهد بود، و قطعاً نسبت به قبل از کاشت تفاوت قابل ملاحظه‌ای خواهید داشت.

به طور کلی اکثر مراجعه‌کنندگان به تفاوت ظاهری خود قبل و بعد از کاشت اذعان می‌کنند، اما باز هم تأکید می‌کنیم که مراجعه به یک مرکز معتبر و رعایت نکاتی که پزشک به شما توصیه می‌کند، در نتیجه کار بسیار تأثیر گذار خواهد بود.

کلینیک پوست و  مو رز با در اختیار داشتن بهترین و باتجربه‌ترین پزشکان و استفاده از به‌روزترین متدها و دستگاه‌ها، تجربه یک کاشت موفق را برای شما به ارمغان می‌آورد.

نشانی اینترنتی: https://roz-clinic.com/

گردآوری:

دکتر طاهری

اخبار مرتبط:
روف گاردن های رویاییجراحی بواسیر ، سرپایی
فیلم پرشین وی
قولنج شکستن، ممنوع!!!! قولنج شکستن، ممنوع!!!!

کمتر کسی وجود دارد که در زندگی قولنج یا اسپاسم عضلانی را تجربه نکرده باشد در این مطلب به موضوع عوارض شکستن قولنج پرداخته ایم.

۱۰ خوراکی مفید برای پیشگیری از حمله قلبی
اهل کدامیک هستید؟ دل، قلوه، جگر یا خوئک ! حتما بخوانید
۱۴ روش بـرای سـوزانـدن ۲۰۰ کـالـری
۶ کاری که موقع جوش زدن نباید انجام دهید
راه های درمان سینوزیت به روش طبی
برای درمان موخوره از داروهای شیمیایی استفاده نکنید
تجربیات و نظرات کاشت مو در کلینیک پوست و مو رز
پیشگیری از بروز عفونت های جنسی ( آمیزشی ) در زنان
درمانی جدید برای صافی کف پا
چند نکته برای آب کردن چربی شکم
کدام پولیپ‌ها خطرناکند؟
داروهایی که باعث چاقی می شوند را می شناسید
بیماری های شب کاری
راز سلامتی در کف پا
راهی اسان برای درمان سرفه های خشک
سرد شدن پاها
نکات رژیم غذایی برای کاهش وزن بر اساس توصیه های آردایت
آشنایی با داروی برم هگزین از دسته داروهای خلط آور
آشنایی با داروی کلیدینیوم سی از دسته داروهای گوارشی
چکاد بام