زندگی شگفت‌انگیز راجر فدرر از برنده شدن ۲۰ گرند اسلم تا ازدواج شاد ۱۳ ساله

تاریخ نشر :شنبه 17 سپتامبر 2022 اشتراک:
زندگی راجر فدرر اخبار ورزشی
راجر فدرر ستاره تنیس جهان بعد از برنده شدن ۲۰ گرند اسلم از دنیای تنیس خداحافظی کرد تا به زندگی خود در عمارت‌ های خیره‌ کننده به همراه همسر و فرزندانش ادامه دهد.

ستاره سوئیسی تنیس جهان از رقابت ها در سن ۴۱ سالگی خداحافظی کرد و چهره های زیادی به این اقدام وی واکنش نشان دادند. در ادامه جزئیات بیشتر درباره زندگی راجر فدرر را در پرشین وی مشاهده کنید.

زندگی راجر فدرر

راجر فدرر پس از تحمل مصدومیت‌های بسیاری که بالاخره تاثیر خود را گذاشتند، در ۴۱ سالگی از تنیس اعلام بازنشستگی کرد. او میراثی باورنکردنی از خود به جای گذاشت.

فدرر در دوران باشکوه حرفه‌ای خود ۲۰ گرند اسلم به‌دست آورد؛ رقمی که به تازگی توسط رقبای او نواک جوکوویچ و رافائل نادال ربوده شد. قهرمانی‌ها برایش ثروتی نجومی به ارمغان آورد و طبق گزارش‌ها ارزش ثروت او ۴۵۶ میلیون پوند ت خمین زده می‌شود.

حامیان مالی از جمله مرسدس بنز و یونیکلو باعث افزایش ثروت او شدند و سالانه ۸۱ میلیون پوند به حساب‌هایش سرازیر می‌شود و در طول این مدت خانه‌های شگفت‌انگیزی در دبی و زوریخ خرید.

 

موفقیت در سنتر کورت

هشت مورد از ۲۰ گرند اسلم او در ویمبلدون به دست آمد. فدرر عزیز ویمبلدون و محبوب هواداران بی‌شماری بود و وقتی معلوم شد که نمی‌تواند در مسابقات تابستان امسال شرکت کند جهان را در ناامیدی فرو برد.

زندگی راجر فدررراجر فدرر

اولین موفقیت او در سنتر کورت (ویمبلدون) در سال ۲۰۰۳ به دست آمد و آن زمان فقط ۲۱ سال داشت. آخرین موفقیت او ۱۴ سال بعد در سن ۳۵ سالگی به دست آمد. او به طرز باورنکردنی، در برابر تهدید نادال و جوکوویچ برای ثبت تعداد پیروزی‌ها مقاومت کرد. رقبا همیشه او را تحسین می‌کردند.

تحسین رقبای تنیسور سوئیسی

سرنا ویلیامز او را «نابغه» و «بزرگترین» خطاب کرد. در حالی که ریچارد گسکه ستاره سابق فرانسوی به درستی گفت که فدرر از دنیای تنیس فراتر رفته است.

او به نشریه «اکیپ» گفت: «من تنیس را متفاوت می‌بینم. همیشه گفته‌ام برای من فقط تعداد گرنداسلم‌ها مهم نیست. راجر فدرر تکرار نشدنی است. وقتی به زیبایی بازی نگاه می‌ کنم، به جذابیت و ظرافت او در زمین نگاه می‌ کنم می‌ بینم که او بزرگترین بازیکن تمام دوران‌هاست.»

زندگی راجر فدررستاره تنیس راجر فدرر

تبلیغات

طبق آمار فوربس، در سال ۲۰۲۰، اگرچه که دیگر در اوج قدرت خود نبود، پردرآمدترین ستاره ورزشی جهان از نظر تبلیغات شد؛ بالاتر از کریستیانو رونالدو، لبرون جیمز و تایگر وودز. او بیش از ۵ میلیون پوند جایزه به دست آورد، اما این مبلغ در مقایسه با ۸۱ میلیون پوندی که از تبلیغات و هزینه‌های ظاهری دریافت کرد، ناچیز است.

