۱۰ سوالی که باید از همسر بی وفای خود بپرسید

مشاهده : 22874
۱۰ سوالی که باید از همسر بی وفای خود بپرسید روانشناسی
بی وفایی ، کابوس بزرگ زندگی همه انسانهاست که متاسفانه اغلب به خیانت نیز منتهی میشود. کسی که قربانی بی وفایی میشود ، در سراشیبی زندگی قرار میگیرد و یقین پیدا میکند که به انتهای دنیا رسیده است و دلیلی برای زندگی و خوشبختی برای خود متصور نیست و اغلب از خود می پرسند که چطور توانست چنین کاری با من بکند؟

بی وفایی علت های مختلفی دارد حتی نوع خیانت کردن مردان و زنان هم متفاوت است مردان بیشتر از زنان خیانت می کنند و همچنین زنان در اکثر مواقع به دلیل سرد بودن شریک زندگیشان و خلا های عاطف خیانت می کنند اما مردان دلایل گسترده تری از توجیه خیانتشان دارند که در این مطلب از پرشین وی با بررسی و سوال پرسیدن از همسر بی وفا قصد داریم زندگی زناشویی را مورد بررسی قرار دهیم

سوال پرسیدن از همسر بی وفا

سایت مردمان شما را با اطلاعات مفیدی در زمینه جنس مخالف آشنا می کند،
و تفاوت آن با مجله ها در این است که دیگر مجبور نیستید برای مخفی کردن آن
از جلوی چشم همسرانتان تلاش کنید! همسر بی وفا مقالات معمولا توسط خانم ها برای
خانم تحریر میشوند، اما درون مایه آنها برای آقایون دارای ارزش فوق العاده
گرانبهایی است….و این هم دلایلی که شما به محض اطلاع باید در زندگی خود به کار بندید؛

به چه فکر می کند

در این قسمت قصد داریم تا به تمام آقایونی که در زندگی خود مرتکب
خیانت شده اند، نشان دهیم که برداشت واقعی نامزد و یا همسرانشان
در مورد آنها چگونه است. به این منظور چکیده ای از متن “دوستی های
معمولی” نویسنده: همسر بی وفا دکتر پی گلاس را انتخاب کرده ایم. ۱۰ سوال زیر مطالبی
هستند که خانم ها زمانیکه پی می برند فرد دیگری به تازگی وارد زندگی
همسرشان شده در سر میپرورانند. این بخش را به دقت مطالعه کنید
تا پیش از اینکه پای خود را فراتر از خط قرمز خیانت بگذارید، بدانید که
ممکن است چه آسیب های روحی روانی همسر بی وفا به همسرتان وارد آورید.

همچنین بخوانید :  زناشویی موفق / مردان این رفتارها را از همسر خود میخواهند

سوالات مخصوص خیانت به همسر

۱۰ سوال زیر، کاوشی است برای اکتشاف دلایل بروز خیانت و مسائلی
که در ورای آن نهفته است. برخی از آنها سوالاتی هستند که من خودم
به شخصه برای روشن کردن نوع رابطه، در کلینیک تخصصی ام در حضور
بیماران مطرح می کنم. بحث پیرامون این فرایند، همسر بی وفا مانند ماده اولیه ای است
که شما را قادر می سازد تا بعدها بتوانید بنای اصلی زندگی خود را بر پایه آن استوار نمایید.

همچنین بخوانید :  اختلال شخصیت بدگمان ها همسر بدگمان خود رابیشتر بشناسید

۱- چه فکری کردی که به خودت اجازه دادی با شخص دیگری وارد رابطه شوی؟

دلایل بسیار زیادی وجود دارند که به طور طبیعی از ورود افراد به منطقه ممنوعه جلوگیری می کنند. ارزش های فردی، و آسیب هایی که بعدها ممکن است به موجب این همسر بی وفا اشتباه پدید آید، همه و همه باعث ایجاد افکار بازدارنده ای در ذهن می شوند، و کماکان فرد را از ورود به یک رابطه نامشروع باز می دارند.

یکی از ابتدایی ترین افکاری که ممکن است همسر بی وفا به ذهن هر کسی برسد، این است که آیا اصلا شریک خیانتکار ملاحظه دارد؟ و می تواند نتایج و عواقب درگیر شدن در یک چنین رابطه ای را در ذهن خود به تصویر کشد؟ آیا به هیچ وجه به این مطلب فکر می کند که امکان دارد همسرش او را در حین ارتکاب به جرم به دام اندازد؟

همسر بی وفا

غالب بی وفایی ها می تواند به طلاق منجر نشود و در نهایت به رفع اختلاف بینجامد

فرض کنیم مهرداد (که در حال حاضر با مریم نامزد کرده) تصمیم می گیرد بر روی همه چیز پا گذاشته و به یک نهار مخفیانه با سمیرا برود؛ واقعا او چه چیز در سر دارد؟ همسر بی وفا و چه پیش بینی میکند؟ لازم به ذکر است که یک ارتباط کاملا دوستانه می تواند پس از مدتی، به راحتی، تبدیل به یک رابطه عاشقانه شود. وقتی مردم به جنس مخالف خود اعتماد می کنند و با او در مورد مشکلات زندگی مشترکشان صحبت می کنند، همسر بی وفا نه تنها نقاط ضعف خود را در معرض نمایش می گذارند و بلکه همزمان اعلام آمادگی می کنند که تمایل دارند با او وارد رابطه عاطفی شوند.

اگر چه خانم ها احساساتی هستند و به سرعت می توانند با افراد بسیار زیادی ارتباط برقرار کنند (به ویژه خانم های دیگر)، اما در مقایسه، مردها زمانی می توانند احساسات واقعی خود را تخلیه کنند که در یک ارتباط عاشقانه قرار گرفته باشند. در نتیجه با توجه به حقیقت وجود جنس مذکر، همسر بی وفا زمانیکه یک ارتباط از نظر احساسی میان آنها و یک جنس مونث صمیمی شود، تمایل پیدا می کنند که رابطه جنسی را نیز به آن اضافه کنند.

دلایل خیانت کردن شوهر چیست؟

شروین در طی بحثی که با همسرش لادن داشت، به هیچ نتیجه ای نمی رسید که چرا؟! و چگونه؟! به خودش اجازه داده با الهام (همکار جدیدش در محل کار) وارد رابطه عاشقانه شود. همسر بی وفا فقط می دانست ارتباط از جایی شروع شد که او برای موقعیت الهام دلسوزی نموده و نسبت به او ترحم می ورزید.

الهام برای اغوا کردن شروین خود را اینطور جلوه داده بود که قبلا یک ازدواج ناموفق داشته و متاسفانه از آن چیزی جز یک کودک معمول برایش باقی نمانده است. همسر بی وفا او همچنین در حرف هایش گفته بود که با پدر پیرش زندگی می کند که به شدت بیمار است و به طور تمام وقت نیازمند کمک و مراقبت های ویژه است.

شروین قبول می کرد که الهام با او به عشق ورزی و عشوه گری می پرداخته و او هم به طور ناخودآگاه در ذهن خود لادن (همسر اولش) را با او مقایسه می کرده همسر بی وفا و به این نتیجه می رسیده که لادن هیچ احساسی نسبت به او ندارد و نمی تواند او را از نظر عاطفی تطمیع نماید. شروین خودش را مانند یک حامی در برابر الهام تصور می کرده، کسی که می تواند مانند یک منجی او را از درد، رنج، و تمام  مشکلات زندگی برهاند.

همسر بی وفا

بی وفایی ، کابوس بزرگ زندگی همه انسانهاست

از اینرو رفته رقته الهام در ذهن شروین جایگاه یک زن ایده آل را پیدا کرد. همسر بی وفایک روز سرد تعطیل، الهام برای نخستین بار با او تماس می گیرد تا به خانه اش برود و باتری خرابش را شارژ کند.

شروین این بار جریان را با لادن در میان می گذارد. اما متاسفانه لادن روی خوشی از خود نشان نمی دهد و به همسرش می گوید که دیگر نمی خواهد هیچ چیز در مورد این دختر بشنود. شروین هم به خواست همسر خود عمل می کند و ابتدا مکالمه های تلفنی و سپس رفت و آمدهای آخر همفته خود را از او مخفی نگه   میدارد

تا اینکه ارتباطش با الهام تبدیل به یک پیوند عاطفی و احساسی می شود. صمیمیت جنسی بین آنها آنقدر افزایش پیدا می کند که شروین خالصانه اعتراف می کند که “عاشق” الهام شده است. همسر بی وفا در این مرحله شخص هم از نظر احساسی و هم از نظر جنسی با شریک زندگی اولیه خود فاصله می گیرد.

الهام در یک خانواده متوسط رو به پایین، و بدون وجود هیچ گونه امکانات رفاهی بزرگ شده بود. زمانیکه شروین او را به یک نهار معمولی، آن هم در یک رستوران سلف سرویس دعوت می کرد، همسر بی وفا آنقدر هیجان زده می شد که قلبش به تپش می افتاد. اما در مقایسه زمانیکه لادن را به یک رستوران ۵ ستاره می برد، او به این کار به عنوان یک روند عادی زندگی نگاه می کرد و هیچ شادی خاصی بروز نمی داد. شروین از اینکه توانسته بود به زندگی آشفته یک دختر بی پناه لذت و شادابی اضافه کند، احساس غرور و افتخار می کرد و هیچ چیز برایش شیرین تر از این احساس نبود.

احساس گناه کردن در خیانت

در ابتدا شروین تنها از روی ترحم با الهام ارتباط برقرار می کرد، اما به دلیل بی توجهی لادن این ترحم و دلسوزی رفته رفته تبدیل به یک پیوند عاطفی شدید شد همسر بی وفا که شروین خودش هم از این موضوع آگاهی نداشت و نمی دانست در چه منجلابی فرو رفته. او زمانی به خود آمد که لادن دست او را گرفته و به جلسات مشاوره برد. او قول داد که در آینده مرزهای محکمی در مقابل خانم های زخم خورده و معصوم اما در عین حال فریبنده و جذابی که قصد لمس کردن قلب مهربانش را دارند، بکشد.

۲- آیا پس از برقراری اولین ارتباط جنسی، احساس گناه نکردی؟

مقوله احساس گناه، تا حد زیادی به ارزش های فردی شریک خیانتکار بستگی دارد. برخی از افراد زمانیکه حرف از برقراری ارتباط جنسی نامشروع با شخص دیگری به میان می آید، همسر بی وفا به هیچ وجه احساس گناه نمی کنند. اما افراد دیگری نیز هستند که قبل از برقراری رابطه جنسی به هر ترتیبی ارتکاب به گناه را لمس کرده و ترس به دل خود راه می دهند.

همین احساس گناه به عنوان نیروی بازدارند عمل کرده و آنها را از ارتکاب به عمل نامشروع باز می دارد، همچنین سبب می شود زمانیکه بر سر دوراهی قرار میگیرند، همسر بی وفا در اکثر موارد گزینه صحیح را انتخاب کنند. عده دیگری نیز هستند که پس از ارتکاب به گناه احساس ندامت و پشیمانی به آنها دست می دهد ولی باز هم این امر سبب نمی شود که آنها از ارتکاب به “گناه بعدی” دست بکشند.

همسر بی وفا

ظهور بی وفایی نشان دهنده این است که ازدواجتان برای مدت طولانی دچار مشکل جدی بوده است

برخی از افراد پس از برقراری اولین رابطه غیر زناشویی و غیر اخلاقی، احساس تنفر بسیار شدیدی نسبت به خود پیدا می کنند و همین امر باعث می شود همسر بی وفا که پس از آن تا مدت ها نه با همسر خود همبستر شوند و نه با معشوقه. گروه دیگری نیز هستند که به برانگیزاننده های جنسی صرفا به عنوان وسیله ای برای رهایی و نجات از روزمرگی های زندگی نگاه می کنند و قصد دارند تا از این طریق بر پوچی ها و بی فایدگی های شخصیت خود غلبه کنند.

 

 

۳- اگر می دانستی در اشتباه هستی چرا رابطه برای مدتی طولانی ادامه داشت؟

وارد شدن در یک رابطه عاشقانه نا مشروع هم کار کثیفی به حساب می آید و هم در عین حال محصور کننده و فریبنده است. ذات ممنوعه  و هویت متزلزل و ناپایدار عشق های مخفی باعث می شود تا علاقه و هوس برای مدت زمان طولانی مانند روز اول تر و تازه باقی بماند. همسر بی وفا افراد خیانت کار معمولا یک حالت اعتیاد نسبت به معشوقه های خود پیدا می کنند. آنها بارها و بارها تصمیم می گیرند تا به این رابطه نا سالم خاتمه دهند، اما هر بار چیزی جز شکست عایدشان نمی شود. آنها قصد دارند این کار را متوقف کنند، اما درست مثل قدرت جاذبه آهن ربا دو مرتبه به سمت او جذب می شوند. باید اذعان داشت که تنها در سایه عظمی راسخ و اراده ای استوار است که می توان طلسم را شکست و به ارتباط نادرست پایان بخشید.

دلایل ادامه دادن خیانت

این مطلب که رابطه چطور شروع شده است و اینکه که چه چیز چراغ آنرا همچنان فروزان نگه می دارد، دو مقوله کاملا متفاوت و جدا از هم هستند. شاید رابطه به دلیل یک علاقه مشترک نسبت به موضوعی خاص و یا به دلیل جاذبه جنسی آغاز شده باشد، اما تنها در صورتی می تواند ادامه پیدا می کند که گونه ای از علاقه عمیق احساسی میان دو نفر پدید آید.

البته عکس این موضوع نیز صحت دارد، همسر بی وفا به این معنا که دو نفر احساس می کردند دارای پیوندهای عاطفی ناگسستنی هستند، اما رابطه صرفا به این دلیل ادامه پیدا می کند که هر دو طرف به شدت از رابطه جنسی که با یکدیگر برقرار می کنند راضی بوده و نهایت لذت را می برند. این احتمال هم وجود دارد که رابطه به این خاطر شروع شده باشد که زندگی مشترک هر یک از آنها رو به نابودی می رفته اما به این دلیل ادامه پیدا کرده که کم کم حالت یک زندگی جداگانه را پیدا نموده و طرفین درگیر تصور می کردند که ارتباط آنها هیچ ربطی به زندگی مشترک اولیه شان ندارد.

 

همسر بی وفا

همسر خیانت دیده باید سعی کند نیازهای عاطفی را که فردی دیگر برای همسرش برطرف می کند

۴- آیا تو اصلا به من فکر می کنی؟

در درجه اول اگر فرد خیانت کار به احساسات و عواطف فرد مورد خیانت
قرار گرفته فکر می کرد، به هیچ وجه به فکر خیانت کردن به او نمی افتاد.
معنای ناجوانمردی به کسی که مورد خیانت می گیرد همسر بی وفا برنمی گردد
بلکه به کسی مربوط می شود که عمل خیانت از سوی او انجام پذیرفته است.

افرادی که مورد خیانت قرار می گیرند اغلب خود را مرکز تمام وقایع قرار می دهند.
آنها سوال می کنند:”چطور توانستی یک همچین کاری را در حق من انجام دهی؟”
حقیقت اینجاست که طرف درگیر رابطه دوم، آنقدرها که باید و شاید همسر خود
را اصلا به حساب نیاورده. آنها فقط خیانت می کنند و به ندرت اتفاق می افتد
که عواقب تراژدیک، حزن انگیز، و درد و رنجی را که به همسرانشان تحمیل می کنند را پیش بینی کنند.

این واقعا برای کسی که مورد خیانت قرار گرفته سخت و عذاب آور است
و به هیچ وجه نمی تواند درک کند که همسرش چگونه حضور او را در خانه
نادیده گرفته و همه چیز را زیر پا گذاشته. افکار مسموم ناخوانده دائما او را
آزار می دهند و برای یک لحظه هم که شده او را رها نمی کنند. نمی تواند
تشخیص دهد که همسرش چگونه به خود اجازه داده که وارد یک رابطه نامشروع و بدون مجوز اجتماعی گردد.

دلایل توجیه کردن خیانت

۵- به او در مورد رابطه مان چه گفتی؟

این سوال به طور مستقیم مقوله وفاداری در ازدواج اول و ذات صمیمیت
احساسی در رابطه دوم را مخاطب قرار می دهد. همسر اول به طور حتم
می خواهد بداند که شریکش چه میزان در مورد ازدواج و زندگی مشترکش
با معشوقه اش صحبت کرده. او همچنین می خواهد بداند که همسرش
چه تصویری از او در ذهن معشوقه اش بر جای گذاشته.

برخی از افراد خیانتکار در مورد زندگی مشترک خود نکات مثبتی به معشوقه
هایشان می گویند و از همسرشان تعریف می کنند تا حس اندوه و تحقیر
معشوقه هایشان را برنگیزند. اما برخی دیگر همسران خود را همانند افرادی
بی روح، سرد و غیر صمیمی به تصویر می کشند.

سخت است که بتوان تشخیص داد علت این کار صرفا به عنوان تلاشی
برای فریب دادن معشوقه است و یا اصلا آنها به طور طبیعی در درک
پیمان های ازدواج در اشتباه هستند. به هر حال در هر دو حالت فرد
پیمان شکن موظف است که با همسر خود در مورد مشکلات حقیقی
رابطه صحبت کند مخصوصا در مورد آن مواردی که ترجیح می دهد تنها
با معشوقه خود در میان بگذارید. این امر به زوجین کمک میکند که یک بار
دیگر زندگی مشترک خود را از ابتدا مرور کنند و سپس با مشکلات زناشویی به صورت کاربردی برخورد نمایند.

همسر بی وفا

ازدواج ارتباطی اختصاصی است که در آن دو نفر یکی می شوند و باید با هم بمانن

اگر از زندگی مشترک اولیه حفاظت نشود و طرفین هیچ گاه در مورد مشکلات
با یکدیگر گفتگو نکنند، فرصت حل مشکلات را از دست داده و هر یک از آنها
این تمایل را پیدا میکنند که احساسات خود را در جایی دیگر تخلیه کنند.
برخی از افراد بی وفا سعی می کنند با جداسازی این دو مقوله از یکدیگر
هر دو زندگی را به طور جدا دنبال کنند. آنها اینطور خودشان را فریب می دهند
که چون برای ازدواج اول خود ارزش بسیار زیادی قائل هستند هیچ گاه
دوست ندارند آن را به اتمام برسانند، اما از سوی دیگر مشکلات بسیاری
در رابطه اولیه وجود دارد آنها مجبور می شوند که برای فرار از معایب ارتباط اول به نفر دوم روی بیاورند.

۶- آیا با هم در مورد عشق یا آینده هم صحبت می کنید؟

صحبت کردن در مورد عشق به احتمال قوی از وجوه اشتراک کاذب پرده برداری
می کند. شخص خیانتکار ممکن است تصور کند که عشق و ازدواج جزئی از
یکدیگر هستند. اگر معشوقه اعتراف کند که عاشق شده است، این اعتراف
آنقدر قشنگ همه چیز را توجیه میکند که هیچ انکاری باقی نمانده و هر دو
نفر با نهایت ظرافت گناهان و اشتباهات خود را می پذیرند.

 

همسر بی وفا

ظهور بی وفایی به معنای این است که زندگی مشترک قبل از این از هم پاشیده است

اگر با معشوقه خود به این فکر می کنید که: “زیر گرما و نور خورشید در کنار هم بنشینید
” و یا به او گفتید که “دوستت دارم” لازم است که تمام این مطالب را با همسر
خود در میان بگذارید. اگر همسر شما خودش یک روزی متوجه شود که شما
در مورد آینده و یا عشق با معشوقه خود صحبت می کردید و به او می گفتید
که رابطه تان عشقانه نبوده و تنها یک دوستی معمولی به شمار می رفته،
آنوقت دیگر کاری از دستتان ساخته نیست، تمام تلاش هایتان نتیجه معکوس
می دهند، و آسیب های روحی – روانی جبران ناپذیری را به او وارد می کنید.

اگر شما کسی هستید که مورد خیانت قرار گرفته اید باید تلاش زیادی بکنید تا دریابید داستان از چه قرار بوده. البته بدون اینکه در برابر او جبهه گیری کنید و یا حرف های او را از صافی خودتان عبور داده و با عینک بدبینی شخصی به آن نگاه کنید. خیانت حتی بدون وجود عشق هم می تواند اتفاق بیفتد. شما باید ازمسائلی که با سیستم فکری شما در مغایرت هستند با روی باز استقبال کنید و آنها را قبول کنید مگر اینکه یک مدرک معتبری پیدا کنید که ثابت کند او قصد دارد یک تفسیر ماست مالی شده تحویلتان دهد.

۷-  فرد خیانتکار  در معشوقه چه چیز خاصی می بینی ؟

کسی که مورد خیانت قرار می گیرد پس از مدتی یک تصویری از معشوقه
دوم همسر خود در ذهن خود مجسم می کند. اما البته هیچ گاه این تصویر،
تصویر کاملی از او نیست. تمام افرادی که تحت خیانت قرار می گیرند،
تمایل دارند تمام گناهان بر سر معشوقه ها بیندازند و قصد دارند اینطور به خود

بقبولانند که همسران گول خور و بیچاره شان را آن معشوقه ها اغفال کرده
و به دام انداخته اند.آنها نمی خواهند قبول کنند که فردی را که با او ازد.اج
کرده اند، نقش بسیار فعالی در این زمینه بازی می کند و به همین دلیل نفرت
و خشونت بسیار زیادی را بر روی معشوقه وارد می آورند.. باید توجه داشت
که اگرفرد پیمان شکن و بد عهد، یک شریک کامل و همه جانبه در زندگی
خود داشته باشد، اهتمال اینکه خیانت شکل بگیرد تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می کند.

مونا و امیر به تازگی در مورد اینکه رابطه آقا با زری که کارمندش بوده در
حال زیاد شدن است جر و بحث می کنند. مونا تصورش از زری یک زن بدکاره
است که تنها هدفش بدست آوردن پول های امیر است. اما از سوی دیگر امیر
او را یک فرد کارآمد و شایسته تلقی می کند و به حس وظیفه شناسی او افتخار
می نماید. اما هر چه امیر ببشتر در مورد زری با همسرش صحبت می کرد بیشتر
به این تتیجه می رسید که نمی تواند ارتباط بلند مدتی را با او برقرار کند زیرا او فرد
دمدمی مزاجی است که هر ثانیه اخلاق و رفتارش در حال تغییر کردن است.

همسر بی وفا

فرآیند بی وفایی دردی غیرقابل تحمل را به افراد وارد می کند

از سوی دیگر مونا هم کم کم به این درک دست پیدا کرد که امیر به این دلیل
از زری تقدیر به عمل می آورد که انرژی زیادی دارد و برای او ارزش و احترام زیادی
قائل می شود. در نتیجه آنها با هم یک تصویر کلی از زری به دست آورندن و آن هم
این بود که او یک دختر سخت کوش است که در عین حال رفتارها و شخصیت ا
خلاقی نابهنجاری دارد و برای بدست آوردن چیزهایی که میخواهد از ناز و عشوه استفاده می کند.

کسانی که مورد خیانت قرار می گیرند دودل هستند که به معشوقه ها حسد
بورزند و به عنوان یک رقیب غیر قابل مقایسه و بی همتا به آنها نگاه کنند؛
یا اینکه آنها را بی اعتبار کنند و به چشم یک انسان پست به آنها نگاه کنند.
آنها با مطرح کردن سوالاتی در زمینه مشخصات فیزیکی، چهره، شخصیت،
و دانش و عقل سعی بر این دارد که دریابند آیا همسرشان به دنبال جاذبه های
جنسی طرف مقابل بوده و یا به دنبال پیشرفت ها و موفقیت های او هستند.
این سوالات چندان کمکی به شما نخواهند کرد به این دلیل که هیچ گاه
نمی توانید پاسخ درست آنها را پیدا کنید و دلیل اصلی تمایل همسرتان به معشوقه ها را بیاید.

۸- چه چیز رابطه نامشروع رو دوست داری؟ در کجای آن احساس متفاوتی به تودست می دهد؟

به جای اینکه تمرکز خود را بر روی این مطلب بگذارید که معشوقه چه شکلی دارد و …. بهتر است از خلاقیت خود کمک بگیرید و بر روی این تمرکز کنید که همسرتان در رابطه نامشروع خود به چه چیزهایی می رسد که در رابطه مشروع خود با شما از آنها محروم است. رابطه های جدید به افراد این امکان را می دهد که متفاوت باشند: احساس مثبت بودن بکنند، احساس سبکی کرده و بخشنده تر به نظر برسند. بسته به خصوصیات معشوقه، فرد بی وفا این امکان را پیدا می کند که بازی کردن در نقش های جدیدی را امتحان کند: یک همسر بی علاقه و غیر حساس از طریق تلقین شخصی و از خودگذشتگی تبدیل به یک فرد پر انرژی می شود. همسر او که از نظر جنسی اصلا از خود علاقه ای نشان نمی داد به واسطه شهوت جدید و اوهام شهوانی همسرش به وجد می آید.

یک سوال خوب از فرد خائن این است که “تو چه چیزی را در رابطه عاشقانه جدید تجربه کردی که دوست داشتی در زندگی زناشویی ات تجربه می کردی؟” به هر حال کسی که زندگی اش را دوست داشته باشد می تواند همسر خود را از این لحاظ تغذیه کند و مانع انحراف او شود. در حقیقت برای کسی که مورد خیانت قرار گرفته خیلی سخت است که ببیند همسر بد عهدش دلش می خواهد چیزها را که دوست دارد اول با معشوقه اش تجربه کند.

دلایل خیانت های متعدد

۹- آیا قبلا هم موارد بی وفایی و خیانت وجود داشته و اگر پاسخ مثبت است شباهت آنها به این دفعه چیست؟

این یک موقعیت عالی برای بررسی طرح هر گونه بی وفایی و پرده برداری
از آن به شمار می رود. با یکدیگر در مورد اینکه با وسوسه ها و فریب های
گذشته چگونه مبارزه کرده و بر آنها فائق آمدید بحث و گفتگو کنید.
حتی اگر در موارد قبلی هیچ گاه پایتان از روی خط اصلی خارج نشده بود.

در مورد هوس های گذشته و افتادن ها و لغزش ها کند و کاو و جستجو کنید.
اگر این اولین واقعه محسوب نمی شود از خودتان سوال کنید که چه شباهت و
یا تفاوت هایی می تواند با بقیه داشته باشد. آیا تجربه های پیشین مخلوطی
از “سکس دهانی” یا “سکس محض” یا “عشق بدون سکس”  را در بر داشته اند؟

همسر بی وفا

شرایط عادی نیازمند تلاش پایدار و خستگی ناپذیر هر دو همسر است

افرادی که در مورد بی وفایی همسرانشان واکنشی نشان نداده و بدون
هیچ گونه برخوردی قاطعی چنین کارهایی را از آنها قبول می کنند، راه را
برای خیانت های بعدی همسرانشان هموار تر می سازند. و همسرانشان
تصور می کنند که اگر آنها بفهمد اصلا مسئله مهمی نیست. یک مرد بی وفا
به من گفت که رابطه نامشروع او ارزشش را دارد! او اظهار داشت:
“فقط دو هفته طول کشید تا پول چیزی را که برای ۶ ماه به من لذت می دهد را در بیاورم.”

 

۱۰- رابطه جنسی بدون جلوگیری

سوال دشواری است اما جزء پرسش هایی است که شما باید از همسر بد عهد خود بپرسید. بی توجهی کردن به بیماری های مسری و امکان بروز حاملگی ار ریسک های بسیار خطرناکی است که از بی فکری محض نشئت می گیرد. برخی از افراد پیمان شکن، پاسخ های خامی به این پرسش می دهند: “ما با عشق با هم رابطه برقرار می کردیم و اصلا دوست نداشتیم طوری با هم رفتار کنیم که گویی تمام کارها از قبل برنامه ریزی شده.” هر چند استفاده از قرص های ضد بارداری می تواند به عنوان عاملی برای جلوگیری از حاملگی ناخواسته محسوب شود اما باز هم نمی توانند از سرایت بیماری های آمیزشی جلوگیری کنند. افراد واقع بین محدودی هستند که میتوانند معشوقه هایشان را نیز ناقل بیماری های آمیزشی تصور کنند، به همین دلیل اغلب نمی توانند پیشگیری های لازم برای داشتن رابطه جنسی سالم را داشته باشند.

 

بیشتر بدانید از راهه های مقابله با خیانتکاری همسر

اغلب بی وفایی ها می تواند به طلاق منجر نشود و در نهایت به رفع اختلاف بینجامد.
فرآیند بی وفایی دردی غیرقابل تحمل را به افراد وارد می کند. اگر خودتان را برای آنچه
پیش خواهد آمد آماده کنید، نه تنها عذاب کمتری می کشید، بلکه به ازدواجتان فرصت
بیشتری برای بهبود و دوام می دهید. یکی از بهترین راهها برای افزایش آمادگی
این است که بدانید چه انتظاری داشته باشید؟

برای مثال بعد از چند روز از وقوع این حادثه، وقتی به اندازه کافی توانستید
بر اعصاب خود مسلط شوید، مهر سکوت را بشکنید و در فضای مناسب و
در غیاب فرزندان(البته اگر صاحب فرزند هستید) به طور مفصل با همسرتان
صحبت کنید و ببینید چه انگیزه ای باعث بروز این رفتار ناشایست شده است؟
چه کمبودی در زندگی داشته است؟ از شما چه توقعی داشته است که
نتوانسته اید آن را اجابت کنید؟ فرد جدید چه خلایی از همسر شما را پر می کند ؟و…

در برخی از موارد زندگی زناشویی دارای کاستیهایی است که اگر شناسایی و اصلاح شود، مشکلات تا حد زیادی بر طرف می شود اما در برخی دیگر از موارد، زن و مرد مشکل خاصی با هم ندارند و تنها مرد در یک موقعیت وسوسه انگیز قرار گرفته و دچار لغزش شده است. اینجاست کهنقش شما پر رنگ تر می شود. شما باید به عنوان یک زن ثابت کنید که هنوز هم مرکز عاطفی خانواده تان هستید و می توانید دوباره همسرتان را به خانواده بازگردانید.

بازگشت به شرایط عادی نیازمند تلاش پایدار و خستگی ناپذیر هر دو طرف است

 

 

مردمان / افکار نیوز

2019-05-02 / گردآوری:
برچسب ها: ,
گزارش خطا در خبر
نظر خود را بنویسید - نظرات کاربران (۰)
فیلم پرشین وی
روانشناسی ابرو از روی شکل ابروها و رابطه آن ها با شخصیت انسان روانشناسی ابرو از روی شکل ابروها و رابطه آن ها با شخصیت انسان
ما در این مطلب به بررسی روانشناسی ابرو از روی شکل ابروها و رابطه آن ها با شخصیت انسان پرداخته ایم
سوژه های روز رو این جا ببینید !
فال روزانه
تعبیر خواب
راهکارهای تقویت مغز و جوان نگه داشتن آن در هرسنی
من همدم قلب های شکسته هستم
۱۰ قانون طلایی زندگی
با معجزه رنگها به جنگ با اندوه و ناراحتی بروید
والدین باید اصول شاد زیستن را به کودکانشان آموزش دهند
شاد زندگی کردن به سبک مستر بین
توصیه های مفید به کسانیکه بعد از طلاق قصد ازدواج دارند
راه های مقابله بااحساسات منفی و ناامیدی!!
چگونه بر احساس گناه خود غلبه کنیم؟
اگر شما هم با بیرون کردن کینه از دل خود مشکل دارید حتما بخوانید
رسیدن به رویاها در کمترین زمان!!
چگونه با خاطرات و اتفاقات تلخ زندگیمان کنار بیاییم؟
عاشق دوست همسرم شدم ، چه کار کنم؟
این ویژگیهای عجیب و غریب را اگر دارا هستید نشانه باهوش بودن شماست
به این دلایل همسرتان را مقدم بر خانواده خود بدارید
چرا بد دهانی می کنیم؟ راه های جلوگیری از فحاشی چیست؟
افسانه ها و واقعیتهای خوشبختی در زندگی مشترک
کم حرفی میان زن و شوهر نشان خطرناکی است مواظب باشید
تست نقاط ضعف و قوت با انتخاب پروانه مورد علاقه تان
یک رابطه عاشقانه حقیقی و سالم این ویژگی ها را دارد
از روی رنگ مورد علاقه افراد شخصیت درونی آنها را بشناسید
برای اینکه بتوانید با فرزند نوجوان خود رابطه دوستانه داشته باشید این کارها را انجام دهید
نوجوان ها هنگام تغییرات هورمونی چه اتفاقی برایشان می افتد؟
راز موفقیت و شادکامی در زندگی زناشویی چیست
علت شکاف بین خانواده ها و رشد طلاق چیست
ویژگی همسر ایده‌آل چیست‌؟
logo-samandehi