فدرر در سال ۲۰۱۹، قراردادی با یونیکلو به ارزش حدود ۲۲۰ میلیون پوند در ۱۰ سال منعقد کرد. مرسدس بنز نیز به او سالی ۴ میلیون پوند برای تبلیغ برندش می‌دهد. کمپانی‌های مشهور دیگری نظیر رولکس، کردیت سوئیس و غیره نیز با او قرارداد دارند.

او صاحب یک مرسدس بنز AMG GTS، صد و پنج هزار پوندی و همچنین یک G-Wagon، صد و شصت هزار پوندی است. در کنار این خودروهای درجه یک، SL AMG صد هزار پوندی و AMG GLE ۶۳ S، صد و بیست و شش هزار پوندی هم دارد.

 

 

خانه‌های رویایی ستاره تنیس جهان

اکنون که فدرر بازنشسته شده زمان بیشتری را در خانه سپری خواهد کرد. او بین زمستان و تابستان زمان خود را بین خاورمیانه و سوئیس تقسیم می‌کرد، مخصوصا به این دلیل که می‌خواست در هوای گرم‌تری تمرین کند.

او در زادگاهش چندین خانه دارد، اما بدون شک دیدنی‌ترین آنها خانه شیشه‌ای سفارشی است که پنجره‌هایی از زمین تا سقف و چشم‌ انداز فوق‌العاده‌ای به دریاچه زوریخ دارد. این مجتمع سه طبقه دارای دو آپارتمان جداگانه برای مهمان‌هاست.

تنیسزندگی راجر فدرر با همسر و فرزندانش

او در سال ۲۰۱۴ یک پنت‌هاوس بی‌نظیر در «له‌رِو» خرید که در زبان فرانسه به معنی «رویا» است. این برج که به عنوان منحصر به‌ فردترین برج دبی شناخته می‌شود مشرف به اسکله تفریحی است که مملو از قایق‌ های تفریحی چند صد میلیون پوندی است.

گفته می‌شود فرناندو آلونسو، ستاره سابق فرمول یک، نیز آپارتمانی در این ساختمان ۵۰ طبقه ۲۱۰ متری دارد که چشم اندازهای باورنکردنی از اقیانوس، برج‌العرب و پالم جمیرا دارد. خرید این ملک برای فدرر ۱۳ میلیون پوند هزینه در بر داشت.

زندگی راجر فدرر و همسرش میرکا

عشق در یک نگاه

همسر فدرر «میرکا» به مدت ۱۳ سال همراه او بوده است. آنها در سال ۲۰۰۰ و در المپیک تابستانی با هم ملاقات کردند. میرکا هم تنیسور بود اما به دلیل مصدومیت مکرر از ناحیه پا مجبور شد که در سال ۲۰۰۲ از تنیس کناره‌گیری کند.

از آن موقع بزرگترین حامی فدرر شد و در تمام مسابقات، فدرر را از جایگاه تماشاچیان تشویق کرد. میرکا همچنین نقش مدیر روابط عمومی فدرر را نیز بر عهده گرفت.

آنها در سال ۲۰۰۹ در جمع گروه کوچکی از دوستان و خانواده با هم ازدواج کردند و همان سال صاحب دوقلوهای دختر به نامهای «میلا» و «شارلین» شدند. پنج سال بعد دوقلوهای دیگری از راه رسیدند، این بار دو پسر به نامهای «لئو» و «لنی».

فدرر در مصاحبه‌ای در سال ۲۰۲۰ در مجله «گالا» به تمجید از میرکا پرداخت و گفت: «میرکا بهترین مادر و بهترین همسر است! میرکا همیشه یک پشتیبان بزرگ بوده و فردی فوق‌العاده است. در طول دوران حرفه‌ای طولانی من همیشه از من حمایت کرده است.»

از بازنشستگی لذت ببر، راجر.

خبر ورزشی

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس